Jump to content
Guest oblio

Noua comunitate Linux - www.linuxsoft.ro

Recommended Posts

Am decis sa-mi incerc norocul. Mai precis, am decis sa fac un site independent de Linux.

Cam ce inseamna asta? Pai am fost dezamagit de actualele comunitati Linux online, si am zis ca s-ar putea mai bine. Daca imi va reusi sau nu, e alta poveste.

Cam ce e pana acum:

- un nume de domeniu platit pe viata (cel putin pana nu se razgandeste RNC :P) www.linuxsoft.ro

- gazduire pe un an - care va fi prelungita

- forum capabil - Simple Machines - Forumul

- galerie - Galeria

- wiki

- orice va fi cerut de comunitate

Sunteti toti invitati.

Ne vedem pe http://www.linuxsoft.ro , si orice idee e binevenita, de la grafica, la structura, la continut

PS:

Daca e considerata reclama... in masura in care e reclama poate fi mutata la Reclama si Huburu. Totusi nu cred ca o noua comunitate Linux inseamna reclama.

Link to comment

Felicitari si succes in continuare pt initiativa. :) M-am uitat putin pe site si prima impresie e ca nu prea iti dai seama ca are legatura cu linux-ul. Adica interfata site-ului ar putea fi ca o fereastra sau desktop-ul Linux-ului. Dupa ce montez inca un HDD o sa instalez si eu o versiune de Linux mai recenta si o sa ma uit mai atent pe site.

P.S. Lipseste ceva esential pt Linux din layout-ul site-ului. Domnul Pinguin. ;)

Link to comment

Felicitari si succes in continuare pt initiativa. :) M-am uitat putin pe site si prima impresie e ca nu prea iti dai seama ca are legatura cu linux-ul. Adica interfata site-ului ar putea fi ca o fereastra sau desktop-ul Linux-ului. Dupa ce montez inca un HDD o sa instalez si eu o versiune de Linux mai recenta si o sa ma uit mai atent pe site.

P.S. Lipseste ceva esential pt Linux din layout-ul site-ului. Domnul Pinguin. ;)

Personal, nu sunt un artist. Am făcut ceea ce am ştiut mai bine, şi acum mă ajută forumiştii să schimb sigla, care se pare ca va conţine un pinguin foarte simpatic. La noi oricum pinguinul este doar o parte mică a problemei, atmosfera plăcută, şi faptul că ne putem ajuta în legatura cu problemele avute cu Linux-ul (sau cu experimentele, astea sunt mai dese decât problemele), sunt mai importante.

Am gândit şi un sistem prin care forumiştii care contribuie cu adevarat să fie răsplătiţi, astfel încât să nu poată orice nesuferit proaspat venit să strice atmosfera :)

Dacă sunt oameni interesaţi de Linux, sunt bineveniţi, avem o secţiune "Întrebări de bază", unde puteti să veniţi şi să aflaţi tot ceea ce e nevoie ca să instalaţi Linuxul acasă ;)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...