Jump to content
JordaN

Mircrofon

Recommended Posts

Sal All...sper sa puteti sa ma ajutati...in legatura cu un microfon....am bagat si eu sa vorbesc pe messenger...net meeting...si nimik nu merge...m-am uitat i-am scos mute...nimik...i-am tot umblat si am umblat...l-am scos din spate iar l-am bagat...nimik...am schimbat microfonu...am luat altu...nimik....am luat programele de 2 ori...si tot nu merge.. Este vreo setare ceva? ca nu mi-a mers pan acu nimik...si m-am uitat la toate setarile posibile !! Help :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

Da frate...este in aia roz..normal...m-am uitat si pe cutie ca sa fie bine :D ...dar nimik frate...nu se aude nici in boxe si am cautat in prostie ....dar nu m-a ajutat nimeni..cred ca e o chestie mai speciala :( mai ales dak am testat 2 microfoane..care la alt calculator merg fara probleme. Care mai aveti idei...nu ezitati plz...

Link to comment
Share on other sites

Da frate...este in aia roz..normal...m-am uitat si pe cutie ca sa fie bine :D ...dar nimik frate...nu se aude nici in boxe si am cautat in prostie ....dar nu m-a ajutat nimeni..cred ca e o chestie mai speciala :( mai ales dak am testat 2 microfoane..care la alt calculator merg fara probleme. Care mai aveti idei...nu ezitati plz...

mai intreb odata : l-ai configurat din control panel ? sau numai il bagi si zici ca nu merge ?

Link to comment
Share on other sites

i-am dat Control Panel ->Sounds And Audio Devices -> Audio -> apoi la microfon la Avance Ac97 Audio ..mai joc e Volume si Advance...iar Advance-ul nu pot sa-l accesez...zi tu ce tree sa fac ...

Link to comment
Share on other sites

pe windows 2k e asa :

Control Panel > Sounds and Multimedia > Audio > Sound Playback > Volume > Options > Properties > Bifezi microfone si dai ok ! apoi debifezi casuta Mute si dai volumul la maxim (eventual dai enable la Mic Boost) ! trebuie sa mearga (daca e bun microfonul) :)

Link to comment
Share on other sites

Da dublu click pe Volome Control (icoana difuzor din partea dreapta jos)>>Options>>Properties si uitate daca este bifat Microphone, daca nu bifeaza-l si in Volome Control trebuie sa-ti apara si Microphone care nu trebuie sa fie pe Mute

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...