Jump to content
Guest alin.luncan

3d Max sau Macomedia Flash ?

Recommended Posts

Guest alin.luncan

Tot de plicitiseala sau asa de curiozitate vazand ca cineva chiar a raspuns la celalat subiect propun o noua batalie !:>

3d MAX sau Macromedia Flash pe care il preferati ?..... Preferati Max payne sau preferati Teenageturtle Ninja ?...

Grafica complexa cat mai reala sau Animatie cat mai simpla ?

Link to comment
Share on other sites

alin.luncan 3D studio max este rpgram de design 3D pentru jocuri in special iar Macromedia Flash este animatie pentru pagini web deci cum a spus si KIZ nu vad care ar fi legetura intre cele doua programe sau cele doua jocuri :>

Link to comment
Share on other sites

te-am intrebat daca e un progr de prelucrare imagini.

nu cred ca te-ai nascut stiind ce e visual studio. plus ca ai experienta... moshu :>

Link to comment
Share on other sites

Jocurile pomenite! N-am nici-o parere despre ele.

Dar 3DSmax si Macromedia F. se combina f. bine.

De proba, faceti o animatie in max si pregatiti-o ptr. web in Flash.

Pe de alta parte ambele prg. lucreaza in special ptr. grafica pe "sticla"- cu RGB-uri.

:>

Link to comment
Share on other sites

Tot din curiozitate m-am uitat si eu pe forum la topicul asta :confused: Man !

Ce intrebare stupida e asta?

Pai cu Flash-ul poti face multe chestii in grafica Web ...de ex: banerele de pe LM sunt facute in Flash !

Asta nu inseamna ca nu poti creea si in 3dsMax imagini si filmulete pe care sa le importi in Flash !

Am 3 ani de utilizare 3dsMax si sunt chiar bun cu Poligonal meshing-ul ( mai ales la grafica SF)...ceea ce vreau sa-ti spun ca grafica 3D rules...nu poti face asa ceva intr-un program ca Flash-ul....

Nu mai aruncati topicuri aiurea pe forum daca nu va pricepeti...invatati din greselile mele...prietenii stiu de ce... :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Tot din plictiseala m-am uitat si eu pe forum la topicul asta :confused: Man !

Ce intrebare stupida e asta?

Pai cu Flash-ul poti face multe chestii in grafica Web ...de ex: banerele de pe LM sunt facute in Flash !

Asta nu inseamna ca nu poti creea si in 3dsMax imagini si filmulete pe care sa le importi in Flash !

Am 3 ani de utilizare 3dsMax si sunt chiar bun cu Poligonal meshing-ul ( mai ales la grafica SF)...ceea ce vreau sa-ti spun ca grafica 3D rules...nu poti face asa ceva intr-un program ca Flash-ul....

Cu intrebarea asta chiar m-ai "insultat" !

Nu mai aruncati topicuri aiurea pe forum daca nu va pricepeti...invatati din greselile mele...prietenii stiu de ce... :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Flash este dupa parerea mea program de lameri care nu prea te ajuta f mult daca nu ai tangente cu web designul, desi eu il folosesc destul de des in ultima vreme, din pacate. Si in legatura cu combinarea dintre cele 2, nu ar fi o idee interesanta, pt ca oricum salvarile din max sunt f mari si implicit incompatibile cu flashul, care are singura politica: sa ocupe cat mai putin. Asa ca 3dsmaxul merge muult mai bine cu java script sau cu visual c++, si oricum ii dau dreptate lui CiprianStanoiu, ca maxul este cel mai bun lucru care s-a intamplat vreodata pt jocuri. Chiar daca am lucrat destul de mult cu max-ul, nu pot sa ma consider un grafician f experimentat, insa pot afirma cu mana pe inima ca 3dsmax rulez!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...