Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Edit : Nah un Dc in masa

si eu azi tot mam chinuit sa intru....numa dc, mio venit sa cred ca astia de la gaymax mai lasa on numa boti..pt ca ieri am inceput sa bat manual vs. un giant pty si am luat dc...azi mam dus sa fac putin pvp si dc...

cum fac si eu sa pun poza la guild??

deja am ce imi trebuie de la guild manage

si am poza 16X16 ce nume trebuie sa pun?

pui poza in folder la sro, numele pentru poza la guild terbuie sa fie: guildmark, pt union: unionmark

:tiphat:

Link to comment

yah...cica inspectie pe toate serverele...dar eram cu cativa prieteni pe skype si unii nu au luat disc cand zicea ca e inspectie...doar au avut lag si au murit....unii nici atat...so...gaymax sux once again ^^

@Sixpounder eu dau acum zilnic 50 RON la doctor doar ca sa imi schimbe pansamentul la deget...credema ca as prefera sa ii bag intr-un joc decat sa ii dau lui ala degeaba ;) k in 2-3 min termina bandajatul...mai doare si ingrozitor :))

Link to comment

@Sixpounder eu dau acum zilnic 50 RON la doctor doar ca sa imi schimbe pansamentul la deget...credema ca as prefera sa ii bag intr-un joc decat sa ii dau lui ala degeaba ;) k in 2-3 min termina bandajatul...mai doare si ingrozitor :))

eu imi cumpar sylph sa-mi culeaga bani, iteme etc.

aia e polita mea de asigurare anti-ban. dar am facut lvl 56 manual, si am intrat cu loader. am facut 56 in 2-3 luni, fara gap la wiz ( eram noob, nu stiam pe nimeni, si amicul care mi-a zis de joc era habarnist ).

si cum ziceam, am intrat 3 luni de zile fara silk cumparat, si nu am luat ban.

5$ pe luna merita..... zic eu.

dar de la 16 Ron, la 100Ron, e diferenta mare.

stau in chirie in buc, ma costa destul de mult intretinerea.... etc.

ziceam ca nu merita sa dau atat pt un joc.... daca e free, e free. nu bag bani...

sunt unii care vand stones de astral pe GOLD, si ei dau bani pe alea.... mi se pare porcarie.

si cu doctorul.... sanatatea comes first. parerea mea ( de copil de 20 de ani, peste 1 sapt 21 ) e doar un joc.

de aia am ales sro si nu WoW ( pe blizzard ) si poate pt ca m-au speriat cazurile alea de "moarte de oboseala"

poate ai auzit de cazurile:

http://news.xinhuanet.com/english/2005-11/...ent_3714003.htm

http://digg.com/gaming_news/Online_gaming_...arathon_session

Link to comment

@Sixpounder -> din aceasta cauza noi BUTAM... evitam dependenta si o legatura spre moarte :-j [Condoleante celor 2]

si eu butez acum :)

nu am timp sa stau 24/24. si si daca as avea timp, dupa 2 zile n-as mai avea ochi.

fac un pool despre ceva chestii.

sa-mi raspundeti daca vreti :D vreau opinii.

1. Cel mai bun caracter pt PVP ( euro/chinez ) + argumente.

2. De ce au turcii reputatie proasta pe toate serverele?

3. Stiti vreo tactica pentru plusat iteme cu succes :)

ma uit maine peste ce ati scris.

afk prison break :kar:

Link to comment

am ras de m-am stricat in seara asta...am intrat putin prin silk sa mai vad ce mai e(server Greece) si la un moment dat apare Medusa...ok, imi vad de stalul meu pe laptop (ca pe pc ma uitam la filme)si la un moment dat vad ca incep cativa pe global sa injure gaymax-ul si pe GM's de mama focului...aveau si dreptate dar am ras de ce au patit totusi...au asteptat baietii vreo 6 ore la Medusa si cand Medusa mai avea numai 1% (cel putin asa afirmau ei) aproape toti au luat d/c :)) :nanana: ...cred ca le-a venit sa isi arunce pc-urile pe geam...mai fratilor n-am vazut asemenea injuraturi colorate in mai multe limbi de mult timp tare prin silk , cel putin pe serverul Greece...

...o seara buna va doresc si spor la ce aveti nevoie...

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment

apropo de lag...

acum o ora,pe greece,am luat disconnect cam jumatate din server.asta nu ar fi o problema prea mare.problema e ca am "muncit" de la ora 4 la medusa si mai avea 1-2 %.evident ca dupa ce am luat dc si m-am logat eram in snake room...

treaba cu lag-ul masiv se intampla pe greece de cateva zile,cel putin odata pe zi.tot timpul cand se intampla asta serverele devin populated sau easy si daca nu iei dc cel mai probabil mori.din jangan pleaca spre cave cate un sir de cel putin 50 de playeri...si ei nu fac absolut nimic...

am ras de m-am stricat in seara asta...am intrat putin prin silk sa mai vad ce mai e(server Greece) si la un moment dat apare Medusa...ok, imi vad de stalul meu pe laptop (ca pe pc ma uitam la filme)si la un moment dat vad ca incep cativa pe global sa injure gaymax-ul si pe GM's de mama focului...aveau si dreptate dar am ras de ce au patit totusi...au asteptat baietii vreo 6 ore la Medusa si cand Medusa mai avea numai 1% (cel putin asa afirmau ei) aproape toti au luat d/c :)) :nanana: ...cred ca le-a venit sa isi arunce pc-urile pe geam...mai fratilor n-am vazut asemenea injuraturi colorate in mai multe limbi de mult timp tare prin silk , cel putin pe serverul Greece...

...o seara buna va doresc si spor la ce aveti nevoie...

RESPEC"ALL

:tiphat:

:D guess who?

medusa a aparut,dar noi eram intrati de la 4 si a fost doar anuntul...deci nu doar ca am asteptat,am batut in jur de 6 ore...

am postat in acelasi minut din cate vad ^_^

ps:te-am vazut la storage in jangan :)

Link to comment

1.idem Dr4q & koila

2.cum a spus si Dr4q multi sunt scammeri...si majoritatea nu vb engleza...asa ca nu te poti intelege cu ei

3.nu exista o regula...e doar noroc

OFF: @ koila am avut o unghie crescuta in carne la picior...si m-am operat anul trecut...dar doctorul nu si-a facut treaba bine...asa ca dupa 1 an a crescut tot aiurea...s-a infectat...si a trebuit sa ma operez iar...si cum rostie e in floare in Romania...doctora de familie mi-a dat o trimitere expirata asa ca sunt nevoit sa platesc fiecare consultatie...pansare...50RON si asta zilnic timp de 2 saptamani...so...

@Sixpounder sanatatea comes first...dar cu sistemul de la noi...as prefera sa ma operez singur daca as fi calificat :))

si ca ai adus vorba de aia care au murit din cauza unui joc online....those are pc freaks...cum a spus si koila :P botting tata...imi vad de viata...si din cand in cand...mai petrec 1-2 ore si prin silk la un trade un pvp ceva de fun...nu stau sa turbez pana fac lvl 100 FF :D

Respect all :peace: :beer:

Link to comment

In sfarsit am facut si eu lvl 90 :x

Pix:

http://img8.imageshack.us/img8/5414/sro2009041102284385.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/7026/sro2009041102364338.jpg

Testez maine arcul, acum mi-e prea somn ;(

gg eu is 78 si 45%

mai am oleaca de munca

Link to comment
Guest SkId666

Dupa ce-a picat arma de 2 ori la +3, mi-a venit si mie un pic de noroc...

http://img13.imageshack.us/img13/3629/sro2009041021372598.jpg

:bananadance2:

Link to comment

ai dreptate aici. dar nu stiu de ce. toti amicii mei care joaca iau d.c

sunt de peste tot din romania.

poate turcii nu iau :)))

faza e ca pe rev6, scrie Server Inspection, si daca dati refresh la 3-4 secunde, cand o sa apara servers online, nu apar 0/3500, apar 1500-2000/3500.

si daca va uitati in meniul de party, nu incepe de la 0 numaratoarea, ci de la cat a ramas.

deci nu toti iau d.c, doar o parte.

ramane necunoscut motivul.

gay max manager = :pumn:

deci golboti 100% nu au luat

si mai ierau 1-2 care nu mai luau ca o patit si un prieten

Dupa ce-a picat arma de 2 ori la +3, mi-a venit si mie un pic de noroc...

http://img13.imageshack.us/img13/3629/sro2009041021372598.jpg

:bananadance2:

dc iti apare 15%??????

mie pe devil spirit B grade imi apare doar 5%

Link to comment

am facut si eu 93 :D:D but don't ask for a picture ca dormeam cand a facut :))

cat despre laggu de aseara pe Tibet deodata or luat dc 15 de la me din guild,dar eu am avut doar freeze 3-4 min si desigur am murit.si dupa 45 min iara tot asa multi au luat dc eu iara freeze si am murit,bine ca numa de 2 ori :) tin sa zic ca eram cu 3charuri si nu am luat dc decat cu 1(care era pe loader) restu 2 erau pe isrobot,oare de aia ?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...