Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

nici 50 $ nu cred ca se poate lua ptr un cont pe sro..nush e just my opinion

Lance de acord cu tine si cu ceilalti ca e o prostie sa dai bani pe un cont la un joc free dar sa stii/stiti ca se vand conturi cu charuri high lvl cu bani frumosi mai mult sau mai putin pe eBay sau in salile de net precum tot pe bani reali si sume destul de consistente se vand super iteme ca armele SoSun de lvle mari. Atat ete, mai sunt si unii care sunt prea addicted si care isi permit asta.

Link to comment

Una e cand iti cresti tu un char facut de tine , cu ce skiluri vrei tu si unde vrei tu , invatand in acelasi timp multe despre joc...iar alta e cand te trezesti cu un cont de lvl mare in fata si nu stii sa joci...eu unul m'am plictisit de atat grind si iar grind...tot ce faci in jocul asta e sa omori mobi cu sutele de milioane...adevaru e ca am 2 ani de cand joc...aproximativ !

Link to comment

cum fac pvp la lvl 10? :dontknow: Si azi imi faceam lvl si a venit unu pe mine si pe inca 2 din party si ne-a omorat....si totusi nu a patit nimik...cica era thief.... :angry1:si nu mi-ati raspuns la tot...cu ghilda de romani pe xian...ma luati si pe mn?Am lvl 13,aproape 14,joc zilnic si nu sunt noob :nanana: ...deci ce ziceti?

Link to comment

cum fac pvp la lvl 10? :dontknow: Si azi imi faceam lvl si a venit unu pe mine si pe inca 2 din party si ne-a omorat....si totusi nu a patit nimik...cica era thief.... :angry1:si nu mi-ati raspuns la tot...cu ghilda de romani pe xian...ma luati si pe mn?Am lvl 13,aproape 14,joc zilnic si nu sunt noob :nanana: ...deci ce ziceti?

Deci ca sa faci pvp la lv 10 tre sa mergi la Grocery Trader Jinjin Jinjin :D si sa iti cumperi CAPE apoi, pui Cape-ul pe tine si poti sa faci pvp cu altii care au si ei Cape:)

Link to comment

cum fac pvp la lvl 10? :dontknow: Si azi imi faceam lvl si a venit unu pe mine si pe inca 2 din party si ne-a omorat....si totusi nu a patit nimik...cica era thief.... :angry1:si nu mi-ati raspuns la tot...cu ghilda de romani pe xian...ma luati si pe mn?Am lvl 13,aproape 14,joc zilnic si nu sunt noob :nanana: ...deci ce ziceti?

Sry man ca te contrazic dar ia sa disecam oleak ceea ce afirmi tu aici:

1.cum faci pvp la lvl 10 si.... ai lvl 13 aproape 14....asta inseamna ca esti inca noob si nu o zic cu rautate pt ca acest cuvant...noob...de fapt inseamna incepator....daca unii ii atribuie alte intelesuri e treaba lor nu a mea, pt ca eu te fac noob ca si constatare nu ca ironie...toti care suntem vechi in SRO am fost la randul nostru noobi la inceput.

2.thieful ala era un thief spawnat de server adik NPC-ii cum le zicem noi,pt ca nu exista ca un real player sa omoare de'aiurea un player( si inca tu ai zis ca atzi fost omorati 3 de toti) si sa nu se faca murder si inca murder lvl 3 in acest caz deci naspa naspa de tot.

3.daca aveai macar oleak de rabdare si al naibii sa fiu ca nu inteleg de ce nu ai si tu si toti ceilalti care sunteti noi in acest joc, sa cautati cateva pagini mai in spate,gaseai nume de guilduri si de Uniuni d p ce server voiai tu si mai ales d p Xian care e cel mai vechi server din toate....dar tu si toti ceilalti ....incepatori...vreti totul pe tava de-agata....ei uite ca nu se poate asta domnilor....invatati conceptul de munca....pt ca mai nou si in jocuri exista acest concept. Si poate...doar poate...vetzi invata ca chiar daca e un joc trebuie sa impletesti f bine teoria d p forumurile cu acest subiect ( recte SilkRoadOnline) cu practica din joc.

RESPEC"ALL :tiphat:

Link to comment

2.thieful ala era un thief spawnat de server adik NPC-ii cum le zicem noi,pt ca nu exista ca un real player sa omoare de'aiurea un player

ala e mob

alexxx70 nu prea are sens sa faci pvp la lvl mic ca mereu sunt cel putin 2 de lvl mare care sa te rupa din prima => perdere de potiuni (cand dai sa invi, ca nu te invie cu viata plina) si de timp. cel mai bine pt tine e sa faci questuri si sa faci lvl

Link to comment

Ai incercat sa pui IPurile alea in C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts ? Eu am sa ma uit cand ajung acasa si dau aici un Edit ;) pt ca nu le stiu pe de rost..

s-a rezolvat...nu am facut nimic...pur si simplu am incercat peste o anumita perioada de timp si a mers :beer:

Link to comment

Sry man ca te contrazic dar ia sa disecam oleak ceea ce afirmi tu aici:

1.cum faci pvp la lvl 10 si.... ai lvl 13 aproape 14....asta inseamna ca esti inca noob si nu o zic cu rautate pt ca acest cuvant...noob...de fapt inseamna incepator....daca unii ii atribuie alte intelesuri e treaba lor nu a mea, pt ca eu te fac noob ca si constatare nu ca ironie...toti care suntem vechi in SRO am fost la randul nostru noobi la inceput.

2.thieful ala era un thief spawnat de server adik NPC-ii cum le zicem noi,pt ca nu exista ca un real player sa omoare de'aiurea un player( si inca tu ai zis ca atzi fost omorati 3 de toti) si sa nu se faca murder si inca murder lvl 3 in acest caz deci naspa naspa de tot.

3.daca aveai macar oleak de rabdare si al naibii sa fiu ca nu inteleg de ce nu ai si tu si toti ceilalti care sunteti noi in acest joc, sa cautati cateva pagini mai in spate,gaseai nume de guilduri si de Uniuni d p ce server voiai tu si mai ales d p Xian care e cel mai vechi server din toate....dar tu si toti ceilalti ....incepatori...vreti totul pe tava de-agata....ei uite ca nu se poate asta domnilor....invatati conceptul de munca....pt ca mai nou si in jocuri exista acest concept. Si poate...doar poate...vetzi invata ca chiar daca e un joc trebuie sa impletesti f bine teoria d p forumurile cu acest subiect ( recte SilkRoadOnline) cu practica din joc.

RESPEC"ALL :tiphat:

Deci ...desi nu sunt la fel de experimentat ca voi(apropo...respectele mele pt ce ati realizat pana acum) totusi eu incerc zi de zi sa devin mai bun...si la lvl 14 cat am acuma nuj...mie nu mi se mai pare ca sunt incepator :dontknow: normal...fiecare cu modu lui de a privi lucrurile....asa ca veni vorba...care e levelu maxim?Si pe la ce monstri imi sugerati sa ma duc sa fac lvl mai usor? :yum: In legatura cu ghilda...am acuma..si sunt toti super de treaba te ajuta...si am si 3 romani acolo.....ms oricum "elder one" =)) am spus asta din respect dar rad la cum suna...jos palaria si astept sa imi dai poate un pm...nick meu e ca si pe acest forum...salut :comp1:

Link to comment

poi nu e mai bn docamdata sa stau la yeohva sa mai cresc un pic pana la tigers?

ca mie sa nu ma faca aia...mai pierd si timp si xp :pumn:

incearca sa faci questurile de acolo vine xp mult, nu omora mobi da ca nu ai quest ca iti iei putin xp pe ei.

ps: daca esti full str poti sa te duci si la mobi cu 6-7 chiar 8 lvl peste tine (cel putin asa am facut eu. eram lvl 35 si 90 si ceva % si m-am dus al mobi de lvl 43) totusi daca esti incepator nu incerca asa ceva.

Link to comment

poi nu e mai bn docamdata sa stau la yeohva sa mai cresc un pic pana la tigers?

ca mie sa nu ma faca aia...mai pierd si timp si xp :pumn:

Fa questuri cum a zis si Wizard....yeohwa sunt lvl 8 iar tu 14....asa ca vei greste mult mai greu decat atunci cand omori mobi de lvl 14 sau 15...Iti sugerez sa mergi la tigrii normali si negri.

Link to comment

K tot veni vorba de party care iti da cu 20% mai multa exp....imi explica si mie cineva cum e party asta k eu nu o inteleg:D....Eu de multe ori cand intram in party primeam jumatate din cata experienta primeam fara party...sincer nu le inteleg :) :dontknow:

intra in party de 4 cu item si exp distribution

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...