Jump to content
|logikal|

Cum ati cuceri o fata ?

Recommended Posts

o scoti in oras :) seara

incerci sa o faci sa se simta cat mai bine , o ti de mana (neaparat :))

si la sfarsit :-*

edit : cum ar vrea sa fie viitoru' ei iubit :) nuj... mai dau eu edit :P

edit2 : nu'i povesti problemele tale :)

Link to comment
Share on other sites

ok o scoti...da ce vb cu ea ? ^_^

pe cine vrei sa impresionezi? ^_^

cum a zis si Qui vb lucruri putin mai interesante si in modul asta o faci pe ea sa deschida subiectele care o intereseaza....atunci ai sa sti ce sa-i zici :right:

Link to comment
Share on other sites

ok another questin ...

Cum afli ca ar vrea sa se :* cu tine ?

crede-ma ca daca vrea asta o sa te faca sa intelegi(doar daca o fi vreo exceptie intre fete si e diferita de toate fetele) si nu sari pe ea de parca n-ai mai vazut fete in viata ta =)) ia-o usurel...ai o viata intreaga pentru chestii din astea ;)

Link to comment
Share on other sites

daca intilnirea decurge bine si amandoi v'ati simtit bine, trebuie sa vrea :)

o iei in bratze te uiti in ochii ei , astepti umpic si vezi ce iese (nu iti face atatea griji , poate te saruta ea cand nu te astepti) :)

Link to comment
Share on other sites

Cum ati cuceri / sau ati cucerit o fata ?

Ciudata intrebare...da's curios xD

pun pariu ca ai cosuri si nu vrea nici o fata sa se uite la tine =))

OT: fii romantic , spune-i ce vrea sa auda , complimente peste complimente dar nu exagera , suprize placute , nu te balbaii cand vrei sa ii spui ceva , priveste-o in ochi , cumapra-i flori

Ps : agatat pe mess/mirc nu va va aduce niciodata nimic serios :beer:

Link to comment
Share on other sites

Cum o cuceresti ?

Prin bani.

Sincer,o cuceresti prin bani..dar crezi ca te va iubii..iti va iubii bani...

I - Ma port intr-un anume fel..tandru..o scot in oras..la ceva restaurant.. la sfarsit un mic kiss sau un hug :P

II - Imi dau seama dupa comportamentul ei..daca ma baga in seama...d-astea :P

Ps :logikal .. nu stii so ageti pe aia si ai facut thread pe forum cum s-o iei ? :P

Link to comment
Share on other sites

O scoti la un suc, dupa care vorbesti tu cat vorbesti (Nu prea mult si sa fie subiecte interesante), dar secretu e sa o lasi pe ea sa vorbeasca despre cei place, alea alea, dar sa pari interesat, chiar daca tu in mintea ta te gandesti ce tare o fost filmu de aseara ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Cum ati cuceri / sau ati cucerit o fata ?

Ciudata intrebare...da's curios xD

Originalitate,Romantism,sa o asculti si sa ii dai interes in ceea ce zice si face si nu in ultimu rand sa o suprinzi tot timpu

E ca si a ta daca stii sa pui in practica ceea ce am zis :)

Link to comment
Share on other sites

Uite cum procedez eu si merge.

1. Intrii intr'un local.

2. Fi sigur ca's multe fete prin jurul tau.

3. Scoate incet si fara sa te auda cineva, 100 euro din buzunar.

4. TRANTESTE cu nesimtire banul pe masa.

5. In cateva secunde vei fi "atacat" de foarte multe fete.

6. Cheama fetele la tine acasa spunandu'le ca mai ai prin camera bani.

7. Cand au ajuns la tine in camera, incuie usa si inghite cheia. *

8. Enjoy !

* Preferabil sa stai la etajul 10. Astfel fetele nu o sa mai aiba curaj sa se arunce pe geam.

Link to comment
Share on other sites

Ditto to that Mont :)

Danny, sunt si fete care apreciaza romantismul si tot ce tine de el, sunt si fete care apreciaza bunul simt si timiditatea ( insa nu excesiva ) la baieti, sunt si fete care apreciaza o latura feminina la un baiat (insa nu predominanta celei masculine) sunt si fete bune in lumea asta, fete care nu vad doar bani, tupeu, muschi...si peste toate astea, te asigur ca fetelor cu adevarat simtite nu o sa le placa "vrajeala" ci o sa aprecieze originalitatea, dictia si felul de a fi a unui baiat.

Link to comment
Share on other sites

heh.. copii :)

Daca stii sa o privesti sa o asculti.. sa-i arati ca te intereseaza cu adevarat ce vrea ce zice.. sa fii f f atent la amanunte..

Sa stii cum sa ii zambesti.. sa fii deschis... sa nu te pierzi..Sa fii spontan. Daca zici ceva penibil o gafa/ sa ai puteresa sa o transformi intr-o gluma.

Hmm folositi-va mult de instinct si nu incepeti sa va laudati cu marime grosime bani aventuri.

Ah .. da nu va repeziti sa o sufocati cu limba pe faringe. Ca un reper.. daca isi musca buzele cand se uita la voi inseamna ca ar vrea sa va sarute B)

O sa mai revin :)

Link to comment
Share on other sites

Lol.

Cum o cuceresti ?

Prin bani.

Romantism ?

Ha..pe naiba.

O iei direct la vrajeli. O intrebi alea alea si gata.

Daca nu , pa.

Hey, no offense, dar parca nu o prea iei pe Tigressa la "vrajeli". "daca nu , pa."? This really makes me laugh, cand i-ai zis tu pa?

Anyway, this is not the point, I don't want to make it personal here... just that nu ar trebui sa dai sfaturi care tu nici in ruptul capului nu le-ai urma.

@logikal: *Jakey talk* Hmm... I remember my old days when I was a youngster... yeaaah, those girls sure were something. You know son, I... acum really, cutting the bullshit.

I strongly recommend: fereste-te de romantismul patetic, nu spune / nu actiona intr-un mod pe care il vei regreta in viitor.

...si don't act like she's the last girl, that's serious bullshit. Se poate intelege ca o placi mult, dar... whow there cowboy.

Girls like it when other men are attracted to their femininity, dar tine detaliile pentru tine. Girls don't like gory shit, m'kay? *un M'kay a la Van Driessen, nu a la South Park*

Link to comment
Share on other sites

1. o vrajesc p mess

2.ii dau intalnire

3.o invit la un suc

4. ii spun lucruri de genu: "ce bine arati azi :) ", "ce fain te`ai imbracat", :D

5. pun mana mea peste a ei

6.and the end: vrei sa fii cu mine?

dadadadada:D sunt de acord :D deci daca mie imi vine cineva (bostina, de ex) si imi spune ca m-am imbracat fain, dau pe spate garantat :D btw, bostina, esti atat de puternic... mergi cumva la sala? ;;)

Cum o cuceresti ?

Prin bani.

desigur ca metoda lui danny tinde s-o depaseasca in originalitate pe cea a lui bostina - mi-e greu, ca fata, sa aleg intre un naiv si un snob.

Uite cum procedez eu si merge.

1. Intrii intr'un local.

2. Fi sigur ca's multe fete prin jurul tau.

3. Scoate incet si fara sa te auda cineva, 100 euro din buzunar.

4. TRANTESTE cu nesimtire banul pe masa.

5. In cateva secunde vei fi "atacat" de foarte multe fete.

6. Cheama fetele la tine acasa spunandu'le ca mai ai prin camera bani.

7. Cand au ajuns la tine in camera, incuie usa si inghite cheia. *

8. Enjoy !

* Preferabil sa stai la etajul 10. Astfel fetele nu o sa mai aiba curaj sa se arunce pe geam.

:right:

heh.. copii :)

Daca stii sa o privesti sa o asculti.. sa-i arati ca te intereseaza cu adevarat ce vrea ce zice.. sa fii f f atent la amanunte..

Sa stii cum sa ii zambesti.. sa fii deschis... sa nu te pierzi..Sa fii spontan. Daca zici ceva penibil o gafa/ sa ai puteresa sa o transformi intr-o gluma.

Hmm folositi-va mult de instinct si nu incepeti sa va laudati cu marime grosime bani aventuri.

Ah .. da nu va repeziti sa o sufocati cu limba pe faringe. Ca un reper.. daca isi musca buzele cand se uita la voi inseamna ca ar vrea sa va sarute

astea-s cele mai pertinente sfaturi de pana acum. pacat ca nu functioneaza intotdeauna :P oricum, "copii", listen to grandpa lance, ca stie el ce stie.

oricum, felul in care comunicati e cam... crucial... asta daca nu esti brad pitt, sa nici nu-i trebuiasca comunicare verbala. dupa cum zicea si lance, trebuie sa stii s-o asculti (fetelor le cam place sa vorbeasca), trebuie sa vorbesti totusi si despre tine (fetele sunt curioase), iar atunci sa NU vorbesti despre vreme pentru ca plictisesti si fata se va gandi la o scuza frumos formulata ca sa poata pleca mai repede. sa nu te pierzi e esential, dar nici sa dai replici destepte in continuu, sa o faci pe ea sa se piarda. nu vorbi despre fotbal daca nu-i place fotbalul. nu vorbi despre platon daca ea il citeste pe sadoveanu. nu insista pe domeniile la care ea e afoana doar ca s-o impresionezi cu cunostintele tale, nu tine - se va simti in plus. fa-i complimente, dar nu asa, scoase ca din topor, incerca sa fii original si simpatic.

sarutul de sfarsit il vei primi daca o conduci pana acasa :P ... poate.

heh, dar asa sunt doar eu. voi faceti cum credeti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...