Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

numai warrior/cleric , rogue/warrior sau cleric

Think about Warr/warlok sau Rogue/warlok

Pe pluto snt doar 2 warr/warlok [ au arme si set bun ] :) Dar ii rupirii

Doar 1 a fost si la 9 deg... Atunci legea era el :)

Stiu si eu pe Una care arata ceva pt silk/sun/char .....

noi avem un war/warloc in guild.. cred ca este chamelion dar o sa ma documentez .. oricum stiu ca baietii din singapore (deacolo is majoritatea ) au niste builduri traznite.. tin minte ca cineva a zis cum sa ai buildu rouge/wizz sau ceva de genu asta.. cei deacolo sunt maniaci

Link to comment

hehe se pare ca satan este apreciat pe aici... oricum ganditiva ca satan a fost prima oara war/rouge .. si la lvl 99 a dat tot rogue jos inlocuindul cu cleric deci lui ia fost mai greu .. + ca tipu are setu asta : http://www.rev6.com/player/Gaia/GC_Satan.html ieri a vandut setul sox si imd la inlocuit cu asta..

:))

o intrebare am.... are 1h skills ?:-?

EDIT : or fi ei maniaci dar totusi wizz/rogue nu tzine de maniac .... tzine de prostie... :|

Link to comment

Rogue/wizzard o tine de prostie dar a fost primul build care a omorat Roc pe Jsro sau Ksro :) don't ask me why....era un filmulet....cand o sa am timp o sa il caut

sa ai set full sun si arme sun sau +9 pe warrior tine de arfe....si de faptul ca nu ai pe ce sa cheltui banii.....pentru un warrior....un set robes +5 si o arma +5...hai sa zicem +7 e deajuns sa rupi la pvp si job...Guild masterul meu e warrior/cleric FF 100 are set robe +5 si are sun 2handed +6...dar nu face pvp cu sunul pentru ca....nimeni nu vrea sa faca pvp cu el :-?? foloseste un 98+5 2h.....si tot rupe

Link to comment

Rogue/wizzard o tine de prostie dar a fost primul build care a omorat Roc pe Jsro sau Ksro :) don't ask me why....era un filmulet....cand o sa am timp o sa il caut

sa ai set full sun si arme sun sau +9 pe warrior tine de arfe....si de faptul ca nu ai pe ce sa cheltui banii.....pentru un warrior....un set robes +5 si o arma +5...hai sa zicem +7 e deajuns sa rupi la pvp si job...Guild masterul meu e warrior/cleric FF 100 are set robe +5 si are sun 2handed +6...dar nu face pvp cu sunul pentru ca....nimeni nu vrea sa faca pvp cu el :-?? foloseste un 98+5 2h.....si tot rupe

sunt chestii mai importante decat +7+9 cum ar fi crit 80% sau de ce nu...100% asta e cel mai important pt orice str criticalul....pt int trebuie +7+9 sa dea dmg mai mare...ca se simte...dar la str +5+7+9 tot pe acolo e damageul....si cand vine criticalul si cu +5 faci ravagii...asa ca intradevar nu e nevoie de +9

la warrior conteaza ff mult cum sti sa schimbi armele :gun::gun::gun:

EDIT : singurul lucru pt care ar fi avantajos un rogue/wizz - daca merge sa folosesti crossbow extreme si sa pui stafful in mana .... atunci da.... dar cred ca nu merge :)

Link to comment

Un mastery este de STR, celalalt este de INT - Cum este distributia punctelor intr-un asemenea build? :|

nu-l intreba pe sleya si nu ne intreba pe niciunul din noi ceilalti...intreabal pe cel care are acest build =))

faci cumva sa ajungi GM si s abagi 3 puncte str 3 puncte int la fiecare level up :))

Link to comment

am mai vazut pe nush ce server rogue/wizz si era full str batea cu Xbow doar ca la pvp schimba pe staff pt knock back(ca e mai rapid ca la Xbow skilu) si pt skilu ala de la light ( nu imi vine in minte) care nu mai poti face nimic

@eXorT poate salva vieti la pve dar la pvp daca esti atent si inveti sa schimbi armele calumea poti da rpd pe vleric si iti incarci viata,oricum nu neg ca e un build tare ce ai zis tu dar eu ma gandesc ca nu am sa le folosesc asa ca nu are nici 1 rost sa le aduc

btw eu farmez pt 110 cred sau macar 105 FF pe toate 3,chiar si ce nu bag

Link to comment

am mai vazut pe nush ce server rogue/wizz si era full str batea cu Xbow doar ca la pvp schimba pe staff pt knock back(ca e mai rapid ca la Xbow skilu) si pt skilu ala de la light ( nu imi vine in minte) care nu mai poti face nimic

@eXorT poate salva vieti la pve dar la pvp daca esti atent si inveti sa schimbi armele calumea poti da rpd pe vleric si iti incarci viata,oricum nu neg ca e un build tare ce ai zis tu dar eu ma gandesc ca nu am sa le folosesc asa ca nu are nici 1 rost sa le aduc

btw eu farmez pt 110 cred sau macar 105 FF pe toate 3,chiar si ce nu bag

aha...bun asa....acum imi farmez si eu un bard/cleric il fac 90 si dupaia cu el o sami farmez un warrior cleric...

dar am de gand sal las la farmat pana face 4mil SP adik o vesnicie :)) alea 4 mil SP ajung pana la la 120... nu stiu daca o sa mai joc eu pe atunci dar tinand cont ca joc de 3 ani si nu sunt plictisit deloc....sar putea....si daca mai joc si nu farmez la ong dupaia la lv mare cu warriorul chiar se farmeaza greu....asa ca mai bn mai pierd ceva timp acum la low level ... si mai ales k ca sunt ocupat si cu scoala...il las acolo sa putrezeasca la farm ^^

EDIT : la pvp 1h-ul il poti folosi impotriva la int chinez....2 minute cat are snow shield...sa fi sigur ca nu mori...il lashi sa dea mai dai si tu...mai pui cleric rod-ul in mana...si imd cum s-a dus snow shieldul pui 2h sword-ul in mana....dare devil si aia e :))

Link to comment

Step 1

click on Start / Program / Accessories / Command prompt

OR

Click on start / run / Type cmd

Step 2 You have a Black command prompt open [opened from Step #1]

Step 3 Silkroad is open at the login server

Type in the black console: netstat -n

Type enter after and some big listing will appear of all your connection

Search for either of those server in the 3rd column [Foreign Address]

121.128.133.26:15779

121.128.133.27:15779

121.128.133.28:15779

121.128.133.29:15779

If you are on the server 26 or 27, close silkroad and reopen to the login server.

If you are on the server 28 or 29, type in your account name and password.

Click connect and wait.

Link to comment

Farmeaza cineva de pe aici pe helios ?

:tiphat:

Edit : Ma scuzati ca ma trezesc si eu acum sa intreb, cum se face smecheria cu port 30 ? M`am uitat si in urma, dar nu am prea gasit, va rog frumos , un pm sau ceva :P . Mersi anticipat.

Actually , nu e asa cum zice dash :) te duci in C:\WINDOWS\system32\drivers\etc deschizi fisierul host cu notepad si bagi asta dedesubt

121.128.133.30 gwgt1.joymax.com

121.128.133.30 gwgt2.joymax.com

121.128.133.30 gwgt3.joymax.com

121.128.133.29 gwgt4.joymax.com

121.128.133.30 gwgt5.joymax.com

121.128.133.30 gwgt6.joymax.com

121.128.133.30 gwgt7.joymax.com si cand o sa te loghezi cu clientul , o sa-ti intre automat pe serverul 30 ;)

HAVE FUN! :tiphat:

Link to comment

Mersi mult de informatie. pe Helios tot nu farmeaza nimeni ? :|

cred ca sunt singurul de pe aici care joaca pe helios ca spoitoru sa lasat de helios...

eu acuma imi cresc un glavier cu gap 9....n.am timp sa stau sa farm la ong pentru ca e prea mult de munca si vreau sa fac rpd lvl mare si farmez atunci :)

Link to comment

cred ca sunt singurul de pe aici care joaca pe helios ca spoitoru sa lasat de helios...

eu acuma imi cresc un glavier cu gap 9....n.am timp sa stau sa farm la ong pentru ca e prea mult de munca si vreau sa fac rpd lvl mare si farmez atunci :)

nu mam lasat:P am facut un wizard si lam farmatr pana la lvl 64 momentan am 57 vreu sa fac lvl 64 apoi vreu sa`mi farmez warrior cu 1,5m sp:P

si eu si mistique:P

Ok nici o problema :P

saptamana viitioare ma apuc eu de farmat iti dau pm pe forum

Link to comment

baieti?:) stie careva cum sta treaba cu western union? :-s ptr ca am gasit cumparator ptr wizzu meu.. si a zis ca imi plateste prin western ca e din lituania..

orice metoda de transfer bancar ai folosi , cumparatorul trebuie sa joace dupa regulele tale , tot iti poate trage teapa.

Info :

1 : Trimitere

2 : Ridicare

3: Frauda

mai fa putin surfing pe site si vei afla mai multe :tiphat:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...