Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Guest pletossu

@ piciu : sincer nu mai stiu numele guildei in care am fost la inceput.. era de romani dar erau cu trade-uri si faze :P iar eu aspiram spre thief-ing. am plecat apoi la Tech Army, tot guilda de romani si tot "cumintei" . Apoi am ajuns intr-una dintre cele mai tari guilde de pe server de thiefs dar nu-i mai tin minte numele, era ceva cu "K" ( am ceva screenshot-uri pe un hard vechi pe undeva). Si in final am ajuns la ghilda lui Athena_VN(primul care a avut pe server 8d glavie sos+9, pe atunci nu bagasera som si sosun de 8d si levelatul se facea la 60+ in pestera aia obosita), tot de thiefi.. cu aia am "zguduit" Dead Ravine cat am vrut.

Apoi 3 ani pauza si Wow iar in august mi-au inchis contul ptr. inactivitate. :))

Link to comment

Aprinde un joint, asculta raggaeton si da`i plus :lol: .

Acum, serios... Nu cred ca e nicio smecherie. Totul depinde de item. Dupa cum ii ziceam si lui Mihai1993, eu de obicei bag 25 de elixire in inventory, si dau fuse pana la +5. Asta inseamna ca dau fuse de 5 ori. Daca in astea 5 ori nu imi iese +5, vand item`ul la NPC (nu bag in stall decat de la +5 in sus).

Daca iese +5, atunci (consider eu) este un item "lucky". Astept 1-2 zile, bag lucky si dau fuse. Daca iese, bine...daca nu, mai incerc o data. De obicei, dupa ce pica la +6, nu vrea sa mai iasa nici +2. Dar desigur, exista si exceptii.

Acum totul tine de noroc. De exemplu, eu m`am trezit, m`am uitat la shield si am zis ca ii dau +7 indiferent daca pica sau nu. Si a iesit. :lol:

Ce am mai observat (asta oricum e caterinca) ... Daca vrei neaparat sa iasa itemul, pica mereu.

Daca esti indiferent, mereu iese =)) :lol:

It`s all about Karma :lol:

Ok... o sa il rog pe varul meu care joaca WOW sa-mi faca alchimia... 100 % nu-i va pasa daca iese + sau da fail :cool2:

@BluMan ... e ca si cum mi-ai arata o poza cu o masa imbelsugata dupa ce nu am mancat o saptamana. :P

Link to comment

My last pimps :>

http://img18.imageshack.us/i/sro2009110307342148.jpg/

http://img29.imageshack.us/i/sro2009110307374333.jpg/

Shield`ul de 76+7 s`a dus la +8 (no immo)

SOS warlock rod`ul de 76+5 s`a dus la +6 (+0 atm)

Warlock rod`ul SOS de 90+6, a picat la +7 (acum e +3)

Lvl 90 shield +6 failed at +7 xD

XD GL and HF ! xD

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...