Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

bineinteles...ca NU...RedSea e un sv destul de vechi..si singurul lucru pe care poti sa`l faci...e sa fii dominat..nu sa domini!Singura optiune ar fi sa asteptarea deschiderii unui server nou :beer:

looooool voi reincercati ce am incercat si pe gaia mergem toti dominati au mers cativa si atat

(printre care si eu care am renuntat a 3 zi)

Link to comment

ne bagam toti romani pe un server?????sa dominam tot :readthis: :cool2:

da hai

propunere pe redsea :P c aincepui char nou pe server

loool, vechiul refren revine, bine spunea cineva ca vechile "refrene" nu dispar pt ca tot timpul se va gasi cineva sa le fredoneze din cand in cand....cu dedicatie pt lucianmiron si PsychoR0, uitati de propunerea asta pt ca nu se va realiza niciodata, nu este imposibil dar este la fel de greu sa aduni romani pe un server nou care sa reuseasca sa domine acel server ca si muncile lui Hercule...deocamdata singurul server din cate stiu eu ( daca ma insel datzimi peste nas) in care romanii au demonstrat ceva cu adevarat in acest joc este Xian...si ia ganditiva cat a trebuit sa treaca ca timp sa se realizeze asta ?3 ani aproape?...asa ca...mai departe concluziile le trageti voi...

Inca o data BRAVO pt Dracula :hello: ...ma-ti facut sa regret ca acum 2 ani nu am ramas in guild sau macar pe Xian.

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment

@Dott: mai usor cu limbajul , ba frate esti inca mic in loc sa joci fotbal,baschet sa faci un sport sa-ti petreci timpul impreuna cu cei de varsta ta , tu stai si-ti irosesti copilaria in fata pc-ul [de aici si bolile la tineri]. Referitor la skill-urile de la wizard le-am postat eu ceva vreme in urma asa ca in loc de spam ar trebui sa pui mana si sa cauti. Ahh.. si btw nici nu stiu ce te mai strofoci sa faci alt char ca oricum n-ai sa treci niciodata de lvl 40-50 cu nici un caracter . Mai bine ai pune mana si ai invata sau ai face altceva decat sa joci sro.

Vazusem ceva mai sus o discutie despre fortareata din jg ... sa stiti ca se baga potiuni XL acolo pentru a le fii mai usor jucatorilor. Multi dintre noi nu o sa mai apuce cap 100 banuiesc :) eu unul mi-am pierdut interesul pentru joc foarte tare , am stat si m-am gandit bine ce a mai ramas din jocul asta :

1) Triangular conflict (JOB) e mort pe absolut toate serverele dar o sa dau exemplu de pe Troy : daca esti hunter si mergi la un trade iti apar 20 de thiefi cu 20 de outside resser si buffer. Sa zicem ca vrei sa te faci murder nu ai pe cine deci iti pierzi si trade si timpul si cheful de a juca.

2)Uniques eu mergeam doar la Shaitan dar mi-e foarte greu sa-l omor pentru ca sunt 3-4 wiz/bard[unii din ei au tot timpul Premium plus si mai folosesc si scroluri de dmg increase] si cum au noise il omoara tot timpul pentru ca pe ei nu-i ataca mobii.

3)PvP : e gay sistemul asta de PvP dau din nou exemplul serverului pe care joc eu este un guild care face doar group PvP si chiar de nu-i ataci te ataca + ca au clerici si barzi fara capa.

4)Fotress war e o singura data la doua saptamani timp de 2 ore si nu apuc sa ajung decat spre final asa ca pierd toata actiunea dau din nou exemplul serverului pe care sunt . Atacatorii o lasa balta dupa prima jumatate pentru ca nu au sansa si pe urma e KS fest si e boring.

5)Grinding eu am facut 90 in iulie legit fiind si de atunci nu prea am mai avut ce face.

Deci din punctul meu de vedere fara a supara pe nimeni in momentul de fata SRO e un joc MORT asa ca am blocat din run site-ul lor + cateva forumuri pe care activam si am decis sa iau o pauza sau chiar sa ma las de joc.

Link to comment

bv pt 90

bv pt tg asteptam video

bv dott ca esti scammer :)) - dar astea is fumate de mult ( hi this is gm Gargamel go back to stable in jangan and drop you sosun weapon or i will ban you ) doamne

sp33dy sro nu mai joci .... macar la cap 100 (eu abea astept )

1.cu putin noroc revin ;)

2.fratilor toti voi sunteti de vina cu dott pt k ii dati atentie...ia nu ii mai bagati in seama niciun post sa vedeti cum i se schimba atitudinea(cel putin ar trebui)

3.niste poze care sper sa mai dezmorteasca putin atmosfera :)

http://imageshack.us

si pt ce voiau poze cu noul avatar...am aici varianta night care zic eu e cea mai interesanta :P

http://imageshack.us

http://imageshack.us

http://imageshack.us

http://imageshack.us

si pt k am vaz k e la moda sa pui poze cu warrioru tau... :P

http://imageshack.us

4.bafta all :tiphat:

Link to comment

loool, vechiul refren revine, bine spunea cineva ca vechile "refrene" nu dispar pt ca tot timpul se va gasi cineva sa le fredoneze din cand in cand....cu dedicatie pt lucianmiron si PsychoR0, uitati de propunerea asta pt ca nu se va realiza niciodata, nu este imposibil dar este la fel de greu sa aduni romani pe un server nou care sa reuseasca sa domine acel server ca si muncile lui Hercule...deocamdata singurul server din cate stiu eu ( daca ma insel datzimi peste nas) in care romanii au demonstrat ceva cu adevarat in acest joc este Xian...si ia ganditiva cat a trebuit sa treaca ca timp sa se realizeze asta ?3 ani aproape?...asa ca...mai departe concluziile le trageti voi...

Inca o data BRAVO pt Dracula :hello: ...ma-ti facut sa regret ca acum 2 ani nu am ramas in guild sau macar pe Xian.

RESPEC"ALL

:tiphat:

pe sparta e tot de romani ,bine mai sunt si straini

Link to comment

Cand esti lvl mic.Lasi mastery la lvl 10 si farmezi la ongi in samarkand ( pwlvl all the time )

ps. chiar , nush cum naiba ati farmat voi ( trane , speedy & restu .. ) ca eu la pwlvl numai scam luam si mai era cate unu care facea misto "party full , cuz i give you"

pai pentru warrior mi-a facut cineva din union gratis deoarece isi farma si el char si el chiar mi-l loga cateodata :) poti avea incredere in oameni atata timp cat nu sunt romani

Link to comment

suntem niste eroi meritam o statuie astia d p xian ... P nu bro sa stii cand e waru sunt putin romani din guilda dracula care participa )) multi au servici scoala si na joaca doar cei care lucreaza in ture fac colegii lor de servici in locu lor trimit copilu il locu lor la servici pe nevasta la scoala si tot asaP

dar noi o ducem bine )cea mai tare faza cu fw ca iti poti face camile cat juma de oras da pacat ca se reproduc lizardu si behemotu greu PP

SI INCREDEREA IN ALTI CARE NU SUNT ROMANI SA STII IN GENERAL UNII COPII FAC SCAMURI DE OARECE LOR LI SE PARE CINE STIE CE

de exemplu in guilda mea isi stiu unii la altii conturile dar nu s=au spart niciodata

NU MI-ATI RASPUNS LA CLIENTLESS CU.M STA TREABA CU ACEST CLIENTLESS UNDE E DE VANZARE SI CAT COSTA (

Link to comment

Daca vreti sa dominati eu va invit pe toti pe gaia :P....avem guild si tot ce ne trebuie :P......daca vrea careva sa se apuce pe gaia cu prem si bot il cresc eu(sunt lvl 80 nuker...farmez :P),ii dau gold si guild normal....uitati-va pe rev6 la Atentat si o sa vedeti si guilda si lvl-ele din ea :P

Daca va hotarati mai multi promit sa va cresc in fiecare sambata sau duminica cate 8-10 ore :)...chestia e sa luati prem ca asa am siguranta ca ramaneti pe srv.. :P

Link to comment

Dominatie... Superioritate...

Totul e trecator... Este el un joc,dar reflecta intr-o mica masura realitatea. Orice guild / union are urcusurile si coborasurile lui...

Cat despre romani pe un server... N-ai sa ii vezi pe toti la un loc. Din multiple motive. Primul e ca majoritatea sunt copii,care fac 8987764 caractere si nu se tin niciodata; iar cei care sunt mai maturi,sunt deja pe un server,de unde cu greu i-ai misca,sau deloc. Alt motiv este mentalitatea redusa; nu poti sa ai incredere in prea multi,fie ei romani sau nu; se bucura la ceva sa fure si ei,dar nu o sa aiba parte de el,ca asa are soarta grija de toti... Jucatorii adevarati,pierd,castiga,sunt acolo in continuare. Pierderea unui caracter sau niste aiureli de iteme,nu o sa-i opreasca. Una peste alta,luati-va gandul cu acumularea de prea multi romani la un loc si dominatie,ca n-ai sa vezi.

De apreciat ce au facui cei pe Xian,dar sunt si pe alte servere destui buni. Si pe Oasis e o guilda exclusiv de romani, Empires pe nume. Am si eu gramada de romani in guild.

In fine, SRO's shit....

cheers ! :tiphat:

Link to comment

AM SI EU O INTREBARE ASEARA M-AM REAUPCAT DIN NOU PE SILKROAD MI-AM FACUT UN ACCOUNT NOU SI MI-AM CUMPARAT 500SILK IMI POATE SPUNE CINEVA DACA ACUMA AM 500 DE SILK SI FOLOSESC BOT(AGBOT) NU IAU BAN????? SI AM O MICA RUGAMINTE DOAR DACA SE POATE NU AM SA CERSESC SI NICI SA MA MILOGESC INTREB FRUMOS DOAR PE CE SERVER SUNTETI VOI CE DE PE LINKMANIA SA POT INTRA CU VOI CHIAR DACA SUNTETI MAI MULTE SPUNETI-MI CATEVA VA ROG SI DACA AR PUTEA CINEVA SA IMI FACA UN MIC PLVL PANA LA LVL 20 NU MAI MULT IAS MULTUMI MULT DE TOT!!!!

Link to comment

AM SI EU O INTREBARE ASEARA M-AM REAUPCAT DIN NOU PE SILKROAD MI-AM FACUT UN ACCOUNT NOU SI MI-AM CUMPARAT 500SILK IMI POATE SPUNE CINEVA DACA ACUMA AM 500 DE SILK SI FOLOSESC BOT(AGBOT) NU IAU BAN????? SI AM O MICA RUGAMINTE DOAR DACA SE POATE NU AM SA CERSESC SI NICI SA MA MILOGESC INTREB FRUMOS DOAR PE CE SERVER SUNTETI VOI CE DE PE LINKMANIA SA POT INTRA CU VOI CHIAR DACA SUNTETI MAI MULTE SPUNETI-MI CATEVA VA ROG SI DACA AR PUTEA CINEVA SA IMI FACA UN MIC PLVL PANA LA LVL 20 NU MAI MULT IAS MULTUMI MULT DE TOT!!!!

amice daca citesti pagina anterioara vezi ca atentat e dispus sa ajute romani cu gold/plvl/guild pe respectivul server..de ce nu vorbesti cu el?

Link to comment

amice:d lam vazut dar am lasat sa vad ce servere mai sunt adik pe ce servere jucati nu neaparat plvl ca lvl 20 in 2 ore il fac

pai gandind logic sunt pe toate serverele..dar vazand ca el este dispus sa ajute pe oricine..cu 8-10 ore de taxi in weekend...ai putea profita de ocazie..asta e doar parerea mea :tiphat:

Link to comment

pai gandind logic sunt pe toate serverele..dar vazand ca el este dispus sa ajute pe oricine..cu 8-10 ore de taxi in weekend...ai putea profita de ocazie..asta e doar parerea mea :tiphat:

ceea ce insa nu v-ati dat voi seama este si faptul ca da, el va ajuta sa faceti lvl si sp-uri si ce mai aveti voi nevoie dar in acelasi timp sunt sigur si ca ar dori sa ramaneti forever(a se citi---pana renuntati de tot la sro---) in guilda lui pt ca la asta se cam asteapta multi, adik eu te cresc bro dar ramai cu mine, ne tinem spatele unul la altul...cel putin asa ar fi normal.

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...