Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

re

daca as veni pe xian ma ajuti cu lvl si ceva banuti? :D daca se poate :-??

ai noroc :beer: :beer:

imi pare rau dar in cred 4-5 ani de cand s-a deschis silk-ul playerii au trecut prin multe.Scamm,hack,tradarea prieteniei,etc

nimeni nu te va ajuta cu lv si in niciun caz cu bani fara sa te cunoasca personal...munceste,dovedeste ca meriti...si poate dupa.

@blu urasc noua metoda de connect :)) ard de nerabdare sa vad charul

Link to comment

@blu & salam promit ca daca la 11D serverul rome nu isi revine si nu e activ ma mut pe xian :D

Ma faci sa incep de pe acum colinda : " O, ce veste minunata" :beer:

Intrebari: 1. pe accesorii se poate pune immortal ?

2. accesoriile pot "crapa" daca le dai de la +5 in sus ? :-?

Link to comment

Salutari la toata lumea...

...mai intai felicitari pt reusite ca lvl, plusuri,dropuri,guild points,trade-uri si apoi pt ca ati fost copii cuminti data viitoare va postez aci si niste poze cu acadele :> ...

@alexxxx70 nu e cam slabut BR la shield?

@salamus gzz , arata bn pt primul video

app salam.dc zici pe prot neaparat? adica eu ma gandeam cold lightning heuksal si atunci am phydefence de la cold si pot baga garment iar mag attack am de la light dar nu sunt sigur deaia am cerut ceva sfaturi...

...slabut br-ul de la shield de D10?glumesti? e varzaaaa...adica nu,ca varza are vitamine...e nul...trebuie sa il fac macar 18 ca sa fie ceva ceva de capul lui...

...protector ca sa iti dea un plus de defence si in acelasi timp sa iti lase si loc de ceva magic damage si speed, e mai echilibrat setul protector pt ca cei cu charuri pure strg au devenit mai puternici decat atunci cand era cap lvl 90 si atunci trebuie sa faci in asa fel incat sa ai parte de cat mai multa protectie impotriva damage-lui fizic...just my opinion...

Hahahha LQDRAQU vai au trecut 4 ani de cand nu te-am mai vazut pe forum sau in joc ... Eu m-am mutat pe Eldorado.

Aveam lvl 30 cand jucam cu pyRR0 pe grecia, akuma m-am ajuns am 2 conturi de 100 strong

aaa, salut my old friend...s-au schimbat multe si in viata mea si in viata mea din silk de atunci de cand ma tii tu minte...am ramas in guildul XCALIBUR pana la lvl 84...inca nu l-am desfacut,am transferat sefia pe un char mai mic, acum sunt in Romanasii , e al lui TheFullMoon daca il mai tii minte, stii ca eram un adept convins al handgrindului...de la 84 in sus mi-a trecut :P ...asta pt ca nu mai aveam timpul liber din acele zile, acum sunt in Londra si sunt aici sa fac bani nu sa joc SRO de mana ca in vremurile vechi...acum ma chinui cu botul sa recuperez timpul pierdut...vreo 2 ani nu am mai jucat silk...felicitari pt charurile de pe Eldorado...pacat ca cei pe care i-am unit in acele zile de demult pe Greece au plecat pe alte servere, au fost vremuri cand iti era mai mare dragul sa intri in SRO...eh...iar ma napadesc amintirile...bafta man si sa ne auzim cu bine...iti urez multe succese in real life in primul rand si apoi in silk :cool2:

nasol...

lol=))

frodo, ai gresit pagina pe Pc...mircul e in alta parte...

he he si eu cu up, cam tarziu k am fost afara si cand am venit deja facuse up

...felicitari ciupilan...hai ca mai ai un pic...stiu ca poti...nu te da nu te lasa:)

bvbvbv bati pe spotul meu

cred ca ajungeam la 40 daca elita mai juca

...oldies but goldies...Dracula a fost primul meu guild in SRO(nu al meu ca nu eu eram GM, nu o luati literal)...acolo mi-am facut ucenicia si "baza de date" ca sa zic asa...de fapt eu eram baza de date a guildului :)) pt ca eram un adept inveterat al forumurilor de profil la vremea aia...citeam cam tot ce prindeam in domeniul acestui joc...charul meu se numea Ralex si era un noob pe armor /glavie + din orice de la force cate oleaca din fiecare =)) ca de, dadeau bine in peisaj sa am cat mai multe si mai diferite, ce mai, eram tufa de Venetia pana m-am enervat si pe la lvl 30 am pus stall o saptamana si am citit tot ce am prins si cu creionul si hartia in mana faceam builduri,skill-threes,etc...pe la lvl 43 mi-a fost hacker-it contul, lasat cu pielea si atunci am zis ca-mi bag picioarele si ma las de jocul asta...dar m-a convins un amic sa ma duc pe Greece, tocmai se deschisese acest server de 24 de ore...si asa s-a facut ca am plecat atunci vreo 4-5 din Dracula pe Greece unde vreo 2 ani de zile am facut cel mai tare guild/union(EXCALIBUR) de romani la vremea acea pe acel server...

imi pare rau dar in cred 4-5 ani de cand s-a deschis silk-ul playerii au trecut prin multe.Scamm,hack,tradarea prieteniei,etc

nimeni nu te va ajuta cu lv si in niciun caz cu bani fara sa te cunoasca personal...munceste,dovedeste ca meriti...si poate dupa.

right SweetDaddyD, ei perfecta dreptate...sunt aproape sigur ca cei ce joaca de cel putin 2 ani de zile acest joc au trecut prin toate cele enumerate mai sus si nu numai...vedeti voi prieteni,poate ca da,si strainii nu numai romanii ne-au dat tepe sau ne-au inselat increderea intr-un fel sau altul, dar cand ti-o face unul de-al tau te doare mai tare si tii minte mai bine acel ...sa-i zicem - rau - pe care ti l-a facut, tocmai pt ca ai avut incredere mai mare in el,pt ca l-ai vrut aproape pt ca era de-al tau iar acea persoana te-a inselat...si asta doare destul de tare...si in real life|(v-o spun din experienta vietii mele de zi cu zi de aici din strainatate) si in joc...asa ca frodo,nu ne-o lua in nume de rau dar sunt aproape sigur ca ai auzit ca cine se frige cu supa sufla si'n iaurt...orice om normal are sentimente legate de ceea ce ii apartine si cand cineva ti le calca in picioare atunci parca nu ti le mai asterni in fata oricui...acele persoane care nu te ajuta nu sunt neaparat rele sau neaparat egoiste...doar ca fiecare se protejeaza impotriva altor...sa-i zicem putin fortat- rani- dar pe de alta parte incearca sa muncesti si sa demonstrezi ca esti un om cu capul pe umeri la cei din jurul tau si vei fi rasplatit cu incredere si prietenie...eu zic ca sunt multi romani care chiar daca stau stramb judeca drept pe orice server vrei tu...si ca un sfat personal pentru tine frodo, incearca sa intelegi ce am vrut cu adevarat sa zic in semnatura mea...

Va urez din suflet la toti un sa aveti un weekend de vis si toti ce aveti nevoie in RL & the game...

:tiphat:

Link to comment

super tare alex mia placut...

si bineinteles ca mi te tin minte...eram si eu noob pe vremea aia dar viatza in sro era frumoasa..iti era drag sa stai 1 ora sa te conectezi ....si asteptai noaptea cu mai mare drag sa se populeze serverele

fu2_10_SaLaM a avut asa 40k sp farmate la lv 16 cu sos bow si ala luat greu miloginduma la coleg de clasa pt 10 mil :| nasol moment pt mine

si sper sa nu radeti prea tare : 30 bicheon 30 pancheon 30 heuksal 30 fire 30 cold 30 light 30 force atat am apucat sa bag pana mio explicat cum sta treaba smartyboy dar nu am renuntat si mam chinuit cu el :)

nu era gold ca acum..ma chinuiam ceva sa pot sa mi iau un catelush dupa faceam trade 1 sapt sa imi revin:)

:tiphat:

Link to comment

mie mia explicat la inceput cineva cum sta jocul aveam blader pe ice /light force (tot dupa capu meu lam facut) am dus pana pe la 36 traduri pana am ajuns trader de lvl 4 singur :)) deci va dati seama am avut cva activitate

BTW guilda mea are vreo 3 mil GP desi e lvl 4=))) ( mie lene sa transfer gold pe master sai dau la 5)

si guilda in care sunt cu charul cel mare are vreo 10-15 mil ( 80% din ei au farmat la ong dar sunt cativa care au farmat prin alte guilde)

edit ultima minune in legatura cu alchimia http://img8.imageshack.us/i/sro2009111407264319.jpg/ <- mergeam mai incolo daca nu aveam asa mult gold :))

Link to comment

ce char mai ai sp33dy ??

dute pe la medusa sati iei un 1 hit :P

astepti sa iti mute charu pe serverul european care se va deschide la sun ?

Nu stiu...am dat 60 si m-am cam plictisit..si sincer voi va plangeti de silk ca dati o gramada de bani...ia sa va zic eu ceva...in sun au bagat cap update 70~100.Buun.Singura partea proasta e ca nu au bagat alte harti ci doar ceva numit cursed tower,care e singurul loc unde dupa 76 poti face lv,iar el are 3 zone bazate pe lvl-ul monstrilor.Pentru fiecare zona ai nevoie de un key care se gaseste in item mall la 10euro buc.Key-ul se folos doar odata,iar zonele din tower nu au spawn...omori monsrii pe care i-ai gasit si s-a terminat povestea...next key.Ma rog,in legatura cu silk-ul o sa joc pe umeras,dar cum e naked tre sa vad cum fac rost de gold pana fac rost de niste $.

Si in legatura cu primul char..hmmm l-am dus cu gap pana la lv8...mi-a luat 4 ore sa-l fac lv 8...apoi am aflat de zerk....si eram ft fericit...si abea apoi si de skills.Eram glavier pe armor cu toate imbues,skilluri de blade,de arc,de glavie....era total nehotarat....ma atrageau toate....nu mai zic ca pe vremea aia daca aveai force erai om frate...in sensul ca la noi pe server...pe atunci chiar se juca de mana...si mereu vedeai cate unu ress plzzz...si sa apari tu in fata lui sa dai skillu, dupa sa faci circle sa nu te atace mobii...pai erai zeu nene....ah si inca un detaliu minor...citind toate pag de pe linkmania din vremea aceea...in numar de 200 si un pic,intelesesem eu ca full str e cel mai bine...si m-am conformat doar ca pana la lv 24 eu nu am stiut cum sa bag str...asa ca va imaginati cat de slab era glavieru meu neavand niciun punct bagat la str sau la int.

Link to comment

Eu m-am apucat putin mai tarziu de silkroad :P si am avut norocul sa imi explice cineva de la inceput cum sta treaba cu build-urile ..... Apropo de scam am luat si eu acum 1 an scam de 1b dupa ce am facut taxi 2 luni ca sa fac banii aia :)) Era frumos la inceput .... era union de romani ..... majoritatea romanilor care ii cunosteam aveau lvl maxim 8-> Imi placea in party la generals ... bateam manual .... cand aparea lord fugeam de la el ... frumos mai era ..... acum s-a dus jocul la vale rau de tot

Link to comment

RE..

Daca as face un nuker pe spear e bun hybrid?

Si care e mai bun buildu?

wizz STR, acum or sa - mi sara unii in cap, dar frate sunt 2000 de pagini iale de la 1 la 2000 si vei gasi raspunsurile la intrebarile tale foarte foarte foarteee sigur, inteleg esti incepator, dar incearca sa gasesti singur niste raspunsuri in viata asta a ta. iar se vor aduna 20-30 de pagini de polemici si alte prostii, iar vine un incepator si ii este greata sa caute in 2000 de pagini un raspuns. Sau cum mai zic unii moderatori de pe forumurile de profil : use search

Link to comment

hehe^^ ce pot sa spun :) primul meu char din sro a fost un wizz tin minte ca mam apucat acum 2-3 ani chiar dupa euro update.. a fost foarte fain ma plimbam omoram monstri ^^ precizez ca buildu pe care lam avut a fost wizz/warior :)) eu eram foarte bine dispus bagand 1 pct la str si 2 la int la fiecare lvl.. dupa 1 timp miam dat seama ca ceva era neinregula si miam facut un archer... nici cu acesta nu am avut prea mare noroc buildul sunand cam asa pacheon 34 fire 26 ice 34 force 34 lighting 34 ..

Link to comment

Old times

Primul char de sro a fost glavier :) lvl 12 fara skills :bananadance2:.Dupa am facut un blader lvl 24 hibrid dar am observat ca glavieru este mai bun si am inceput unul nou :) Am facut un glavier 52 fullfarm :P ,am mers la 64 cu 50fire/light/cold si 60 glavie....

Mentionez ca nu stiam de bot , prem , gold. Am fost foarte bucuros cand am calarit un cal de 60 :crazy:

Link to comment

eu sunt foarte nou primu meu char a fost un warrior de 30 da nu stiam sa joc cu el k era fara cleric :D si uram pots delay asa k am facut un glavier care pana la lvl 50 l-am facut de mana.. :D si pe care il am si acum... trebuie sa recunosc ca e putin hybrid.. =)) are 1 punct la int...nu stiam ce fac asta e :D . Ambele char sunt pe Gaia si asta dupa o vreme dupa ce a inceput serv..deci sunt foarte nou sa stiti :D

Link to comment

@pantera ...nu cred ca esti in masura sa dai sfaturi despre build...nu ai trecut de lvl 29 si vorba lui badfist schimbi chars si servers ca pe sosete

@frodo ...te apuci sa intrebi despre fiecare char in parte acum? ti-am raspuns despre arcas...nu o sa iti mai raspund si despre altele :)

@alex...frumos discurs :P chiar mi-a placut

intradevar....vremurile bune din sro au apus de mult....eu joc de 3 ani si ceva...respectiv octombrie 2006...m-am apucat cu niste fosti colegi din generala care dupa 2 saptamani s-au lasat de joc :)) si am ramas singur....imi facusem glavier...faza nasoala era ca....eram 50%-50% adica jumate str jumate int....asa am tinut-o pana pe la lvl 40,cand am gasit un roman care sa ma invete cum sta treaba,care desigur ...s-a lasat si el dar tragem baute pe cinste cand ajung la constanta sau el la bucuresti :))

anyways....eu primul char l-am adus la lvl 70...hybrid str...cum am zis pana la 40 am bagat jumate str jumate int si pe urma numai str,la lvl 70 ce pot sa spun cu un shitty char...glavie 68+5 ,set bunicel,mercenari si zerk...am omorat o legenda a 8D pe rome...AyDoL din Pinoy(nuker 80 full sun) eram intr-un trade mare cu toti sunerii de pe rome si au venit Pinoy....tot serverul a ras de AyDoL cand l-am omorat eu,apoi mi s-a pus pata sa imi iau sun spear/glavie...am vrut sa cumpar gold....cum nu aveam card i-am trimis unui prieten bun din egypt...ce credeti?scammed...:-j atunci m-am hotarat sa imi vand charul...l-am dat pe 1,5 mil la un copil care nu a jucat prea mult pe el...si a reusit sa ia si ban cu toate ca eu bagasem silks pe el.am vrut sa il cumpar inapoi la pret dublu dar nu a vrut el sa il vanda :-j

apoi...s-a nascut al doilea char al meu...Sleya....farm 200k sp la ong...by hinamori....apoi m-am plictisit si am inceput grind-ul...restul e cancan :)) zeci de prieteni...sute de amintiri frumoase/neplacute...lots of goodbye's...cel mai greu e sa spui adio unui prieten bun care se lasa de joc...si nu se mai intoarce...asta e....viata merge inainte si in sro ca si in real life :)

si cum am spus o sa postez si eu GP guildei eXceS...guild in care am invatat tot ce stiu despre sro...

http://img692.imageshack.us/i/sro2009111411594987.jpg/

bafta tuturor

Link to comment

hm...primul meu char...acum 3-4...poate 5 ani cand era cap lvl 70(cred) a fostu un glavier hibryd care l-am dus pana la lvl 29 apoi mam lasat si miam facut un nuker pana la 44 iar apoi pe SuperSik care il am acum lvl 81 nuker s/s full sos/sun pe babel:) si un archer full str pe Neptune de lvl 56:)

Link to comment

hm...primul meu char...acum 3-4...poate 5 ani cand era cap lvl 70(cred) a fostu un glavier hibryd care l-am dus pana la lvl 29 apoi mam lasat si miam facut un nuker pana la 44 iar apoi pe SuperSik care il am acum lvl 81 nuker s/s full sos/sun pe babel:) si un archer full str pe Neptune de lvl 56:)

buna buna asta =))) 5ani? 2009-5 = 2004 cand nici macar nu exista :)))))

din cate tin eu minte...primul meu char a fost pe la inceputul lui 2006 DoomFish care avea build 29 heuksal 25 fire apoi mi-am facutt un archer pana la 44 apoi un glavier pana la 35 apoi un glavier pe care am farmat vreo 20k sp si apoi un warlock care e 66 acu apoi un wizard care e 85 FF acum apoi un warior care e 82 FF deci... =))

Link to comment

SUN daggers FTW

http://www.rev6.com/player/Rome/KS_Larox.html

Killed BeakYung The White Viper 2 times

:) Yan did it again....pacat ca se lasa...pentru cei care cunosc....este vechiul Admond :) ...isi vinde si char asta....si il inteleg...ca sa il citez...: "I killed everyone in 1 vs 1 on rome...this server is dead,like the game itself"

anyways am observat ceva amuzant...rome server...50$=1 bil gold :)) poate ma enervez si ma fac full sun =)) cat de mult a scazut pretul...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...