Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Au vazut ca le merge bine cu new serv [Petra] si aucum deschid cat mai mult din lacomie dar ei nu isi dau seama ca majoritatea playerilor de pe New server sunt de pe alte servere care doar se muta :tiphat:

si daca se muta cineva doar...ei tot ies in castig,ce tie nu-ti trebuie dress,devil,pet...etc pe noul character?

Link to comment

wt.f? dc baga server nou la fiecare inspectie? :)) baga pentru ca vrea cat mai multi playeri cand vine battle arena sau ce? stie cineva? :-?

:tiphat:

EDIT : stie cineva un spot bun la wing tribe(78-80)?? sa fie si safe :D

Ma gandesc ca vor deschide din ce in ce mai multe pana se va evita supra-popularea celorlalte, asta daca vor introduce un item de cumparat cu silk ce iti permite sa te muti pe alt server. Probabil ca incearca sa curete jocul, cine stie.

Link to comment

ce mi se pare ciudat in acest video...este ca tipul...are lvl 110 si 1096% xp....i mean WTF? cand baga lvl 115-120 tipul sare direct la lvl 120 si 96%? :))

Sal Sleya.

Dupa cum am vazut eu bine tipul are 10.96 % exp. Ar fi imposibil sa aiba 1096% exp. Doar ca din cauza cozii de la "9" nu se prea vede punctul.

Si daca ar fi avut 1096%, tot nu ajungea mai departe de level 113, deoarece e diferenta mare de experienta de la un level la celalalt.

Apropos, am calculat cat timp iti ia manual sa faci de la 101 la 110 cu premium plus, 5 ore/zi in euro party ... si rezultatul .... minim 250 de zile ( asta in cazul in care intri in joc si esti direct in euro party LOL)

Si chestia e aproape imposibila (daca stai sa socotesti ca lucrezi 10 ore /zi, mancare si alte activitati = 3 ore / zi, somn = 6 ore / zi).

" Fiule, azi mergem la inmormantare ca a murit vecinul de la 2 " " Nu pot mami ca pierd orele de ticket si nu mai fac 110 nici la anu' " .... :cool2:

O zi buna tuturor :tiphat:

Link to comment

Imi cer scuze pentru neatentie in privinta srv-ului nou :dooh:

Acum 1-2 pagini cineva ne-a prezentat "Satue of Justice" mobi pusi de GM in locuri selectate de ei pentru a opri boti. Partea mai interesanta e urmatoarea: "- If your character is killed by the Statue of Justice, your account can be blocked for using illegal program.". ;) ...

Desigur, statuile astea pot fi usor exploatate, Ex: stai langa zona de atack a statuelor, apara un euro warrior si face o gluma cu knock-back si te arunca in statui si evident, mori. Vreau sa cred ca se vor informa inainte sa dea ban-uri. Cititi atent " your account can be blocked for using illegal program." ... poate fi, nu, sigur va fi.

Link to comment

Aparent vom avea inca un server nou :

"Welcome Silkroad Online's 42nd server, Aral!

Restless Traveller, go north of Samarkand.

There, discover a wondrous lake of great significance.

Known as the Aral Sea or Blue Sea or Sea of Islands.

These waters will reinvigorate your mind, body and spirit.

Server Name : Aral

Opening Date : August 24, 2010 Silkroad Standard Time

More Servers. More Fun! "

Interesant e ca au inceput sa puna cate o mica "poveste" pentru fiecare server :) .

Acum 1-2 pagini cineva ne-a prezentat "Satue of Justice" mobi pusi de GM in locuri selectate de ei pentru a opri boti. Partea mai interesanta e urmatoarea: "- If your character is killed by the Statue of Justice, your account can be blocked for using illegal program.". ;) ...

S-a postat pe pagina trecuta informatia despre serverul nou. Cat despre cea de-a doua, cu statuile, suna mai mult decat interesant.

Link to comment

am gasit asta pe un site

The Statue of Justice is a preemptive guardian monster, has very high offensive and defensive power, and will attack you when you are near it.

- Another monster is a Danger Avoid Statue of Justice that will warn you NOT to approach. This also has a very high defensive power and it won't attack you. If you see this monster, please detour.

- Do NOT kill these monsters because these will give you only 1 EXP and these are for bots only.

- If your character is killed by the Statue of Justice, your account can be blocked for using illegal program

the last sentence :

- If your character is killed by the Statue of Justice, your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

your account can be blocked for using illegal program

stop botting or look at ur char 24/7

scrie si pe joymax

- The Statue of Justice is a preemptive guardian monster, has very high offensive and defensive power, and will attack you when you are near it.

- Another monster is a Danger Avoid Statue of Justice that will warn you NOT to approach. This also has a very high defensive power and it won't attack you. If you see this monster, please detour.

- Do NOT kill these monsters because these will give you only 1 EXP and these are for bots only.

- If your character is killed by the Statue of Justice, your account can be blocked for using illegal program.

Link to comment

Aiurea .. si daca tu bati si langa tine apare o statuie din aia, poate nici nu reusesti sa fugi si ea te omoara, mai ales daca esti wizz / bard si ai o viata de tot rahatul.

Asta consider ca e cea mai mare porcarie, total neprofesionala. Daca vroiau sa opreasca botii, foloseau din plin hackshieldul sau o data la un interval stabilit iti aparea o fereastra la care daca nu-i dai confirm sa te scoata din joc. Si in plus puteau face loginul cu cod de verificare, asa cum era mai demult. Bagai codul de verificare si apoi puteai astepta la rand sa te loghezi.

In orice caz, ei sunt principalii vinovati pentru multitudinea de playeri care folosesc bot. Un joc adevarat nu e acela pentru care ai 10 - 12 questuri (ma refer la 101 - 110) la fiecare level si facandu-ti questurile realizezi ca mai ai 85% - 90% pana la urmatorul level. Pe ce anume sa faci acei 85% ??? aaaa ... sa mergi sa omori sute de mii de monstrii (la gap 0) sau milioane (gap 9). Suntem oameni , nu roboti, dar asta o stiu cei care joaca normal si dupa cateva luni ajung la spital cu probleme de coloana vertebrala.

Si oricum, daca nu esti level maxim, in jocul asta esti zero barat. Nici unicul de 24 nu il poti omora linistit, ca vine unul de 110 si din 2 lovituri l-a pus cu botu' pe labe (scuze Superstar de cuvantul bot :P)

Jocul original are alte nivele de experienta, dar iSRO este o afacere, nu un joc, de aceea au facut aproape orice sa plateasca oamenii bani reali cat mai mult timp.

Probabil ca de la 139 la 140 va va lua un an sau mai bine sa bateti manual in euro party (saracii chinezi).

Bafta la level si aveti grija la buzunare ... Joymax stie cum sa vanda acest drog scump :tiphat:

Link to comment

Salutare din nou, am revenit cu un reply, va cer sfatul. Se merita reinceperea pe server, se va tine constant acest "POPULATED" sau va dura cateva saptamani pana gasesc astia cu gold~boti o solutie cu noile statui ?

Nu e nevoie sa pui stelute.

Edited by R_SupeRstaR
Link to comment

Salutare din nou, am revenit cu un reply, va cer sfatul. Se merita reinceperea pe server, se va tine constant acest "POPULATED" sau va dura cateva saptamani pana gasesc astia cu gold~boti o solutie cu noile statui ?

Nu e nevoie sa pui stelute.

nu prea curand deja sau banat acc pentru ca pe venus azi in jangan era ful de gold boti iar in dw/sm/ht nici 1 gold bot nu era

Link to comment

Asta cu mobii astia anti-bot e o noua gluma Joymax.Nu inteleg de ce nu baga un bot in item mall.Nu cred ca mai exista vreunul care sa creada in pseudopolitica lor anti-bot.

Gz Zx pentru 110.

Probabil vor bana acum pe capete lumea si peste 2, 3, 9 saptamani vor lansa un serviciu foarte scump de un-ban pentru caractere (sau exista deja asa ceva? :unsure: ).

Link to comment

Mai am si eu un wizard de 75..amarat si am fost omorat de aceste statui..nu stiam de ele...avand lag numa mam trezit mort si langa ele...o sa imi fie bannat charu?:(...

=))

nu,daca le omori tu pe ele sunt sanse sa iei bann,dar ele pe tine...nu:P

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...