Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

pe pheonix e cel mai ieftin gold dintre toate servereloe si e un cacat de server....maxim 50 playeri lv 100 activi....dintre care 48 sunt turci :| si am preferat sal dau pt 1bil decat sa ramana pe pheonix ;)

@Sleya gzz pt level...la mai multe :P

EDIT : app koila nu ma invata u pe mine de afaceri ca am vaz ce afaceri faci tu...[exemplu:sun swordul de pe ecsro]

EDIT 2 : si inca o chestie.dupa cum stim cu totii 300 mil inseamna mai nik in silk daca te gandesti un pic la alchemy...si app 300 mil fac in 2 zile daca vreau ;)

Sun swordul pe ecsro a fost vandut pentru 80$, a mea si cealalta a lui Largareta pe 150E, si daca tot vorbim de afaceri tin sa te anunt ca in momentul in care mam lasat de ECSRO si guild Evolution am dato pe 10E ;) deci am luat cu varf si indesat din ECSRO

http://img140.imageshack.us/i/paypalky.jpg/

acest screen face dovada ca am vanduto pe 80$ si mail-ul este de la paypal de cand tot incerca sa imi faca chargeback, dar cum paypal nu raspunde si nu poate lua nici o decizie in ceea ce priveste obiectele virtuale el nu a facut decat sa ma Dispere timp de 2 luni si sa imi tina paypal-ul blocat. Si nu te invat, ca daca vroiam sa iti atrag atentia ca nu ai facut cum trebuie sau cum te-am invatat eu, ma exprimam altfel. Eu doar miam expus punctul de vedere, a ma scuzi ai lvl 100 pe Rome.. :hail:

Link to comment

Nu stiu cum am rezistat atat in jocul asta.... am fost azi putin pe la unici.. turcii mi-au dat pk.. am fost pe la pvp.. am incercat sa fac pvp cu cineva.. pac pac apar turcii si strica tot.. abia astept sa treaca vacanta sa renunt la jocul asta de kkt :) nu mai are niciun rost sa joc... guilda mi sa destramat. majoritatea prietenilor s-au lasat..nu am timp sa stau pe skype cu astia care au ramas... pur si simplu fara niciun rost :|

Link to comment

Nu stiu cum am rezistat atat in jocul asta.... am fost azi putin pe la unici.. turcii mi-au dat pk.. am fost pe la pvp.. am incercat sa fac pvp cu cineva.. pac pac apar turcii si strica tot.. abia astept sa treaca vacanta sa renunt la jocul asta de kkt :) nu mai are niciun rost sa joc... guilda mi sa destramat. majoritatea prietenilor s-au lasat..nu am timp sa stau pe skype cu astia care au ramas... pur si simplu fara niciun rost :|

imi permit sa imi dau si eu cu parerea...cand jucam pe isro faceam party in jangan cave....si deisgur q turcii pentru ca restul playerilor butau.....si acolo era cv de genu...intrai..stateai 3 min.,te banau...te invitau....cand aparea unicul de 88.....te lasau in party si cand unicul avea app 1% hp primeai ban..la pvp knight si baronet turci mergeau sa bata playeri 3-4dg.....daca ieseai in smk la un pvp ...erai u contra turcimii....la unici se faceau pk pt unici...e pacat de silkroad-ul oficial....de acuma parca e dedicat 80% turcilor....sper sa nu te deranjeze ca mi-am dat q parerea...bafta

Link to comment

noi adica asta care nus turci

Si dak nu ne-am inscris ce ... u oricum nu veneai :)))

cum nu frate? ..da am tot venit la FW.. si la ultimu am fost si la penultimu :| da oriqum nu fac prea multe k is mic.. :)) fugeam sa supravietuiesc da macar de fun... eh daca o zis aseara masteru k nu mergem asta e nu am mers :P

Nu stiu cum am rezistat atat in jocul asta.... am fost azi putin pe la unici.. turcii mi-au dat pk.. am fost pe la pvp.. am incercat sa fac pvp cu cineva.. pac pac apar turcii si strica tot.. abia astept sa treaca vacanta sa renunt la jocul asta de kkt :) nu mai are niciun rost sa joc... guilda mi sa destramat. majoritatea prietenilor s-au lasat..nu am timp sa stau pe skype cu astia care au ramas... pur si simplu fara niciun rost :|

:respekt::respekt:

deci ai totala dreptate nu poti sa faci nimic din cauza turcilor :|.... si ar fi ceva daca restu playerilor ar fi mai activi dar toti stiu atat 24/7 bot sa fie 100 FF si apoi zic ca s-au plicitisit si se lasa.. :|

Link to comment

hehe^^ realilor nu va certati :P important e ca turci au pierdut... pacat insa ca a luat iara heaven.. noi am dat towerele ei campau la heart asteptand sa o poata ataca.. e treaba asta?

gz alex pt 91 ^^ la mine cel mai mare drop a fost +8 un amarat de legs euro..

Link to comment

[soulThiefs] guild ocupied [bandit Fortress] hehehe^^ guilda noastra de romania.....cred ca e prima data :)) :D:D

copia nu are valoare :) ... chiar nu aveti si voi destula imaginatie sa puneti un nume unic guildei?

Soulthiefs de pe rome :) ce vremuri....bogdan stie :P ...Gerco,Souljacker,KitsuneChan(aka Soapbuble),Atomic_Betty ... aproape ca imi dau lacrimi cand ma gandesc cat de mult ne distram si ce bine ne intelegeam inainte...cate amintiri si cati prieteni pierduti.... :( chiar te inteleg bogdan...

probabil ca o sa vina si randul meu....ziua in care Andana(komi),Anderkooo(andrei),D4rkLady(peng),TheChos3nOn3(kevin),Autumn_Jones(bibi),_Xiulan_(wolfy) si alti cativa se vor lasa de sro...atunci voi renunta si eu...si simt ca se apropie cu repeziciune... :(

BTW...am postat acum ceva timp un video cu rogue/cleric pvp cu sun daggers....KS_Larox ....si-a vandut charul ca sa joace pe glavier :) ...cum se spune prima iubire nu se uita niciodata :))

tare....m-am dus la moobi 94....rezist...dau 1 hit...dar fac mai putina xp ca la moobi de 88-89 :))

Link to comment

duah unde nu`i cap vai de picioare pe ce eram sa dau 2B pe un amarat de som sword 10D

http://img513.imageshack.us/i/arme2.jpg/

arma de 98+7 este swordul pe care il folosesc in prezent ;)

la som ai pus 60% mag,la +7 ai 80% mag deci diferenta e mai mare totusi..oricum parerea mea este aceeasi,nu as cumpara som.

Link to comment

la som ai pus 60% mag,la +7 ai 80% mag deci diferenta e mai mare totusi..oricum parerea mea este aceeasi,nu as cumpara som.

nu ai cumpara som ca nu ai bani.. ca altfel :>

da alex... stiu cum e.. la mine majoritatea din imperial army s-au lasat..mai vorbesc cu ei pe mess sau pe msn cateodata... in rest... pana mea :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Primele imagini cu Battle Arena

Imagine IPBImagine IPBImagine IPB

Imagine IPBImagine IPBImagine IPB

Imagine IPB

Battle Arena - groups you can fight in

There are 4 modes in the upcoming Battle Arena.

Random battle

At this arena, you can participate as an individual. Once the match begins, foes and allies are established at random.

Party battle

At this arena, one team will fight another. Only party leaders can register to enter. Once the party leader registers, all party members are registered to enter.

Guild battle

At this arena, one guild will fight another. You can select up to 16 guild members who will participate. Only guild masters can register to enter. You can select the best guild members and prove to the world that you are the best guild.

Job battle

At this arena, Merchants and Hunters Guilds will fight against the Thieves Guild. If you have bones to pick with your enemy Guild, put on your profession outfit and step up to the challenge.

In these groups, you can fight in 6 Arenas (Star, Moon, Sun, Joobird, Dragon, Bongbird).

Battle Arena is the new PvP system coming to Silkroad Online. Just like the CTF-Event, you have to register at the Arena NPC that you can find in Alexandria. Entering Battle Arena costs nothing.

In Battle Arena you can do different types of games:

* Occupy (Occupy special areas in the arena to win)

* Capture the Flag (Capture the other team's flag to win)

* Monster hunt (Hunt monsters and kill enemies to win)

Every game mode can be played as small (8 vs 8), medium (16 vs 16) and large (32 vs 32).

At a set time, when enough players registered for the battle, they will be teleported into the arena.

At the end of the game you will reveice Honour points. You can exchange them at an Alexandria NPC for special Battle Arena rewards.

~Battle Arena will probably come with the Legend 9 update or a bit later~

silkroad secrets

Sursa: Rev6

Link to comment

Sun swordul pe ecsro a fost vandut pentru 80$, a mea si cealalta a lui Largareta pe 150E, si daca tot vorbim de afaceri tin sa te anunt ca in momentul in care mam lasat de ECSRO si guild Evolution am dato pe 10E ;) deci am luat cu varf si indesat din ECSRO

http://img140.imageshack.us/i/paypalky.jpg/

acest screen face dovada ca am vanduto pe 80$ si mail-ul este de la paypal de cand tot incerca sa imi faca chargeback, dar cum paypal nu raspunde si nu poate lua nici o decizie in ceea ce priveste obiectele virtuale el nu a facut decat sa ma Dispere timp de 2 luni si sa imi tina paypal-ul blocat. Si nu te invat, ca daca vroiam sa iti atrag atentia ca nu ai facut cum trebuie sau cum te-am invatat eu, ma exprimam altfel. Eu doar miam expus punctul de vedere, a ma scuzi ai lvl 100 pe Rome.. :hail:

-pretene eu nu tiam cerut chitantele;) dar inainte sa comentezi ceva intreaba si intereseazate care sunt preturile la gold...ca aptoape toate siteurile imi ofereau 600-800-850m pe rome ca ziceau ca pe pheonix au ff mult gold...iar supgold mia oferit cel mai mult? ce voiai acum dak nu primesc tot 1.7bil sau 1.3 sau cat vrei tu... sa nul fi transferam? mai bine decat nik...

-in schimb e mai mare diferenta intre 150E si 80$ decat intre 1.7bil si 1 bil ;)

-si pe rome miam luat characterul ala pt ca am vrut sa joc alaturi de mihai si nu aveam chef so iau iar de la 0.nu imi era greu sa continui pe pheonix ca oricum botam...dar am vrut sa vin pe rome pt mihai..vreo problema?

EDIT : si asa ca miam adus aminte ce master guild bun erai u koila.ai facut party cu largareta pt farming items si cand au cazut necklace lv 89 si chest garm 90 ai iesit din parti si leai luat tu... mi se face scarba cand aud de asemenea gesturi... si mai comentezi de turci ;)

Link to comment

-pretene eu nu tiam cerut chitantele;) dar inainte sa comentezi ceva intreaba si intereseazate care sunt preturile la gold...ca aptoape toate siteurile imi ofereau 600-800-850m pe rome ca ziceau ca pe pheonix au ff mult gold...iar supgold mia oferit cel mai mult? ce voiai acum dak nu primesc tot 1.7bil sau 1.3 sau cat vrei tu... sa nul fi transferam? mai bine decat nik...

-in schimb e mai mare diferenta intre 150E si 80$ decat intre 1.7bil si 1 bil ;)

-si pe rome miam luat characterul ala pt ca am vrut sa joc alaturi de mihai si nu aveam chef so iau iar de la 0.nu imi era greu sa continui pe pheonix ca oricum botam...dar am vrut sa vin pe rome pt mihai..vreo problema?

EDIT : si asa ca miam adus aminte ce master guild bun erai u koila.ai facut party cu largareta pt farming items si cand au cazut necklace lv 89 si chest garm 90 ai iesit din parti si leai luat tu... mi se face scarba cand aud de asemenea gesturi... si mai comentezi de turci ;)

Te urmaresc de ceva timp pustiule si vad ca ai mult tupeu. Oh nu, nu tupeu, nesimtire. Calmeaza`te si nu te mai umfla atat in spatele monitorului. Ti se face scarba cand vezi oameni ca si Koila? Mi se face mie scarba cand vad copii frustrati, fara nicio reusita la activ dar cu level maxim intr`un joc.

Cand o sa termini un liceu, o facultate si o sa prinzi un job (ca si inginer) [cazul lui Koila], atunci sa marai.

Capish?

Link to comment

nu ai cumpara som ca nu ai bani.. ca altfel :>

Sursa: Rev6

tx bogdan si da turci strica tot jocu au sarit 5 pe mine din Proffesional si au venit 2 de la mn din uniune 1 bl 100 ff si un 2h si am inceput sa i macelarim pe urma au chemat aia 10 de la ei si am chemat si noi si asa se lasa cu war pe venus zilnic.... 20 turci vs 10 de la noi din uniune si se oftica .... ca i facem

Link to comment

Te urmaresc de ceva timp pustiule si vad ca ai mult tupeu. Oh nu, nu tupeu, nesimtire. Calmeaza`te si nu te mai umfla atat in spatele monitorului. Ti se face scarba cand vezi oameni ca si Koila? Mi se face mie scarba cand vad copii frustrati, fara nicio reusita la activ dar cu level maxim intr`un joc.

Cand o sa termini un liceu, o facultate si o sa prinzi un job (ca si inginer) [cazul lui Koila], atunci sa marai.

Capish?

imi demonstrezi ca esti cam prost ;)

1.ce legatura ai cu acest forum

2.am zis mi se face scarba cand vad asemenea gesturi sau cand aud despre asemenea gesturi ;) nu am zis nik de koila ca persoana pt k trebuie sa recunosc ca el a avut multe realizari in silkroad si probabil o sa mai aiba...numa ca daca tot a inceput sa ma critice , ma scuzi sa isi dea cu parerea... miam dat si eu cu parerea...despre anumite gesturi. in rest TOT RESPECTUL !

3.de ce ma urmaresti esti vreun spion sau fanul meu nr 1? daca ai chef de discutii si mistouri dami add pe mess sa nu mai ocupam forumul cu offtopicuri idioate :|

scz tuturor pt offtopicurile de azi...

EDIT : miam adus aminte de tine ... u ai zis ca nu ma mai bagi in seama ca nu stiu sa scriu ca scriu cu tZ si alte cele.....ia priveste inca odata postul tau de mai devreme! dc ai scris CopilaSH ?

edit2 : scz ca nu am acordat destula atentie postului tai si am citit in graba...mam uitat doar la "sh" de la sfarsit ;) asta e :P

edit3 : sa nu mai fac inca un post am mai dat un edit aici...in legatura cu respectivul punct 2 al postului tau de mai jos . orice om are si parti bune si parti rele , poate asta iti da de gandit...

Link to comment

imi demonstrezi ca esti cam prost ;)

1.ce legatura ai cu acest forum

2.am zis mi se face scarba cand vad asemenea gesturi sau cand aud despre asemenea gesturi ;) nu am zis nik de koila ca persoana pt k trebuie sa recunosc ca el a avut multe realizari in silkroad si probabil o sa mai aiba...numa ca daca tot a inceput sa ma critice , ma scuzi sa isi dea cu parerea... miam dat si eu cu parerea...despre anumite gesturi. in rest TOT RESPECTUL !

3.de ce ma urmaresti esti vreun spion sau fanul meu nr 1? daca ai chef de discutii si mistouri dami add pe mess sa nu mai ocupam forumul cu offtopicuri idioate :|

scz tuturor pt offtopicurile de azi...

EDIT : miam adus aminte de tine ... u ai zis ca nu ma mai bagi in seama ca nu stiu sa scriu ca scriu cu tZ si alte cele.....ia priveste inca odata postul tau de mai devreme! dc ai scris CopilaSH ?

1. Sunt pe forumul asta din 2004.

2. Cand te legi de gesturile unui om, in special cand vorbesti cu sau despre el, faci automat referire la respectiva persoana.

3. Urmaresc topicul. Tu faci parte din userii acestui forum si automat trec si prin dreptul reply`urilor tale. Crezi ca esti in stare sa faci "mistouri" cu mine? Da click pe numele de pe forum si ia-mi id`ul de acolo.

EDIT:

"dc" am scris copilaSH? Gaseste singur raspunsul la intrebarea asta. De fapt, nu. Stai ca te ajut.

Am scris "Capish".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imi cer scuze pentru off-topicuri. Doar ca vine cate un newbie din-asta si vorbeste numai prostii.

Sper ca nu s-a suparat nimeni.

Numai bine.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...