Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Guest am_jucat_sro

Si bag si la bard?

nu nu nu :)

bagi : pasivul de ice si ice bolt ala. si la lvl 30 invisible

: pasivul de foc si fire trap(buna pt job si gianti) si focul ala continuu (iar buna pt job si gianti)

bagi doar lvl de warrior pt a pune heavy armor pe tine

si cand intalnesti un giant DE LVL TAU sau mai mare cu 2-3 lvl foloseste:

fire trap ice bolt fire bolt(sau cum s-o numi) iar ice si fire ice si fire ice si fire..intelegi tu.

lv lvl 42 cu un staff bun omori mobi de lvl 45 din o bucata. daca e +3 si 5 int pe el ...il modezi :D usor. pe la lvl 24 sa stai ma mult la cainii aiai de langa plaja. faci din alchimie bani frumosi tare si ai si pt tine sa iti "pimpezi" :D arma :) spor!

daca ai lvl 30+ dupa fire trap si primul ice bolt sa dai focul ala continuu.

peste lvl 20 sa folosesti potiuni medii de hp si peste lvl 35 sa folosesti mari. si peste 42(cand te duci sa dai 1hit kill la bunwangi) sa ai potiuni f mari ..... asta daca omori peste lvl tau. daca omori la lvl tau potiuni normale.

altfel (ma refer la alt build) iti garantez ca o sa mori de extraordinar de multe ori :P )

ia stai o tzara...rewind.Cum dak ai 6 milioane cum faci 30 intro zi ?Dai bani la altii sati faca lvl sau ce ?

ai bani de caine, sos de lvl 8 , 16 ,24 si setul de 3rd degree sos si potiuni... nu pierzi timpul sa aduni de pe jos....

Link to comment

Daca... as avea lvl 80 as sta numai pe lla gate si as da lectii de pvp.... dar daca as fi in locul tau as incepe alt char ... Mai este cineva pe Greece? sincer mie mie dor de persia akolo am invatat sa jok si etc la inceput am jucat intrun guild de romani cu un tip de 38 de ani care ma invatat sa jok un om cu f.mult calm in ciuda varstei lui juca umar la umar cu noi avea si servici si totusi juca

mai faceau unii baza de el deoarece zicea ca e batran ii mai ziceau mosulica et etc dar numai respect pentru e si pentru cei care au varste intre 32 si 40d e ani pntru ca in copilarie nu au avut posibilitatea sa detina un pc si au invatat pana la urma si silkroad care este un jok destuld e greu

da ca tot nu amc e face dar tu parca jucai pe zeus??????????????????????????

...eu am 37 de ani...

hai pe greece si da lectii de pvp la arabetii din kuwait , astia domina serveru la pvp joburi si guild war , tot rup cu sunurile lor

...ai perfecta dreptate cu astia din KUWAITI sau cum le mai zice la guildul lor...cand jucam en-gross eram bun amic cu ceaserQ8 care era GuildMaster pe atunci la ei si mi-a povestit ala multe despre guildul lor,ceea ce e curios pe acest server Greece e faptul ca la inceputul serverului era un guild de turci tari care apoi au fost detronati de germanii din GermanChaos pt ca pana la urma sa ramana cei din KUWAITI ce mai tari...ceea ce mi s-a spus e faptul ca nemtii au fost platiti cu real money sa vanda SOx-urile celor din KUWAITI si sa se mute pe alt serverca sa ramana serverul celor,unde ei sunt cei mai tari(daca mi s-a spus minciuni nu e vina mea dar eu asa stiu)...ceea ce vreau sa spun cu asta e faptul ca acei arabeti nu vor renunta usor la acest server.

heheh flo...lasa ca vine vremea noastra :))

poate se plictisesc si talibanii astia sa bage mii d para in joc..

pana in ianuarie o sa bage level 90 cap si o sa incepi iar grindingul :)

btw xcalibur e al tau sau al ellei?

...EXCALIBUR e al Ellei,eu eram doar nrul 2 in acest guild si doar jucam mai mult,deci eram mai activ plus ca ajutam un nr considerabil de playeri atat cu sfaturi cat si cu gold sau protectie si mediam disputele intre playeri cat si intre guildele din Union...de aia eram si sunt mai cunoscut decat ea.Si da ai dreptate din ianuarie sper sa reincep grinding-ul

Horatryxxx, La Draq ... stati linistiti ca vine si vremea noastra ... cunosc destui jucatori care au inceput sa se intoarca la silk acum ca se asteapta trecerea la Degree 9 .

Pe Greece se observa clar ca desi sunt multe guilde de romani au rezistat doar cele in care romanii au bagat bani in joc .. pentru ca am inceput si noi sa ne dam seama ca daca nu platesti nu te distrezi ... poate ca e cazul sa ne dam seama ca daca nu muncim nu avem ... bani iteme sau lvl ( asta e pentru acei romani care inca mai cersesc in alte limbi bani pe Greece aka 100k pls pls pls sau ma cresti si pe mine pls).

Poate ca este timpul ca macar online sa ne schimbam mentalitatea chiar daca viata din romania ne obliga la magarii ... aici online macar sa fim UNITI ... nu am spus sa ne ajutam am zis doar sa fim uniti si sa ne urmarim fiecare scopul comun.

...glumetule jos palaria pt cuvintele tale pline de adevar...dar ma intreb cati oare le inteleg cu adevarat?Cand se va baga D9 sper sa reincep si eu.

alex dar din ce motive nu poti juca? Btw...Il stii pe Luptatoru?

Nu pot juca deocamdata pt ca nu mai sunt in tara,sunt in Anglia unde am venit la facut bani si deocamdata strang bani pt cu totul alte motivatii decat SRO-ul dar sper totusi din Ianuarie sa imi iau un PC si sa reincep grindul pt lvl cap 90 si set D9.Da imi aduc aminte de Luptatoru.Ma intreb insa daca isi mai aduce lumea d p Greece aminte de LADRAQU? :P

eu am avut highest lvl 65 fara bot pe athens in ~3 luni.... set sos sau +5 majoritatea. arma +5 . si iti zic eu ca la lvl 65 full str dai batai de cap unui lvl 70 full int .. dai batai bine :)) mai ales la tradeul lui cand il prinzi fara bufuri pe la ferry :)))

pai daca prinzi vreunul pe la ferry cu 5 lvle mai mare ca tine si e lache franaru la tradejob sigur il faci...iti doresc insa sa nu dai de unul ca mine catzi-o iei sigur...inainte sa se bage Europa aveam lvl maxim la trader si lvl 3 la hunter, bineinteles cu 0% la thief...asa ca gandeste singur ca esti baiat inteligent presupun...

Din cate observ citind paginile de pe la 384 incoace(ca acolo am postat ultima data):

1.intotdeauna pe acest forum vor fi flame-uri pt te miri ce subiect.

2.intotdeauna vor fi tzepari intre noi romanii(adik romani pe romani,in loc sa tzepuiti alte natii)

3.in ce priveste charurile Europene eu cel putin sunt tufa de Venetia :P dar nu imi pare rau pt ca daca e sa fiu sincer nu imi plac...poate sunt mai bune ca cele chinezesti, poate nu...prima mea "iubire" raman tot cele chineze :P

In incheiere va urez toate cele bune,spor la tot ce aveti nevoie in joc,have fun si incercati sa fiti mai uniti si mai binevoitori si rabdatori cu cei noi.

RESPEC"ALL :tiphat:

Link to comment

...eu am 37 de ani...

...ai perfecta dreptate cu astia din KUWAITI sau cum le mai zice la guildul lor...cand jucam en-gross eram bun amic cu ceaserQ8 care era GuildMaster pe atunci la ei si mi-a povestit ala multe despre guildul lor,ceea ce e curios pe acest server Greece e faptul ca la inceputul serverului era un guild de turci tari care apoi au fost detronati de germanii din GermanChaos pt ca pana la urma sa ramana cei din KUWAITI ce mai tari...ceea ce mi s-a spus e faptul ca nemtii au fost platiti cu real money sa vanda SOx-urile celor din KUWAITI si sa se mute pe alt serverca sa ramana serverul celor,unde ei sunt cei mai tari(daca mi s-a spus minciuni nu e vina mea dar eu asa stiu)...ceea ce vreau sa spun cu asta e faptul ca acei arabeti nu vor renunta usor la acest server.

...EXCALIBUR e al Ellei,eu eram doar nrul 2 in acest guild si doar jucam mai mult,deci eram mai activ plus ca ajutam un nr considerabil de playeri atat cu sfaturi cat si cu gold sau protectie si mediam disputele intre playeri cat si intre guildele din Union...de aia eram si sunt mai cunoscut decat ea.Si da ai dreptate din ianuarie sper sa reincep grinding-ul

...glumetule jos palaria pt cuvintele tale pline de adevar...dar ma intreb cati oare le inteleg cu adevarat?Cand se va baga D9 sper sa reincep si eu.

Nu pot juca deocamdata pt ca nu mai sunt in tara,sunt in Anglia unde am venit la facut bani si deocamdata strang bani pt cu totul alte motivatii decat SRO-ul dar sper totusi din Ianuarie sa imi iau un PC si sa reincep grindul pt lvl cap 90 si set D9.Da imi aduc aminte de Luptatoru.Ma intreb insa daca isi mai aduce lumea d p Greece aminte de LADRAQU? :P

pai daca prinzi vreunul pe la ferry cu 5 lvle mai mare ca tine si e lache franaru la tradejob sigur il faci...iti doresc insa sa nu dai de unul ca mine catzi-o iei sigur...inainte sa se bage Europa aveam lvl maxim la trader si lvl 3 la hunter, bineinteles cu 0% la thief...asa ca gandeste singur ca esti baiat inteligent presupun...

Din cate observ citind paginile de pe la 384 incoace(ca acolo am postat ultima data):

1.intotdeauna pe acest forum vor fi flame-uri pt te miri ce subiect.

2.intotdeauna vor fi tzepari intre noi romanii(adik romani pe romani,in loc sa tzepuiti alte natii)

3.in ce priveste charurile Europene eu cel putin sunt tufa de Venetia :P dar nu imi pare rau pt ca daca e sa fiu sincer nu imi plac...poate sunt mai bune ca cele chinezesti, poate nu...prima mea "iubire" raman tot cele chineze :P

In incheiere va urez toate cele bune,spor la tot ce aveti nevoie in joc,have fun si incercati sa fiti mai uniti si mai binevoitori si rabdatori cu cei noi.

RESPEC"ALL :tiphat:

AMIN. :D

oricum...cap 90 din cate am inteles in martie se baga asa ca ai timp sa revi :) cat despre 9d daca am calculat bine...nu iti va fi prea greu....arma 9d e la lvl 76 deci setu 9d am calculat ca vine 76-81...asa ca pt un lvl 80 cu 99.99% nu va fi prea greu:)))

Link to comment

mda deci pt str glavie ce skilluri sa invatz :D ? :-??:-??:-??

Pentru fire:

-Fire Force Series

-Flame Body Series

-Fire Protection Series

-Flame Devil Force Series(Passiv)

Pentru glavie:

-Soul Departs Spear Series

-Ghost Spear Attack Series

-Chain Spear Attack Series

-Flying Dragon Spear Series

-Cheolsam Force Series(Passive)

Link to comment

...eu am 37 de ani...

...ai perfecta dreptate cu astia din KUWAITI sau cum le mai zice la guildul lor...cand jucam en-gross eram bun amic cu ceaserQ8 care era GuildMaster pe atunci la ei si mi-a povestit ala multe despre guildul lor,ceea ce e curios pe acest server Greece e faptul ca la inceputul serverului era un guild de turci tari care apoi au fost detronati de germanii din GermanChaos pt ca pana la urma sa ramana cei din KUWAITI ce mai tari...ceea ce mi s-a spus e faptul ca nemtii au fost platiti cu real money sa vanda SOx-urile celor din KUWAITI si sa se mute pe alt serverca sa ramana serverul celor,unde ei sunt cei mai tari(daca mi s-a spus minciuni nu e vina mea dar eu asa stiu)...ceea ce vreau sa spun cu asta e faptul ca acei arabeti nu vor renunta usor la acest server.

...EXCALIBUR e al Ellei,eu eram doar nrul 2 in acest guild si doar jucam mai mult,deci eram mai activ plus ca ajutam un nr considerabil de playeri atat cu sfaturi cat si cu gold sau protectie si mediam disputele intre playeri cat si intre guildele din Union...de aia eram si sunt mai cunoscut decat ea.Si da ai dreptate din ianuarie sper sa reincep grinding-ul

...glumetule jos palaria pt cuvintele tale pline de adevar...dar ma intreb cati oare le inteleg cu adevarat?Cand se va baga D9 sper sa reincep si eu.

Nu pot juca deocamdata pt ca nu mai sunt in tara,sunt in Anglia unde am venit la facut bani si deocamdata strang bani pt cu totul alte motivatii decat SRO-ul dar sper totusi din Ianuarie sa imi iau un PC si sa reincep grindul pt lvl cap 90 si set D9.Da imi aduc aminte de Luptatoru.Ma intreb insa daca isi mai aduce lumea d p Greece aminte de LADRAQU? :P

pai daca prinzi vreunul pe la ferry cu 5 lvle mai mare ca tine si e lache franaru la tradejob sigur il faci...iti doresc insa sa nu dai de unul ca mine catzi-o iei sigur...inainte sa se bage Europa aveam lvl maxim la trader si lvl 3 la hunter, bineinteles cu 0% la thief...asa ca gandeste singur ca esti baiat inteligent presupun...

Din cate observ citind paginile de pe la 384 incoace(ca acolo am postat ultima data):

1.intotdeauna pe acest forum vor fi flame-uri pt te miri ce subiect.

2.intotdeauna vor fi tzepari intre noi romanii(adik romani pe romani,in loc sa tzepuiti alte natii)

3.in ce priveste charurile Europene eu cel putin sunt tufa de Venetia :P dar nu imi pare rau pt ca daca e sa fiu sincer nu imi plac...poate sunt mai bune ca cele chinezesti, poate nu...prima mea "iubire" raman tot cele chineze :P

In incheiere va urez toate cele bune,spor la tot ce aveti nevoie in joc,have fun si incercati sa fiti mai uniti si mai binevoitori si rabdatori cu cei noi.

RESPEC"ALL :tiphat:

numai respect pentru tn man miar fi placut sa facem afaceri impreuna pvp-uri ceva (in sro desigur) ai 37 de ani multi inainte

vreau sa te intreb ceva e misto in anglia ca vreau sa vin si eu vara asta

Link to comment
Guest am_jucat_sro

numai respect pentru tn man miar fi placut sa facem afaceri impreuna pvp-uri ceva (in sro desigur) ai 37 de ani multi inainte

vreau sa te intreb ceva e misto in anglia ca vreau sa vin si eu vara asta

bine ca il respecti....MAN.... cati ani ai ma putza? sitii sa arati anglia pe harta?

Link to comment

bine ca il respecti....MAN.... cati ani ai ma putza? sitii sa arati anglia pe harta?

poti sa incetezi odata cu prostia asta ? ca ne deranjezi pe toti.nu mai joci sro din cate inteleg din id-ul tau asa ca da'o naibii de treaba si termina.

10th Degree .Stiu ca le'ati mai vazut dar imi place prezentarea din clipul asta.

Parerea mea..arata mult mai bine itemele europene decat cele chinezesti.Si alta chestie vad ca le'au marit dimensiunile considerabil.

Link to comment

firefly ce nick ai pe xian ca vreau sa intru odata sa vad ceva pvp in dw si poate ma imprumuti cu 5k

@gabuz ai fata de bosketar stiai ca daca iti suspenda contu si dai deconecteaza tot eroare aia iti apre ca ai contu suspendat si nu poti citi posturile si9 etc etc

nooob si numai poti intra cu alt cont

Link to comment

poti sa incetezi odata cu prostia asta ? ca ne deranjezi pe toti.nu mai joci sro din cate inteleg din id-ul tau asa ca da'o naibii de treaba si termina.

10th Degree .Stiu ca le'ati mai vazut dar imi place prezentarea din clipul asta.

Parerea mea..arata mult mai bine itemele europene decat cele chinezesti.Si alta chestie vad ca le'au marit dimensiunile considerabil.

ce urat e arcu :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

Link to comment
Guest am_jucat_sro

poti sa incetezi odata cu prostia asta ? ca ne deranjezi pe toti.nu mai joci sro din cate inteleg din id-ul tau asa ca da'o naibii de treaba si termina.

10th Degree .Stiu ca le'ati mai vazut dar imi place prezentarea din clipul asta.

Parerea mea..arata mult mai bine itemele europene decat cele chinezesti.Si alta chestie vad ca le'au marit dimensiunile considerabil.

tu ce vrei ma? e un FORUM. nu-ti place du-te la mata in sufragerie si fa pe sefu` acolo

firefly ce nick ai pe xian ca vreau sa intru odata sa vad ceva pvp in dw si poate ma imprumuti cu 5k

@gabuz ai fata de bosketar stiai ca daca iti suspenda contu si dai deconecteaza tot eroare aia iti apre ca ai contu suspendat si nu poti citi posturile si9 etc etc

nooob si numai poti intra cu alt cont

zmei ca tine in fata monitorului am vazut 1000 . stai in bucuresti? ca fac o plimbare pe la tine sa imi zici in fata ce fata de boschetar am. astept pm. sa nu stresam pe nimeni.

Link to comment

shut up pls

vezi bah uratule cum face andy bani la lvl 29 noobule

Cum face andy bani..."BUY RING PLSSSSSS"

@am_jucat_sro: incerci sa ii faci pe altii de ras dar te faci pe tine de ras.

Parerea mea e sa faceti trade de la 30-40 si scoateti destul de multi bani...zice de la 30-40 deoarece thiefii nu va pot omori si puteti sa va descurcati cum trebuie si cu mobii dintre orase.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...