Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Am level 10,15/330 mastery si 32 de skill point.E bine daca mai bag puncte in mastery,sau sa fac doar sp?

Nush cum sa farmez mai repede sp,eu omor acum monstrii de level 5,dar totusi tot nu pot sa-i omor din prima.

Imi explica si mie pentru ce este bara aceea de jos,care se umple cu verde?

Link to comment

Am level 10,15/330 mastery si 32 de skill point.E bine daca mai bag puncte in mastery,sau sa fac doar sp?

Nush cum sa farmez mai repede sp,eu omor acum monstrii de level 5,dar totusi tot nu pot sa-i omor din prima.

Imi explica si mie pentru ce este bara aceea de jos,care se umple cu verde?

Vad ca nimeni nu te baga in seama . Stii ce zic eu ? primul char , tre' sa fie praf , asa a fost la toti . Eu am avut vreo 20 de caractere pana am priceput ce-i cu silku' . Nu-ti bate capu' cu farmu' de acum . Experimenteaza pe charu' asta ^^ .

Bara aia cu verde reprezinta 10% din xp . Cand se umple bara ai facut 10% . Si sa faci mai rpd sp-uri tii gap.

p.s citeste primele pagini ale acestui topic , pe atunci toti erau incepatori , poate o sa-ti gasesti raspunsuri la unele intrebari .

Link to comment

Am level 10,15/330 mastery si 32 de skill point.E bine daca mai bag puncte in mastery,sau sa fac doar sp?

Nush cum sa farmez mai repede sp,eu omor acum monstrii de level 5,dar totusi tot nu pot sa-i omor din prima.

Imi explica si mie pentru ce este bara aceea de jos,care se umple cu verde?

Vad ca nimeni nu te baga in seama . Stii ce zic eu ? primul char , tre' sa fie praf , asa a fost la toti . Eu am avut vreo 20 de caractere pana am priceput ce-i cu silku' . Nu-ti bate capu' cu farmu' de acum . Experimenteaza pe charu' asta ^^ .

Bara aia cu verde reprezinta 10% din xp . Cand se umple bara ai facut 10% . Si sa faci mai rpd sp-uri tii gap.

p.s citeste primele pagini ale acestui topic , pe atunci toti erau incepatori , poate o sa-ti gasesti raspunsuri la unele intrebari .

De ce ar trebui sa fie praf daca poate face ceva bun de la inceput, daca stie ce arma vrea sa tina in mana, cel putin?

Link to comment

Templar vreau sa vad sts de la setu tau :) si arme

vrei cam multe :))

setul e FB 100%, white stats 41 si 61% cu parry ratio 60-81% nova +9

si arma crit 21 si restul statusurilor 61-80% power +10

te opresti doar la atat?

Link to comment

Am level 10,15/330 mastery si 32 de skill point.E bine daca mai bag puncte in mastery,sau sa fac doar sp?

Nush cum sa farmez mai repede sp,eu omor acum monstrii de level 5,dar totusi tot nu pot sa-i omor din prima.

Imi explica si mie pentru ce este bara aceea de jos,care se umple cu verde?

Vad ca nimeni nu te baga in seama . Stii ce zic eu ? primul char , tre' sa fie praf , asa a fost la toti . Eu am avut vreo 20 de caractere pana am priceput ce-i cu silku' . Nu-ti bate capu' cu farmu' de acum . Experimenteaza pe charu' asta ^^ .

Bara aia cu verde reprezinta 10% din xp . Cand se umple bara ai facut 10% . Si sa faci mai rpd sp-uri tii gap.

p.s citeste primele pagini ale acestui topic , pe atunci toti erau incepatori , poate o sa-ti gasesti raspunsuri la unele intrebari .

Mersi mult o sa citesc,dar n-am inteles faza cu gap,adica ce inseamna?

Vreau sa fiu un blader pure str,mi-am cautat si un build pe net...

Link to comment

Am level 10,15/330 mastery si 32 de skill point.E bine daca mai bag puncte in mastery,sau sa fac doar sp?

Nush cum sa farmez mai repede sp,eu omor acum monstrii de level 5,dar totusi tot nu pot sa-i omor din prima.

Imi explica si mie pentru ce este bara aceea de jos,care se umple cu verde?

Vad ca nimeni nu te baga in seama . Stii ce zic eu ? primul char , tre' sa fie praf , asa a fost la toti . Eu am avut vreo 20 de caractere pana am priceput ce-i cu silku' . Nu-ti bate capu' cu farmu' de acum . Experimenteaza pe charu' asta ^^ .

Bara aia cu verde reprezinta 10% din xp . Cand se umple bara ai facut 10% . Si sa faci mai rpd sp-uri tii gap.

p.s citeste primele pagini ale acestui topic , pe atunci toti erau incepatori , poate o sa-ti gasesti raspunsuri la unele intrebari .

De ce ar trebui sa fie praf daca poate face ceva bun de la inceput, daca stie ce arma vrea sa tina in mana, cel putin?

Tu cand te-ai apucat de silk ai jucat doar pe un char? Fiind la inceput , sunt sigur ca o sa vrea azi warrior , maine xbow , peste 2 zile wizz , peste 3 zile blader etc...si o sa greseasca cu mastery , o sa baga la mai multe sa vada cum e. Cel putin eu asa am facut :D .

@mortal Diferenta dintre level si mastery. Adica daca ai level 10 si la bicheon (adica la blade) ai level 5 , gap-ul tau este 5 . Cu cat gap-ul este mai mare , cu atat cresti mai greu dar iei sp mai bine .

Link to comment

Am level 10,15/330 mastery si 32 de skill point.E bine daca mai bag puncte in mastery,sau sa fac doar sp?

Nush cum sa farmez mai repede sp,eu omor acum monstrii de level 5,dar totusi tot nu pot sa-i omor din prima.

Imi explica si mie pentru ce este bara aceea de jos,care se umple cu verde?

Vad ca nimeni nu te baga in seama . Stii ce zic eu ? primul char , tre' sa fie praf , asa a fost la toti . Eu am avut vreo 20 de caractere pana am priceput ce-i cu silku' . Nu-ti bate capu' cu farmu' de acum . Experimenteaza pe charu' asta ^^ .

Bara aia cu verde reprezinta 10% din xp . Cand se umple bara ai facut 10% . Si sa faci mai rpd sp-uri tii gap.

p.s citeste primele pagini ale acestui topic , pe atunci toti erau incepatori , poate o sa-ti gasesti raspunsuri la unele intrebari .

De ce ar trebui sa fie praf daca poate face ceva bun de la inceput, daca stie ce arma vrea sa tina in mana, cel putin?

Tu cand te-ai apucat de silk ai jucat doar pe un char? Fiind la inceput , sunt sigur ca o sa vrea azi warrior , maine xbow , peste 2 zile wizz , peste 3 zile blader etc...si o sa greseasca cu mastery , o sa baga la mai multe sa vada cum e. Cel putin eu asa am facut :D .

@mortal Diferenta dintre level si mastery. Adica daca ai level 10 si la bicheon (adica la blade) ai level 5 , gap-ul tau este 5 . Cu cat gap-ul este mai mare , cu atat cresti mai greu dar iei sp mai bine .

Am avut un caracter ce avea glaive si l-as fi continuat daca avea cine sa ma farmeze, dar mi se luase de grind aiurea si pe la level 30 l-am abandonat. Caracterul meu principal a fost un wizard/ cleric, al doilea caracter al meu. Au mai urmat alte caractere de distractie, un alt wizard de level 37 cu care mergeam la CTF, un nuker pe care l-am facut full SoS la level 35 si cam atat. De ce s-ar suci atat daca are deja o arma preferata in minte? Daca nu are, cere sfaturi inainte ca sa nu piarda timp aiurea. Apoi, cere si un ghid de skill-uri. :D

Link to comment

intregul joc e o mizerie, nu te apuca ca e mai greu sa te lasi de el.

Jocul nu este chiar o mizerie,dar nici un jok prea stralucit nu este!!!Iar chestia ca te lasi foarte greu de joc este adevarata,ii ca si tigara vrei sa te lasi de fumat deoarece stii ca iti face rau insa nu poti,cam asa este si cu silkul.Desi e cam mult spus.

Link to comment

intregul joc e o mizerie, nu te apuca ca e mai greu sa te lasi de el.

Jocul nu este chiar o mizerie,dar nici un jok prea stralucit nu este!!!Iar chestia ca te lasi foarte greu de joc este adevarata,ii ca si tigara vrei sa te lasi de fumat deoarece stii ca iti face rau insa nu poti,cam asa este si cu silkul.Desi e cam mult spus.

eu zic ca e cam putin spus ;) eu m-am lasat de fumat ,dar de silk inca nu ;)

oricum ideea e ca acum nu prea se mai apuca lumea de silk, deja e imposibil sa faci lv 110 fara sa bagi bani si in plus la 8D cand m-am apucat eu erau multi playeri,acum sunt mult mai putini,multi s-au lasat iar astia care au ramas au vreo 5 chars fiecare ;)

Link to comment
Guest sleeky

Salut , am jucat si eu silkroad o perioada buna, aproximativ 2 ani , dar cu pauze ..Am distrus N caractere , probabil peste 40 :P...si in sf am reusit sa invat cum se joaca (cu chinezii) findca cu europenii sunt bata findca nu ii suport:D..ei si nu am reusit niciodata sa trec de lvl 45 , nu am vointa si plus ca de multe ori imi schimbam charu findca pur si simplu ma plictiseam de el ..dar nu si acum!acum ma duc pana la capat..110 cel putin vreau:P..deci ceea ce vroiam sa zic e ca acum miam luat si eu sroking ca si asa sunt lenes si imi duc pana la bun sfarsit un nuker s/s light/cold/bicheon .Bun , zis si facut , imi scot alaltaieri silkroadu dupa mult timp pierdut cu instalarea cu pathcurile vietii si intru..OMG cate s-u schimbat..domne ce sa mai zic am citit cateva guiduri cu job system etc stiu cate ceva , dar astea cu POWER si socket stones nu le inteleg prea bine..de fapt deja ma cred iar noob ca in afara de faptul ca stiu sa grindez si sa farmez altcv habar nam:)).joc pe saturn btw findca era mai gol cand mi-am inceput contul:)...cine mai joaca ziceti-mi si mie:)..ms

Link to comment
Guest XB-9

cred ca va fi destul de interesant la dg 12......dar o sa ramana la lvl 101 si weapon de 12 dg ???

azi dupa inspectie daca am norocul sa imi dea weapon dg 12 o sa o pot folosi din cate am inteles??

Link to comment

cred ca va fi destul de interesant la dg 12......dar o sa ramana la lvl 101 si weapon de 12 dg ???

azi dupa inspectie daca am norocul sa imi dea weapon dg 12 o sa o pot folosi din cate am inteles??

deci itemele de 12d o sa fie lvl 101.

daca iti cumperi ston pt schimbat de pe web si ai noroc sa iti dea 12d :) si o sa le poti folosi lol

acel stone o sa cada si din mobi doar ca are sansa mai mica decat cel cumparat pe silk sa iti dea arma de 12d :)

Link to comment
Guest technicianit

Servere Silkroad. Pe ce servere jucati (lvl, build, data, etc.)?

Eu sunt wiz/bard lvl 81 pe Maya (mai 2011)

Link to comment
Guest XB-9

cred ca va fi destul de interesant la dg 12......dar o sa ramana la lvl 101 si weapon de 12 dg ???

azi dupa inspectie daca am norocul sa imi dea weapon dg 12 o sa o pot folosi din cate am inteles??

deci itemele de 12d o sa fie lvl 101.

daca iti cumperi ston pt schimbat de pe web si ai noroc sa iti dea 12d :) si o sa le poti folosi lol

acel stone o sa cada si din mobi doar ca are sansa mai mica decat cel cumparat pe silk sa iti dea arma de 12d :)

ai idee cat silk va costa un stone pentru weapon dg 12??

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...