Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Hai sa ne intalnim sambata seara la sosea cu...Medusa...sau cateva din secretele cucoanei :P

Cele mai multe skiluri ale ei au :

-pe fizic - 5m range damage loveste 8 persoane odata si iti poate prinde 50% knock down si 50% stun chance

-pe magic - 20m range damage si loveste 20 de persoane odata

Foloseste D11 efecte la damage-ul ei dar vestea buna este ca spawnul ei este slab in comparatie cu puterea spawnului lui Shaitan,bine,raportat la lvlul fiecarui din cei 2 unici in parte.

Te poate transforma in piatra,cel ce face descrierea foloseste cuvantul "stone" sau i se mai spune "petrify status" si din cate am inteles acest stone status nu se duce cu pills desi unii sustin ca da se duce cu pills, aici parerile sunt impartite.Daca te transforma in stone asta poate dura intre 1 min si 5 min depinde cat de mare este skilul in momentul cand l-a castat pe tine,clericul te poate vindeca de acest skill, daca esti in stone status spawnul ei nu te mai ataca dar acest status iti ia din viata, cred ca ceva in felul in care zombie status iti ia din viata si ai sanse f ridicate sa mori deci in general la Medusa de cele mai multe ori mori nu neaparat de la loviturile ei pe fizic sau magic cat de la efectul skilurilor ei castate pe tine.

Din cate am inteles se misca f greu sau deloc, cel mult se roteste dar din unele filmulete vizionate de mine pe youtube am vazut ca se poate sta cu brio in spatele ei, adica chiar daca mai iei un stone status sau cate un alt status,principalul ei damage este facut in fata ei, extrem de rar in spate si ma gandesc ca daca ai un party cu care te intelegi bine sa stati toti in spatele ei si sa fiti atenti tot timpul sa va mentineti aceasta pozitie cred ca sansele sunt mari...e doar o opinie bazata pe observatiile facute prin vizionarea de filme pe youtube cu Medusa.

Arunca niste bile cu otrava sau cu zombie status care pot ajunge pana la 20-25 m range unde explodeaza imprastiind otrava sau acel zombie status care daca e castat pe tine si dai o ingura potiune de HP iti dispare toata viata si mori.

Cei pe Int chiar cu mana shield la maxim, daca sunt mai mici de lvl 100 vor avea mari mari greturi cu ea pt ca nici fire walul si nici mana shieldul la maxim nu vor putea proteja charul multumitor macar.

Ca sa o omori e nevoie de party cam asa : cleric cu defence mare, warrior cu f mult HP ca sa fie folosit la damage share,2 barzi unul cu o harpa f buna pt phy/mag tambour si dansul magic si mana orbit.Ceilalti 4 playeri este bine sa fie 2 pe strenght pt tank si 2 pe Int pt damage mare.

Cel mai tare skill al ei am inteles ca se numeste Fear si dca il casteaza pe tine charul tau va face orice numai ce comanzi tu nu, adica pur si simplu i se face frica si o ia razna.

Cam atata deocamdata.Precizez ca am scris ce am citit pe alte forumuri despre Medusa,nu imi apartin,m-am lasat de SRO dar totodata am crezut ca va va fi de ajutor sau macar va fi interesant de stiut cate ceva despre ea.De asemeanea astept si eu cu nerabdare info de la "botul calului"ca sa zic asa, adica de la cei care intradevar au fost la ea si au vazut pe viu ce si cum.

Nu subestimati Medusa, este cel mai al dracului dintre toti unicii dati dracului aparuti pana acum pe Isro.

Bafta la dropuri.

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment

Deci am si eu nevoie de ajutor cum am mai spus pe aici, doresc sa iau Silkroad legend III, lam luat de pe site inainte ca sa dispara de 2 ori cu p2p si 1 data de la filefront, 3 in total. Acum cand deschid pe fiecare imi apare Please wait in mijloc, si sta asa vreo 5-10 minute, dupa care imi da o eroare cu damaged file: reinstal the client, dar uneori reuseste sa imi intre in el , dar cand imi intra dupa ce face data.pk2, imi da o eroare cu runtime C++ sau ceva de genu.

As dori daca se poate sami spuneti si mie cum rezolv sa-l bag.

PS: Imi trebuie III pentru niste fisiere si pentru un server privat.

Multumesc anticipat!

Link to comment

se pare ca pentru isro ai nevoie de versiunea 1.103 B la bot, cu versiunea 1.103 iti iei dc fara motiv instantaneu aproape

si fara rahatu ala de multi cleint ,sbot adika ma refer daca fiecare player de sro ar intra cu 1 singur cont de pe 1 calculator nu ar fi mai mult de 1500 de playeri p server maxim 2000 acuma ca sa bagat prostia de loader iar vor deveni serverele crowded

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...