Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

daca imi bag silk pe un acc am silk pe toate serverele dc intru cu acelasi acc

daca rationam putin, atunci cand cumperi silk nu o faci dand detalii despre caracter sau un anumit server ... ci despre cont ... adica te loghezi pe site la ei cu contul pe care vrei sa cumperi silk ... de pe acel cont poti accesa ulterior orice server sau caracter ... deci nu vad de ce silk-ul cumparat nu ar fi disponibil oricarui caracter de pe orice server apartinand contului respectiv ... sper sa nu gresesc pentru ca nu vorbesc din experienta, ci ma bazez doar pe logica :-?

RESPECT :tiphat:

Intrebare

Cum pot face ca sa am si eu chestia aia de la XFIRE. De ex ca in semnatura lui salam ?

semnatura lui Salam nu e din Xfire, ci un tool de pe rev 6 cred ... te poate lamuri el mai bine :)

Link to comment

ma sp33dy nu mai pune poze cu 7sins sau tia hackerit accountu de pe forum

7sins = fleabag un kkt de om roman spammer scammer lepadatura de om

asa..

in leg cu thief si eu sunt thief,nu prea activ .

sfat pt tine,din ce imi dau eu seama esti obisnuit cu vechiul sistem de thief

dupa cum bine ai aflat sa schimbat :)

thief : destul de greu ,majoritatea tradurilor 5* 4* sunt insotite de hunteri 80-90 ,deci nu ai ce face; traderii sub 40 cu 1 * nu pot fi atacati;traderii de lv 20 ++ cu mai mult de 1* sau lv 40+++ chiar si o 1* pot fi atacat ; k sa stai sa alergi dupa traderii de lv mic si neinsotiti nu se merita ca oricum vei da de un hunter lv mare sa ti dea un 1hit ; in concluzie thief tre sa fi foarte strong si sa ai party de thief si cleric in primul rand.

trade: am zis mai sus despre lv ; de obicei majoritatea traderilor sunt intre lv 60-70 ,minim 60 pt ox si max 70 ca sa nu fie thief npc de lv prea mare si hunterii sai poata omorii 1hit; si oricum am jucat pe un server care doar ce ii daduse drumu de 2 sapt si la lv 25 mam bagat la un trade 1 * si au facut pk pe mine doar sami fure marfa pe care oricum nu scoteam f multi bani raportat la timpu pe care il petrec sa duc trade la bun sfarsit. concluzie pt trader stai intre lv 60 -70 fati prieteni hunter max lv in special euro si baga 5 * pe banda

hunter : au avantaju ca isi iau gold pt activitate si traduri duse la final; usor pt ca sunt destui traderi 60-70 si tot asa fati prieteni hunteri :)

CONCLUZIE : party 8,solo nu faci nimic

aa si la 5* iti apar in jur de 10 npc ... am prins lv 96 sau 97 maxim pe un hunter npc :)

acu daca mai ai vreo intrebare intrebatoare spune

trane as vrea sa stiu si parerea ta legat de ce am zis si exprimati-o si pe a ta :P

:tiphat:

buuuun,

toate bune si frumoase ca u le stii dar sincer io nu inteleg relatia hunter <> trader

adica nu inteleg cum iei experienta de la un trade dus la bun sfatrsit , faci party cu traderul? cand el descarca marfa experienta iti revine si tie si pe langa experienta it da si gold?

apoi poti merge si la Hunter NPC sa iti iei gold si de acolo?

Bafta all

Link to comment

buuuun,

toate bune si frumoase ca u le stii dar sincer io nu inteleg relatia hunter <> trader

adica nu inteleg cum iei experienta de la un trade dus la bun sfatrsit , faci party cu traderul? cand el descarca marfa experienta iti revine si tie si pe langa experienta it da si gold?

apoi poti merge si la Hunter NPC sa iti iei gold si de acolo?

Bafta all

da faci party cu traderu si cand acesta vinde marfa u iei experienta si gold , gold iei mai putin decat traderu da saptamanal in functie de cat tradeuri duci ca hunter mergi la hunter asociation si iti mai iei si de acolo bani...sper ca ai inteles ce vreau sa zik:D

Link to comment

si aia din rev6 cum o faci? explica-mi si mie ca vreau sa ma dau mare cu charu meu de lvl 25 :-j

nu e sigur in ce sens ei scaneaza serverele si datele se uplodeaza de ex daca tu nu stai in oras deloc nu te gasesti pe rev6 seara se scaneaza din cate am vazut eu

Link to comment

da faci party cu traderu si cand acesta vinde marfa u iei experienta si gold , gold iei mai putin decat traderu da saptamanal in functie de cat tradeuri duci ca hunter mergi la hunter asociation si iti mai iei si de acolo bani...sper ca ai inteles ce vreau sa zik:D

Da am inteles,

acuma poate stie careva care este procentul pe care il ia hunterul din totalul transportului daca duce trade-ul la bun sfarsit, si daca acesta influenteaza sau nu castigul trader-ului, ca am auzit ca multi traderi ies din party cand e sa vanda marfa, banuiesc ca Hunderul ia bani de la trader ca altfel acesta nu are motiv sa iasa din party degeaba,

k ms de rabdare folks

...si primu pe pagina...oare sa o pun la semnatura? :right:

Link to comment

dak fol bot 12/24 timp de 5 luni cam l ce lvl ajung ?

pui niste intrebari......

la ce lv ajungi e mai greu sa iti spuna cineva, deoarece sunt foarte multe necunoscute:

daca mergi cu gap

daca folosesti sau nu Tiket

si ce e mai important ....daca iei sau nu ban, asa ca speculatii se pot face ele multe,

baga hand grinding si cu tiker, in 5 luni ajungi ....departe,

bafta all

Link to comment

rev6 sigur nu e :P

xfire.com fati cont descarca programu ala al lor si cat timp esti logat iti contorizeaza orele la ce joc te joci

eu credeam ca se refera la caracterele alea si serverul xian dintre ele :P

voiua vo cumparat ceva salam???

ii de incredere??? ca iam pus azi bani pe cont si nu o mai intrat pe nicari

ps salam daca ii sa fi de incredere sa nu te supi pt ceam scris

asteapta si tu macar o zi :D ... ca doara omu` n-o sa stea cu ochii in calculator non-stop :)

RESPECT :tiphat:

Link to comment

da faci party cu traderu si cand acesta vinde marfa u iei experienta si gold , gold iei mai putin decat traderu da saptamanal in functie de cat tradeuri duci ca hunter mergi la hunter asociation si iti mai iei si de acolo bani...sper ca ai inteles ce vreau sa zik:D

nu stiu sigur daca iei si bani atunci cand traderul descarca marfa,,eu cred ca iei doar experienta pt jobul tau

bani cred ca iei doar de la npc

Link to comment

Ok deci, am intrat pe Venus, care se ofera sa ma ajute :P PM me pe forum.

dk vrei sa cuperi gold pe venus am 50kk de vanzare iam luat de la un scamer care face iamgini la iteme adik mio dat acountu de pe hercules si am gasit pe venus un caracter cu 500kk pe el si iam luat tot:)))))))) deci dk vrei gold til vand contra cost:P

EDIT: no sa va zic faza atre ce sa intamplat azi in event... am omorat mobii(cangurii) am luat steagu la noi in baza si neam dus pe ste ceilati si aia nu luasera ina cheia si neam luat de un cangur de la ei si o picat cheia de la el si unu de la mn din pt a luato:)))))))))) si aia au ramas blocati la ei in baza=)))))))))))

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...