Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

am auzit ca au banat iar boti, si momentan e mai liber traficu'....nu le dau mai mult de 2 zile pana e iar full

pe voi cand va baneaza ? :D

pleaca ba baiatule pleaca nu ai ce cauta aici ,dute si joaca lineage nu au unde face post aiurea

ce treaba ai tu daca sunt crowded sau nu chiar nu intelegi esti :crazy: :crazy: :crazy:

cate o data e bug cineva de la mine dein alianta de lvl 88 omora la antilope sau cum le cheama si a lasat botu si a plecat 5 min sa ia un pachet de tigari si cand sa intors era pk lvl 9 si nu era nici 1 player pe langa el si a pierdut 1 lvl doar

la cata ciuda am pe turci cand i vad cu stalu le dau d/c :))

lasa ca au mancat bataie in sfarsit la euro :)

si faza cu bugu sa rezolvat ,era de la isrobot ,daia sa facut prietenu tau pk,normal mobii aia nu ii pot ataca nici cu alt,numa isrobot putea

Link to comment

cate o data e bug cineva de la mine dein alianta de lvl 88 omora la antilope sau cum le cheama si a lasat botu si a plecat 5 min sa ia un pachet de tigari si cand sa intors era pk lvl 9 si nu era nici 1 player pe langa el si a pierdut 1 lvl doar

pk e usor sa faci un bot

il ataci si fugi si dc te urmareste cainele lui fugi pana nu mai ai esti mov da nu prea departe ca sa te ai cainele lui care te tot ataca

dupa 20 secunde iei un cal de lvl 10 cainel il omora botu e pk

dupa alte20 sec iei alt cal iara il omora e pk de lvl 2

si tot asasi apoi mergi sil omori sii iei cei cade:D

Link to comment

43 de tickete in 2 eventuri :D record personal ! de la lvl 2 la lvl 3 la hunter intr-o singura noapte ! ^^ ! Acum ma duc sa ma culc si eu sunt pe sro de ieri de la 3 incontinuu mai stau 3 ore si fac 24 de ore de sro incontinuu !

eu am fct lvl 4 in 5 zile la hunteri si de atunci cam mai dus acum is trader defaptde marit :))

Link to comment

pk e usor sa faci un bot

il ataci si fugi si dc te urmareste cainele lui fugi pana nu mai ai esti mov da nu prea departe ca sa te ai cainele lui care te tot ataca

dupa 20 secunde iei un cal de lvl 10 cainel il omora botu e pk

dupa alte20 sec iei alt cal iara il omora e pk de lvl 2

si tot asasi apoi mergi sil omori sii iei cei cade:D

faza merge doar cu isrobot, ala doar reactioneaza automat la pk ... folositi t-bot, e mult mai rapid si nu ataca pkeri ...

un filmulet facut de mm la event Event

uite de asta nu-mi prea place mie eventul, pentru ca folosindu-se de o greseala a programatorilor (si ma refer aici la faptul ca nu s-au gandit sa faca locul de respawn-at o zona neutra, unde sa nu se poata duce lupte), playerii nu dau dovada de fair play si se umplu de glorie sarind pe cei care nici bufuri nu apuca sa-si dea ... singura lupta cu adevarat onorabila este prima confruntare din event.. dupa ... cei care ajung sa o castige nu mai pleaca din camera inamica si-i tot omoara pe ceilalti ... mult curaj iti trebuie pentru asta :beer:

Link to comment

tinand cont ca iam facut pe toti dupa event din echipa adversa 1 vs 1 is bun si am set npc deci ....

I`am cam numarat ... la event fara ajutor ai facut 7 din care doar 2 bufati.

Acuma ce sa zic ... poate i`ai facut in pvp dupa event si de npc equip ce sa zic .. aveai o glava +5 cel putin :D

Link to comment

I`am cam numarat ... la event fara ajutor ai facut 7 din care doar 2 bufati.

Acuma ce sa zic ... poate i`ai facut in pvp dupa event si de npc equip ce sa zic .. aveai o glava +5 cel putin :D

pai si ce ? de ce-l acuzi ca a strecurat acolo o mica minciunica ? ce, la NPC nu se gasesc arme +5 adicalea ? :nanana:

pe babel am cumparat ieri pentru un prieten degree 6 SoS glavie+5 full blue cu 20 mil .. poate te ajuta sa te orientezei macar...

Link to comment
Guest Xspeed

pleaca ba baiatule pleaca nu ai ce cauta aici ,dute si joaca lineage nu au unde face post aiurea

ce treaba ai tu daca sunt crowded sau nu chiar nu intelegi esti :crazy: :crazy: :crazy:

vai da ce coerenta =))

hai baga o manea si seteaza botu =))

Link to comment

e bun un caracter pachon 90 fire 90 ice 60,force 50

cu conditia ca un caracter pe arc sa fie full str ... parerea mea ... si oricum ti-au mai ramas 10 nivele la ceva... ca sa dea total de 300...

un caracter trebuie gandit ca sa poti stoarce din el si ultima picatura de potential pe care ti-l pune la dispozitie jocul... de aceea:

... eu un arcas l-as face:

1) 90 weapon ... evident, ai ales sa lupti cu o arma, invata s-o folosesti bine #-o (obtii maximum damage oferit de arma)

2) 90 fire - mai ales pentru faptul ca imbue fire pe weapon are cel mai mare efect in ceea ce priveste damage ... apoi la fire ai si doua skiluri care intensifica damage-ul fizic ... care conteaza pentru cei care se bazeaza pe arma ... tot la fire regasesti si scuturile defensiv-magice (obtii maximum damage fizic si maximum defense magic oferit de joc)

3) intre gheata si electric aleg gheata... si asta pentru cel mai bun skill defensiv care exista in joc .. ma refer aici la mana shield (daca la gheata nu ar fi existat decat skilul asta, si doar pentru el as fi maximizat-o) ... apoi la gheata mai ai varianta celor doua skiluri de defense ... pana la nivele mai mari, cand playerii incep sa aiba accessorii din ce in ce mai bune care neutralizeaza efectele de inghet, poti folosi ca imbue pe arma si gheata... extrem de utila, pentru ca arcasul are cadenta mare la tragere... acest imbue il poti folosi oricum si la nivele mari impotriva monstrilor - deci cu gheata maximizezi mai ales defensul fizic al caracterului

4) raman 30 nivele pe care le-as aloca la electric ... imi cresc putin parry cu skilul pasiv, mai cresc putin si damage-ul magic pe care mi-l da imbue pe arma ... mai viteza de mers... dar astea sunt chestii secundare si oricum scap de ele cand se va mari cap level-ul

... si uite asa scot ce e mai bun din arcas ... pareri pro si contra vor fi intotdeauna... dar asa l-as face eu :P

P.S. evident, e de la sine inteles ca un arcas se imbraca garment ... pentru ca fiind full str are defense fizic deja mai mare.. trebuie sa recupereze la magic ... plus ca garmentul da acel plus de viteza la deplasare pe care nu-l poti avea, level electric fiind doar la 30

RESPECT :tiphat:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...