Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

de mentionat ca am premium silver str 3 int 3 dmg increse 5 % ,nu 10%

caracteristicile de baza nu sunt influentate de skilurile dezvoltate, ci doar de balance si itemi ( si e firesc sa ai damage mai mare pe spear decat pe sword, in detrimentul apararii - pe care o compensezi prin itemi - eu am majoritatea degree 8 :)

esti full farm ,la cold cel putin , ca nu pot sami dau seama de unde atat phy def

nu sunt full farmat ... doar ca sunt pe protector, fata de garmentul tau ... de aici si faptul ca ai defense magic mai mare ca al meu, cu toate ca eu am si scut ;)

Link to comment

andy ti`as zice ceva dar nu are rost

oricum si tu si K-Draku si aurlacu aveti acelasi iq si aceeasi mentalitate

Nu zic mai multe ca n`am chef sa iau warn / ban

mai lasama pe mn ce am mai zis eu cva??? mai scriu cand am timp si nu mai scriu prostii asa ca iate de alti.

PS cine te obliga nimeni sa citesti toate postarile ,citestele pe cele,sau de la cei care vrei tu nu team obligat sa le citesti pe ale mele.

Link to comment

Salut. Numai ce m-am apucat de joc de cateva ore [am level 4, cred ca asta conteaza mai putin xD], si ca un prim feedback, pot spune ca are o grafica foarte buna si caractere si item-uri destul de interesante. Va face cu siguranta teroare in randul jocurilor online (de fapt si face deja). E chiar un pas inainte ptr compania producatoare. :)

Totusi, am o mica problema. Nu prea ma obisnuiesc cu controlul mouse-ului, cand trebuie sa schimb directia caracterului. Mi se pare cam ciudat. Deci se pot face niste satari ? [m-am uitat si prin Options, dar degeaba] As vrea sa fie ceva ca la WOW, sa te foloseste doar de click dreapta. Poate vi se pare anormal ce spun acum, dar mie unuia mi se pare destul de dificil si ciudat sa controlezi directia caracterului din 2 click-uri.

Alta nelamurire e cea cu refacerea life-ului. Ceva tutoriale online sau in meniul jocului ? [ca nu am prea gasit multe ptr moment]

Multumesc anticipat. :P

Link to comment

Salut. Numai ce m-am apucat de joc de cateva ore [am level 4, cred ca asta conteaza mai putin xD], si ca un prim feedback, pot spune ca are o grafica foarte buna si caractere si item-uri destul de interesante. Va face cu siguranta teroare in randul jocurilor online (de fapt si face deja). E chiar un pas inainte ptr compania producatoare. :)

Totusi, am o mica problema. Nu prea ma obisnuiesc cu controlul mouse-ului, cand trebuie sa schimb directia caracterului. Mi se pare cam ciudat. Deci se pot face niste satari ? [m-am uitat si prin Options, dar degeaba] As vrea sa fie ceva ca la WOW, sa te foloseste doar de click dreapta. Poate vi se pare anormal ce spun acum, dar mie unuia mi se pare destul de dificil si ciudat sa controlezi directia caracterului din 2 click-uri.

Alta nelamurire e cea cu refacerea life-ului. Ceva tutoriale online sau in meniul jocului ? [ca nu am prea gasit multe ptr moment]

Multumesc anticipat. :P

face "ceva" furori de vreo 3 ani :) ...

cu F9 schimbi pozitia camerei ... la free camera cu clic dreapta tinut apasat rotesti camera cum vrei tu in timpul jocului ...

pentru repot ... se face automat... apasa T si iti apare o fereastra ... acolo e intuitiv totul... bifezi pentru fiecare categorie (HP, MP, detoxificare - poison, etc)... apoi tragi de slide la cat la suta sa bea automat potiune, stabilesti prin lista derulanta Fx .. centura in care pui jos in bara tipul de potiune corespunzator pe care sa o consume caracterul cand valoarea HP, MP scade sub ce ai definit tu... si ultima chestie... slotul din centura in care pui potiunile ... atat ... nu mai trebuie sa ai grija sa bei tu, ci doar sa le ai in inventar ...

sper ca am fost de ajutor ...

respect :tiphat:

Link to comment

Pt playerii de pe troy am si eu o intrebare: cat costa un weap sun 9d? si daca a ti vazut cumva vreun blade........

:tiphat:

2 miliarde C/O pt un staff

1.7 s-a dat un 2h sword

1.5 un x-bow

2.3 o glaive

800 $ pentru un arc

cam atat :) as fi vrut eu staff-ul ala da n-am 2 miliarde lol :D :tiphat:

Link to comment

2 miliarde C/O pt un staff

1.7 s-a dat un 2h sword

1.5 un x-bow

2.3 o glaive

800 $ pentru un arc

cam atat as fi vrut eu staff-ul ala da n-am 2 miliarde lol

hmm...........sincer eu dau 2 miliarde pe un sun blade (oare exista 9d), cu toate ca ar face si mai putin, dar tare mie sa nu iau tzeapa......din cate am vazut nu au ridicat limita de la 999.999.999 gold pt o plata.........

am auzit ca ilia are sun 2h, si x-bow ul al cui e? al romancei? Merci oricum de info......

:tiphat:

Link to comment

hmm...........sincer eu dau 2 miliarde pe un sun blade (oare exista 9d), cu toate ca ar face si mai putin, dar tare mie sa nu iau tzeapa......din cate am vazut nu au ridicat limita de la 999.999.999 gold pt o plata.........

am auzit ca ilia are sun 2h, si x-bow ul al cui e? al romancei? Merci oricum de info......

:tiphat:

sunt hmm 2 xbow , arc, staff, dagger,2h sword, 1h sword, glaive, ch shield, spear, eu shield, harpa astea sun

Link to comment

va rog ajutor am donwlodat silkroad la instalat si cand intru in joc mi se misca in poze la selectat servere.

am configuratia amd athlon xp 2800+,nvidia ge force 5700 256 ram video si un 1g de ram :comp1:

Cand intri in luncher..inainte sa dai start...pun acolo setarile la video la low si vezi daca ti se mai misca aiurea....daca nu e aia atunci ai netu slab

Link to comment

deci parerea mea ca are voie omu sa discute despre bot doar unde sa intrebe intrun forum de wow deci si botu face parte din sro numai ca este un lucru oficial ilegal .Hai sa zic ca faci fara bot 1,2,3 h p zi party cu prieteni dar nu poti sa bati mai mult de atata iar cu 3 h p zi faci 90 cand va fi 120 cap .Fieacare boteaza pt farm si lvl iar el se joaca doar la un trade un fw un war la unici asta inseamna sa te joci nu sa stai sa apesi 123 123 123 p tastatura eu asa cred asta e parerea mea poate cei care dau vorbesc sa nu botezi sa nu nustiu ce au lvl poate 20 ..sau ceva de genu aa asa e misto faci lvl 1 dupa alta la inceput te fascineaza jocu eu sunt lvl 79 si butez la goat si shaur cate 16 h p zi timp de 6 zile ca sa pot face 1 lvl <warrior 2h > nu te -as vedea p tine sa stai cate 6 zile sa bati asa ca numai spuneti ca botu nu e misto azi am fost la fw chiar daca am omorat doar 1 sau 2 a fost foarte frumos mult mai misto decat sa bat 16 h p zi si vad ca multa lume e de aceeasi parere cu mine sau cel putin asa cred . B)

era odata la inceputu jocului cand toata lumea batea frumos si eu as bate in party frumos daca nu ar fi nici un bot dar de ce sa fiu eu mai prost ca ala nu as avea nici o sansa sa pot face la fel de rpd ca un bot lvl si cand sa ma bat cu botu eu ii zis stii eu sunt cu 10 lvl mai mic ca tine da ... da eu am nu am botat .P crezi ca il intereseaza p vreo unu da botezi sau nu 9 $ aproape 1 luna de bot nu e scump stai linisti pentr nimeni care joaca sro nu e mult

pentru ca daca ai lucra la sapat tunele cu un salariu mic nu ai mai avea tu chef sa fii acasa nici macar sa deschizi calculatorul ai sta in pat si te ai odihni

daca esti de exemplu un om care sapi cu pixu pe niste hartii ai un salariu destul de bun ...si iti poti permite si un bot odata ce ti-ai permis sa iti pui net daca tu nu vrei sa iti pui bot asta e poti juca si fara dar sa faci o munca titanica pt un joc lasa ma frate is multe argumente pro care pot fi aduse pentru folosirea unui bot nu are rost sa stau sa fac romane aci

Link to comment

wts wizz lvl 64 , peste 11 kk gold , wolf no name lvl 70 cu 40 % , wolf name lvl 61 cu 76 % , staff 64 + 4 , set +2 si + 3 nice blue , 12 silk left , maimuta moarta si peste 20 elixire wep si sosuri in valoare de +10 kk gold (de lvl 32 arme si 42) , reply me or prv me

Link to comment

cu video dat la low merge dar ma scoate din joc dupa un timp care nu se repeta si imi apare o fereastra im care imi zice sistem de operare, procesor si altele si am de ales dintre ?? si ?? :comp1:

Daca ai dual core cred ca stiu eu care e prob...

Link to comment

de unde dual la harbu asta de calc mau exilat ai mei la tara si nu am decat calcu vechi.sa fie de la driverele de la placa video :comp1: :angry1:

Atunci stiu ce e :)..problema ast am avut si eu pe calcu vechi(harb ca al tau).In loc sa-ti apara ca iei d/c iti apare eroarea aia.Ca sa numai iei d/c iti sugerez sa eviti locurile aglomerate cum ar fi orasul hotan(in hotan mai iau si eu d/c chiar daca am prem...)

Link to comment

deci parerea mea ca are voie omu sa discute despre bot doar unde sa intrebe intrun forum de wow deci si botu face parte din sro numai ca este un lucru oficial ilegal .Hai sa zic ca faci fara bot 1,2,3 h p zi party cu prieteni dar nu poti sa bati mai mult de atata iar cu 3 h p zi faci 90 cand va fi 120 cap .Fieacare boteaza pt farm si lvl iar el se joaca doar la un trade un fw un war la unici asta inseamna sa te joci nu sa stai sa apesi 123 123 123 p tastatura eu asa cred asta e parerea mea poate cei care dau vorbesc sa nu botezi sa nu nustiu ce au lvl poate 20 ..sau ceva de genu aa asa e misto faci lvl 1 dupa alta la inceput te fascineaza jocu eu sunt lvl 79 si butez la goat si shaur cate 16 h p zi timp de 6 zile ca sa pot face 1 lvl <warrior 2h > nu te -as vedea p tine sa stai cate 6 zile sa bati asa ca numai spuneti ca botu nu e misto azi am fost la fw chiar daca am omorat doar 1 sau 2 a fost foarte frumos mult mai misto decat sa bat 16 h p zi si vad ca multa lume e de aceeasi parere cu mine sau cel putin asa cred . B)

era odata la inceputu jocului cand toata lumea batea frumos si eu as bate in party frumos daca nu ar fi nici un bot dar de ce sa fiu eu mai prost ca ala nu as avea nici o sansa sa pot face la fel de rpd ca un bot lvl si cand sa ma bat cu botu eu ii zis stii eu sunt cu 10 lvl mai mic ca tine da ... da eu am nu am botat .P crezi ca il intereseaza p vreo unu da botezi sau nu 9 $ aproape 1 luna de bot nu e scump stai linisti pentr nimeni care joaca sro nu e mult

pentru ca daca ai lucra la sapat tunele cu un salariu mic nu ai mai avea tu chef sa fii acasa nici macar sa deschizi calculatorul ai sta in pat si te ai odihni

daca esti de exemplu un om care sapi cu pixu pe niste hartii ai un salariu destul de bun ...si iti poti permite si un bot odata ce ti-ai permis sa iti pui net daca tu nu vrei sa iti pui bot asta e poti juca si fara dar sa faci o munca titanica pt un joc lasa ma frate is multe argumente pro care pot fi aduse pentru folosirea unui bot nu are rost sa stau sa fac romane aci

Hmmmmmmmmm eu sunt legit joc pe uranus am 58 full farmat am Guild de legiti uniunea Socialexiles+_+ la fel si se face si 90 cu premium faci frumos. A facut deja UNU DIN uniune 90 si 99% Name Exile deci cat o sa joc sro no sa folosesc boot se poate si fara +_+ daca iti place jocu +_+ asa ca bata la lvl .

Link to comment

pai ca sa schimbi directia hmmm,doar din mouse poti , ca sa nu stai sa dai click intruna iti alegi directia si dai click pe cer si merge pana se blocheaza :)

...sau dupa ce dai pe cer si caracterul incepe sa mearga(alerge) il conduci din sageti unde ai nevoie sa ajungi...

deci parerea mea ca are voie omu sa discute despre bot doar unde sa intrebe intrun forum de wow deci si botu face parte din sro numai ca este un lucru oficial ilegal .Hai sa zic ca faci fara bot 1,2,3 h p zi party cu prieteni dar nu poti sa bati mai mult de atata iar cu 3 h p zi faci 90 cand va fi 120 cap .Fieacare boteaza pt farm si lvl iar el se joaca doar la un trade un fw un war la unici asta inseamna sa te joci nu sa stai sa apesi 123 123 123 p tastatura eu asa cred asta e parerea mea poate cei care dau vorbesc sa nu botezi sa nu nustiu ce au lvl poate 20 ..sau ceva de genu aa asa e misto faci lvl 1 dupa alta la inceput te fascineaza jocu eu sunt lvl 79 si butez la goat si shaur cate 16 h p zi timp de 6 zile ca sa pot face 1 lvl <warrior 2h > nu te -as vedea p tine sa stai cate 6 zile sa bati asa ca numai spuneti ca botu nu e misto azi am fost la fw chiar daca am omorat doar 1 sau 2 a fost foarte frumos mult mai misto decat sa bat 16 h p zi si vad ca multa lume e de aceeasi parere cu mine sau cel putin asa cred . B)

era odata la inceputu jocului cand toata lumea batea frumos si eu as bate in party frumos daca nu ar fi nici un bot dar de ce sa fiu eu mai prost ca ala nu as avea nici o sansa sa pot face la fel de rpd ca un bot lvl si cand sa ma bat cu botu eu ii zis stii eu sunt cu 10 lvl mai mic ca tine da ... da eu am nu am botat .P crezi ca il intereseaza p vreo unu da botezi sau nu 9 $ aproape 1 luna de bot nu e scump stai linisti pentr nimeni care joaca sro nu e mult

pentru ca daca ai lucra la sapat tunele cu un salariu mic nu ai mai avea tu chef sa fii acasa nici macar sa deschizi calculatorul ai sta in pat si te ai odihni

daca esti de exemplu un om care sapi cu pixu pe niste hartii ai un salariu destul de bun ...si iti poti permite si un bot odata ce ti-ai permis sa iti pui net daca tu nu vrei sa iti pui bot asta e poti juca si fara dar sa faci o munca titanica pt un joc lasa ma frate is multe argumente pro care pot fi aduse pentru folosirea unui bot nu are rost sa stau sa fac romane aci

...mda ai dreptate si tu cu botul dar vezi tu, in ecuatia asta mai intra mai multi factori si anume

- cat esti de addicted de joc

- cat timp iti permiti sa stai in fata pc-ului in joc

- cat de mult vrei sa iti faci prieteni noi in acest joc

- etc etc...

Bai mai terminati cu prostiile si discutiile interminabile despre bot.

E simplu :

1. Pentru cei care de abia au inceput jocul, normal...placerea de a juca cu mana lui e mare.

2. Pentru cei care il joace de foarte mult timp, placerea de a lua iar un caracter de la 0 si sa-l creasca fiecare level, este mica de aceea multi folosesc bot.

Acum fiecare face ce vrea, eu prefer sa folosesc bot din 2 motive. Fac level si imi vad nestingherit de viata reala, avand in ambele cazuri satisfactii (in joc gasesc SOx-uri si cresc MULT MAI RAPID in level si in viata reala ma distrez alaturi de prieteni si familie).

Avand in vedere ca sunt multi copii care joaca acest joc si sunt intretinuti de familie, mi se pare normal sa se planga ca nu dau bani pe bot cand ei de abia isi scot bani de o eugenie, un tricou cu POKEMON si o sticla de Cola. Cei care isi permit sa dea bani si pe Satisfactii Virtuale, normal ca isi cumpara Premium Plus Ticket, Pet, Bot, cumpara Gold, etc.

...salut Black bine ai revenit pe forum si in joc

...ai perfecta dreptate cu cele doua puncte de vedere ale tale...deci inca un factor in ecuatie...vechimea in joc...

RESPEC"ALL

:tiphat:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...