Jump to content
Sequenz 31

Sfarsitul Rasei Umane

Recommended Posts

Cum ne-am nascut asa si murim.....degeaba muncesti o viata intreaga si ai vile si masini luxoase daca peste ceva timp iti vine randu sa mori si cu ce te alegi?......cu nimic....la urma o sa puna pamant peste tine si ai sa fii uitat de lume......Pe lumea ailalta nu stiu cum e dar aici muncesti degeaba.......

Link to comment

atk.oxyg3n Posted Yesterday, 11:43 PM

si eu daca zic ca sunt defapt 2 extraterestrii, pentru care noi suntem ca furnicile dintr-un borcan ma crezi ? fiecare crede ce vrea. ( era doar o paranteza ... nu vreau sa deviem de la subiect mai mult decat am facut-o. )

Sunt perfect de acord cu tine ca fiecare face ce vrea si crede ce vrea, ceea ce mi s-a parut ciudat a fost replica ta la ceea ce am zis eu. Deci in Biblie scrie clar printre semnele ultimelor vremuri ca tot ceea ce vei cumpara o sa aibe cv legatura cu Satana sau ceva de genul asta, nu stiu citatul exact ... dar asta nu inseamna ca ii posedat sau daca il mananci te bati de pamant ... e doar un semn, nu trebuie sa desenici nimica pe frunte si nici sa poti chilotii pe dos sau sa pui usturoi in sosete ;)

-->

ohh dear .... si dak imi scriu 666 pe frunte asta inseamna ca sunt posedat ? demon ?

o sa vedem cum va fi si ce va fi, pana atunci fiecare e liber sa faca ce vrea, noi ne creem viitorul ;)

Link to comment

Cum ne-am nascut asa si murim.....degeaba muncesti o viata intreaga si ai vile si masini luxoase daca peste ceva timp iti vine randu sa mori si cu ce te alegi?......cu nimic....la urma o sa puna pamant peste tine si ai sa fii uitat de lume......Pe lumea ailalta nu stiu cum e dar aici muncesti degeaba.......

Aici nu cred ca degeaba muncesti .. , daca muncesti muncesti sa ajungi sa iti realizezi visul .. , ajungi sa ai bani (daca ajungi .. ) dupa care ii folosesti in scopurile puse la cale de tine , eu de exemplu daca o sa ajung sa am bani .. o sa explorez cat de mult pot cu ei (lumea) so .. , asa as putea zice ca mi`am implinit visul si ca nu am lucrat degeaba .. ,nu ? :P :tiphat:

Link to comment

KGuard' date='Oct 24 2006, 22:04' post='1484972']

corect! o sa fie un al 3`lea razboi mondial cu :tot felu de bombe ; atomie biologice etc. si dupa aia un al 4`lea cu bate si cu pietre, asa am vaz la TV, era ceva doc p discovery

Si tu crezi? E cam k si in ziare.

Era un topic prin care se aratau, cat se false erau niste informatii din ceva ziare.

Link to comment

chiar .. un al 3`lea razboi mondial .. eu zic ca e starnit focu un pic de tot .. cum ar fii scanteia a celui de al 3`lea razboi mondial a fost aprinsa .. de catre america la faza cu petrolul etc ,iar atzi vazut ce a iesit pe acolo multi sa`u bagat pentru sau contra .. , eu zic ca in curand .. curandul apropiat ceva se va intampla .. , si in plus , nu vii se pare ca Rusii sunt cam tacuti ?

Link to comment

pana atunci :

mai pica 3 asteroizi si ne omoara pe toti

ramanem fara petrol si incepem un razboi nuclear si murim toti

poluam planeta in asa masura incat nu o sa mai putem trai pe ea

se vor topi calotele glaciare si o sa ne innecam toti

un razboi sfant ne va omori pe toti

atacurile teroriste vor determina al 3-lea razboi mondial

etc etc .. e optimist scenariu ca de-abia atunci vom muri :)

Link to comment

pana atunci :

mai pica 3 asteroizi si ne omoara pe toti

ramanem fara petrol si incepem un razboi nuclear si murim toti

poluam planeta in asa masura incat nu o sa mai putem trai pe ea

se vor topi calotele glaciare si o sa ne innecam toti

un razboi sfant ne va omori pe toti

atacurile teroriste vor determina al 3-lea razboi mondial

etc etc .. e optimist scenariu ca de-abia atunci vom muri :)

:cool2: cam asa ceva :P

Link to comment

pana atunci :

mai pica 3 asteroizi si ne omoara pe toti

ramanem fara petrol si incepem un razboi nuclear si murim toti

poluam planeta in asa masura incat nu o sa mai putem trai pe ea

se vor topi calotele glaciare si o sa ne innecam toti

un razboi sfant ne va omori pe toti

atacurile teroriste vor determina al 3-lea razboi mondial

etc etc .. e optimist scenariu ca de-abia atunci vom muri :)

nu mai e mult :)...deja petrol nu mai e prea mult, planeta e mult prea poluata, calotele se topesc incet incet, atacuri teroriste din plin ....

Asa ca profitati de "putinul" timp ramas ! :D

Link to comment

mda...si eu am auzit k cik in 2012 va fi sfarsitu lumii....well god gives...god takes :)....dar nuj ce sa mai cred...ba ne tragem din maimute....ba nea facut Dumnezeu dintr-o coasta dea lui... (cik si din bacterii ne tragem... :| kinda funny... ^_^ )

PS KILL RATS !!!! :)) that was funny :right:

Link to comment

cand aud de site`u ala deja ma ia durerea de cap , sunt multe teorii in legatura cu aparitia omului , si da eu cred ca omul si-a facut aparitia din bacterii , care au reusit sa supravietuiasca ultima era glaciara .. , ultimul asteroid care a lovit pamantul si asa mai departe , bacteria la randul ei evoluand in timp in vietati mai avansate si ete asa a iesit omul , eu bag mana in foc ca asa a fost , asta din punct de vedere stiintific , din punct de vedere religios acelasi lucru cred ca fiecare se trage din Adam si Eva ... iar la mijlocul acestor contraziceri intr-e religie si stiinta .. sigur e ceva care le leaga la fel cum Electricitatea si Magnetica sa transformat in ElectroMagnetica ;)

PS: everything fits in this world , you only have to find the good spot for the perfect fit !

Link to comment

Niste tampenii care seamana cu cele imprastiate de MISA si altii ca ei.

in mare parte ai dreptate da unele afirmatii de acolo mi leau mai povesiti sh altii :pumn:

oricum rasa umana mai are mult pana dispare,sh faza e k nu cred k vom fi loviti de un asteroid ci ne vom distruge noi singuri

Link to comment

Ca sa faci o poveste credibila, o impletesti cu ceva real (inversarea polilor, de ex.). Dar asta nu o transforma in ceva real, tot abureala pentru cei creduli ramane. Si cam asa au procedat si cu articolul ala. Luam una bucata fapt real, il folosim ca sa ne sustinem povestile, si gata, putem prezice viitorul.

LE: Treaba aia cu ziua care are 16 ore in loc de 24, depaseste orice limita. Iar modul in care sustin aceasta teorie e ridicol: "De altfel, fiecare dintre noi si-a dat seama de accelerarea timpului. Multi se plang ca nu le ajunge ziua pentru tot ceea ce au de facut.". Concluzia mea: Articol scris pentru retardati si "gospodinele" care nu au cu ce sa-si umple timpul intre 2 telenovele pe Acasa.

Link to comment

Din tarana am aparut in tarana vom pieri(sau apa:D).La faza cu sobolani eu zic ca totul e posibil.Cum oameni au reusit sa atinga luna,sa inventeze sute de sisteme,au transformat calculatorul din 2,3 camere cat era primul intr-o cutie usor mobila asa poate aaparea un nebun inteligent peste masura care sa faca cercetari pe sobolani iar la primul esec sobolanul sa capete mai multa inteligenta ca omul.DUPA CUM AM ZIS TOTUL ESTE POSIBIL DAR PAREREA MEA ESTE CA SFARSITUL OAMENILOR PE TERRA VA FI SEMNATURA TOT UNU INTELIGENT

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...