Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

ce mintzi la status k joci cs cand u ai postat ici?/ :P

pt nuker cel mai bine baga la lightning si cold

lightining are cel mai mare dmg si "jump atack" si condul pt nukuri dar in special pt snow shild

dak bagi in aceste masteriuri in in wepon o sa ai un nuker de nota 20

clar :clap:

In primul rand un nuker se bazeaza pe fire imbue ( cel mai mare dmg ) , nukes & buffs. Lightning`ul este la fel de important ptr nuker ... speed , buffs , nukes.

Merita facut 80 wep , 60 ice , 80 fire , 80 light. La 90 lvl max , o sa trebuiasca sa renunti la ceva , dar pana atunci asta e cel mai bun build ptr nuker.

Link to comment

vand cont de SILKROAD archer PURE str lvl 33 FULL SOS si 9 mil 500 pe el ....farmed.... 15 RON SAU! pentru ALZ( GOLD IN CABAL ) 5KK ALZ IN CABAL------ SI UN BONUS ASA PE EL un nuker lvl 51 murderer ( are 90.000 de puncte da e fain sa omori boti cu el ) APROPO SERVER: Olympus !!+!! are un porc mort in storage.... :D deci ii numa 48 silk ca sa ii dai viatza si nu tre sa dai 88 sa cumperi unu nou :) numele porcului : "Pigzilla"

PS: eu sunt din arad :) cel mai bine ar fi sa fie si cumparatorul sa facem transferul mai usor

PS2: CONTACTATI-ma la id-ul de yahoo : norby_boy2006 sau de XFire dangeeer ....

PS3: fara noobi....scammeri...si alti dinastia...

Link to comment

light are shock care reduce parry ratio >> mai mult dmg , dar si fire are burn dmg >> tot mai mult damage , nuke-urile de la fire au pe departe cel mai bun dmg ....

poate nai vazut dar burnul este de nimic, aproape e nesemnificativ

si mai uitate sa vezi k ultimul nuke de lightning e mai bun decat ultimu de fire si ala de lit are "jump atac" si ala de fire nare splash

Link to comment

la nukeri :

fire=putin dmg in plus(nuke)

ice=mult defence in plus(Buff)

la cap de 90 build-urile fire sau ice ar fi asa :

bicheon 90/fire 90/light 90/ice 30.

bicheon 90/ice 90/light 90/fire 30

cu ice30 nu faci mai nimic si cu fire la fel.fire in schimb iti ofera imunitate la inghet daca lucrezi putin la accesorii..fara fire..

dar totusi.la celalalte build-ul va creste si forta de atac la lvl 90.

Nu stiu dar un nuker fara snow shield..mi se pare cam prafalete.

Da,nuker-ul e facut pentru damage dar totusi,mie cel putin nu mi'ar conveni sa fiu spart la defensiva.

acum depinde de tine ,ce doresti: putin dmg in plus sau defensiva mai buna si dmg mai putintel(sa foloseasca nuke-urile de pe lightning).

Link to comment

i'm back..:P

stie cineva un link pt youtube cu nukeurile de light si cold de 70??k ink nu le-am vzut?

se merita sa fol nukeul de cold?sau e risipa de spuri?ma gandeam sa il pun dupa ce termin farmul k sa dau la gramada:D

la ploaia de gheata ma refer

cand a veam chinez foloseam doarice ice si era perfect :D

vand cont de SILKROAD archer PURE str lvl 33 FULL SOS si 9 mil 500 pe el ....farmed.... 15 RON SAU! pentru ALZ( GOLD IN CABAL ) 5KK ALZ IN CABAL------ SI UN BONUS ASA PE EL un nuker lvl 51 murderer ( are 90.000 de puncte da e fain sa omori boti cu el ) APROPO SERVER: Olympus !!+!! are un porc mort in storage.... :D deci ii numa 48 silk ca sa ii dai viatza si nu tre sa dai 88 sa cumperi unu nou :) numele porcului : "Pigzilla"

PS: eu sunt din arad :) cel mai bine ar fi sa fie si cumparatorul sa facem transferul mai usor

PS2: CONTACTATI-ma la id-ul de yahoo : norby_boy2006 sau de XFire dangeeer ....

PS3: fara noobi....scammeri...si alti dinastia...

15 lei e pret bun pentru lvl 33 faci in 2 luni cel mult sau 3 zile cu bot! :))

Link to comment

e cam eronat.dupa asta imi iesea ca am nevoie 300k sp.am calculat in alta parte(alte 2 locuri) imi iese ca imi trb 400k.

asta e mai reusit ,desi nu are skill uri noi.. http://bobtheveg.dyndns.org/SRO/Char_Build_Applet/

din cate stiu nivlam e cel mai bun sp calculator ;) si in partea sin dreapta sus e un link pt gap calculator care e super :bananadance2:

ala de pe bobtheveg e bun k poti urmari descrierea la skilluri

clar :clap:

In primul rand un nuker se bazeaza pe fire imbue ( cel mai mare dmg ) , nukes & buffs. Lightning`ul este la fel de important ptr nuker ... speed , buffs , nukes.

Merita facut 80 wep , 60 ice , 80 fire , 80 light. La 90 lvl max , o sa trebuiasca sa renunti la ceva , dar pana atunci asta e cel mai bun build ptr nuker.

80 heuskal ,80 ice,80 light si 43 fire (k il am acum ridicat dar il scot cand am nevoie de sp) cam asta ar fi buildul

imbue de light ,nuke de light si poate sa ma fol de ploaia de gheata putin :>

pb cu nukeul de light e in cave ca imi pune pe cap multi mobi dar sper sa ma descurc

ps: buildul ar fi 7:1 int hibrid ;)

Link to comment

insfarsit un om kre gandeste

buildul de 90wep 90 lit 90 cold ownz la nuker si dak vrei sa bagi lvl 30 fire dar nai ce face cu el deci mai bine bagi in force

mai dai un heal un res :P

In sfarsit un copil care nu gandeste !

La fire ai 4 nukes , 3 buffs & imbue foarte bune , pentru ce sa bagi ice 90 ? Tu spui ice ca si cum as spune eu glavier cu skills la bicheon :|

Maxim 70 ice la un nuker , cu toate ca nu e diferenta mare intre 60 si 70.

Link to comment

ad ad ad.Chiar k mai bn bagi alea 30 la force :))Fire mi se pare nefol la nuker.Doar dmg care il ai deja pt ca esti int.Nu uitam ca are buff de phisycal dmg deci nui nevoie.Magic defense nai nevoie.Singura chestie e fire combustion aia kre nici nu stiu ce face

Pe de alta parte la ice ai defense phisycal esential pt nuker.Mai este si shild nst cum.Absoarbe dmg care se duce in mp.Dar ai destula ca esti int ce naiba.Plus freeze.E bun pt mobi . Apoi ligh necesar oricariu build dmg magic splash bun.speed, dai si fugi.Si cireasa de pe koliva heuksal cu pasiva de hp care dragii mei e al naibii de necesara. GOD DAMN IT ! :))

NUMAI RESPECT si STIMA (cred ca am facut un pleonasm)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...