Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

@TequillaSunrise am o curiozitate: ti-ai farmat/cumparat acest warrior.rogue dupa ce ai vazut filmulete pe utube cu warrior/rogue ?

Nu chiar . Dc intrebi ?

Am considerat ca este necesar sa pun video-ul ala pentru nestiutori.. pt ca la ora asta putini stiu ce inseamna sa faci pvp cu un warr/ rogue sau un warlock cleric sau mai stiu eu ce build.. intelegi ?

Acum toti au warrior/cleric sau wizz/cleric si se cred in "varf" - nu toti stiu ca mai sunt builduri mult mai bune

decat banalul wizzard cu fire - ice - earth maxxed fara mesh root fara nimic altceva..

Intelegi acum dc am pus video-ul ala?

Si nu... nu am jucat charul dupa ce am vazut pe youtube...

intrebasem pt ca credeam ca ai vaz video pe utube,ti-ai facut si nu esti multumit :P

btw,data viitoare foloseste si tu butonul de edit cat mai mult posibil ^^

Nimeni?

http://img213.imageshack.us/img213/187/lmrules.jpg .foloseste butonul de edit de cat mai multe ori.nu e frumos sa ajungi ca deidara sa ai 5 posturi pe aceeasi pagina >.>

si vezi ca e topic special pt vanzari de charactere,iar acela nu este acest topic !

Link to comment
Guest TequillaSunrise

@TequillaSunrise am o curiozitate: ti-ai farmat/cumparat acest warrior.rogue dupa ce ai vazut filmulete pe utube cu warrior/rogue ?

Nu chiar . Dc intrebi ?

Am considerat ca este necesar sa pun video-ul ala pentru nestiutori.. pt ca la ora asta putini stiu ce inseamna sa faci pvp cu un warr/ rogue sau un warlock cleric sau mai stiu eu ce build.. intelegi ?

Acum toti au warrior/cleric sau wizz/cleric si se cred in "varf" - nu toti stiu ca mai sunt builduri mult mai bune

decat banalul wizzard cu fire - ice - earth maxxed fara mesh root fara nimic altceva..

Intelegi acum dc am pus video-ul ala?

Si nu... nu am jucat charul dupa ce am vazut pe youtube...

Link to comment
Guest TequillaSunrise

Salutare baieti. M am inscris pe acest forum de cam 5 minute pentru a reusi sa-mi schimb caracterul...

DE CE ? M-am plictist de el.. implicit de server.

Despre ce vorbim ?

106 FF warrior / rogue +800 K SP. FF ALL...xbow, daggers. warrior 106 FF 2handed; 1 handed doar skillul de knockback cu shield 106 FF ; dual axe FF 106

skillul de stun/bleed + cel de 50%+ dmg daca e in KD - la Rogue 106 FF tot. xbow/daggers.

Set +5 FB heavy armor... doar 2 parti mi au picat la +6 dar sunt FB si ele... ceva gold dar nu mult. pana in 10 mil..

Storage full de stones 11 DG....

Un char lvl 1 pe cont full cu 11 dg stones...are arme nu FB.. dar cu critt bun si Blue la fel 101 2hand/xbow/dagger - mi au picat toate..de la +6+7+8

Toate au immo 2+ (armele)

Charul este female.. are un avatar .. si cel mai important caracterul este fara mail atasat... deci pentru a schimba parola ai nevoie doar de

raspunsul secret , pe care , evident ca il detin.

Charul este pe Venice am uitat sa va spun.

Am facut recent cateva calcule... pt cei care prefera warr/cleric se poate da delevel la rogue si poti dobandi cu curst heart cam 960 K SP ....

si prin potiuni cumparatee cu silk cam 1.35 MIL SP....din acestea pt aface cleric 106 FF skillurile bune pt un warrior ai nevoie doar de 780 K sp

deci ceva SP in plus ramane.

Am aici cateva poze ale caracterului meu (skillurile si stats) pentru mai multe poze ma gasiti pe adresa de yahoo de mai jos :

http://img148.imageshack.us/gal.php?g=sro2010072412222141.jpg

Accept caracter pe orice server....dar sa fie peste lvl 100 si sa fie BUN in primul rand...chinez sau un wizz...ar fii perfect .

Dar oricum un warrior / rogue cu heavy armor si arme cat de cat bune.. face ravagii in PVP..

Pentru a va da seama despre ce e vorba.. uitati un mic video (nu este charul meu - doar pt cei care nu stiu de acest build ) :

Ma puteti contacta la urmatorul iD de yahoo : tequilla_sunris3

Mail : tequilla_sunris3@yahoo.com

Multumesc anticipat si va astept pe yahoo messenger sa discutam.

Imi cer scuze pentru gramatica .... mai exact pentru lipsa ei... ma refer la virgule,semne ortografice

cratime... dar este destul de tarziu si oricum am scris foarte mult .

Nimeni?

Link to comment

Salutari :) Am revenit si eu la silkroad dupa vreo 2 ani.Am incercat sa gasesc alt MMO avand in vedere problema cu logatul fara premium dar silkroad fiind primul MMO niciunul nu imi convenea ca nu semana cu silkroad.Pana la urma am cumparat premium.

As dori sa stiu,daca se poate,de la cat la cat este de obicei inspectia saptamanala.De la 7 dimineata pana pe la 10-11 ?

Care dintre voi jucati pe Venice ?

Si daca imi puteti recomanda un spot de power farming la ongs.Nu conteaza daca nu are safe zone(chiar este preferabil sa nu aiba defapt) cat timp are spawn rate mare si nu prea se inghesuie lumea la ele.

Multumesc anticipat si o zi buna.

Link to comment
Guest TequillaSunrise

Salutari :) Am revenit si eu la silkroad dupa vreo 2 ani.Am incercat sa gasesc alt MMO avand in vedere problema cu logatul fara premium dar silkroad fiind primul MMO niciunul nu imi convenea ca nu semana cu silkroad.Pana la urma am cumparat premium.

As dori sa stiu,daca se poate,de la cat la cat este de obicei inspectia saptamanala.De la 7 dimineata pana pe la 10-11 ?

Care dintre voi jucati pe Venice ?

Si daca imi puteti recomanda un spot de power farming la ongs.Nu conteaza daca nu are safe zone(chiar este preferabil sa nu aiba defapt) cat timp are spawn rate mare si nu prea se inghesuie lumea la ele.

Multumesc anticipat si o zi buna.

Salut - eu joc pe Venice... ma rog.. nu chiar joc - am un char acolo de vanzare - este postat undeva mai sus.. e zici esti interesat?

Ai fii uimit sa afli cat de ieftin il dau.. sau schimb cu al char.

este un warrior / rogue de 106 FF + 750 k SP . Este putin mai sus postat cauta l pe pagina asta sau una mai in spate.

Link to comment

Buna.

Eu nu sunt lamurit dintr-un punct de vedere : deci daca imi platesc un s-bot sau sroking ceva de genu ,si il folosesc nu primesc ban ?

Multi mi-au spus ca daca am dress sau silk sau ori ce altceva cumparat cu silk nu primesc ban :| .Dar daca nu as avea dress sau silk ... etc. primesc ban ?

Link to comment

Salut - eu joc pe Venice... ma rog.. nu chiar joc - am un char acolo de vanzare - este postat undeva mai sus.. e zici esti interesat?

Ai fii uimit sa afli cat de ieftin il dau.. sau schimb cu al char.

este un warrior / rogue de 106 FF + 750 k SP . Este putin mai sus postat cauta l pe pagina asta sau una mai in spate.

Am un Wiz/Bard de lvl 95 momentan cu care imi farmez un viitor Rogue/Bard asa ca pare rau dar nu am ce face cu un warrior/rogue :)

Dar din curiozitate,cam cat te astepti sa iei pe el ?

Link to comment

Buna.

Eu nu sunt lamurit dintr-un punct de vedere : deci daca imi platesc un s-bot sau sroking ceva de genu ,si il folosesc nu primesc ban ?

Multi mi-au spus ca daca am dress sau silk sau ori ce altceva cumparat cu silk nu primesc ban :| .Dar daca nu as avea dress sau silk ... etc. primesc ban ?

In niciunul din cazurile tale nu ai o garantie.

Sunt destui care folosesc bot si nu au cumparat niciodata silk dar o duc bine mersi.

La faza cu "nu primesti ban daca ai cumparat silk" logica este una limpede si anume urmatoarea : daca tu investesti bani in jocul lor tu crezi ca ei iti vor da ban ? As intelege sa-ti fi dat ban daca era un joc ~100% curat dar cand sunt mii de jucatori care folosesc bot nu prea cred ca dintre toti aia vor bana pe cel care le aduc lor profit.

Link to comment

deci sa inteleg ca daca imi bag silk nu voi lua ban ?

Cum spuneam...nu ai nicio garantie dar parerea mea este ca sunt sanse extrem de mici.

Dupa cum ziceam,sunt mii de jucatori care folosesc bot si nu cumpara silk si nu primesc ban si vor primi cei care le aduc bani ?

Parerea mea este ca acele liste de ban-uri care apar din cand in cand sunt demonstrative si pt a simpatiza cu cei care tipa sus si tare sa se dea ban la boti.

Nu cred ca ei dau ban pt a face jocul mai curat,nu cred ca asta este intentia.

Si sa fim seriosi cine ajunge acum la cap FF jucand cinstit ? Si sunt sigur ca si joymax stie asta.

Link to comment

Buna.

Eu nu sunt lamurit dintr-un punct de vedere : deci daca imi platesc un s-bot sau sroking ceva de genu ,si il folosesc nu primesc ban ?

Multi mi-au spus ca daca am dress sau silk sau ori ce altceva cumparat cu silk nu primesc ban :| .Dar daca nu as avea dress sau silk ... etc. primesc ban ?

deci sa inteleg ca daca imi bag silk nu voi lua ban ?

S-a dat ban si unor jucatori care cumparau foarte mult silk, asa ca e pur noroc daca iei ban sau nu. Oricum, procentul cumparatorilor de silk banati este mic in comparatie cu restul.

Link to comment
Guest TequillaSunrise

Am un Wiz/Bard de lvl 95 momentan cu care imi farmez un viitor Rogue/Bard asa ca pare rau dar nu am ce face cu un warrior/rogue :)

Dar din curiozitate,cam cat te astepti sa iei pe el ?

Sincer nu ma astept la nici-un pret...deoarece am un pret fix cu care il vand

300 Lei

Link to comment
Guest StopTheAbuse

Sincer nu ma astept la nici-un pret...deoarece am un pret fix cu care il vand

300 Lei

:) chiar ca rentabil :) daca era pe rome acum ti-l luam :P

Link to comment

Oare Va Fi asa ceva si in Romania ( vreodata )

Nu cred ca se v-a intampla asa cv la noi...

Interesant ala de a jucat 15 de ore la rand a jucat cu bot sau manual...ca daca a jucat manual ma mir cum de mai are degete :)).

@koila da ai dreptate 15...nu am auzit "teen"-ul de la sfarsit :D. Dar nu i-a zis cate ore intr-o zi :D.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...