Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

.exita un echilibru intre rase,eu zic ca fiecare are sanse egale la PVP war si chestii gen...pe bune..altfel nu vad rostul la Chinese,daca sunt chiar asa de cacat cum zic uni...

pai sa ne gandim un pic.. stii ca sunt multi str chineses care mai joaca cu snow shield de 20-30%... si toti int joaca cu snow.

intrebare : ce mi-ar face mie un chinez daca as juca skin+bless+skin+vital pana e skinul gata iar (skin+bless+skin pe rand... nu toate odata... asta inseamna ca am skin sau bless 2 min si 15 sec, dupa care daca chinezul face spam de icewall bag vital si fac 80k HP) ?

deci... daca o luam asa nu sunt echilibrate deloc, e echilibrat ca suntem noi baieti finuti si nu folosim skin sau bless in pvp, ca daca am folosi si noi toate skills....

dar stai sa vezi in 12d, o sa le creasca dmg la chinezi, deci nukerul chinez o sa rupa norma in pvp... si o sa fim obligati sa jucam cu skin :)) abia astept

pe rome o sa fie invazie de nukeri, eu acum imi cresc 2 bards si 1 cleric si pe unde merg vad numai nukeri s.s la plvl :))

am uitat sa mentionez ceva... rasele erau facute sa fie echilibrate chinese vs euro, daaaaaaaaar .... le-a scapat ceva din vedere, acel ceva se numeste Grain Potion, ei se gandeau ca cu potion la 15 sec euro cu skin bless cacaturi e cam la fel de bun ca un chinese, poate chinese e chiar mai bun ! si totusi un euro str cu grain potions rupe tot ... nici nu prea mai ai nevoie de cleric subclass :cool2:

Link to comment

deci vrei sa spui ca intu o sa fie baza la 12 dg?:)) imi vine cam greu sa cred:)) da cine stie....aku la 11dg dupa ce se termina snow shiledu nukerii is ceau:)) deci nustiu ce se va schimba de o sa fie tari:))

ideea e ca or sa le creasca dmg chinezilor, intul pe spear deja are un dmg nebun, daca ii mai si creste dmg o sa fie o adevarata problema+ snow 80%+nice fire/ice wall.... o sa fie o adevarata bataie de cap. iar in legatura cu s.s... daca il faci pe armor cold/fire folosesti iron wall sau cum se numeste skillul de 15 sec cu phy def + snow shield + phy def din nou + un mic spam de kd&ice wall si nu ai probleme vs str chars, iar vs int chars euro... dupa ce li se duce blessul sunt morti. singura problema o sa ramana int spear si warlock hybrid. ^^

Link to comment

dsk aici ai cam dato in bara =))) pe Herculesc sunt cam cei mai multi pro playeri din cate am vazut pe majoritatea servarelor :)) adevarat k sunt si avortati care nu stiu sa joace :))) nu am negat eu asta dar pro playeri sunt si inca multi ..dc pe mn nu ma crezi intreaba pe synx admin pe rev :) el joaca pe hercules ...

EDIT: si faza cu 80% snow :)) aici iar se vede ca nu ai jucat pe ch =)) dc un nuker baga 80% snow e victima deoarece din 2 hituri ramane fara mana si urmatoru e decapitarea .. am imp ca nici la 11 dg nu se folosea snow maxim din acelasi motiv :)

inseamna ca nu sunt pro warriors (la asta m-am referit) daca tu imi spui mie ca bowerul bate oricand un warrior.

am facut pvp cu chineses cu snow shield max, parca e 63%.

domnule pro... ai auzit vreodata de grains sau de vigors? cum sa ramana fara MP ?

eu pun pariu ca tine ca un nuker care joaca cu MP grain si vigor iti joaca lejer cu snow de 80% :violent:

imi spui mie de synx... e ca si cum ti-as spune eu de DoaD care e ownerul mShit... joaca la noi pe srv, are honor buffs... si nu prea l-am vazut pe la pvp.nu vad ce legatura are rev6 owner cu silkroadul cand e vorba de pvp, crezi ca daca el e ownerul unui site special facut pt silkroad inseamna ca e pro player?

asa pot spune si eu ca hero stie sro de 10k ori mai bine decat tine ... si totusi nu mai joaca ;)

dar in fine... chiar m-am plictisit de "inteligenta" ta... de acum voi ignora posturile tale ... de altfel cum am facut si pana acum. niciodata nu am acordat importanta posturilor tale ca mereu postezi numai idiotenii, imi aduci aminte de salam. in schimb cand am vazut prostia pe care ai spus-o despre warriori chiar nu m-am putut abtine.dar voi putea de acum incolo :tiphat:

Nu , nu ramane fara Mp un nuker cu skill-uri pe arma !!! la 70k+ Mp crezi ca mai conteaza un skill care necesita 3k Mp ( asa e cel putin la mine )

Si daca mai foloseste si de astea : http://imageshack.us/photo/my-images/228/sro2011062711525276.jpg/ ....never

skillurile necesita mai mult de 3k MP

iar acele lollipop sunt cam inexistente prin iSro, adica eu am 48 si le tin in storage pe post de artefact... ca nu se gasesc ce cumparat.dar oricum cu grain MP de 25% si vigor nu ai stres

cand am zis despre synx am facut referire la faptu ca el poate sa iti confireme despre playeri de pe hercules nici decum k el ar fi sau nu un pro player ( citeste randurile cu atentie si mediteaza inainte de a face posturi) am facut referire la el pt ca ai acces la free chat cu el si il poti intreba dc pe mine nu ma crezi ... dar fiecre intelege ce il intereseaza ..

Si ti-am mai zis cu tn ma contrazic pana ti se uraste tie si degeaba ..tu ai un warrior si il faci zeu k e charu tau dar eu iti zic k am si bower am si warrior si argumentez (le-am facut de la 0 ) deci punem capat discutie eu vs china

Link to comment

Salut! Sunt nou in acest joc. Cine m-ar putea sfatui, ce caracter sa-mi fac, european sau chinez? Si de acolo ce fel de rasa sa fie? As vrea una mai de PvP, sa pot sa lupt bine cu ea. Si care ar fi cel mai indicat server sa joc?

Pentru Pvp ar fi bine un european. Cu un warrior ai putea incepe iar ca subclass sa folosesti cleric:) Dar fiind incepator ar fi mai usor sa incepi cu un chinez pentru ca nu are delay la potiuni si ar fi mai usor sa nu mori. La europeni delay'ul este de 15 secunde si daca nu ai set bun mori destul de repede. Poti sa cauti pe net pvp'uri sa vezi ce rase folosesc cei de acolo. Ai putea incepe pe un server care nu e mereu full pentru a nu incepe sa bagi bani inca de la inceput:) Ai putea veni pe Helios suntem o comunitate de romani acolo. Dai un PM la Knalle si vorbim acolo:) In rest ce pot sa iti zic... Multa bafta si dupa parerea mea nu te apuca. Provoaca dependenta

Link to comment

Salut! Sunt nou in acest joc. Cine m-ar putea sfatui, ce caracter sa-mi fac, european sau chinez? Si de acolo ce fel de rasa sa fie? As vrea una mai de PvP, sa pot sa lupt bine cu ea. Si care ar fi cel mai indicat server sa joc?

Pentru Pvp ar fi bine un european. Cu un warrior ai putea incepe iar ca subclass sa folosesti cleric:) Dar fiind incepator ar fi mai usor sa incepi cu un chinez pentru ca nu are delay la potiuni si ar fi mai usor sa nu mori. La europeni delay'ul este de 15 secunde si daca nu ai set bun mori destul de repede. Poti sa cauti pe net pvp'uri sa vezi ce rase folosesc cei de acolo. Ai putea incepe pe un server care nu e mereu full pentru a nu incepe sa bagi bani inca de la inceput:) Ai putea veni pe Helios suntem o comunitate de romani acolo. Dai un PM la Knalle si vorbim acolo:) In rest ce pot sa iti zic... Multa bafta si dupa parerea mea nu te apuca. Provoaca dependenta

Sunt deja jucator profesionist de CS, imi mai strica un joc?!

Link to comment

Salut! Sunt nou in acest joc. Cine m-ar putea sfatui, ce caracter sa-mi fac, european sau chinez? Si de acolo ce fel de rasa sa fie? As vrea una mai de PvP, sa pot sa lupt bine cu ea. Si care ar fi cel mai indicat server sa joc?

Pentru Pvp ar fi bine un european. Cu un warrior ai putea incepe iar ca subclass sa folosesti cleric:) Dar fiind incepator ar fi mai usor sa incepi cu un chinez pentru ca nu are delay la potiuni si ar fi mai usor sa nu mori. La europeni delay'ul este de 15 secunde si daca nu ai set bun mori destul de repede. Poti sa cauti pe net pvp'uri sa vezi ce rase folosesc cei de acolo. Ai putea incepe pe un server care nu e mereu full pentru a nu incepe sa bagi bani inca de la inceput:) Ai putea veni pe Helios suntem o comunitate de romani acolo. Dai un PM la Knalle si vorbim acolo:) In rest ce pot sa iti zic... Multa bafta si dupa parerea mea nu te apuca. Provoaca dependenta

Sunt deja jucator profesionist de CS, imi mai strica un joc?!

Nu :) Dar la asta daca vrei sa ajungi un jucator de top trebuie sa bagi destul de multi bani. Si nu poti ajunge la level maxim fara bot si bani bagati

Sorry. You have not been selected as an open beta tester.

Please try again at the next test. Thank you.

famm ce bulangi bat pariu ca tot pe turci la selectat

Eu cu 7 charuri inregistrate nu am fost ales:)) Natia lor de prosti

Link to comment

Salut! Sunt nou in acest joc. Cine m-ar putea sfatui, ce caracter sa-mi fac, european sau chinez? Si de acolo ce fel de rasa sa fie? As vrea una mai de PvP, sa pot sa lupt bine cu ea. Si care ar fi cel mai indicat server sa joc?

Pentru Pvp ar fi bine un european. Cu un warrior ai putea incepe iar ca subclass sa folosesti cleric:) Dar fiind incepator ar fi mai usor sa incepi cu un chinez pentru ca nu are delay la potiuni si ar fi mai usor sa nu mori. La europeni delay'ul este de 15 secunde si daca nu ai set bun mori destul de repede. Poti sa cauti pe net pvp'uri sa vezi ce rase folosesc cei de acolo. Ai putea incepe pe un server care nu e mereu full pentru a nu incepe sa bagi bani inca de la inceput:) Ai putea veni pe Helios suntem o comunitate de romani acolo. Dai un PM la Knalle si vorbim acolo:) In rest ce pot sa iti zic... Multa bafta si dupa parerea mea nu te apuca. Provoaca dependenta

Sunt deja jucator profesionist de CS, imi mai strica un joc?!

SRO-ul nu e ca si CS-ul ai tastatura si mouse de 1000 Ron dai numai head-uri

Link to comment

SRO-ul nu e ca si CS-ul ai tastatura si mouse de 1000 Ron dai numai head-uri

:)) koila traieste !

cum merge cu esro? intrasem acum cateva zile pe acolo... esti cam singurul trecut de mentalitatea aia de "14 years old" pe acolo... (de fapt mai sunt cativa, dar foarte putini)

de cacao faza cu alesul pt 120 beta, era frumos sa aleaga si pe cineva care s aactiveze aici sa fim si noi la curent cu unele chestii... asa va trebui sa cautam in alte parti.

Link to comment

Am fost acceptat cu 2 conturi, o sa va tin eu la curent :))

Uite cine are bulan :)) Eu cu 7 conturi nu am fost ales cu niciunu :banghead: Cate conturi ai inregistrat?

Tot 7, ca si tine.

Felicitari pentru ca ai fost ales si sa faci o treaba buna pe acolo

Link to comment

-_- si eu cand am vazut 1k si ceva de sloturi eram aproape sigur ca ma alege. daca voi aveti 7 conturi.. turci cate au? or sa vanda aia id pw de la test server =)

Pe Helios deja au aparut globale ca dau turcii id si parola la cont de test:)) ori pentru gold ori pentru silk items :violent:

Link to comment

Am fost acceptat cu 2 conturi, o sa va tin eu la curent :))

Uite cine are bulan :)) Eu cu 7 conturi nu am fost ales cu niciunu :banghead: Cate conturi ai inregistrat?

Tot 7, ca si tine.

give me 1 =)) joke

sper sa faci si ceva filmulete sa vedem ce si cum va fi stiu ca poze ai multe ca ma uit pe xfire :P la profilu tau

O sa incerc sa fac si ceva filmulete pe perioada BETA.

-_- si eu cand am vazut 1k si ceva de sloturi eram aproape sigur ca ma alege. daca voi aveti 7 conturi.. turci cate au? or sa vanda aia id pw de la test server =)

Ehm.. probabil "mai putine". Chiar am vazut zilele astea un tip care loga 40 de conturi si nici el nu mai stia cum sa le grupeze (in bara) sa ii fie mai usor sa le acceseze.

-_- si eu cand am vazut 1k si ceva de sloturi eram aproape sigur ca ma alege. daca voi aveti 7 conturi.. turci cate au? or sa vanda aia id pw de la test server =)

Pe Helios deja au aparut globale ca dau turcii id si parola la cont de test:)) ori pentru gold ori pentru silk items :violent:

Nesimtiti, oricum nu cred ca se merita sa cumperi un cont pentru BETA testing atata timp cat dureaza doar o saptamana.

Momentan singurele informatii sunt http://img59.imageshack.us/img59/6756/unledjao.png. Cand o sa am mai multe informatii in legatura cu asta, o sa postez aici. Dupa 5 iulie, in cazul in care va intereseaza ceva in mod special pe BETA, imi trimiteti PM si o sa ma interesez.

Link to comment

Au fost niste criterii anume pentru selectarea celor care sa participe la beta testing?

Ei au zis ca e aleatoriu :) Eu zic ca e in functie de cati bani ai bagat in joc: ))

EDIT: Oficial sa dat un cont pentru serverul de test pe Helios cu 2.5B. SUI_ANNA guild masterul din Armada la cumparat. Dar pentru ea nu este asa de mult fiind poze cu charul ei avand 50B+

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...