Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

nuBot v0.000 = old version.

nuBot v0.001 = enable you to respawn in town when you die.

nuBot v0.002 = fixed the auto-party feature.

There no major update so stick with the version you want.

Though I prefer the last version.

nuBot v0.003

As many of you realised, joymax has now 2 main server

121.128.133.26 and 121.128.133.27 which are choosen randomely

sro_client.exe --(IP)> nuBot --> Joymax

sro_client.exe --(IP)> Joymax

nuBot only steal packet from 1 of them, so either use the old version,

close and open nubot until it detect packet on the

121.128.133.26 OR 121.128.133.27 It will load eventually.

Or use the version 0.003 which will steal from both ip

121.128.133.26 \\ and nubot make the connect to silkroad on the ip

121.128.133.27 // in the green text box, please note that this ip

can be 121.128.133.26 or 121.128.133.27 they both work.

Another thing, nuBot will randomely choose one of them each time

you open nuBot so this will make the trafic using both ip.

Pt ce`i care au nev de un bot free =)) ... e bun daca nu ai deloq:D

PS: Nu il folosesc:)

http://sro.rev6.com/nuBot%5B0.003%5D.rar

Link to comment

Sall All. am si eu un charracter lv 30 full str. si am bagat 3 puncte la Int. are ceva?...Am dereglat charracterul?:D..asa mia zis cineva..Sau se intampla ceva dak o sa trec de pe Full str. pe nuker?:)

Va rog zicetimi si mie!:(

arpopo sunt pe serverul Olympus ar trebui sa il incercati e super COOL si e plin de romani;)

Link to comment
Guest paranoia

cineva a intrebat ce guilde de romani sunt pe XIAN

cam astea sunt:

UNION insomnia

_nEw_VALAHIA [LVL 5]

BitExpErT [LVL3]

UNION DRACULA

DRACULA [LVL 5]

RO_MANIA_RO [LVL3]

GARDAdeFIER [LVL3]

ROMANIA [LVL2]

ValahiaElite [LVL2]

UNION FORMIDABILII

FORMIDABILII [LVL2]

ADEVARATII [LVL3]

Freedom_ [LVL3]

DROBETA [LVL2]

din cand in cand poate am sa va mai aduc info despre server XIAN

have fun ;)

Link to comment

Am si eu cateva nelamuriri...joc pe Xian de o zi,am lvl 9,dar nu am facut nici un quest,pe site-ul silkroad scrie ca inainte sa fac questuri trebuie sa fac tutorialul silkroad....care este acesta? :blink: Ca vreau si eu sa imi incep questurile.... :yum: Si mai explicati-mi ce este un PM si ce faci cu el pls.... :merci: :tiphat: :bananadance2:

Link to comment
Guest paranoia

-apropo ,partea de belea e ca pe serverul XIAN e super greu sa te loghezi ; traficul e infernal ;

daca iei disconnect la o ora de varf , astepti pana si la 4 ore sa intri iar ( 4 ore e varianta hardcore)

-iar partea buna e ca serverul fiind super aglomerat , nu mori niciodata aici de singuratate ;)

Link to comment
Guest paranoia

Sall All. am si eu un charracter lv 30 full str. si am bagat 3 puncte la Int. are ceva?...Am dereglat charracterul?:D..asa mia zis cineva..Sau se intampla ceva dak o sa trec de pe Full str. pe nuker?:)

Va rog zicetimi si mie!:(

arpopo sunt pe serverul Olympus ar trebui sa il incercati e super COOL si e plin de romani;)

-3 pct de INT nu sunt indeajuns sa-ti "deregleze caracterul" asa ca relax :)

-daca vrei sa fii nuker trebuie ca INT > STR ; pana acum ai bagat 30 lvl-uri in STR , dupa ce bagi inca 30 lvl-uri in INT (adica la lvl 60) o sa fii nuker , dar cu damage inca slab ; abia la lvl 80 o sa fii un hibryd INT bunisor (30 LVL in STR si 50 LVL in INT) ; pana ajungi la LVL 80 o sa fie un chin deoarece o sa ai damage scazut ; dar o sa dureze asa mult pana faci cel putin LVL 60 ca cel mai bine e sa incepi un nou caracter :)

Link to comment

Am si eu cateva nelamuriri...joc pe Xian de o zi,am lvl 9,dar nu am facut nici un quest,pe site-ul silkroad scrie ca inainte sa fac questuri trebuie sa fac tutorialul silkroad....care este acesta? :blink: Ca vreau si eu sa imi incep questurile.... :yum: Si mai explicati-mi ce este un PM si ce faci cu el pls.... :merci: :tiphat: :bananadance2:

Nu este obligatoriu sa faci tutorialul pt a avea questuri...cand faci lvl up iti apare o fereastra cu questurile pe care le poti face...iar NPC's care iti dau questurile au o mica...bulina galbena deasupra :))

PM = Private message...si il citesti sau il dai...depinde ce vr u sa faci cu el :P

Link to comment
Guest angellop

WTS Account Full STR Arcas pe BABEL LvL 70

- Fire, Light, Pacheon Lvl 65 si Cold lvl 60

- Set Garment 64-69 +4 Full Blue (4/5 int/str,durab,parry)

- 20 Mil Gold

- INT STR STAMINA s.a TABS LvL 8 (15+ din fiecare)

- Arcuri 64+4 Crit9 Full Blue si 68+3

- LvL 70 Wolf

WTS 200 Mil Gold [bABEL] - 10$ / 10 mil (reducere daca vreti o suma mai mare:P)

Cei interesati PM me.

Link to comment
Guest angellop

Iti recomand eBay. Vezi k si acolo iti poti lua teapa : el pune banii, vezi k e oki, tu pui ID, PW si Se.An., apoi el face Charge Back si tu ramai cu buza umflata..... . SAU poti folosi Western Union. Pe caracterul ala iei cam 300-400 $. Oricum GL & HF (Good Luck & Have Fun)

Stiu cum e cu charge back si de asta prefer sa il dau unui roman. Prin posta nu se poate face charge back :). Si mai stiu si ce inseamna gl si hf ;). Ms de sfaturi

Link to comment

imi zice cineva va rog cum setez nubot'u please ? :D ,btw , am inteles ca tre sa schimb ceva in host dar nu prea stiu ce :dontknow:

open C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts and put this in:

Code:

127.0.0.1 gwgt1.joymax.com

127.0.0.1 gwgt2.joymax.com

Start NuBot

Start Silkroad

Do what you normally do

Put your skills

Press [start bot]

Link to comment

Ms mult de raspuns :D Rezolvasem deja cu questurile...am facut si tutorialul,are dreptate greedy,devin cam lineare la un momendat...oricum...acuma imi caut si eu guild si as vrea sa fiu in una dfe romani..se poate se intru?cu cine tre sa vb? :roflag: :peace: D-abia astept sa fac pvp(inca nu am lvl 20 da numai am mult) :starwars: ..Si o ultima intrebare...poti lua inapoi skillpoint-urile pe care le-ai folosit in ceva ,dar numai ai nevoie....adica am dat skill points la speare...si acum folosesc doar bow...ms again :tiphat:

Link to comment

Ms mult de raspuns :D Rezolvasem deja cu questurile...am facut si tutorialul,are dreptate greedy,devin cam lineare la un momendat...oricum...acuma imi caut si eu guild si as vrea sa fiu in una dfe romani..se poate se intru?cu cine tre sa vb? :roflag: :peace: D-abia astept sa fac pvp(inca nu am lvl 20 da numai am mult) :starwars: ..Si o ultima intrebare...poti lua inapoi skillpoint-urile pe care le-ai folosit in ceva ,dar numai ai nevoie....adica am dat skill points la speare...si acum folosesc doar bow...ms again :tiphat:

Pentru ca sa scoti skillpoints de la ceva tre sa faci un quest pe care il gasesti la Mosu ala cu potiuni :D...tre sa gasesti 10 Cursed Heart si iti da o Potiune pe care o vei folosi sa scoti skillpoints dar iti tre ceva bani :)

Link to comment

Ms mult de raspuns :D Rezolvasem deja cu questurile...am facut si tutorialul,are dreptate greedy,devin cam lineare la un momendat...oricum...acuma imi caut si eu guild si as vrea sa fiu in una dfe romani..se poate se intru?cu cine tre sa vb? :roflag: :peace: D-abia astept sa fac pvp(inca nu am lvl 20 da numai am mult) :starwars: ..Si o ultima intrebare...poti lua inapoi skillpoint-urile pe care le-ai folosit in ceva ,dar numai ai nevoie....adica am dat skill points la speare...si acum folosesc doar bow...ms again :tiphat:

poti sa faci pvp la lvl 10 (la lvl 20 poti sa ataci fortat si sa il omori, te face criminal si porma sar toti pe tine)

poti sa scoti sp-urile bagate la lvl 20, o sa ai un quest care poti sa il faci de cate ori vrei

"Pentru ca sa scoti skillpoints de la ceva tre sa faci un quest pe care il gasesti la Mosu ala cu potiuni, tre sa gasesti 10 Cursed Heart si iti da o Potiune pe care o vei folosi sa scoti skillpoints dar iti tre ceva bani"

iti returneaza doar 80% din sp-uri.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...