Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

I dont think im gonna move to a new server >.<...Mi-a trecut cheful :-S....Creca a fost doar asa pe moment :D anywhoo hi ^^

Man ce ai zice dak m-ai creste si pe mn putin :D Ca si-asa "nu ai ce face"... A? Te bagi?

sall am o afacere cu unu daca fac 25 conturi si ajung pop 75 pe jocul asta http://www.travian.ro/?uc=rox_23653 imi da 1 char de 53 glavie :> cn isi poate face pls??

:)) Am eu o afacere pt tn :box: ... Te bag intr-o cusca si arunc cheia in cascada Niagara!!! IDIOTULE :violent: :violent: :violent:

Link to comment

New Server tommorow , ma duc cu un prieten acolo ma mut o luna 2 3 mam plictisit de pacific , ZodiacKilIer sau Brazy sau _ZBI_ il stie HellCritical . E un prieten bun si vreau sa incerc ceva nou , asa o sa ma distrez nu o sa botez 24/7 xD . Numele ink nu lam gasit kre aveti vreo idee sami spuneti si mie ^^

Omule vin si eu pe noul server..... :| sa imi zici nickul tau!!! A gasit un roman sun spear lvl 76 pe Gaia :crazy: !!!

Link to comment

ideea de baza in discutiile voastre despre care build e mai bun, adik cel axat pe fire sau cel axat pe lightning dupa parerea mea ar trebui sa fie urmatoarea...:

---la fiecare lvl cap increase se schimba balata intre fire si lightning---

...coldul sa fim realisti e bun doar pt protectie pt ca damage-ul lui e de rasul lumii, asa ca nu intra in calcule, deci...faci build sa fie bun ACUM, adik la acest cap lvl sau tintesti pt mai TARZIU ; in functie de asta iti alegi buildul pt ca marea majoritate stim ca pana la un final si charurile Chinese vor ajunge sa aiba doar 2 skillthree...asa ca daca mai tarziu nu iti permiti financiar sa te schimbi de la un build la altul cand iti tuna, mai bine tragi concluziile care trebuie de pe acum. In legatura cu ce e mai bun acum ,fiecare are parerea lui si trebuie respectata, e bine ca totusi se pastreaza discutiile pro si contra pe aceasta tema la un nivel normal de..."agresivitate"...s-ar putea ca fiecare din voi sa aiba dreptate mai mult sau mai putin, vedeti voi, pe unele site-uri mai demult am gasit niste formule de calcul pt damage in functie de toti parametrii ce se iau in calcul si ma refer la ,punctele care si unde le-ai bagat, arma, cifrele de pe arma(toate), buildul pe care il ai, daca acest build e upgradat sau nu, etc....sunt multe cifre in joc si la atac si la protectie dar cum eu stau cam prost cu matematica nu le tin minte, dar daca o sa am timp o sa le caut si in cazul in care le mai gasesc o sa le afisez aci...pana atunci multa bafta si spor la ce aveti nevoie...si tineti minte...SRO e mai mult decat un simplu joc, mai trebuie si creier la el daca vrei sa fie fun pt tine si nu pt altii.

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment

Care va place mai mult? :P

Garment: Imagine IPB

Protector: Imagine IPB

Azi pe gaia i-a picat unui roman de la mine din guild sosun spear de 76 ^^(e blader 22.gif )....Momentan are oferta de 3 bil :X....Vad ca s-a mai postat ,dar e de la mine din guild romanul!!! smile.gif

Pacat... daca nu vrea sa o vinda se poate face glavier si sa foloseasca spearu sun :>

:tiphat:

Link to comment

deci in primu rand ar fi vrun dobitoc sa dea 5 -8 bil or vrun player care e disperat de silk si are si bani (reali) ca sa poata sa cumpere gold

in general sunt putini care reusesc sa stranga sume astronomice din acestea

bani asa se pot face doar din alchemy din bisnitzaraie nu iese tre sa vinzi 100 de ani

de ex ieri in guild cnv a facut cu aprox 300 mil asa 2 +7 2+6 si vreo 6 +5 arme ma refer de 85 asta da alchemye

tot ieri mie mio iesit din aprox 100 mil 4 +5 (1 arma 2 scuturi un ering 87)

ma gandesc cum unii au stalu plin numa de +7 facute de ei iar eu spre exemplu pana fac +5 mai bine il iau dp stal net ca e mai ieftin ^

Link to comment

Care va place mai mult? :P

Pacat... daca nu vrea sa o vinda se poate face glavier si sa foloseasca spearu sun :>

:tiphat:

dupa parerea mea depinde de buildul pe care il ai de ex daca ai heuksal 90 ice 90 fire 90 poti sa fii pe garmant ca iti trebe mai mult mag def ,daca esti pe light 90 heuksal 90 fire 90 poti fi de prot ca iti trebe mai mult phy def

deci in primu rand ar fi vrun dobitoc sa dea 5 -8 bil or vrun player care e disperat de silk si are si bani (reali) ca sa poata sa cumpere gold

in general sunt putini care reusesc sa stranga sume astronomice din acestea

bani asa se pot face doar din alchemy din bisnitzaraie nu iese tre sa vinzi 100 de ani

de ex ieri in guild cnv a facut cu aprox 300 mil asa 2 +7 2+6 si vreo 6 +5 arme ma refer de 85 asta da alchemye

tot ieri mie mio iesit din aprox 100 mil 4 +5 (1 arma 2 scuturi un ering 87)

ma gandesc cum unii au stalu plin numa de +7 facute de ei iar eu spre exemplu pana fac +5 mai bine il iau dp stal net ca e mai ieftin ^

exista o gramada de "dobitoci"din astia care in loc sasi ia si ei cva frumos ,sa faca bani pt nepoti si bla bla bla baga salaru/pensia in jocuri........cemai obsedati

Link to comment

in jur de 5 miliarde merita sun-ul acela. si nu e suma exagerata,avand in vedere ca e server relativ nou.

in legatura cu modalitatea procurarii sumei respective de gold.... ori are bani si cumpara goldul,ori are timp de stall zilnic. dupa parerea mea si din experienta proprie,cine are un pc bunicel sa tina 3 stalluri si sa aiba 3 ore pe zi ca sa stea sa le administreze,poate face cel putin 200 mil zilnic. dar tre' sa ai timp si rabdare. nu e chiar asa usor,ca daca ar fi asa,toti ar face. in fine..

spor la lvl ! i'm out :P

Link to comment

deci in primu rand ar fi vrun dobitoc sa dea 5 -8 bil or vrun player care e disperat de silk si are si bani (reali) ca sa poata sa cumpere gold

in general sunt putini care reusesc sa stranga sume astronomice din acestea

bani asa se pot face doar din alchemy din bisnitzaraie nu iese tre sa vinzi 100 de ani

de ex ieri in guild cnv a facut cu aprox 300 mil asa 2 +7 2+6 si vreo 6 +5 arme ma refer de 85 asta da alchemye

tot ieri mie mio iesit din aprox 100 mil 4 +5 (1 arma 2 scuturi un ering 87)

ma gandesc cum unii au stalu plin numa de +7 facute de ei iar eu spre exemplu pana fac +5 mai bine il iau dp stal net ca e mai ieftin ^

asa-i . eu azi am facut 400 de mil cu un drop :) robe chest 90

Link to comment

LOL BAAA LethaL4You... A plecat acu 2 luni dp Pacific are char lvl 90 pe pacific :X:X:X:X Era super bun prieten cu mn si mai este :D LOL CE NOROC PE EL... S-a dus acolo sa experimenteze ceva nou! Nu i-a picat niciodata vreun som/sun :)) O sa vb cu el :D:D:D:D

DACA CAUTATI PE REV6 TOT NUMELE LethaL4You e si numele pe pacific :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...