Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

dsk cu tine ma cert pana la anu si ink odata te intreb

ce cont ai facut tu de la 0-110

si pe cate conturi ch ai jucat ( si din cate vb tu am impresia ca nici unu )

domnu dsk un mic film pt ca am impresia ca asta va inspira pe voi in a zice ca chn sux

dupa ce vizionezi filmul dai o fuga pe rev si uitate la seturi ;)

apoi te rog sa imi explici de ce?

sa incep sa explic...

a) in primele 2 runde a dat si ala vreun heal? a folosit shield+1h pt dull? a folosit dual axes pt bleed? daca te intrebi dc ar folosi astea... pt dmg mai mare ;)

b) a3a runda.. ai numarat de cate ori a dat common attack? eu nu am numarat dar a foszt pe putin de 3 ori.. asta pt ca NU STIE SA FACA SWITCHUL !!

c) ai observat de cate ori a facut bug? daca dai dare devil si in mai putin de o secunda turn rising, sau sprint assault si in mai putin de o secunda turn rising ii faci bug adversarului si el poate sa isi dea heal sau poate ataca de jos

d) deja la minutul 3 bowerul are bug si a ramas albastreala aia de la skillul cu critical increase, NU se face niciodata asa ceva pt ca nu stii ce skill da, daca da KB sau altceva

deci... acum sa tragem concluzia !

1) din cate stiu si de la deidara,Kazyjatu e un bower pro. asta e si parerea mea, nu face spam de kb.. stie sa joace baiatul! si totusi si-a luat-o de la un warrior ordinar care are super set si nu stie sa faca switch.

2) la 2:42 exact cum iti spuneam, la double crit pe dare devil moare aproape oricine, daca e vorba de un magar ca ahmed123123 mai trebuie si un turn rising dupa. in cazul de fata nu a fost nevoie. EU PERSONAL POT TANKA UN BOWER SI SA ASTEPT UN DOUBLE CRIT PE DARE DEVIL (10 minute... 20... oricat e nevoie)

3) nu ma lua cu seturile, ca e diferenta de 3-5k dmg pe skill intre immo+7 si normal nova+5. deaia nu m-am zbatut sa imi iau immo set ca nu merita efortul, la 61k HP .. 62k cu premium chiar nu se merita.. 5k nu se simte decat cand joc cu mihai :))

PS : am facut glavier 1-77, dupa care am facut shcimb pt un int s.s lv 81 pe care l-am facut 88 si dupaia l-am vandut ca ma plictisisem. in rest am jucat numai pe euro. si hai sa gandim un pic logic noi 2 mergem pe un srv random, eu fac rost de cont lv maxim tu o iei de la lv 1... nu consideri ca eu invat sa joc pe acel 110 in timp ce tu te chinui ca un goldbot sa faci lv? orice frustrat care s-a chinuit 1an sau chiar mai mult sa faca un cont de la lv 1 reproseaza asta altora, bravo tie frate ! te respect pt asta, dar mie imi place sa joc pvp/job/fw/gw ... nu sa ma uit la bot cum creste. 2 avantaje ai daca iti faci contul tau : 1. pui ce nume vrei tu; 2.nu iti cunoaste nimeni id deci nu iti poate bloca nimeni contul.

daca inca nu crezi ca warriorul ala e un fraier care sare cu banii sau care are euro partyul lui... si de fapt el nu stie sa joace pe char... fa-mi rost de un warrior cu set asemanator cu al tau.. poate sa fie si un pic mai slab... si hai sa facem pvp :P

PSS : singurii warrior/clerics de pe youtube sunt GC_Satan, Templar023 (de pe mercury) , RiseAboveYou ... si mai erau vreo 2 dar imi scapa... restul... sunt vai de ei ! :tiphat:

sa mai intreb o chestie :) de ce atunci cand vine vorba de euro chars se spune "E CEL MAI BUN DE PE SERVER" , iar cand e vorba de chinse chars se spune "E CEL MAI BUN CHINEZ PE PE SERVER" ? cumva pt ca la ora actuala chinezii sunt sub europeni? la 1v1 cu putin, dar la gang chinezii nici nu au ce face decat sa dea spam de kd sau kb.. ce au si ei pe acolo, ca in rest printre atatea bard/warrior/cleric buffs... ei sunt ca niste insecte.

cu tine ma contrazic cat vrei si tot nu iti intra in cap ca un warrior o poate lua de la un bower .. si iti zic eu ca e imp si setu .. cel putin warrioru are HA +7 si boweru garment :)) un def slab impotriva unui warrior ..dc avea un armor imm +7 iti garantez k traba se schimba radical :))

Macar in al 9-lea ceas recunoaste ca un bower o da unui warrior oricand . Eu iti zic sigur ca un bower cu set nova cel putin +7 si sa fie armor iti incurca planurile de zici ca te lais de sro .. dupa ce am tras concluzia ca nu ai jucat pe chn si nici nu ai facut un char 0-100 mai trag concluzia ca nici nu ai facut pvp impotriva unui pro china.. deci flacau las-o moarta si vezi-ti de treaba

Link to comment

cu tine ma contrazic cat vrei si tot nu iti intra in cap ca un warrior o poate lua de la un bower ..

aici ai dreptate, un warrior o poate lua de la oricine

Macar in al 9-lea ceas recunoaste ca un bower o da unui warrior oricand .

NU ai dreptate !

fa-mi rost de un warrior la tine pe server si facem pvp 24 de ore daca vrei.. sa vedem cine pe cine bate, si daca ma supar te las si cu zerk sa vezi ca nu ma bati ;)

in schimb pot recunoaste oricand ca daca un bower vrea sa nu moara, nu moare.. baga walls si kb in prostie. in cazul asta iti dau dreptate, dar asa nici nu bate nimic in afara de wizard bard

asta fiind o discutie despre warrior cleric ! ca daca vorbim de warrior/warlock sau warrior/rogue nu exista char except warrior/cleric sau warlock/cleric care sa ii ia mai mult de 2 runde din 10.

Link to comment

yo kids, exo inca incerci sa dai dovada de IQ mare? fail xD dovada childish ca pui botu' la orice provocare.

un warrior nu poate sa o ia de la un bower NICIODATA, eu faceam pvp cu bowers cu immo prot set, Power+10, legend +9 accs, eu cu set normal nova +5+6 si power+9, nova accs +5+6. LEARN TO PLAY !

Link to comment

yo kids, exo inca incerci sa dai dovada de IQ mare? fail xD dovada childish ca pui botu' la orice provocare.

un warrior nu poate sa o ia de la un bower NICIODATA, eu faceam pvp cu bowers cu immo prot set, Power+10, legend +9 accs, eu cu set normal nova +5+6 si power+9, nova accs +5+6. LEARN TO PLAY !

numai tu mai lipseai din discutia asta... >.>

sa2r bate warriori la greu :P dar nu pro players, celor pro le ia cateva runde, dar un bower pro nu are nicio sansa sa castige la scor vs un warrior pro

nu e vb ca pun botul la orice provocare man, dar cand eu stiu ce vorbesc... ma simt aiurea sa vina un OARECARE ce nu stie cu ce se mananca euro si sa imi spuna mie ca bowerul are covrigi in coada...

Link to comment

lasati-o balta ca fiecare isi sustine parerea lui:)) mai bine incheia-ti subiectu:))

ok... inteleg ca v-am plictisit cu cearta noastra.

si totusi... u ai facut chinez 110 sau 100 si warrior peste 101+... da-i si tu cu parerea, de ce e in stare chinezu` si de ce e in stare europeanul str :-?

Link to comment

lasati-o balta ca fiecare isi sustine parerea lui:)) mai bine incheia-ti subiectu:))

ok... inteleg ca v-am plictisit cu cearta noastra.

si totusi... u ai facut chinez 110 sau 100 si warrior peste 101+... da-i si tu cu parerea, de ce e in stare chinezu` si de ce e in stare europeanul str :-?

chinezu mie 106 momentan iar europeanu e 109..:) la luat ca face mult mai repede level dekt chinezu( in sensu ca gasesc pt mai usor dekt chi)

tot timpu faceam pvp knd erau la lvl egali si tot timpu castiga europeanu...dar nu conteaza ,chestia e cum stii sa joci cu un char....

cele mai multe pvp uri le faceam cu un arcas ,adevaru ca muream si eu dar tendinta sa moare primu era a lui,dar un arcas daca nu vrea sa moara spameaza cu knockuri pana la infinit:)

dar am vazut ca la 120 chi au nijte skiluri de numa numa:)) deci ajteptati 120 si sigur se inclina balanta catre chinezi:)

Link to comment

dar am vazut ca la 120 chi au nijte skiluri de numa numa:)) deci ajteptati 120 si sigur se inclina balanta catre chinezi:)

la 120 se echilibreaza... in sfarsit vor fi si warriorii nevoiti sa joace cu skin pt ca le creste dmg nukerilor si tot felul de chestii de genul...

dar eu vorbeam de prezent... insa ciupilan nu intelege, se crede el miez mare cu bowerul lui bun aproape de nimic.

@ciupilan si la tine e aceeasi chestie ca si la deidara, diferenta dintre voi e ca el recunoaste ca pe serverul lui sunt numai retardati care nu stiu sa joace (sunt maxim 10 pro players), dar tu nu recunosti... tu bati toti putoii pe acolo pe srv pe la tine care fac switchul mai greu decat cel din video si te crezi mare si tare. :nanana:

Link to comment

dar am vazut ca la 120 chi au nijte skiluri de numa numa:)) deci ajteptati 120 si sigur se inclina balanta catre chinezi:)

la 120 se echilibreaza... in sfarsit vor fi si warriorii nevoiti sa joace cu skin pt ca le creste dmg nukerilor si tot felul de chestii de genul...

dar eu vorbeam de prezent... insa ciupilan nu intelege, se crede el miez mare cu bowerul lui bun aproape de nimic.

@ciupilan si la tine e aceeasi chestie ca si la deidara, diferenta dintre voi e ca el recunoaste ca pe serverul lui sunt numai retardati care nu stiu sa joace (sunt maxim 10 pro players), dar tu nu recunosti... tu bati toti putoii pe acolo pe srv pe la tine care fac switchul mai greu decat cel din video si te crezi mare si tare. :nanana:

dsk aici ai cam dato in bara =))) pe Herculesc sunt cam cei mai multi pro playeri din cate am vazut pe majoritatea servarelor :)) adevarat k sunt si avortati care nu stiu sa joace :))) nu am negat eu asta dar pro playeri sunt si inca multi ..dc pe mn nu ma crezi intreaba pe synx admin pe rev :) el joaca pe hercules ...

EDIT: si faza cu 80% snow :)) aici iar se vede ca nu ai jucat pe ch =)) dc un nuker baga 80% snow e victima deoarece din 2 hituri ramane fara mana si urmatoru e decapitarea .. am imp ca nici la 11 dg nu se folosea snow maxim din acelasi motiv :)

Edited by ciupilan
Link to comment

dsk aici ai cam dato in bara =))) pe Herculesc sunt cam cei mai multi pro playeri din cate am vazut pe majoritatea servarelor :)) adevarat k sunt si avortati care nu stiu sa joace :))) nu am negat eu asta dar pro playeri sunt si inca multi ..dc pe mn nu ma crezi intreaba pe synx admin pe rev :) el joaca pe hercules ...

EDIT: si faza cu 80% snow :)) aici iar se vede ca nu ai jucat pe ch =)) dc un nuker baga 80% snow e victima deoarece din 2 hituri ramane fara mana si urmatoru e decapitarea .. am imp ca nici la 11 dg nu se folosea snow maxim din acelasi motiv :)

inseamna ca nu sunt pro warriors (la asta m-am referit) daca tu imi spui mie ca bowerul bate oricand un warrior.

am facut pvp cu chineses cu snow shield max, parca e 63%.

domnule pro... ai auzit vreodata de grains sau de vigors? cum sa ramana fara MP ?

eu pun pariu ca tine ca un nuker care joaca cu MP grain si vigor iti joaca lejer cu snow de 80% :violent:

imi spui mie de synx... e ca si cum ti-as spune eu de DoaD care e ownerul mShit... joaca la noi pe srv, are honor buffs... si nu prea l-am vazut pe la pvp.nu vad ce legatura are rev6 owner cu silkroadul cand e vorba de pvp, crezi ca daca el e ownerul unui site special facut pt silkroad inseamna ca e pro player?

asa pot spune si eu ca hero stie sro de 10k ori mai bine decat tine ... si totusi nu mai joaca ;)

dar in fine... chiar m-am plictisit de "inteligenta" ta... de acum voi ignora posturile tale ... de altfel cum am facut si pana acum. niciodata nu am acordat importanta posturilor tale ca mereu postezi numai idiotenii, imi aduci aminte de salam. in schimb cand am vazut prostia pe care ai spus-o despre warriori chiar nu m-am putut abtine.dar voi putea de acum incolo :tiphat:

Nu , nu ramane fara Mp un nuker cu skill-uri pe arma !!! la 70k+ Mp crezi ca mai conteaza un skill care necesita 3k Mp ( asa e cel putin la mine )

Si daca mai foloseste si de astea : http://imageshack.us/photo/my-images/228/sro2011062711525276.jpg/ ....never

skillurile necesita mai mult de 3k MP

iar acele lollipop sunt cam inexistente prin iSro, adica eu am 48 si le tin in storage pe post de artefact... ca nu se gasesc ce cumparat.dar oricum cu grain MP de 25% si vigor nu ai stres

Link to comment

Nu , nu ramane fara Mp un nuker cu skill-uri pe arma !!! la 70k+ Mp crezi ca mai conteaza un skill care necesita 3k Mp ( asa e cel putin la mine )

Si daca mai foloseste si de astea : http://imageshack.us/photo/my-images/228/sro2011062711525276.jpg/ ....never :-)

Link to comment

Facusem o paranteza pe acolo, eu am doar Lvl. 107 si skill-urile de la bow consuma doar 2.7K MP -3.2K Mp ... pe cand cele de la Cold/fire consuma mult mai mult ... dar in War & Love e permis orice ...deci folosesc ce skill-uri vreau.

O sa intru pe staller sa pun o poza cu niste portiuni pe care nici bard-ul si nici Cleric-ul nu le intrece ( 100% Hp/Mp Vigor si la 3 sec. ...It's like Highlander ..asta ca sa nu iti iei bard/cleric in spate ca turcii ^^ )

imbatabilele portiuni : http://imageshack.us/photo/my-images/191/sro2011062713541190.jpg/

Link to comment

Nu , nu ramane fara Mp un nuker cu skill-uri pe arma !!! la 70k+ Mp crezi ca mai conteaza un skill care necesita 3k Mp ( asa e cel putin la mine )

Si daca mai foloseste si de astea : http://imageshack.us/photo/my-images/228/sro2011062711525276.jpg/ ....never :-)

Se vede ca joci csro , ca esti no-lifer care baga bani in jocuri cu sacu si ca nu stii nimic despre sro .

Ei vorbeau de snow shield cand il dai sa faci pvp o parte anume din mp este consumata in loc de hp [ depinde cat de mare e snow shield de la 20% la 63% atm ] si atunci ramai fara mp nu cand dai skill dupa skill..

Ai degeaba BILIOANE pe csro..

Link to comment

Si eu ce am zis Vasilica ? ca nu ramai fara Mp cand folosesti snowshield. adica tu joci SuperMario si eu Chip 'N Dale sau cum ...de nu stiu nimica despre joc :-?

Nu iti ofera mama destui bani pt. joc ... ai alocatia prea mica :-? ... esti fustrat rau. Imi permit sa bag banii intr-un HOBBY ... si am ales sa joc aici pt. ca nu sunt oameni gen TU.

Link to comment

Si eu ce am zis Vasilica ? ca nu ramai fara Mp cand folosesti snowshield. adica tu joci SuperMario si eu Chip 'N Dale sau cum ...de nu stiu nimica despre joc :-?

Nu iti ofera mama destui bani pt. joc ... ai alocatia prea mica :-? ... esti fustrat rau. Imi permit sa bag banii intr-un HOBBY ... si am ales sa joc aici pt. ca nu sunt oameni gen TU.

+1 :tiphat:

@kevin te-ai bagat ca musca-n lapte si te-ai facut de cacao... din cate vezi acel vigor iti da si MP, chiar 40% ... si lollipops alea au fost si la noi in iSro la un event, eu am 48 HP lollipops in storage :)

Link to comment

Si eu ce am zis Vasilica ? ca nu ramai fara Mp cand folosesti snowshield. adica tu joci SuperMario si eu Chip 'N Dale sau cum ...de nu stiu nimica despre joc :-?

Nu iti ofera mama destui bani pt. joc ... ai alocatia prea mica :-? ... esti fustrat rau. Imi permit sa bag banii intr-un HOBBY ... si am ales sa joc aici pt. ca nu sunt oameni gen TU.

Din cate am vazut ai cel putin 30 de b in joc cu toate premiurile tale , seturi , armde de 6,5b si alte kkturi . Daca tu traiesti in romania si spui ca e un HOBBY sa dai mii [ nu sute ] de euro pe sro inseamna ca ori furi la greu or nu esti din romania ;) . Cateva sute inteleg dar nici mii asa ...

Btw , vrei ca fiecare membru sa iti spun ca aici e iSro nu cSro...?

@ exo , cu ce m-am facut de cacao ?

@again karlsberg daca stiai sa joci Gandeai si tu un pic sa nu deletezi conturile si sa te farmezi cu ele ca ai 1,4 amarti de sp'uri pe bower ala . Din cate stiu eu pe isro iti ia cam 7 zile sa deletezi un char.. La voi e instant?

Link to comment

Din cate am vazut ai cel putin 30 de b in joc cu toate premiurile tale , seturi , armde de 6,5b si alte kkturi . Daca tu traiesti in romania si spui ca e un HOBBY sa dai mii [ nu sute ] de euro pe sro inseamna ca ori furi la greu or nu esti din romania ;) . Cateva sute inteleg dar nici mii asa ...

Btw , vrei ca fiecare membru sa iti spun ca aici e iSro nu cSro...?

@ exo , cu ce m-am facut de cacao ?

chiar si cu postul asta...

nu inteleg dc te iei de om daca baga 100k$ in joc, sunt ai tai? ce treaba ai tu cu hobby-ul omului... bv lui... unii merg pe centura asa ca hobby, el joaca sro... care e problema ta?

iar in legatura cu iSro si cSro... esti dambazz, era vorba de snow shield, nu de cSro sau iSro ;) baiatul a spus ca cu lollipops (pe care ni le-a si aratat in prin screen) nu ai probleme cu MP chiar daca ai snow de 63% sau 80%.ti se pare ca e ceva diferit intre iSro si cSro in legatura cu asta? (sper sa nu imi spui ca in iSro nu exista lollipops pt ca iti arat eu print screen cu storageul meu :angry1: ) tu comentezi acum la el cum comentau unii mai IQless la deidara cand posta el screen shots cu 1b in inventar :)) erau invidiosi sau dracu` stie cu ce ii deranja ca omul avea 1b si tot comentau. exact asta faci si tu acum.

repet : era vorba STRICT de snow shield ! nu de cSro sau iSro , snow shield e si colo si colo ! :tiphat:

mai devreme i-ai reprosat ca e frustrat, singurul frustrat de aici la ora actuala esti tu... tu te oftici si plangi pe aici ca omul baga miliarde in joc :cool2: :nanana:

Link to comment

Si eu ce am zis Vasilica ? ca nu ramai fara Mp cand folosesti snowshield. adica tu joci SuperMario si eu Chip 'N Dale sau cum ...de nu stiu nimica despre joc :-?

Nu iti ofera mama destui bani pt. joc ... ai alocatia prea mica :-? ... esti fustrat rau. Imi permit sa bag banii intr-un HOBBY ... si am ales sa joc aici pt. ca nu sunt oameni gen TU.

Din cate am vazut ai cel putin 30 de b in joc cu toate premiurile tale , seturi , armde de 6,5b si alte kkturi . Daca tu traiesti in romania si spui ca e un HOBBY sa dai mii [ nu sute ] de euro pe sro inseamna ca ori furi la greu or nu esti din romania ;) . Cateva sute inteleg dar nici mii asa ...

Btw , vrei ca fiecare membru sa iti spun ca aici e iSro nu cSro...?

@ exo , cu ce m-am facut de cacao ?

@again karlsberg daca stiai sa joci Gandeai si tu un pic sa nu deletezi conturile si sa te farmezi cu ele ca ai 1,4 amarti de sp'uri pe bower ala . Din cate stiu eu pe isro iti ia cam 7 zile sa deletezi un char.. La voi e instant?

Boommm!!!

Nu cred ca te faci, esti ''crestin'' pe bune .... banuiesc ca tu confunzi personajele, adica sigur .... nu am dat delete la nici un caracter ... am vandut 1 caracter cu 120€

app. am 70k sp-uri ... maine am dublu ...se pare ca sro-ul nu e pt. tine nene ... Daca ''gandeam'' cum zici tu nu te bagam in seama ca esti dus ...dar mai greseste omul.

Nu am bagat mii si nici nu am de gand ( unde joc eu item-urile din item mall sunt mult mai ieftine ). Si cei care au ca hobby o colectie de Ferrari ce sunt pt. tine :-?

renunt la un joc nou de ps3 si am 3-5Bil. in silkroad... nu e un mare sacrificiu. si ca vad ca intelegi doar ''pasarele'' era vb. de build, de snowshield ... nu de Csro sau Isro

Atat timp cat joc Silkroad si am un caracter despre care se arunca cu ''presupusul'' imi permit sa intervin in orice sectiune de Silkroad.

Inainte sa expoldezi asa incearca sa citesti cu atentie posturile, cine e care si cum ... daca e apa mare si nu stii inota ... nu te mai arunca kamikaze-ule :tiphat:

Edited by Karlsberg
Link to comment

Am warrior,iubesc buildul,dar respect si Rasa Chinesa la fel de mult...

O afirmatie de editat,nu ma bag in discutie cu ciupilan si angel...dar..PENTRU CE editat MEA MAI EXISTA RASA CHINESE,DACA EUROPE SUNT MULT SUPERIOR.si bate,editat,violeaza minore,lasa babe fara pensie,cumpara etnobotatie la pret de iarba olandeza,si chestii gen...E imposibil zic eu...exita un echilibru intre rase,eu zic ca fiecare are sanse egale la PVP war si chestii gen...pe bune..altfel nu vad rostul la Chinese,daca sunt chiar asa de editat cum zic uni...

Rasa chineza exista ca sa-ti aduca tie un suspend.

Edited by Random Hero
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...