Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

buna buna asta =))) 5ani? 2009-5 = 2004 cand nici macar nu exista :)))))

...e bine ca razi, te destinde nervos...acum da-mi mie voie sa rad eu =)) =)) ...de ce? ma destinde nervos... si in plus pt ca nu esti bine documentat...lansarea jocului Silkroad Online a avut loc pe 14 Noiembrie 2004 in beta testing si apoi lansarea oficiala pe 11 Noiembrie 2005...introducerea rasei Europene cu tot ce inseamna ea( harti,orase,caractere,skills,seturi,etc.) a fost pe 24 Iulie 2007.Asa ca da,exista Silkroad in 2004.Nu in forma pe care o stii acum dar exista.

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment

dupa cum ati observat astazi mi-am facut si eu putin timp sa intru in sro :)

si din moment ce nu prea mai am timp sa joc si am in jur de 870 mil datorii in game,m-am hotarat sa scap mai repede de ele si sa cumpar gold,asa ca am testat cel mai ieftin site care il stiam eu sa vad daca sunt de incredere si am comandat 50 mil...in 30 min am primit pm sa imi iau goldul...dar am luat disc...acum m-am logat la loc si in cateva minute am avut goldul...+ 4% bonus :))

in fine...cu ce gold mai aveam eu pe char si cu cel cumparat....am achizitionat un arc 98+5 cu 60 mil,un elixir,un lucky powder,un luck stone...si rezultatul....

http://img81.imageshack.us/i/sro2009111419045601.jpg/http://g.imageshack.us/img81/sro2009111419045601.jpg/1/

Link to comment

intradevar....vremurile bune din sro au apus de mult....

Trist.Si mie mi-e dor tare de vremurile trecute.Astazi serverul meu,Aege face 4 ani.Eu m-am apucat in 2006 aprilie,cu doua saptamani inainte de update-ul major de alchimie si la putin timp dupa ridicarea lvl maxim de la 60 la 70.

Ce jucatori erau atunci..ce activitate era pe server..ce era la job-uri.. :(

Link to comment

bun deci nu inteleg sistemu de logare..am dat drumu la main char sa se logheze iar la 2 min i-am dat drumu la goldbot sa se logheze...cn sa logat primu? :| normal k goldbotu... o_O main charu nu s-a logat nici acum.. :|

probabil ca erau pe servere diferite de logare ...

off : check my sign faceti bani doar dand click !

Link to comment

@florin pai eu mai inainte miam facut cont. daca nu tii iau dat ia legatura cu ei ca un prieten tot asa a patit si aia sau scuzat si iau dat 11 $ in loc de 10

si ca sa nu fiu total off : cate sp faceati voi pe ora cand farmati la ongi? eu cu glavieru meu fac 776 sp /h e cam putin da sunt doar eu cu pwerfarmeru in pty si nu dau 1 hit la mobi ^^

Link to comment

@florin pai eu mai inainte miam facut cont. daca nu tii iau dat ia legatura cu ei ca un prieten tot asa a patit si aia sau scuzat si iau dat 11 $ in loc de 10

si ca sa nu fiu total off : cate sp faceati voi pe ora cand farmati la ongi? eu cu glavieru meu fac 776 sp /h e cam putin da sunt doar eu cu pwerfarmeru in pty si nu dau 1 hit la mobi ^^

pai a meu face cam 1,5k sp pe ora....

Link to comment

nu stiu alexx ,eu prin martie 2005 jucam silkroad si nu era in stadiul beta...avea autopot tot ce ii trebuie

erau 4 servere

imi poti da it tau de mess pls ? am nevoie de al sa te intreb ceva in legatura cu un quest

Sall all + Respect :tiphat:

Salut din nou

Edited by Forbidden
Link to comment

alchemya asta ma uimeste pe zi ce trece

am facut eu ce am facut si mia dat fail..de la +2 la+3 parca

dupa am bagat un +1 pe ceva si dupa +4 3 consecutive si mai bagat da nu am mai avut nimic +3

si faza asta mi sa intamplat de muuuuuulte ori dar faceam 2 +4 nu 3

oricum buna metoda sa faci +4

al3xe---imi place mesajul de la al 3 lea char ,nul mai scriu si eu ..sper sa nu se schimbe pana maine seara sa vada si restu :P

Link to comment

Imi facusem si eu un char de lvl 74 nukar pe Pluto. Era destul de teapan.Tot atunci am avut si primele mele satisfactii. Pentru prima oara am cumparat silk de la un prieten care juca pe alt server. Eram intr-un guild plin de copii de 15-16 ani. Eram cel mai tare de acolo, eram ca un zeu pentru ei. Eram aparatorul suprem la tradeuri... Dupa am schimbat guildul si m-am dus (impreuna cu copilasii aia) intr-un alt guild (SHAOLIN). Nopti pierdute, traduri,muream de necaz cand veneau rogue si ma luau pe la spate si imi prindeau critical. Ne spargeau tiefii, fugi inapoi sa ii omori, recupereaza marfa, iar te prindeau, mai lua cate unu disconect aoleuuu.... Era un idiot din Timisoara in guild si nu prea ma intelegeam cu el,ne injuram in fiecare zi,pana la urma am decis sa plec. Am plecat in uildul care detinea fortressul.Precizez ca guildul era facut praf (desi detiena fortressul.Un polonez idiot a tras teapa la tot guildul si a fugit cu banii de la fortress) mai erau 4-5 membri si aveam o misiune destul de grea ( de a pastra fortressul).... Am reusit in prima istanta, nefiind multe guilduri interesate de captura fortressul,misiunea fiind relativ usoara. Reusisem sa strangem ceva membri, sa mai crestem in lvl, guildul avea o istorie pe server (fiind primul guild care a capturat forrtessul). Dupa care au venit niste germani care ne-au tabacit fundurile si am pierdut fortareata. Ne aliaseram cu niste turci (care se urau destul de mult cu germanii ) dar degeaba. Am ramas ar 4-5 membri iar de aici sa rupt filmul.m-am kkt pe mine si de la sword si scut am trecut pe spear, am trecut de la garment la protector , de la protectorla amura, de la armura iar pe garment ...................... si tot asa, am bagat si pe la str (aveam o obsesie pe treba asta) numai aveam nici bani de premium..... Devenisem obsedat pe treaba asta, nu puteam juca fara premium, muream cand inamicii mei ma intreceau la lvl.Imi facusem un alt char si pana la urma am uitat parola de la cont si numai am caracterul :( Di prostia mea am pierdut. Aveam o oarecare faima pe server, cred ca eram cel mai injurat om.Pe fiecare zi vedeai un gobal cu o injuratura la adresa mea.

Foarte mult timp am fost pe primul loc in topul celor mai buni hunteri. Multe amintiri frumoase. Am mai avut incercari cu alte charuri dar degeaba. Nu cred ca o sa reusesc sa mai fac unul la fel de teapan ca cel de pe pluto.

Cei care joaca pe titan.... Userul eros e un mare gay si tepar. Sa nu va apropiati de el

Link to comment
Guest Imperatrix

Frumusica.. buna rau? :)

http://img10.imageshack.us/img10/2812/sro2009111510462249.jpg

ce parere aveti?

Si mi-am cumparat asta...

http://img21.imageshack.us/img21/5739/sro2009111513205862.jpg

Scuze guys.. ca fac atat de multe edits.. dar mi-am luat asta :)))

http://img340.imageshack.us/img340/4159/sro2009111513272756.jpg

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...