Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Mai bine comunist decat cu o mentalitate ca a ta.

Dreamfighter, daca tu iti traiesti viata facand PVP, inseamna ca esti trist rau, si ca ai o copilarie chinuita ...

hmm daca ai citit tot postul meu ai vedea ca botez non stop in clientless.. but dhaa.. ne dor ochii daca citim tot postul cuiva.. btw te cunosc?

Link to comment

poate ca altora le pasa ce se intampla pe rome :-?? daca nu asta e vorbesc singur...

badfist am facut si azi trade...diseara cand mai fac o sa incerc sa filmez :P

macar inainte sa comentati cititi de 2 ori postul omului....ca vad ca nu intelegeti din prima.

da...sunt oameni care cheltuie o gramada de bani in sro...daca voi nu ati face asa ceva asta nu inseamna ca nu o fac altii....eu unul am bagat numai in charul Sleya peste 1.6 k $ in silks cu bani castigati in Romania....asta e poate in ochii vostri sunt un no lifer :)) but i don't care

anyways bb for now...revin cand se calmeaza apele pe aici...respect celor care merita....se stiu ei

Link to comment

Veni Vidi Vici :clap:

Sleya no life kid :)) ?? Fckin' nice joke

badfist a postat poza pentru un motiv pe care tu l-ai creat

Eu nu am nimic cu TzuYoshi ... Nu stiu de ce :-?

Scorio .... Mai bine lasa :pumn:

SwineFlu si '' Aviar Gripa '' sunt mici copii pe langa '' BugRoad on za line ''

Link to comment

Yo yo yo yo....chill people...let's calm down a bit...take your breath and start again...

iar s-a incins mamaliga pe aici...uitati de asta postez rar si nu ma leg de nimeni in mod special( exceptia confirma regula totusi :P)...

...ia sa va spuna mosul un banc cu talc poate intelegeti putin mai mult din viata asta unde ne zbatem cu totii sa tinem "gura" deasupra "valului"...

..."Un tip il da in judecata pe altul pt o pricina oarecare si ii cere si despagubiri bineinteles...la tribunal, incepe procesul,judecatorul il intreaba pe impricinat:

-Domnule X ia ziceti de ce l-ati dat in judecata pe paratul Y si ce despagubiri cereti!

-Pai domnule judecator, sa vedeti ca el a venit si a zis ca...si a facut...si a dres...si nu a facut...si nu a dres..si drept despagubire cer...

-Domnule X dumneata ai dreptate...dar sa il ascult si pe parat ce are de zis, deci ia zi domnule Y ce ai de zis in apararea ta?

-Pai domnule judecator, eu am zis ca fac...si ca dreg...si n-am facut ...si n-am dres...dar din cauza ca...si pe urma a mai fost si vina lui ...deci nu pot sa fiu vinovat!

-Domnule Y stii ca si dumneata ai dreptate!!

La care grefierul zice:

-Domnule judecator,stati putin,nu se poate sa aiba dreptate amandoi!!!

-Domnule grefier uite al naibii ca si dumneata ai dreptate!!!"

...ideile care imi vin ades in minte de cate ori imi aduc aminte acest banc sunt urmatoarele:

-dreptatea este undeva la mijloc intotdeauna;

-dreptatea intr-un schimb de idei nu ti-o da nici tonul glasului nici injuriile ci argumentele logice;

-dreptatea este greu de obtinut in discutarea unei probleme atata timp cat nu ai absolut si subliniez ABSOLUT toate datele problemei

-sa obtii toate datele problemei este o chestie extrem de dificila mai ales in zilele noastre, ale acestui secol XXI cand totul in jurul nostru se misca cu o viteza incredibila din toate punctele de vedere

concluzii logice ar fi mai multe dar prefer sa ma opresc aici incheind acest subiect cu urmatoarea idee :Viata este prea scurta si prea pretioasa ca sa ti-o risipesti in nervi, certuri si stress in mod deliberat sau fara nici o farama de castig decat cel mult o etalare de orgolii.

Daca cineva se simte atins si jignit de ce am scris mai sus este doar problema lui.Eu nu voi raspunde la jigniri ci doar la critici constructive.

si ca sa nu fiu total off:

mi-a reusit si mie chestia aia sa iau 2 lucky stone dintr-un singur item spart :)

...eu nu le sparg albe ci le pun 2 blue-uri inainte sa le dau in cap...asa am auzit eu ca ar fi sanse mai mari sa pice lucky, nu jur ca e asa dar eu asa fac si sincer nu sunt dezamagit pana acum.

Mult succes la toata lumea in continuare in ce domenii aveti nevoie.

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment

poate ca altora le pasa ce se intampla pe rome :-?? daca nu asta e vorbesc singur...

badfist am facut si azi trade...diseara cand mai fac o sa incerc sa filmez :P

macar inainte sa comentati cititi de 2 ori postul omului....ca vad ca nu intelegeti din prima.

da...sunt oameni care cheltuie o gramada de bani in sro...daca voi nu ati face asa ceva asta nu inseamna ca nu o fac altii....eu unul am bagat numai in charul Sleya peste 1.6 k $ in silks cu bani castigati in Romania....asta e poate in ochii vostri sunt un no lifer :)) but i don't care

anyways bb for now...revin cand se calmeaza apele pe aici...respect celor care merita....se stiu ei

Wake up. Nu tin partea nimanui, dar din cate am observat multe persoane tind sa exagereze prea mult. Ai 20 de ani probabil esti la facultate si tu ai bagat 1600$ in silkroad. Tzu a avut dreptate: NU MAI VISATI COPII! Vehiculati sume exorbitante. Voi chiar credeti ca un parinte daca are bani ii da lu fisu chiar si 1000$ pe luna de cheltuiala? Sunt o gramada de cazuri cu oameni cu bani ( cel mai bun ar fi Bill Gates) care vor sa isi creasca copii cat mai normal fara sa le dea sute de mii de dolari bani de buzunar. Nu mai puneti botu la ce zice x si y. Unele persoane sunt prea naive.

@lord_bogdan gg nice :D

Cine are pe hera iteme sos/som/sosun light 10d pm, vreau sa cumpar.

Link to comment

sti ce inseamna 10 silk ....1 $

sti ce inseamna 10 silk .... un magic pop item

kum crezi ca are lumea sun de magic pop

chiar crezi ca au bagat doar 10 $ sau 100$

chiar crezi ca toti au noroc

au bagat cu varf si indesat

si nu sunt copi de ban gata

si kum le ziceti voi no life dinastia care lucreaza si nu au famili si baga bani in jocul asta pt ca pe altceva nu cheltuie

din 2007 pana acum am bagat 7775 silk adik 775$ si asa cu zgarcenie si nu sa ma lafai in silk

cand te gandesti ca e o suma enorma nuti vine sa crezi

dar asa neam obisnuit noi 1000$ is multi bani ...so crezi tu ce faci cu 1000$ te duci 2 nopti intrun club sau dus

chiar e asa greu sa crezi ca alti au bagat o gramada de bani

si stai linistit ca nu stim noi tot ... cate afaceri sau facut ....accounturi iteme sun lasand la o parte silk charge

cate globale dau unii pe zi 14 silkcosta 11 mesaje

sa nu mai pun la socoteala astral imortal dmg scrol hp scrool silk pet pt trade care moare in 5 secunde

ce dovezi mai vreti

ma mai si scoateti din sarite

unu e prieten cu altu va luati apararea ...

si uite asa ne certam si pa mine ma scoateti din sarite

alexx zice el asa ca nu se baga dar credeti ca pe el nul enerveaza ...abia daca posteaza tocamai ca sa nu se enerveze...e doar o parere nu inseamna ca asa este

ganditi va inca o data si ne mai vedem pe forum ca vad ca cica avem moderatori ...acum o sa se enerveze moderatorul ca el numai asa face ..cand cineva se ia de el da ban in stanga in dreapta ....mam tot gandit de ce stam pe forum la linkmania la topicul silk

de ce sa nu facem alt forum dedicat silkroadului cu mai mult subiecte de disctutie

stiu nu ar rezista

dar de pe linkmania rezista sau doar ne place sa ne amuzam de greselile gramaticale care uni le fac din neatentie din graba sau ma rog mai greseste omul ..nu faci inchisoare ca nu sti sa scri corct

iar nu am somn....

Link to comment
Guest Slymy®

Frate, cum sa bagi bani in silkroad?

pai prietene, cu banii astia faceai multe alte chestii, care ar fi fost intr-adevar "misto". Tu ai preferat sa ii bagi intr`un joc.

Parerea mea, e ca tu nu prea gandesti.

Apropo, p-aia cu greselile ai spus-o intentionat, stiai ca scrii cu multe greseli gramaticale, cu tente agramatice, nu ?

Ganja rulezz ...

Link to comment

lucrez ,ies la restaurant in fiecare zi ..ma simt bine .ma distrez.. las botu sa joace pt mine...nu imi pasa ca dau bani la joymax..bine ca am de unde sa dau ...cat timp nu am nu joc simplu .. eu cred ca voi aveti probleme...voi sunteti no life

si faza cu tente agramatice

mai lasatima ca nu toti au 10 facultati ca voi

si scorio ca sa sti si tu manelele au murit de mult

Link to comment

Nu cred ca are nimeni 10 facultati, dar macar incerc sa fac o facultate. Silkroad nu e un joc in care sa bagi banii. Mie mi-ar fi rusine sa zic daca as baga bani intr-un joc care probabil peste 1 luna , 1 an , 5 ani nu o sa il mai joc. Va mai si laudati care mai de care . Patetic!

Link to comment

si uite asa ne certam si pa mine ma scoateti din sarite

alexx zice el asa ca nu se baga dar credeti ca pe el nul enerveaza ...abia daca posteaza tocamai ca sa nu se enerveze...e doar o parere nu inseamna ca asa este

iar nu am somn....

ai dreptate aici salam sau cel putin eu iti dau dreptate in ce priveste faptul ca:

1.acest joc a devenit in timp o afacere in care se vehiculeaza destui bani reali;

2.unii care au prins acest joc de la inceput stiu mult mai bine ce a fost si ce a devenit dpdv financiar;

3.ma enerveaza si pe mine foarte tare unii pe acest forum dar ma abtin sa le dau replici pt ca daca le-as da oricum nu ar recunoaste adevarul nici daca ar fi loviti de el in frunte la propriu...dupa cum spuneam in postul meu de mai sus din cauza orgoliului iar la unii in special daca m-as cobora la nivelul lor as da lejer de petrol;

4.nici eu nu am somn:)

Frate, cum sa bagi bani in silkroad?

pai prietene, cu banii astia faceai multe alte chestii, care ar fi fost intr-adevar "misto". Tu ai preferat sa ii bagi intr`un joc.

Parerea mea, e ca tu nu prea gandesti.

Apropo, p-aia cu greselile ai spus-o intentionat, stiai ca scrii cu multe greseli gramaticale, cu tente agramatice, nu ?

Ganja rulezz ...

Slymy imi pare foarte rau ca te dezamagesc prietene dar fiecare are dreptul sa faca ce doreste muschiul lui(alege tu unul care iti place:P - da, la muschi ma refer,iti recomand brahio-radialul:)) )cu banii proprii si nici eu si nici tu si nici altcineva nu ar trebui in mod normal sa se bage intre om si banii lui...ce facem noi romanii?ne bagam...adica facem exact pe dos fata de cum ar trebui...oare de ce nu ma mira asta?si Slymy da, sunt si romani care cheltuie bani pe jocuri tip mmorpg, eu sunt unul dintre ei...din 2005 pana acum 2 ani cand m-am lasat de SRO bagam cate aproximativ 300-400 de silk lunar(deci cam o medie sa zicem de 35$ lunar, restul calculelor fale tu singur te rog)...de ce faceam asta?pt ca eram no lifer cum se zice mai nou?maybe baby...but maybe not...just MY BUSSINES...am reinceput sa joc acum 2 luni SRO...in ultimele 2 luni am bagat 170 pouds(mai pe intelesul tau Lire Sterline - fa tu calculele in lei sau $ ce iti convine)...muncesc cate 10 -12 ore pe zi aici in Londra de luni pana vineri,in weekend gratare cu amicii, mai un film, un remy,o bauta,un sah...si intre timp botul cu devil spirit,cu pet,cu premium ticket cu skill ticket bate isi face treaba pe care eu ca si no-lifer ar trebui sa o fac...si pt mine 170 de lire sterline la 2 luni sunt cam banii de tigari...asa ca desi nu sunt seic arab,nepot de-al lui Bill Gates sau mare magnat al petrolului uite ca bag si eu ceva bani in acest joc ca sa ma simt bine cand stau o ora sau 2 maxim in Silk nu sa stau cu draci si cu nervi ca nu ma pot conecta, ca nu am timp sa cresc in level cu hand-grind,ca nu am ce vinde la stall sa fac si eu ceva bani de alchemy,etc...asa ca eu zic ca fiecare cu socoteala lui prietene...tu nu ai baga bani in SRO, este ok,no problem my friend, no ones blame you for that...your choice...este exact ca si cu fumatul...fumezi?ok fa asta pe plamanii tai si pe banii tai...nu fumezi, e ok iar...pot cel mult sa iti dau un sfat...tu il iei de bun sau nu, dar in nici un caz nu trebuie sa sar la jugulara nimanui pe tema asta...

...hai ca vad ca iar am avut mancarimi la degete...

...aveti grija de voi ca altii s-ar putea sa uite...

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment

:| Ce e aici ??? S-a unflat orezul in voi ? :)) Ca sa vedeti ca se baga bani seriosi in silkroad .... care a jucat pe xian il stie pe pompomthelce/ NOT_TO_BE/ SuperStars/ SimplySimple pe toate char astea a fost full sun ... cumpara orice sun il interesa nu conta pretul .... a dat pe un sun arc la 9 dg 1000 euro ... l-a cumparat de la un roman ;) ... la 10 dg a oferit pe un sun staff 15b + niste sunuri .... nu mai aberati ca nu se baga bani in silkroad ... nu toti sunt ca romanii ... !

@salam fii calm ... trage aer in piept :)) ca daca ma enervezi intru in joc si te sparg la pvp :))

@Sleya Ce alchemy ai mai facut ?

@alexxx70 Cred ca majoritatea fac asa .... crezi ca bate cineva manual ?? :)) Eu timp de 3 - 4 ani am bagat cate 40$ pe luna asa in medie .... nu pot sa zic ca imi pare rau ... chiar m-am distrat .... Mergeam la fotbal cu prietenii si cand veneam acasa faceam niste alchemy ... vedeam ce a mai facut butul ... faceam un pvp ... vorbeam cu prietenii ... un trade .... erau alte vremuri ...

@AxelLow Mai bine bag bani in silkroad decat sa fumez ... sau sa fac altceva .... eu nu inteleg care e problema ta cu aia care baga bani ?? Fiecare baga bani in ce vrea si in ce ii place ....

@Scorio Tu dute si te impusca cu gramatica ta .... vb despre silkroad aici ca nu e forum de limba romana ! Presimt ca mai iau un Warn din cauza ta daca mai continui asa !

@Slymy® Stii cum bagi bani in silkroad ? intri pe www . silkroadonline . net ... dai la charge ... alegi ce metoda de plata vrei si aproape e gata tranzactia ... bine asta daca ai bani ;) .... Multe chestii "misto" poti face si fara banii bagati in silkroad .... intr-o seara in club iti zic eu ca, cheltui mai mult decat costa 400 silk-uri cat dai intr-o luna !

@Lord_Bogdan Gz de drop :D eu din cauza la un SOS m-am lasat .... dupa 4 ani de joc mi-a picat doar un amarat de sos :-j si la altii le pica cate n sunuri !

Link to comment

Nu-mi place , chiar era necesar sa va certati ? de ce nu se poate sa discutam de altceva , este posibil ca silkroad-ul sa nu ne mai ofere motive de discutie ? nu am mai postat de mult ,desi ma uit pe forum zilnic, deoarece subiectele de discutie nu sunt extraordinar de inspirate.In loc sa ne certam intre noi , mai bine am lua exemplu de la Turci ,natia aia extraordinar de tampita si hoata dar foarte unita.In concluzie , mai bine ne relaxam , gandim problema ca avem minte...... , nu este necesar sa ne certam ca sa ne demonstram ipotezele.

So, unde sa-mi las rogue-ul ? (lvl 66 gap 4, suit nu prea bun,robe)

OFF: Alex , cum este in Londra , si mie mi-ar place sa lucrez in Londra,dar momentan trebuie sa termin liceul (care , impreuna cu temele imi ocupa in medie 10 ore pe zi si tot week-end-ul,deci timp de jucat silkroad cu client nu prea exista).

Sper ca in curand toti sa va intelegeti si sa deveniti amici caci nu are rost sa va certati

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...