Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Nu am mai postat de mult, nici nu stiu daca va mai amintiti de mine :), dar de data asta nu ma pot abtine.

Am niste intrebari pentru Sleya (nu de alta , dar tot timpul mi s-a parut ca are pareri pertinente, iar acum parerea lui ma mira intr-o oarecare masura): ai jucat vreodata pe servere private? poti face o comparatie intre ce se intampla acolo si ce se intampla pe isro? Crezi ca unul care face lvl max ff in 2 saptamani are dreptul sa vina aici si sa se ia de cineva care a facut lvl max in 2 ani (poate) si care stie intr-adevar ce e isro? Adica are tot dreptul sa o faca, dar oare e corect sa fie sustinut? E f simplu sa arunci cu noroi in cineva.

etc etc

ISRO=JSRO=KSRO=RSRO=CSRO=TSRO=THSRO

Toate au 1 x,toate sunt servere retail(oficiale) ale companiilor respective.Deci nu este vorba de niciun server privat cand vorbim de JSRO,KSRO,RSRO,CSRO,TSRO,THSRO. Got it? :)

Link to comment

Am postat cu cateva luni in urma diferentele de exp dintre KSro, CSro, iSro.

In orice caz, la level 100 pe CSro iti trebuiau undeva la 580 milioane exp (asa imi aduc aminte) iar pe iSro ai nevoie de 1.3 miliarde exp.

Cam asta ar fi diferenta.

Am atasat si poza pentru a vedea clar diferentele.

Respect all :tiphat:

Link to comment

mda mamicile lor ca au dat fail :)) dar le-am facut +5 din 5 elixire asta inseamna ca iese si +6..

nu ma las pana la urma bat joymaxu si la categoria daggers

@scarface nu... cand devil spiritu moare toate optiunile garantate de el dispar inclusiv hp/mp incr..

@alex love that P.S =)

@superstar ehe credeai ca sa fi moderator la topicu de sro e usor :))) de ce crezi ca a cedat forbidden =))

si faza aia ca intre servere e o mare diferenta e bullshit.. nu intre servere e diferenta.. intre playeri care le populeaza.. credetima puteti gasi pe serverele private jucatori cu lvl max in 2 saptamani care sa stie mai mult sro decat uni care au facut lvl max in 2 ani. nu exzista asa ceva ca dute de aici asta e topic de isro nu.. asta e topic de silkroad online si aici sunt toti bineveniti , cei drept daca veti intreba de ceva event de pe csro , ksro etc nu cred ca veti gasi raspuns, dar nimeni nu poate sa acuze pe cineva care joaca csro ca a venit si a postat aici..

badfist sincer acuma exagerezi eu zic sa o lasi balta si sa inveti ce e aia modestie.. oricand poate sa vina unu si sa te bata la 0 prin simplu fapt ca joaca mai bine nu ca are iteme mai bune..

pacat ca pe tibet is numa retardati ca 3omarkoko care cred ca daca au full gear son ruleaza serveru.. e gresit , l-am batut pe omarkoko la pvp in runda corecta.. cu setu meu ala praf si fara blues .. multi il stiti de pe rev6 , si ala toata ziua da globale " who wanna pvp with me i give him 100m if he wins" and shit like that.. sa inteleg ca si tu faci tot asa?

laso mai usor ca e doar 1 joc....

v-am lasat ca vine ploaia si se sperie netu ... :)

respect celor care il merita :)

Link to comment

Ma scuzati ca va deranjez din cearta :) dar am si eu o intrebare , puteti , va rog ,sa'mi ziceti si mie un hunting place bun la lvl 68 ( Lvl 68 warlock/cleric , gap 4 , arma +5 , suit nasol ,garm)

Va multumesc anticipat ! Peace :banana2: :cigarette:!

Forgot to say , sa nu fie in cave , ca nu merge programelu'

Ai incercat la 65-67 ? Pestii din taklamakan , sunt destui de multi singura problema ar fii ca dau zombie..

Link to comment

Nu am mai postat de mult, nici nu stiu daca va mai amintiti de mine :), dar de data asta nu ma pot abtine.

Am niste intrebari pentru Sleya (nu de alta , dar tot timpul mi s-a parut ca are pareri pertinente, iar acum parerea lui ma mira intr-o oarecare masura): ai jucat vreodata pe servere private? poti face o comparatie intre ce se intampla acolo si ce se intampla pe isro? Crezi ca unul care face lvl max ff in 2 saptamani are dreptul sa vina aici si sa se ia de cineva care a facut lvl max in 2 ani (poate) si care stie intr-adevar ce e isro? Adica are tot dreptul sa o faca, dar oare e corect sa fie sustinut? E f simplu sa arunci cu noroi in cineva.

Stiu ai sa-mi spui probabil ca este tot sro, ca sunt aceleasi skill, ca ... poate e mai fun ca nu e grindingul din isro... dar iti spun eu nici un player de privat (chiar si de top) , daca are bun simt, nu se ia de un player de pe oficial la valoarea lui badfist.

Pt badfist : am tot respectul pt. tine in ceea ce priveste Silkroadul. Un "adevarat" jucator de sro este patimas, si tu esti din plin :)). Ai mai multa grija la exprimare (nu stiu cati ani ai ) dar incearca sa respecti mai mult limba romana (felul in care scrii de multe ori te caracterizeaza)

Da EU am jucat ECSRO si am ajuns 1 la 90 handgrind si am tot DREPTUL sa critic orice jucator de isro si Xsro. SILKROAD-ul este acelasi cacat indiferent pentru ce tara este facut (China, Rusia, etc, etc) aceleasi baze are, ca unele servere au 2x 10000x in weekend , GM-ii activii, POP sau nu , SERVER doar cu charuri CHINA, silk mai eftin sau mai scump, singura diferenta intre aceste servere o consta timpul necesar sa atingi lvl maxim , ATAT. Tot la fel iti cresti EROUL si in isro si in Xsro. Nu conteaza pe ce server joci atat timp cat joci SILKROAD, aa da comentati la astia care joaca Xsro doar cand URLA mare si tare eu fac HANDGRIND, eu sunt cel mai legit player din istoria SRO-ului.

Oricine este liber sa isi spuna parerile si opiniile despre oricine, pana si despre mine ca is nuker si folosesc armor, cand altii ar pune protector sau garment si ar baga light -cold lvl 110 , ei bine pot sa o faca nu ma deranjeaza ceea ce spun, poate o sa le iau in considerare parerile.

Cine a jucat ecsro stie ce facea ZZZZ :tiphat:

Link to comment

mda mamicile lor ca au dat fail :)) dar le-am facut +5 din 5 elixire asta inseamna ca iese si +6..

nu ma las pana la urma bat joymaxu si la categoria daggers

@scarface nu... cand devil spiritu moare toate optiunile garantate de el dispar inclusiv hp/mp incr..

@alex love that P.S =)

@superstar ehe credeai ca sa fi moderator la topicu de sro e usor :))) de ce crezi ca a cedat forbidden =))

si faza aia ca intre servere e o mare diferenta e bullshit.. nu intre servere e diferenta.. intre playeri care le populeaza.. credetima puteti gasi pe serverele private jucatori cu lvl max in 2 saptamani care sa stie mai mult sro decat uni care au facut lvl max in 2 ani. nu exzista asa ceva ca dute de aici asta e topic de isro nu.. asta e topic de silkroad online si aici sunt toti bineveniti , cei drept daca veti intreba de ceva event de pe csro , ksro etc nu cred ca veti gasi raspuns, dar nimeni nu poate sa acuze pe cineva care joaca csro ca a venit si a postat aici..

badfist sincer acuma exagerezi eu zic sa o lasi balta si sa inveti ce e aia modestie.. oricand poate sa vina unu si sa te bata la 0 prin simplu fapt ca joaca mai bine nu ca are iteme mai bune..

pacat ca pe tibet is numa retardati ca 3omarkoko care cred ca daca au full gear son ruleaza serveru.. e gresit , l-am batut pe omarkoko la pvp in runda corecta.. cu setu meu ala praf si fara blues .. multi il stiti de pe rev6 , si ala toata ziua da globale " who wanna pvp with me i give him 100m if he wins" and shit like that.. sa inteleg ca si tu faci tot asa?

laso mai usor ca e doar 1 joc....

v-am lasat ca vine ploaia si se sperie netu ... :)

respect celor care il merita :)

Caca-maca asta de 3omarkoko era un distrus de egy/turk,care a fost contul la jumate de server.+ ca a fost hackat de 3 4 ori..si avea numa npc...un noob ce facea killing la noobi de 30-40-50 el fiind 80+....din cate imi aduc aminte de el...:|....sau ajuns toti retardati...

Scuzati-ma pentru post..dar nu mam putut abtine,si inca ceva incearcati sa nu va mai dati toti niste genii in limba romana:|...e topic de silkroad nu de romana..fiecare vorbeste/scrie dupa cum poate si cum vrea...

Respect for all! :happy1:

Link to comment

Nu am mai postat de mult, nici nu stiu daca va mai amintiti de mine :), dar de data asta nu ma pot abtine.

Am niste intrebari pentru Sleya (nu de alta , dar tot timpul mi s-a parut ca are pareri pertinente, iar acum parerea lui ma mira intr-o oarecare masura): ai jucat vreodata pe servere private? poti face o comparatie intre ce se intampla acolo si ce se intampla pe isro? Crezi ca unul care face lvl max ff in 2 saptamani are dreptul sa vina aici si sa se ia de cineva care a facut lvl max in 2 ani (poate) si care stie intr-adevar ce e isro? Adica are tot dreptul sa o faca, dar oare e corect sa fie sustinut? E f simplu sa arunci cu noroi in cineva.

Stiu ai sa-mi spui probabil ca este tot sro, ca sunt aceleasi skill, ca ... poate e mai fun ca nu e grindingul din isro... dar iti spun eu nici un player de privat (chiar si de top) , daca are bun simt, nu se ia de un player de pe oficial la valoarea lui badfist.

Pt badfist : am tot respectul pt. tine in ceea ce priveste Silkroadul. Un "adevarat" jucator de sro este patimas, si tu esti din plin :)). Ai mai multa grija la exprimare (nu stiu cati ani ai ) dar incearca sa respecti mai mult limba romana (felul in care scrii de multe ori te caracterizeaza)

am jucat si pe servere private si pe csro care este oficial...nu privat....da pot face o comparatie...dar nu e vorba de asta e vorba de experienta ca player si ca om....

Link to comment

Cine a jucat ecsro stie ce facea ZZZZ :tiphat:

ZZZZ rullz :) si totusi cu BassHunter te-am batut 1-0 :) urma sa mai facem dar m-am lasat xD oricum.... niciun alt int nu mi-a rezistat 6 min cum ai facut-o u cu ZZZZ ^^.pt cei care nu stiu...pe ecsro erau skills lv 70,level 90 max si NU exista snow shield !

pls intra pe mess ca vreau sa te intreb ceva :)

Scuzati-ma pentru post..dar nu mam putut abtine,si inca ceva incearcati sa nu va mai dati toti niste genii in limba romana:|...e topic de silkroad nu de romana..

SUNTEM ROMANI !!!

toti prostii se chinuie sa invete engleza sau alte limbi straine,dar din cate observi ff putini stiu limba romana....

in fine,nu stau acum sa iti dau lectii de viata,singurul lucru pe care ti-l pot spune e ca e bine sa stii MACAR lb. romana bine.

Link to comment

credema sergiu in degreeul asta toti pot sa se faca full son si sa fie zmei . a ramas tot retardat dar un retardat greu de batut..

nu vorbi daca nu cunosti.. e simplu.

il iau eu pe prapad si devin mai zmeu ca voi 2 la un loc :))

hmm acele sokets sunt doar cele de la npc? daca da e cam lame .. ma asteptam la optiuni mai mirobolante decat alea.. desi ajuta.. avand in vedere cata valva s-a facut despre ele..

Link to comment

Salutare. N-am mai postat de mult pe aici, poate va bucurati, poate nu. O intrebare am si eu, pentru ca imi este extraordinar de lene sa caut xxx pagini. Ce se intampla cu Silkroad? Nu am mai intrat de aproape 2 luni si vad ca serverele sunt goale in permanenta. Au facut ceva anti-bot?

Link to comment

Salutare. N-am mai postat de mult pe aici, poate va bucurati, poate nu. O intrebare am si eu, pentru ca imi este extraordinar de lene sa caut xxx pagini. Ce se intampla cu Silkroad? Nu am mai intrat de aproape 2 luni si vad ca serverele sunt goale in permanenta. Au facut ceva anti-bot?

ai nimerit'o :)

Au introdus niste statui antibot lvl 140(te omoara instant si aparent iti dau si disconnect).

E imposibil sa le ratezi la iesirile din orase.

Cauta pe youtube statue of justice si vei gasi clipulete.

Alta chestie notabila ar fi Battle Arena.Numele este destul de relevant banuiesc.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...