Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

well daca nu as fi fost bana crezi ca nu as fi jucat in continuare??

am fost banat si asta e. suport consecintele. eram 85+ pana acuma pe venus cu arcashul daca nu luam ban dar viata continua. nu pot spune ca am pierdut tipmul acesta ca mi-am facut o gramada de prieteni si aceasta nu o regret

btw 50 :X nuke nou

http://img136.imageshack.us/my.php?image=sro2008100814085047oz1.jpg]

edit: am uitat sa zic lui b1ackic3 ca am avut arcashul de lvl 56 cand a fost banat

Ereai 90 full farm ,ful sun ^^.....ai simtit nevoie sa dai rpd pm mie inainte sa faci poza :P...sa vada lumea ca ma cunosti :P

Link to comment

E chiar simpatic faptul ca s`a inceput o discutie despre primele caractere avute, sau despre cum eram cand s`a inceput jocul.

Oricum ... din ce am citit pe aici se pare ca sunt singurl care a mers all the way doar cu un caracter.

Si da ... si asta e hibrid. Dar e unul bunicel, nu ma pot plange de el. :D

Link to comment

primul char a fost un chinez habar nu aveam era hibrid la lv 7 ma bateam inca cu paiele (am stat cateva zile sa fac 7 :)) ) si atunci am descoperit si skillurile sp credeam ca e lvl si am zis ca 3 zile am ajuns la lvl 40 :)) cand am vazut skill-urile am facut la fiecare categorie un skill si am mai stat inca 2 lvl sa-mi dau seama cum se folosesc =)) cand era la 10 un prieten l-a dus la copacii aia yehoua (sau cum ii cheama) si m-am miraaaat

imi era frica sa nu mor, (eram sub zece) ma pierdeam prin oras, ma miram ce e asa de scump la dimensional nu stiuam sa cumpar nimic etc. =))

edit: mi-am mai adus aminte ceve: ma tot miram de ce sta toata lumea pe jos si de ce nu intra pe server (credeam ca am facut ceva la joc)

Link to comment

la primul meu caracter ma ajutat un prieten care mia zis sa bag doar fire si la glavie da nu lam prea ascultat si la 20 am vazut ca nu pot sa bagt nimic si mam mutat pe venus cu un blader ice am facut 42 pe el in vreo 3 luni si am luat hack (ma fraerit unu ) ce sai faci apoi miam facut in 2 sapt un glavier de 46 pe care am luat ban ,un xbow de 27 tot ban in aceiasi zi asa ca am vnit pe sparta, acum ma indrept in viteza spre 90 dupa care imi incep un wizz si un 2h

edit: mi-am mai adus aminte ceve: ma tot miram de ce sta toata lumea pe jos si de ce nu intra pe server (credeam ca am facut ceva la joc)

cum adica sta jos cand intri pe cont caracterele tale stau jos?

edit fane o poza

Link to comment

hehehehe primu caracter poi eu sunt o fire mai "intelectuala" caracteristic zodiei mele :P asa ca imediat ce am aflat de la un prieten de pe mess ca avatarul lui nu este din wow m-am apucat sa caut site official sro...forumuri cu date despre sro...citeam pe nerasuflate datele despre quests,npc si monsters location :)doamne ce vremuri site-ul arata complet diferit...frecventam diferite forumuri inclusiv acesta unde mi-am format o idee cum ca cel mai bun build este full str si ca pe xian sunt cei mai multi romani...eh ce vremuri...prima data am jucat cu glavier si glavierul a ramas charul meu de suflet...eh acuma sa mai zic ca prima data gap pana la lv 8 no skilll pus pana la lv 9:))) dupa aveam toate imbue etc...vremuri de demult...pe la lv 14 in sf bagam in str si numai in str....si pe la 20 si ceva descopeream autopot-ul....he he he

Link to comment

Poi autopot`ul l`am descoperit pe la lvl 25.

Pana la lvl 30 credeam ca daca ai lucky pe echipamente ai mai multe sanse la dropuri. =))

La lvl 29 am avut primul sos drop ... un chest pe care l`am si folosit.

Pe la lvl 40 am avut al doilea drop sos pe care mi l`a furat o maimutza ... sa o f..a cainii =))

Pe la lvl 40 am descoperit alchimia si am inceput sa fac pimp si sa vand mai scump :D

Oricum ... inainte de update`ul de la Legend ll era mai fain. Guildele mai unite parca si mult mai distractiv. Dupa update s`a busit totul.

Plus era mai nostim cu trade`urile decat acum. Tin minte trade DW - JG cu hotii roind in jurul tau .... ce mai ...era mult mai tare :banghead:

Link to comment

Voi ce ziceti .... care tip de triangular conflict e mai bun:

1. cel in care daca aveai 1* nu puteai fi atacat direct ... iti puneai job de hunter/ trader/ thief dupa bunul plac

2. cel de acum cand poti fi atacat dupa lvl 40 cu 1* si sa ai un singur job, iar daca il schimbi trebuie sa astepti o saptamana?

Personal mie mi`a placut cel de dinainte ... purtam la mine mereu costum de hunter si thief ... :D

Link to comment

hehehehe primu caracter poi eu sunt o fire mai "intelectuala" caracteristic zodiei mele :P asa ca imediat ce am aflat de la un prieten de pe mess ca avatarul lui nu este din wow m-am apucat sa caut site official sro...forumuri cu date despre sro...citeam pe nerasuflate datele despre quests,npc si monsters location :)doamne ce vremuri site-ul arata complet diferit...frecventam diferite forumuri inclusiv acesta unde mi-am format o idee cum ca cel mai bun build este full str si ca pe xian sunt cei mai multi romani...eh ce vremuri...prima data am jucat cu glavier si glavierul a ramas charul meu de suflet...eh acuma sa mai zic ca prima data gap pana la lv 8 no skilll pus pana la lv 9:))) dupa aveam toate imbue etc...vremuri de demult...pe la lv 14 in sf bagam in str si numai in str....si pe la 20 si ceva descopeream autopot-ul....he he he

esti sagetator?? (nu m-am uitat la data nasterii)

edit: m-am uitat acum :D nu esti :D

Link to comment

Voi ce ziceti .... care tip de triangular conflict e mai bun:

1. cel in care daca aveai 1* nu puteai fi atacat direct ... iti puneai job de hunter/ trader/ thief dupa bunul plac

2. cel de acum cand poti fi atacat dupa lvl 40 cu 1* si sa ai un singur job, iar daca il schimbi trebuie sa astepti o saptamana?

Personal mie mi`a placut cel de dinainte ... purtam la mine mereu costum de hunter si thief ... :D

Cel de dinainte .. Faceai lv la ce vroiai(trader,hunter,thief).Trebuia sa il lase asa dupa parerea mea, sau sa iti schimbi jobul la un interval de 1 zi sau ceva de genu'. :|

EDIT: Si numele, imi este tot una arata numele meu sau numele care ti`l pui ..

EDIT 2: Cat costa sa iti schimbi numele la job?

Link to comment

Cel de dinainte .. Faceai lv la ce vroiai(trader,hunter,thief).Trebuia sa il lase asa dupa parerea mea, sau sa iti schimbi jobul la un interval de 1 zi sau ceva de genu'. :|

EDIT: Si numele, imi este tot una arata numele meu sau numele care ti`l pui ..

EDIT 2: Cat costa sa iti schimbi numele la job?

1 milion sau 10 .... nu mai retin

Link to comment

hehe ca sa va aduc aminte te echipai automat nu asteptai sa se incarce bara aia sa pui suit si puteai pune oriunde nu doar town...iar cand il scoteai avea cooltime 10min pana sa pui oricare altul...dar exista wanted sts la thief crescand thief exp scadea trader si invers etc...e adev faza cu 1* dar se facea popping si tot murea traderu... cat despre schimbarea aliasului atm costul depinde de lvl ...de ex la lv 80 e vreo 3 mil...la 90 nu stiu...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...