Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Sau apelati la mine ... nu ma murdaresc pentru 1b sau alte nimicuri...... 50-100b

ON : miam dat nova destruction parts cu 4b desi am pierdu mai bine de 5b la afacerea asta dar am ce face in sro acum : ALCHEMY :))

Pai baga mare ca vad ca ai ramas doar cu sabia 9.Acum cred ca te pisca si Raven.

Bafta :)

Link to comment

Cica sa ma apuc si eu.Am o nedumerire sunt pe Rome si sunt european Sunt wizard si am lvl 5 :whistle: si nu stiu daca tre sa ma axez pe ceva la skill, de ex imi apar mai multe chestii Natural spirit Force mental Earth mentalist Cold mentalist samd Pun din fiecare sau stau numai pe o bara?... Si inca ceva:e bine sa bag punctele numai in int :dontknow:

Link to comment

Salut tuturor again :) ... am si eu cateva intrebari...de fapt...vreau ca cineva sa imi explice in totalitate despre forgotten world...totul de la 0

am inteles ca trebuie luat un quest....de unde il iau.....cum ajung in forgotten world...cu dimension hole ala albastru care pica din moobi normali?cum fac? ce trebuie sa fac cand ajung acolo ca sa imi cada talismanele alea....adica...ce moobi omor....unde gasesc box-ul ala....ce trebuie sa ii fac? etc....

cum intru la 1* sau 2*...care e diferenta....ce moobi sunt acolo?ce fel de attack au?phys/mag att?ma descurc daca merg solo?cad talismane daca ma duc solo?

stiu...sunt noob....:) sa ma "lumineze" cineva va rog :)

Link to comment

Salut tuturor again :) ... am si eu cateva intrebari...de fapt...vreau ca cineva sa imi explice in totalitate despre forgotten world...totul de la 0

am inteles ca trebuie luat un quest....de unde il iau.....cum ajung in forgotten world...cu dimension hole ala albastru care pica din moobi normali?cum fac? ce trebuie sa fac cand ajung acolo ca sa imi cada talismanele alea....adica...ce moobi omor....unde gasesc box-ul ala....ce trebuie sa ii fac? etc....

cum intru la 1* sau 2*...care e diferenta....ce moobi sunt acolo?ce fel de attack au?phys/mag att?ma descurc daca merg solo?cad talismane daca ma duc solo?

stiu...sunt noob....:) sa ma "lumineze" cineva va rog :)

questu il iei de la governator se cheama colect the sea of resident ceva de genu. omori mobi pe spot si apar dimensional pilar il omori si din iel sumoneaza Enwy i omori si iti da tikete.ca sa intri. poate sa iti dea de 1* 2* 3* 4* la 1* sunt mobi normali generali la 2* sunt championi e cam greu sal faci solo pe ala, la 3* sunt eliti ceea ce inseamna strong pt de 8 si la 4* eliti. sansele sa iei talismane (care cad din trejer box si unique ultimu de obicei ) rpd sunt in 3 si 4* in 1 si 2* pica mai greu. solo cu wizu faci fata in 1* si in 2 (cred doar sa omori cate 1 mob sa i faci lure) la 3si4* daca nu omorati cate 1 mob pe rand dead scrie pe voi wiz ff ful buf si ma refer toate bufurile de warrior pe iel iad mg cam 5~8k crt 10k +:)

Link to comment

eu ma gandeam sa ma duc solo cu bowerul de 106 :) son bow +5....son set etc......sunt FF 102-103 or so cred ca rezist la 2*.... parerea mea...daca sunt moobs champ ....am vazut ca e o harta destul de mare.....ship wreck ala....stau in acelasi loc sau trebuie sa fug de colo colo? nu prea inteleg

eu tot son staff vreau :P ....nu de alta...dar spear si bow am SON normale....decat sa dau cateva bil pe un staff....mai bine pierd vremea si incerc sa iau un SON staff A grade de la forgotten world asta :D pare mai simplu...in fine....cred ca doar pare....presupun ca e destul de greu

Link to comment

eu ma gandeam sa ma duc solo cu bowerul de 106 :) son bow +5....son set etc......sunt FF 102-103 or so cred ca rezist la 2*.... parerea mea...daca sunt moobs champ ....am vazut ca e o harta destul de mare.....ship wreck ala....stau in acelasi loc sau trebuie sa fug de colo colo? nu prea inteleg

eu tot son staff vreau :P ....nu de alta...dar spear si bow am SON normale....decat sa dau cateva bil pe un staff....mai bine pierd vremea si incerc sa iau un SON staff A grade de la forgotten world asta :D pare mai simplu...in fine....cred ca doar pare....presupun ca e destul de greu

acei champs dau cu 10-15k in tine :)) si cand ataca nu o fac 1 vs 1 is ca si turcii X vs 1 si cu char lvl 106 ai sanse de drop si la 1* dar daca ai un char lvl 110 iati un cleric sa iti dea holy si buffs si te duci la 2* doar pentru box ,

Link to comment

eu ma gandeam sa ma duc solo cu bowerul de 106 :) son bow +5....son set etc......sunt FF 102-103 or so cred ca rezist la 2*.... parerea mea...daca sunt moobs champ ....am vazut ca e o harta destul de mare.....ship wreck ala....stau in acelasi loc sau trebuie sa fug de colo colo? nu prea inteleg

eu tot son staff vreau :P ....nu de alta...dar spear si bow am SON normale....decat sa dau cateva bil pe un staff....mai bine pierd vremea si incerc sa iau un SON staff A grade de la forgotten world asta :D pare mai simplu...in fine....cred ca doar pare....presupun ca e destul de greu

greu pe dracu daca ai bulan cum a avut unu de pe rev6 ia dropat 4 talismane intr-un forgottan .....il faci cu sleya daca te duci dar de 1* dupa cum zicea si koila 10-15k dmg dau pe tine deci.... mai bine ai face cu wizu ca i omori mult mai rpd

Link to comment

Cica sa ma apuc si eu.Am o nedumerire sunt pe Rome si sunt european Sunt wizard si am lvl 5 :whistle: si nu stiu daca tre sa ma axez pe ceva la skill, de ex imi apar mai multe chestii Natural spirit Force mental Earth mentalist Cold mentalist samd Pun din fiecare sau stau numai pe o bara?... Si inca ceva:e bine sa bag punctele numai in int :dontknow:

Punctele le bagi doar in INT, iar despre skill-uri am explicat intr-un post anterior (cauta pe paginile anterioare).

Salut tuturor again :) ... am si eu cateva intrebari...de fapt...vreau ca cineva sa imi explice in totalitate despre forgotten world...totul de la 0

am inteles ca trebuie luat un quest....de unde il iau.....cum ajung in forgotten world...cu dimension hole ala albastru care pica din moobi normali?cum fac? ce trebuie sa fac cand ajung acolo ca sa imi cada talismanele alea....adica...ce moobi omor....unde gasesc box-ul ala....ce trebuie sa ii fac? etc....

cum intru la 1* sau 2*...care e diferenta....ce moobi sunt acolo?ce fel de attack au?phys/mag att?ma descurc daca merg solo?cad talismane daca ma duc solo?

stiu...sunt noob....:) sa ma "lumineze" cineva va rog :)

Bun, incepem cu inceputul. Ca sa intrii in Forgotten World nu ai nevoie de niciun quest, quest-urile sunt optionale. Presupun ca esti level 101+, deci ca sa vezi quest-urile pe care le poti face in Forgotten World le poti vedea la Help ("H") -> Quests -> The Sea of Resentment . Alea sunt toate quest-urile pe care le poti face in Forgotten World pe plansa Shipwreck (doar pe asta poti intra la level-ul tau). Quest-ul pentru arma SON este "The Sea of Resentment Collection" pe care il iei din Alexandria South de la Governor Senmut, restul quest-urilor de acolo iti dau EXP si EXP SP si sunt puse acolo doar ca sa nu zici ca ai mers degeaba in Forgotten World (in cazul in care nu iti pica niciun talisman/SON).

Pentru a intra in Forgotten World, ai nevoie de "Dimension Hole". "Dimension Hole" pica la mobii numiti "Envy" (pe jos arata ca si cutiile de event). Mobii "Envy" apar atunci cand distrugi un "Dimension Pillar". "Dimension Pillar" e un cristal rosu care apare aleatoriu in zonele in care sunt vanati mobi. "Dimension Hole" sunt niste cristale albastre pe care le spawnezi in oras cu ajutorul carora te poti teleporta in Forgotten World, ele sunt de 4 grade de dificultate(1, 2, 3 si 4 lol :D). Gradul 1 si 2 se desfasoara pe aceeasi plansa, singura diferenta fiind level-ul si puterea mobilor (Grad 1 mobi "General", Grad 2 "Champion); gradul 3 si 4 la fel, dar pe o plansa diferita.

Pe plansele de grad 1 si 2 exista 3 vase mari (sunt si numerotate pe harta). Pe fiecare dintre ele exista cel putin un unic. Pe plansele de grad 3 si 4 exista doar 2 vase mari, la fel.. pe fiecare dintre ele exista cel putin un unic.

Inaintand pe plansa, vei gasi niste "mobi" care seamana cu o Pandora Box. Din acele cutii pot pica acele talismane (pe jos arata ca si cutiile de event).

Ultimul unic numit "Ghost Sereness" poate dropa Legendary Weapon de tip A sau B.

Inca o chestie, dupa primul unic omorat apare un mob numit "Ghost Curse". Acel mob nu esti obligat sa il omori si nici nu iti sugerez sa o faci (are foarte mult HP).

eu ma gandeam sa ma duc solo cu bowerul de 106 :) son bow +5....son set etc......sunt FF 102-103 or so cred ca rezist la 2*.... parerea mea...daca sunt moobs champ ....am vazut ca e o harta destul de mare.....ship wreck ala....stau in acelasi loc sau trebuie sa fug de colo colo? nu prea inteleg

eu tot son staff vreau :P ....nu de alta...dar spear si bow am SON normale....decat sa dau cateva bil pe un staff....mai bine pierd vremea si incerc sa iau un SON staff A grade de la forgotten world asta :D pare mai simplu...in fine....cred ca doar pare....presupun ca e destul de greu

Nu stiu daca faci fata singur in 2*, dar poti incerca.

Nu trebuie sa stai intr-un loc, trebuie sa urmezi un anumit traseu. Incepi de la primul punct unde esti spawn-at, pana la cristalul de unde te poti teleporta inapoi in town. Trebuie sa omori toti mobii, inafara de cel precizat mai sus pentru a putea continua de pe o barca pe alta (altfel nu poti, o sa vezi ca unele intrari/iesiri sunt blocate).

greu pe dracu daca ai bulan cum a avut unu de pe rev6 ia dropat 4 talismane intr-un forgottan .....il faci cu sleya daca te duci dar de 1* dupa cum zicea si koila 10-15k dmg dau pe tine deci.... mai bine ai face cu wizu ca i omori mult mai rpd

Corect, eu am avut noroc ca am fost intr-o zi in 2* cu un party 3/8 unde au picat 3 talismane din 2 cutii, iar a doua zi am mers tot in 2* cu un party 4/8 si au picat 4 talismane din 2 cutii :wub:.

PS: Aveti grija ce arme va luati, quest-ul pentru SON il puteti face doar o singura data pe un cont (probabil majoritatea stiati deja, dar pentru cei care nu stiau..).

Link to comment

eu ma gandeam sa ma duc solo cu bowerul de 106 :) son bow +5....son set etc......sunt FF 102-103 or so cred ca rezist la 2*.... parerea mea...daca sunt moobs champ ....am vazut ca e o harta destul de mare.....ship wreck ala....stau in acelasi loc sau trebuie sa fug de colo colo? nu prea inteleg

eu tot son staff vreau :P ....nu de alta...dar spear si bow am SON normale....decat sa dau cateva bil pe un staff....mai bine pierd vremea si incerc sa iau un SON staff A grade de la forgotten world asta :D pare mai simplu...in fine....cred ca doar pare....presupun ca e destul de greu

Nu stiu daca faci fata singur la 2*. Eu am fost la 2* si chiar pe primul vapor mare dupa ce omori campionii, apare envy elite. Mi-a dat 28.000 damage (am viata 50 k, full str rogue / bard) si damage-ul asta mi l-a prins normal ( fara crossbow extreme).

Deci sa nu crezi ca va fi usor.

Link to comment

stie cineva cum fac sa iau unban pe un cont pe care am luat chargeback? .... ala care a facut chargeback a platit suma pe care a facut chargeback inapoi la joymax.... si inca nu s-a intamplat nimic... au trecut 5 zile de cand a platit suma catre joymax si nimic..... ce se poate face?

Link to comment

salut tuturor... stiu ca nu e topicul potrivit partea cu publicitatea nu prea e urmarita chiar daca pun link :) : deci WTB BARD ( CU ATTACK SKILLZ ) 90+ pe serverul xian...preferabil printr-un middle man : superstar sau koila ^^ soo....pm me daca e cineva care vinde :) ms

#imi asum riscul de a primi warn#

Multumesc :tiphat:

Link to comment

multumesc tuturor pentru explicatii si sfaturi in special lui DaddyYankee :) apreciez... am cam inteles cum sta toata treaba

din pacate nu am avut inca timp sa ma duc prin forgotten world....dar am miercuri seara programata o tura cu cei din guilda :)

oricum o sa incerc sa imi fac timp pentru cateva ture macar odata la 2 zile daca vad ca am bulan la talismane :P

de dus nu ma duc cu wizzul cu toate ca e 110 FF....dar sincer...sunt scarbit de euro...oricum moare prea repede fara party...prefer un chinez care sa bata o jumatate de ora la un moob,dar care sa nu imi fac griji ca sta sa moara :) ...imi e dor de acele pvp-uri care durau pana se terminau potiunile

bafta tuturor si spor la....talismane...ca lvl presupun ca aveti destul majoritatea :)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...