Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

BARDĂ s. toporişcă, (reg.) toporiţă, (Mold.) toaipă. (Lovitură de ~.)

BARD, barzi, s.m. (La vechii celţi) Poet care compunea şi recita cântece războinice şi religioase. ♦ P. gener. Poet. ? Din fr. barde, lat. bardus.

Nu e nicio diferenta intre ele, nu-i asa?

Link to comment

BARDĂ s. toporişcă, (reg.) toporiţă, (Mold.) toaipă. (Lovitură de ~.)

BARD, barzi, s.m. (La vechii celţi) Poet care compunea şi recita cântece războinice şi religioase. ♦ P. gener. Poet. ? Din fr. barde, lat. bardus.

Nu e nicio diferenta intre ele, nu-i asa?

Daca tot ai corectat tu asta, tin sa mai corectez si eu ceva: am vazut unele persoane ce folosesc Glava :)

GL'AVĂ, gl'ave, s.f. 1. (Peior.) Cap, căpăţână, bostan. 2. (Înv.) Capitol. (din sl. glava; cf. bg., sb. glavă, pol. glowa, rus. golova, ngr. γκλάβα = încăpăţânat)

In schimb, noi folosim asa ceva in SilkRoad:

P'ALOŞ, paloşe, s.n. Sabie lată cu două tăişuri, adesea încovoiată spre vârf, care se folosea în trecut; pală^3. - Din magh. pallos.

Nu demult am observat ca (virgula) cuvantul nu este GLAVIE, ci este GLAIVE. Glaive = palos :)

:tiphat:

Link to comment

Daca tot va dati mari cu aceasta cunoastere a limbii romane, ar trebui sa stii R_superstar ca nu este acceptata "virgula" intr-o cacofonie. Presupun ca o sa luam warn, dar nu m-am putut abtine.

Intrebare care am pus-o acum cateva zile, cat timp iti ia sa ajungi la mobii de 97 +?

EDIT: oricine poate da copy-paste de pe dexonline, asa ca nu aveti cu ce sa va mandriti

Link to comment

Daca tot va dati mari cu aceasta cunoastere a limbii romane, ar trebui sa stii R_superstar ca nu este acceptata "virgula" intr-o cacofonie. Presupun ca o sa luam warn, dar nu m-am putut abtine.

Intrebare care am pus-o acum cateva zile, cat timp iti ia sa ajungi la mobii de 97 +?

EDIT: oricine poate da copy-paste de pe dexonline, asa ca nu aveti cu ce sa va mandriti

Daca te descurci destul de bine cu cave-ul: 30 de minute, daca te ratacesti.. poti sa dai un return scroll si sa o iei de la capat.

Nu ma dau mare cu nicio cunoastere a limbii romane... Dar mi se par greseli mai mari ce am evidentiat eu si wizzX decat folosirea virgulei... fiecare crede ce vrea si punct sa nu o dam in flame :)

Link to comment

***** de internat cu ******x((( ma chinui 6 ore sa intru si cum intru imi pica netu **** (cu stalleru)

p***** astia de la joymax numa bani viseaza inaine in maxim 5 minute intram acuma in minim 1 ora intru **** de orezari

Warn up

Edited by Forbidden
Link to comment

deci ce-mi recomanzi ? boweru` ? pt ca as putea sa-l fac si blader....

adica nu e chiar regele suprem la pvp 2h/cleric nu ? :D

Nu exixta charu suprem in sro ... depinde cum sti sa joci cu el eu lvl 95 am batut warrior lvl 99-100 la job ff asa ca dati seama si is glavier

Incearca video-ul asta:

Nu stiu daca e vreun bower pe aici, dar din ce vad e pure ownage un warrior de 100

daca te uiti in prima parte are hilar ori cine cu hilar langa el nu merleste la pvp/ job .....

Imagine IPB

Link to comment

la cleric ti-as recomanda astfel:

http://img31.imageshack.us/img31/8348/clericn.png

FAIL!

cat despre"buildul care ar putea bate war/cleric la 100" ...EVIDENT ca DA!...lol...de exemplu la cap 90 (cand eram majoritatea full farm..indoiam mai orice warrior de pe server...in afara de FULL SUN ...se intelege si de ce..)

:tiphat:

Link to comment

in sf 20:X:X:X acum ce sa ma fac....hunter,merchant.thief:|:|

care face bani mai molti???

Ala de vinde cartofi...(Trader)

Deidara - GG 4 Lvl up

Uneori am impresia ca unii din voi nu aveti tasta space , sau va e lene sa o folositi si in acest caz preferati [...(DOTS)...].

ALSO Deidara - MyGirl pare a fi in gap 9 , nonetheless nu stie sa isi foloseasca char-ul.Eu iti garantez , pe un wizz cu arma lu' My Girl numai pe jos te plimbai.Poate esti bun , dar nu atat de bun incat sa nu te bata (never) un sun wizz. Ca sa evitam flame un singurul lucru mai spun . Pic/Vid or it never happened.

Link to comment

Nu exixta charu suprem in sro ... depinde cum sti sa joci cu el eu lvl 95 am batut warrior lvl 99-100 la job ff asa ca dati seama si is glavier

daca te uiti in prima parte are hilar ori cine cu hilar langa el nu merleste la pvp/ job .....

Gratz pentru level.

By the way: http://img338.imageshack.us/i/sro2009072310053971.jpg/

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...