Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

@Sleya nu te mai agita atat, eu inca joc,komi inca joaca,runy la fel... "mai rarut ca-i mai dragut !" :tiphat:

@N3vermore sincer nu iti dau dreptate;ceea ce a zis sleya nu prea avea legatura cu tine si totusi... aveai u chef sa te contrazici cu cineva :))

@hero un suspend pe 7-10 zile pt cei care au incurcat topicurile nu ar fi rau...

si fara suparare dar cred ca n3vermore ar merita un suspend un pic mai mare (pe IP nu me cont)

stiu ca in mod normal nu ar fi niciun motiv sa le dai aceste suspenduri, dar se cam incurca topicurile rau de tot si poate in o saptamana 2... se calmeaza si ei.

acolo pe topicul fakerilor puteti spune ce vreti voi despre "prostii care inca joaca iSro" .

Link to comment

salut am si eu o problema , daca ma puteti ajuta .. nu stiu daca vi s-a intamplat si voua da mie mi s-a intamplat de vreo 3, 4 ori si e frustrant .. deci faza este urmatoarea : pun niste elixire la vanzare prin consigment le vand intru in consigment imi arata ca sunt vandute iar cand dau la settle imi da disconnect , intru la loc si ma uit la consigment nu sunt nici elixirele da nici banii nu mai sunt stiti ceva din ce cauza se intampla? sau ce sa fac? .. ms

Eu am patit acum o zi asta, dar dupa un restart game am gasit itemele in storage :) .

Link to comment

:happy1: ce se mai cearta lumea :X:X .....ziceau unii pe aici ca au nush ce cu serverele privata ... ha! stim cu totii ca si ei au jucat o gramada pe privat :P ... btw de isro m-am lasat din 2-3 motive...

1. mi-e ciuda ca aveam deggerele +4 din start! si dupa 13-15 elixire au devenit +0 ....

2. nu am de gand sa platesc 32 silk pentru fiecare cacat de incercare de plus !!!

3. de cand au facut updateul cu job s-a terminat de tot jocu !

Asa sunt eu.. orgolios... ofticos ... si? Ma oftic cand pierd la pvp.. si mai ales MA OFTIC CAND CINEVA ARE NOROC SI EU NU AM!

si about esro: ... serveru asta e chiar ff tare.. cu exceptia loginului :) aici nu e niciun bot... si la fiecare level gasesti party .. si chiar si la job.. in 10 minute poti incepe un trade cu cine vrei tu ! lumea e activa nu ca pe isro 24/7 boting.. ceea ce faceam si eu ptr ca nu aveam cu cine sa fac altceva.. si stiti si voi ca singur e plictisitor

Bft. (o sa continui sa citesc pe aici, dar ma mut la sectiunea cealalta)

alex XD sugi o ceapa :>

Link to comment

:happy1: ce se mai cearta lumea :X:X .....ziceau unii pe aici ca au nush ce cu serverele privata ... ha! stim cu totii ca si ei au jucat o gramada pe privat :P ... btw de isro m-am lasat din 2-3 motive...

1. mi-e ciuda ca aveam deggerele +4 din start! si dupa 13-15 elixire au devenit +0 ....

2. nu am de gand sa platesc 32 silk pentru fiecare cacat de incercare de plus !!!

3. de cand au facut updateul cu job s-a terminat de tot jocu !

Asa sunt eu.. orgolios... ofticos ... si? Ma oftic cand pierd la pvp.. si mai ales MA OFTIC CAND CINEVA ARE NOROC SI EU NU AM!

si about esro: ... serveru asta e chiar ff tare.. cu exceptia loginului :) aici nu e niciun bot... si la fiecare level gasesti party .. si chiar si la job.. in 10 minute poti incepe un trade cu cine vrei tu ! lumea e activa nu ca pe isro 24/7 boting.. ceea ce faceam si eu ptr ca nu aveam cu cine sa fac altceva.. si stiti si voi ca singur e plictisitor

Bft. (o sa continui sa citesc pe aici, dar ma mut la sectiunea cealalta)

alex XD sugi o ceapa :>

hahahahah... de cand s-a schimbat jobul s-a terminat jocul? asta banuiesc ca spui din punctul meu de vedere sau al lui alex... pt ca tu pana sa se bage noul job system nu ai calcat pe la job :))

iar app de privat, deaia nu imi plac mie serverele private.Ce rost avea sa joc ecSro cand un sun weapon era 200$ ? adica era la fel de scump ca iSro :))asa pe iSro stiu ca ma bucur de noi updateuri,nu de updateuri de aucm 2 3 ani,stiu ca nu sunt mari sanse sa se inchida maine etc.

iar in legatura cu daggerele tale.... nu mai stiu daca badfist sau sleya a spusca toti redusii s-au obisnuit cu +10 si nu pot intelege ca este un nou ahcmey system unde un +5 este foarte tare....

nu zice nimeni sa nu citesti aici dar sper sa fii mai destept decat brani si sa nu incepi cu prostii... sau mai exact sa nu continui cu prostii cum a fost postul tau de pe pagina 2154 cu "eSro FTW ! FVCK iSro !" pt ca dai dovada de.... :crazy: maxima frustrare.... btw se lasa Aphex, te poti intoarce pe iSro =))

Link to comment

mi se rupe de aphex! ti-am mai zis nu ma deranjeaza sa pierd in fata lui din moment ce gear-ul luyi costa de 15 ori cat al meu :)

esti prost :) la faza cu jobu .. mergeam la job cand nu aveam ce face ... cautam un trade sa ii ajut dar nu gaseam nimic.. dar macar cautam si de multe ori faaceam cu unu KareemBasha dar nu stii u cine-i ala un tradder lvl 7 de lvl 80 si ceva :*

Link to comment

mi se rupe de aphex! ti-am mai zis nu ma deranjeaza sa pierd in fata lui din moment ce gear-ul luyi costa de 15 ori cat al meu :)

esti prost :) la faza cu jobu .. mergeam la job cand nu aveam ce face ... cautam un trade sa ii ajut dar nu gaseam nimic.. dar macar cautam si de multe ori faaceam cu unu KareemBasha dar nu stii u cine-i ala un tradder lvl 7 de lvl 80 si ceva :*

eu cand am zis ca nu faceai job m-am referit la job cu prietenii pt distractie nu cu un anonim pt LV ca un goldbot. :tiphat:

Link to comment

Salut baietii, ce mai e nou pe aici ? am vazut ca se baga 12 dg.... incetu cu incetu ....sa inteleg ca va fi ultimu cap 12 dg sau?

tinand cont ca GMul care a intrat in guildul de RevolutioN avea lv 120 am putea spune ca da...

insa sunt persoane care spun ca 140 e maxim :)....

noi sa fim sanatosi !

Link to comment

Salut baietii, ce mai e nou pe aici ? am vazut ca se baga 12 dg.... incetu cu incetu ....sa inteleg ca va fi ultimu cap 12 dg sau?

Salut baietii, ce mai e nou pe aici ? am vazut ca se baga 12 dg.... incetu cu incetu ....sa inteleg ca va fi ultimu cap 12 dg sau?

tinand cont ca GMul care a intrat in guildul de RevolutioN avea lv 120 am putea spune ca da...

insa sunt persoane care spun ca 140 e maxim :)....

noi sa fim sanatosi !

original sro a fost cu creat pentru 4 rase...din care eu am aflat doar de 3 dar vazusem la un moment dat un filmulet din early alpha stage unde aparea si o a patra emblema a unei a 4a rase.

oricum, tot asa, original, jocul a fost gandit pentru max level 150, unde chinezii ajungeau cam in acelasi loc cu europenii, mastery 300..deci venea arma + fire/cold/light.

acum insa se pare ca jocul a ramas la 2 rase, mastery s-a marit, iar cap level este nesigur. ceea ce acum e din ce in ce mai clar este ca odata ce silkroad va ajunge la cap max=> no more cap upgrade, se va da drumul la silkroad 2, in care cel mai probabil vom avea ori celelalte doua rase, ori toate 4.

si acum @ semi-offtopic... baieti, cei care joaca esro nu sunt fakers,ok jucati isro, e misto, bun...am jucat si eu 5 ani..intr-adevar n-am bagat mai mult de 1.2k dolari, dar m-am bucurat de ce avea de oferit jocul si intr-adevar m-a mai cuprins nostalgia si am mai jucat pe privat. tin sa va spun ca ZSZC spre exemplu a avut egy weapons si 3 seturi diferite la 11d inainte de isro, skillurile sunt la fel ca pe isro, cap 110, pe swsro chiar 120. ce difera?nu aveau europeni pana a aparut esro. Au evoluat foarte mult serverele private si vor mai evolua, iar cand va aparea sro 2, cel mai probabil vor fi in acelasi stadiu cu sro 1.

De asemenea acum joc..ma rog, stau in stand by ca am examene pe serverul ZSZC(Retro) unde este cap 80, old school. Ala a fost cap-ul la care m-am apucat si care normal m-a marcat. Avantajele mele acolo sunt ca e mereu populated deoarece e un server platit, adica platesti contul. Silk-ul este mai ieftin,iar atunci cand cumperi cont primesti pe el si 200 de silk din start. avatarele sunt trade-able si costa cam hmm, 100-280 mil. Nu imi pare rau ca am jucat pe privat si o sa mai joc. O seara buna.

edit: uitati ce diferenta e intre silkroadul original si ce e acum:

Link to comment

parerea mea e ca silkroad 1 si silkroad 2 v-or fi total diferite asa cum sunt intradevar 2 rute de silk. 1 china - eu

a 2-a mi se pare ca se intindea de prin india pana prin arabia saudita.. => silkroad 2 va fi in jurul acelei rute. fara eu si china.. sau poate alti china dar cu islam budha si hermiti sau cum se numesc aia.

Link to comment

parerea mea e ca silkroad 1 si silkroad 2 v-or fi total diferite asa cum sunt intradevar 2 rute de silk. 1 china - eu

a 2-a mi se pare ca se intindea de prin india pana prin arabia saudita.. => silkroad 2 va fi in jurul acelei rute. fara eu si china.. sau poate alti china dar cu islam budha si hermiti sau cum se numesc aia.

Atunci daca sro 2 va aparea,cine va mai juca sro 1,si sa inteleg ca sro 1 va juca doar cei ce au bagat ceva bani in game...si cei care nu stiu...ai prieteni buni...cred ca se va baga sro 2,si va fii sters sro 1,(dar characterele de pe sro1 vor exista in sro 2.pana mea ma jur de mai pricep ceva... :crybaby:

Link to comment

care e legatura lui sro cu guild war??

oricum e doar o parere.. si da. stiu ca a vandut si ca v-or mai vinde intr-un final joymax detinand din sro 1 doar 20% sau mai putin din actiuni.

si credema. nu are cum sa fie la fel sro 1 cu sro 2..

Link to comment

din cate stiu nu mai poti face charge back:) .

nu ii vad rostu la sro 2 pe bune , daca o sa bage sro 2 cine naiba mai joaca sro 1? si nu kred ca renteaza nici pentru detinatorii jocului, mai rentabil ar fi sa bage update si ar reinitia jocu... parerea mea

din kte ati vazut astia ce au facut jocu tot lasa cate o bresha ,un amanunt care te face sa iti dai cu parerea la ce va urma... de exemplu la pet (wolf) de ce e implementat da nu il poti folosi butonul de mount si unmount pet? te face sa krezi ca in viitor il vei putea calari :)) nu? si exemplele pot continua

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...