Jump to content
THuG-Radu

Culoarea roz la haine.

Recommended Posts

Ce parere aveti despre baietii care poarta roz ? Doar gay`ii poarta roz ? Voi purtati roz ?

Eu port roz, am un tricou, am si basca roz.

Parerea mea e ca roz e si pentru baieti, adica e culoare unisex ! Plus ca a fost culoarea verii 2006.

Multi zic ca doar homosexualii poarta roz.

Voi ce parere aveti ?

Exprimati`va parerea prin argumente.

Link to comment
Share on other sites

pro

daca porti roz ( ma refer la baiat ) nu inseamna neaparat k esti gay.am multi prieteni kre poarta roz si nu sunt gay.mie nu prea mi place culoarea roz, dar asta nu inseamna k trebuie sa`l iau in ochi rau p ala kre poarta roz.daca porti roz nu inseamna ke sti gay ;) parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

deja sunt satul pana peste cap de "aia e gay" "mama ce gay arata" nu am nimic impotriva hainelor roz la baieti cel putin la un polo shirt o camasa sau o sapca merge fiecare se imbraca cum vrea si cum are chef ..... eu am un costum roz cand merg la servici sa ma cunoasca subalternele ca je suis le poisson

Link to comment
Share on other sites

Contra. E gay, a.k.a "ghei", etc.

Pink? Come on... Ma deranjeaza la ochi cand vad "houseri", "cluberi" sau cum s-or numi, imbracati in niste haine aiurea rau de tot. Jacheta de iarna cu puf la gluga, cu jeansi taiati-ciopartiti-etc, bagati in niste ghete-adidas (modelul celor purtate de pilotii de formula 1 - de acolo provin in caz ca le purtati), un tricou roz si tunsoare cu chica (a mentionat cineva pe aici frizura asta).

De fiecare data cand trece unul imbracat asa pe langa mine, ma bufneste rasul rau de tot. :lol:

Eram cu niste amici in curtea facultatii si le-am zis: "Haideti ma, aveti cate 10mii de lei sa ii dam bani amaratului sa se imbrace?" Au inceput toti din jur sa rada iar respectivul si-a schimbat directia de mers... :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Nu am nimic cu homosexualii desi ma cam deranjeaza cand vad pe unii ca se imbraca josnic pt ca imi lasa impresia ca ne fac de ras pe noi toti, nu numai pe ei. Personal mi-ar fi scarba/rusine sa vb cu cineva pe strada care e imbracat in roz. Adevarul e ca nu prea ii suport pe aia care se imbraca josnic numai pt ca e la moda, daca moda ar fi sa mergi in chiloti pe strada in mod cert aia care ar face asta numai pt ca e la moda nu pot avea un IQ mai mare decat al animalelor.

Adevarul e ca m-am si amuzat cu prietenii mei cand mai vedeam la tv pe astia de se cred cool, trendy.

Eu unul am trecut de 16-18 ani iar acum cluburile nu ma mai atrag cu nimic, iar la imbracaminte i'm more old style.

Nu sariti pe mine, e doar parerea mea si nu am intentii sa ii jignesc pe cei de aici care se imbraca in roz, e decizia voastra si respect asta (cat timp nu ne cunoastem).

Link to comment
Share on other sites

nu-s nici pro, nici contra .. singura data cand am purtat roz a fost o camasa la costum :), in rest .. pink it's not my colour. nu ma deranjeaza cei care poarta roz, cu atat mai putin sa-i consider "gay".

Eu unul am trecut de 16-18 ani iar acum cluburile nu ma mai atrag cu nimic, iar la imbracaminte i'm more old style.

same with me.

Link to comment
Share on other sites

Contra. E gay, a.k.a "ghei", etc.

Pink? Come on... Ma deranjeaza la ochi cand vad "houseri", "cluberi" sau cum s-or numi, imbracati in niste haine aiurea rau de tot. Jacheta de iarna cu puf la gluga, cu jeansi taiati-ciopartiti-etc, bagati in niste ghete-adidas (modelul celor purtate de pilotii de formula 1 - de acolo provin in caz ca le purtati), un tricou roz si tunsoare cu chica (a mentionat cineva pe aici frizura asta).

Tocmai m`ai descris pe mine ! :D

Faza e, ca daca nu mi`ar placea sa ma imbrac asa, nu m`ash imbraca. Imi place, ma imbrac, nu`mi place, nu ma imbrac.

Iara la faza cu 10.000 de la fiecare ca sa se imbrace , hmm .. daca hainele is de calitate,costa mai mult decat toate hainele care erau pe voi atunci, la toti la un loc ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Neutru

Rozul scoate in evidenta partea "feminina" dintr-un baiat/barbat. Scoate in evidenta partea sensibila si tot odata este mai receptiv la noi experiente.

problema e ca mai nou baietzi astia "mari" care se dau mare ca ce gasca am eu (si il prinzi singur in discoteca si ii dai vreo 2 nu zice nika) poarta...

eu sincer detest rozu` pe un baiat... mi se pare chiar scarbos... mai ales daca mai are si o pretena in roz... sorry 4 those who like pink :)

Link to comment
Share on other sites

Ciudata si moda asta!!!

In urma cu 2 ani .. cand am terminat liceul...am avut o camasa si cravata roz...deoarece asa mi-a venit pe moment. Toata lumea zicea: mai...e gay sa porti roz( asta fiindca nu era la moda). Acum toti poarta. Si sa fim sinceri...se poarta fiindca e la moda, nu veniti cu texte de genu: imi sta bine sau imi place. De ce nu v-a placut acum 2-3 ani? Culmea....

Eu nu prea port roz acum...prefer hainele old school( adidas superstar, haine la moda in anii 80-90). Faza e ca sunt si rapperi care poarta tricouri roz ( NIKE face tricouri roz ), dar nu mulate sau cu scrisuri penibile de genu: De PutaMadre sau Gigolo Italiano. Mi se pare penibil sa scrie asa ceva pe tine.

Referitor la freza... in 2002 cand Beckham a adus la moda creasta, nimeni nu avea, si la fel ca si cu rozu, daca cineva avea atunci creasta era considerat ciudat.

Eu ii numesc pe cei ce se imbraca asa in zilele astea " MODERNI" deoarece vor sa fie cool, in pas cu moda cica. Abia astpet sa vad cand o sa vina la moda alta culoare!!!

personal, nu ma imbrac asa deoarece nu-mi place sa ies seara in oras si sa vad ca mai sunt 100 ca mine :|

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...