Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

glumesti nu? Dece ar esua? 100% din cei care joaca SRO de pe linkmania folosesc bot.

Sa poti juca Silkroad Online in modul handgrind , in primul si in primul rand trebuie schimbata treaba cu XP-ul. Prea mult XP este necesar sa faci lvl up, de exemplu sa faci lvl 111 ai nevoie de 6.539.826.975 XP

Ma refer ca ar esua cu aprobarea discutiilor despre boti pe linkmania.

Link to comment

Deci chiar nu ma asteptam ca Joymax sa ia masuri asa de aspre in cazul botilor , mecanismul anti-bot mi se pare foarte "tare" , chiar propun jucatorilor sa se lase de boot si sa munceasca singuri !!

:)) hai ca esti tare....tu nu ai fost in stare sa treci de lvl 30 si propui tu playerilor de lvl 110 sa se apuce sa joace manual? sa fim sinceri...lvl 110 pe isro e imposibil 99% fara bot...cei ca tine care se cred zmei si nu au depasit in viata lor un lvl 30-40 zic sa se abtina din comentarii stupide...si asa e plin forumul de post-uri stupide si din partea playerilor lvl mare ...sa nu mai zic din partea voastra....

Link to comment

:)) hai ca esti tare....tu nu ai fost in stare sa treci de lvl 30 si propui tu playerilor de lvl 110 sa se apuce sa joace manual? sa fim sinceri...lvl 110 pe isro e imposibil 99% fara bot...cei ca tine care se cred zmei si nu au depasit in viata lor un lvl 30-40 zic sa se abtina din comentarii stupide...si asa e plin forumul de post-uri stupide si din partea playerilor lvl mare ...sa nu mai zic din partea voastra....

Chiar nu vreau sa ma cert cu tine , dar nu mai vorbi cand nu cunosti e o chestie de bun simt am ajuns la lvl 65 fara bot !!

Link to comment

Deci chiar nu ma asteptam ca Joymax sa ia masuri asa de aspre in cazul botilor , mecanismul anti-bot mi se pare foarte "tare" , chiar propun jucatorilor sa se lase de boot si sa munceasca singuri !!

Greu. Presupune a depune un efort si timp foarte mare pentru a ajunge macar lvl 70-80 prin hand-grind din lvl 110 max acum. Mai degraba propune jucatorilor sa fie mai activi :) , in triangular conflict, relatii sociale, event-uri, etc. Desi solutia anti-bot a Joymax-ului ne mai ingreuneaza putin viata, imi place ca vine impotriva celor care isi fac 3-4++ caractere de lvl mare prin bot 24/7 .... nu-mi place deloc felul asta de a juca si ong farmul :) ( sau farmul de sute de mii - milioane de sp-uri la lvl mic la orice mob).

Link to comment

Cat timp botii sunt interzisi un joc poti face cate sondaje vrei. Daca folosirea programului este ilegala, la fel de ilegale sunt si cererile si ofertele.

Ma refer la posturi gen Alex cand a spus ca a lasat B0T la mobi de un anumit level , discutii destul de normal , nu numai bot si atat.. Gen cum fac ca sa pun auto ress cand sunt warr/clerc.... Sunt anumiti pasi : set weapon switch , set party member to res , set skill of ress , set rage...

Chestia cu CUMPAR BOT este adevarat , sa fie interzisa...

Deci chiar nu ma asteptam ca Joymax sa ia masuri asa de aspre in cazul botilor , mecanismul anti-bot mi se pare foarte "tare" , chiar propun jucatorilor sa se lase de boot si sa munceasca singuri !!

Ai facut 65 singur ? So do i , chiar 74 dar acum am schimbat server si sunt mic acum si tot merge prost EXP ! Am avut si char de 100 si mergea tot prost ... B(_)T FTW

:)) hai ca esti tare....tu nu ai fost in stare sa treci de lvl 30 si propui tu playerilor de lvl 110 sa se apuce sa joace manual? sa fim sinceri...lvl 110 pe isro e imposibil 99% fara bot...cei ca tine care se cred zmei si nu au depasit in viata lor un lvl 30-40 zic sa se abtina din comentarii stupide...si asa e plin forumul de post-uri stupide si din partea playerilor lvl mare ...sa nu mai zic din partea voastra....

Ce mai , Alex Rocks !

Greu. Presupune a depune un efort si timp foarte mare pentru a ajunge macar lvl 70-80 prin hand-grind din lvl 110 max acum. Mai degraba propune jucatorilor sa fie mai activi :) , in triangular conflict, relatii sociale, event-uri, etc. Desi solutia anti-bot a Joymax-ului ne mai ingreuneaza putin viata, imi place ca vine impotriva celor care isi fac 3-4++ caractere de lvl mare prin bot 24/7 .... nu-mi place deloc felul asta de a juca si ong farmul :) ( sau farmul de sute de mii - milioane de sp-uri la lvl mic la orice mob).

Chestia cu 24/7 bot si vreo 2-3 char tine de mult timp si multi bani bagati nu e asa usor sa tii 3 chare... Ong farm mi se pare ca este foarte buna dar si asta tine de timp... Dlvl in fiecare zi si alte chestii.. Sa ajungi la spot fara sa mori...

Am 3 KG de post , :tiphat: !

Link to comment

Ma refer la posturi gen Alex cand a spus ca a lasat B0T la mobi de un anumit level , discutii destul de normal , nu numai bot si atat.. Gen cum fac ca sa pun auto ress cand sunt warr/clerc.... Sunt anumiti pasi : set weapon switch , set party member to res , set skill of ress , set rage...

Chestia cu CUMPAR BOT este adevarat , sa fie interzisa...

Chestia cu CUMPAR BOT este adevarat , sa fie interzisa...

Mi-am cerut scuze ca am dat dovada de exces de zel cenzurand chiar cuvantul "bot" si am spus ca voi lasa discutiile despre bot de felul acesta (am botat azi, am botat ieri, botez si maine), dar orice altceva este interzis [Vedeti in primul post ce, mai exact, desi am scris si aici acum putin timp], chiar si ajutorul pentru configurare (se poate folosi functia de PM catre un user care foloseste bot - asta daca nu ii e lene lui xulescu sa citeasca 3-4 pagini).

Link to comment

Chiar nu vreau sa ma cert cu tine , dar nu mai vorbi cand nu cunosti e o chestie de bun simt am ajuns la lvl 65 fara bot !!

vezi ca faci mai repede de la level 1 la 65 decat de la 109 la 110 ;)

salut ! nou prin jur pe aici.

am o intrebare, de fapt de un sfat mai mult. sunt warlock / cleric. momentan am set LA sos +5 99% fb 100% stats. scut +9 si arma som lvl 90 +6 warlock rod.

voi ce ziceti ... pot sa investesc in niste piese roc sau sa strang bani pt nova immo ? ma gandeam sa stau cu set LA normal +5 si sa ma chinui pana strang destui bani/coins de nova immo. voi ce ziceti .. se merita statusurile in plus de la d11 fata de cele de la d10 .... in esenta , roc gear vs nova (immo sau nu) .....

am lvl 99 app.. ce ati face in locul meu ?

p.s. ca se obisnuieste `faza cu pozele` :D : http://img836.imageshack.us/img836/1985/sro2010082501540757.jpg

p.s. joc pe csro , dar cred ca e ok daca mai postez si pe aici nu ? in fond nu prea sunt diferente intre isro si csro ..

daca iti permiti sa iei tot setul de la roc...ia-l ! daca nu...fa-ti tot setul immortality xD

Link to comment

salut ! nou prin jur pe aici.

am o intrebare, de fapt de un sfat mai mult. sunt warlock / cleric. momentan am set LA sos +5 99% fb 100% stats. scut +9 si arma som lvl 90 +6 warlock rod.

voi ce ziceti ... pot sa investesc in niste piese roc sau sa strang bani pt nova immo ? ma gandeam sa stau cu set LA normal +5 si sa ma chinui pana strang destui bani/coins de nova immo. voi ce ziceti .. se merita statusurile in plus de la d11 fata de cele de la d10 .... in esenta , roc gear vs nova (immo sau nu) .....

am lvl 99 app.. ce ati face in locul meu ?

p.s. ca se obisnuieste `faza cu pozele` :D : http://img836.imageshack.us/img836/1985/sro2010082501540757.jpg

p.s. joc pe csro , dar cred ca e ok daca mai postez si pe aici nu ? in fond nu prea sunt diferente intre isro si csro ..

Link to comment

Nu.

Multumesc mult pentru reply dar im cer scuze ca trebuie sa mai pun o intrebare daca cumperi sbot poti lua ban?

Si daca nu pot lua ban de unde pot cumpara gold si bot !!

Trimiteti un pm cu site!

Vorba aia: "eu spun, eu aud..." Warn up. Si ca sa iti raspund la intrebare: da, poti lua ban daca folosesti boti.

Edited by R_SupeRstaR
Link to comment

tx 3 min mi a luat sal downlodez :))

doamne catia nobi turici is dau global ca vreau sa cumpar hands/head si un turc imi da pm ca vrea 800kk pe hand clean =))

pai la ce te astepti?....head este foarte rar...la voi probabil si hands....la noi se ofera 1.6 b pe head clean ...

am si eu o problema...sunt pe un laptop...si iau mereu disc....intru in joc,stau 3 min si iau disc...internetul merge bine...setarile sunt facute bine... stie cineva ce ar putea fi in neregula?

:tiphat:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...