Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

imi puteti spune si mie care e faza cu academia asta , ce primeste ila care are academie si ce primeste ila care e intr-o academie?

Cel care are academia este "obligat" sa faca power lvl "elevului" pana la lvl 40 in decurs de 24 de ore elevul acumuleaza un Honor buff sau ceva de genul care este format din puncte in momentul in care este activat recrtul primeste cu 80% mai mult exp si masterul 20%, buful este format din puncte primite de la monstri cu cat primeste pw lvl la mobi cat mai apropiati de lvlul lui (max 10 lvluri diferenta sau ceva de genul) cu atat numarul de puncte per mob este mai mare, dupa ce a facut recrutul lvl 40 are 3 sau 4 optiuni de notare sau ceva de genul imi scapa acum cuvantul potrivit, daca o alege pe cea mai bun , very nu mai stiu cum , recrtul primeste 50% xp din necesarul pentru a trece la lvl 41 si in acel moment masterul de academie primeste un numar de honor points asta reprezentand numarul de lvluri pe care recrutul lea facut in academie sau ceva de genul. Masterul la un N numar de recruti graduati primeste Honnor buffs care reprezinta , 10%speed move, 5% sau 10% atack rating si altele , ultimul este ce care iti da berzerk cu 20% mai repede de cat in mod normal.

Sper ca mam facut inteles.

Link to comment

eu le-am zis ca nu se vehiculeaza sume ASA de mari prin sro... dar eu sunt copii.. :)

nu...nu se vehiculeaza asa multi bani prin sro :-j 2000 silks = 200$ ,full sunt set,accesory,glavie,bow,shield 8D = cam....15 bil gold pe vremea aceea,15 bil gold pe vremea aceea =2250$....deci 200+2250=2450$ asa lejer...pentru un joc virtual

nu am zis ca tacsu avea salariu 100 k $ pe luna.....cine stie poate masa era regina Angliei :-?? dar pustiul avea bani cu gramada ;)

si....la varsta care o avea crezi ca il ducea capul sa cumpere Electronic Arts? era un copil de bani gata....dar nu il ducea capul prea mult

in fine....am inceput sa devin imun la comentariile voastre,numai sa criticati stiti

exort thanks for the nice trade runs :D ne bagam si diseara din nou la trade :P

maine lvl 92 pe wizz ^^

BTW sa critic si eu....Scorio....in loc de....."dar eu sunt copii" mai bine scriai "dar eu este copii" ...suna mai funny :D

Link to comment

oricum numai frustrati pe aici.

exort ala zicea ca am peste 20 de ani si o "ard" pe forum .. nici macar nu a scir corect gramatical. cum sa te superi cand un analfabet iti spune ca esti prost cau ca n-ai viata :)).

badfist ala... mai pune o poza cu vreo diploma , poate ii impresionezi pe cei ce nu au peste 16 ani.

oricum poza era misto editata.

si nu mai stiu cine facea calcule pe aici cu setu` lu` unu`..

poate are tipu 3 calculri si tine 20 de goldbuti. si nu da nici un cent de bani reali pt setul acela. da` plm, ce stiu eu ... o ard pe forumuri :)

si pantera ala ca avea pt cu gold buti ... esti trist. te-ai dus sa te creasca goldbutii si pt ca stiai ca esti patetic prin ce ai facut ai pus poza pe forum sa zicem noi ca e ok si acceptabil. tristule :)

Link to comment

oricum numai frustrati pe aici.

exort ala zicea ca am peste 20 de ani si o "ard" pe forum .. nici macar nu a scir corect gramatical. cum sa te superi cand un analfabet iti spune ca esti prost cau ca n-ai viata :)).

badfist ala... mai pune o poza cu vreo diploma , poate ii impresionezi pe cei ce nu au peste 16 ani.

oricum poza era misto editata.

si nu mai stiu cine facea calcule pe aici cu setu` lu` unu`..

poate are tipu 3 calculri si tine 20 de goldbuti. si nu da nici un cent de bani reali pt setul acela. da` plm, ce stiu eu ... o ard pe forumuri :)

si pantera ala ca avea pt cu gold buti ... esti trist. te-ai dus sa te creasca goldbutii si pt ca stiai ca esti patetic prin ce ai facut ai pus poza pe forum sa zicem noi ca e ok si acceptabil. tristule :)

Stai linistit ca toata lumea vinde seturi/conturi/arme pe zeci de mii de euro. Problema este ca niciunul nu a vazut banii aia. Se trezeste un zmeu in joc sa zica ca a dat un rahat de arma cu 2000E si toata lumea pune botu`.

Noi sa fim sanatosi...boala vine singura.

@BluMann

Zi`mi unul care e mai inteligent dintre cei de care s`a legat scorio.

Link to comment

oricum numai frustrati pe aici.

exort ala zicea ca am peste 20 de ani si o "ard" pe forum .. nici macar nu a scir corect gramatical. cum sa te superi cand un analfabet iti spune ca esti prost cau ca n-ai viata :)).

badfist ala... mai pune o poza cu vreo diploma , poate ii impresionezi pe cei ce nu au peste 16 ani.

oricum poza era misto editata.

si nu mai stiu cine facea calcule pe aici cu setu` lu` unu`..

poate are tipu 3 calculri si tine 20 de goldbuti. si nu da nici un cent de bani reali pt setul acela. da` plm, ce stiu eu ... o ard pe forumuri :)

si pantera ala ca avea pt cu gold buti ... esti trist. te-ai dus sa te creasca goldbutii si pt ca stiai ca esti patetic prin ce ai facut ai pus poza pe forum sa zicem noi ca e ok si acceptabil. tristule :)

poate daca jucai si tu pe vremea aceea pe rome sau sro....probabil stiai ca nu era full de goldboti cum este acum...dar deh...tu esti le stii pe toate :) imi cer scuze ca nu stiu nimic :tiphat:

Link to comment

mda.. dar bineinteles se gaseste cate 1 dam exemple : tzuyoshi scorio.. care cred ca tot timpu au dreptate si ca e o aberatie sa dai atata pe un joc.. c'mon ati fost acolo ati vazut voi exact? faceti presupuneri aiurea.. si ce daca a bagat N k $ in sro.. tie ciuda sau cum?

Link to comment

mda.. dar bineinteles se gaseste cate 1 dam exemple : tzuyoshi scorio.. care cred ca tot timpu au dreptate si ca e o aberatie sa dai atata pe un joc.. c'mon ati fost acolo ati vazut voi exact? faceti presupuneri aiurea.. si ce daca a bagat N k $ in sro.. tie ciuda sau cum?

Cand o sa cresti, o sa intelegi. Presupuneri faceti voi, noi gandim rational.

@Trane

Oamenilor, cum puteti sa vorbiti de sume din-astea?! De ce nu ganditi putin logic? Cateva sute de mii de $?! Oh, Doamne... Pai cu banii aia isi faceau firma, multiplicau banii de 10x, isi construiau case, isi cumparau masini. Ce naiba ma?!

Link to comment

tzuyoshi.. eu nu te inteleg nici pe tine nici pe scorio aman2 aveti aceeasi problema.. nu credeti ca un pusti de 14 ani va poate da clasa.. asta e ori orgoliu ori prostie..

si mai gandestete.. poate asta era pasiunea lor poate ca aveau deja casele alea.. poate aveau deja firma.. crezi ca dupa ce or jucat la loto.. or castigat nu sor mutat din garsoniera in care traiau sor dus direct cu banii la banca sa isi ia silk.. acuma cine nu gandeste logic?

Link to comment

tzuyoshi.. eu nu te inteleg nici pe tine nici pe scorio aman2 aveti aceeasi problema.. nu credeti ca un pusti de 14 ani va poate da clasa.. asta e ori orgoliu ori prostie..

si mai gandestete.. poate asta era pasiunea lor poate ca aveau deja casele alea.. poate aveau deja firma.. crezi ca dupa ce or jucat la loto.. or castigat nu sor mutat din garsoniera in care traiau sor dus direct cu banii la banca sa isi ia silk.. acuma cine nu gandeste logic?

Pentru "a-mi da clasa", trebuie sa inveti sa scrii corect *in primul rand*. Daca esti atat de idiot incat crezi ca cineva fute banii ca pe muste, e problema ta. Nu ma intereseaza daca chiar au dat sau nu sute de mii de euro pe jocul asta de rahat, nu ma intereseaza ca ta-su e presedinte si ma-sa consilier sau daca au sau nu case si firme.

Ideea era alta si probabil ca niciunul dintre voi nu a inteles. Nu vrem sa stim cat cheltuie un terminat pe jocul asta, nu ne intereseaza ce se intampla pe Rome si pe Venice.

Nu stiu ce vrea scorio sa arate dar eu nu eram interesat de detaliile astea, ci doar vroiam sa va deschid ochii si sa realizati ca aberatiile pe care le spuneti sunt in proportie de 110% imposibil de realizat.

Dar daca metalitatea e la pamant si logica pe care o aveti va lasa exact cand aveti nevoie de ea, o sa pierdeti mult in viata.

Numai bine.

Si ca sa nu mai deranjez pe nimeni, o sa postez mai rar pe aici. Poate ati inteles macar o mica parte din ce am incercat sa explic.

DreamFighter, linisteste`te cu tupeul asta. Nu stiu cat timp o sa mai fii acoperit de imaginea albastra a monitorului. Wake up.

Link to comment

oricum numai frustrati pe aici.

exort ala zicea ca am peste 20 de ani si o "ard" pe forum .. nici macar nu a scir corect gramatical. cum sa te superi cand un analfabet iti spune ca esti prost cau ca n-ai viata :)).

badfist ala... mai pune o poza cu vreo diploma , poate ii impresionezi pe cei ce nu au peste 16 ani.

oricum poza era misto editata.

si nu mai stiu cine facea calcule pe aici cu setu` lu` unu`..

poate are tipu 3 calculri si tine 20 de goldbuti. si nu da nici un cent de bani reali pt setul acela. da` plm, ce stiu eu ... o ard pe forumuri :)

si pantera ala ca avea pt cu gold buti ... esti trist. te-ai dus sa te creasca goldbutii si pt ca stiai ca esti patetic prin ce ai facut ai pus poza pe forum sa zicem noi ca e ok si acceptabil. tristule :)

nu am pus sa impresionez pe nimenea sincer e parerea ta dar dai dovada ca esti prea copil la minte si na ce sa zici si tu ori cum in ochi multora de aici esti un User pe forum care ocupa spatiu aiurea.

Pentru "a-mi da clasa", trebuie sa inveti sa scrii corect *in primul rand*. Daca esti atat de idiot incat crezi ca cineva fute banii ca pe muste, e problema ta. Nu ma intereseaza daca chiar au dat sau nu sute de mii de euro pe jocul asta de rahat, nu ma intereseaza ca ta-su e presedinte si ma-sa consilier sau daca au sau nu case si firme.

Ideea era alta si probabil ca niciunul dintre voi nu a inteles. Nu vrem sa stim cat cheltuie un terminat pe jocul asta, nu ne intereseaza ce se intampla pe Rome si pe Venice.

Nu stiu ce vrea scorio sa arate dar eu nu eram interesat de detaliile astea, ci doar vroiam sa va deschid ochii si sa realizati ca aberatiile pe care le spuneti sunt in proportie de 110% imposibil de realizat.

Dar daca metalitatea e la pamant si logica pe care o aveti va lasa exact cand aveti nevoie de ea, o sa pierdeti mult in viata.

Numai bine.

Si ca sa nu mai deranjez pe nimeni, o sa postez mai rar pe aici. Poate ati inteles macar o mica parte din ce am incercat sa explic.

DreamFighter, linisteste`te cu tupeul asta. Nu stiu cat timp o sa mai fii acoperit de imaginea albastra a monitorului. Wake up.

sincer daca nu joci pt ce Beep te bagi in seama aiurea ok e un joc de kkt asa si daca unor oameni le plac sa investeasca bani in joc care e problema ta ??? nu crede nu esti obligat sa crezi cum si relidia nu e obligatorie deci nu esti obligat sa ne crezi o data ce vezi ca 80%din cei care posteaza aici zic ca asa e pt ce vi tu si zici nu domne asa e nu ai dreptate ce sa i faci cand orgoliu e mare na nu suporti sa iti zica cineva ceva

P.S nu compara salariile din romania cu cele din afara exemplu in italia un copil cu alocatia lui poate sa intretina o familie si cu rate la banca in romania poti sa faci tu asa ceva ?

alex macar fa si u un video la trade diseara :)

Link to comment

nu am pus sa impresionez pe nimenea sincer e parerea ta dar dai dovada ca esti prea copil la minte si na ce sa zici si tu ori cum in ochi multora de aici esti un User pe forum care ocupa spatiu aiurea.

sincer daca nu joci pt ce Beep te bagi in seama aiurea ok e un joc de kkt asa si daca unor oameni le plac sa investeasca bani in joc care e problema ta ??? nu crede nu esti obligat sa crezi cum si relidia nu e obligatorie deci nu esti obligat sa ne crezi o data ce vezi ca 80%din cei care posteaza aici zic ca asa e pt ce vi tu si zici nu domne asa e nu ai dreptate ce sa i faci cand orgoliu e mare na nu suporti sa iti zica cineva ceva

P.S nu compara salariile din romania cu cele din afara exemplu in italia un copil cu alocatia lui poate sa intretina o familie si cu rate la banca in romania poti sa faci tu asa ceva ?

alex macar fa si u un video la trade diseara :)

Vai, nu am inteles nimic. Nu compar niciun salariu. ESTI INCAPABIL SA CITESTI SI SA INTERPRETEZI UN TEXT ?! CE CACAT ESTI ASA DE PROST?!

Link to comment

Cand o sa cresti, o sa intelegi. Presupuneri faceti voi, noi gandim rational.

@Trane

Oamenilor, cum puteti sa vorbiti de sume din-astea?! De ce nu ganditi putin logic? Cateva sute de mii de $?! Oh, Doamne... Pai cu banii aia isi faceau firma, multiplicau banii de 10x, isi construiau case, isi cumparau masini. Ce naiba ma?!

Nu am spus de sute de mii , am spus de 100 - 1000. Calculeaza daca un item sun e 1b,2b in fine cat o fi, inainte 1b era 100 chiar 200 de $.

Link to comment

Nu am spus de sute de mii , am spus de 100 - 1000. Calculeaza daca un item sun e 1b,2b in fine cat o fi, inainte 1b era 100 chiar 200 de $.

Ah, scuzele mele. Nu am fost atent. Asa da, este posibil si sunt perfect constient. De ex. si Sleya a vandut caracterul ala pe 600$ parca, e okey. Dar nu 1000$ pe zi frate, asta e exagerat.

Si nu ma deranjeaza nimic cu exceptia dobitocilor gen Gayfist care habar nu au sa vorbeasca romana, dar sar de cur in sus ca ala era fi`su lu` Bill Gates.

Link to comment

tzuyoshi.. credema imi traiesc viata.. in momentu asta ies din clientless pt un pvp sau ceva de genu.. ies cu prieteni daca vrei iti dau id de mess si iti povestesc in fiecare zii ce am facut :)) nu ma considera inferior datoria varstei ok?

oricum nu inteleg ce te preocupa mentalitatea noastra.. imi esti tata ca sa ma educi? fiecare gandeste cum vrea nu ne poti acuza aiurea pt ca ar demonstra ca esti un comunist

Link to comment
Guest Slymy®

Mai bine comunist decat cu o mentalitate ca a ta.

Dreamfighter, daca tu iti traiesti viata facand PVP, inseamna ca esti trist rau, si ca ai o copilarie chinuita ...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...