Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

pt sp farming nu trebuie neaparat gap de 9 lvl... daca diferanta dintre skill level si nivelul caracterului e mica, atunci level experience creste; daca diferenta dintre skill level si nivelul caracterului e mare, atunci skill experience creste. cel mai indicat e sa faci sp farming pe la archers din fortareata, pe la "castelul bantuit" (nu imi amintesc cum se numeste...) si pe la cjacky sau cum se numesc...

sper ca ai inteles ceva koila

Link to comment

Ahile' date='Sep 9 2006, 10:20 PM' post='1385360']

=))=)) k!! :) :) :) :) Ce lvl ai avut??Banuiesc ca ai facut jocul de nush cate ori pana cand te-ai plictisit!! :D :D :D

Level 28-Xian

27-Troy

Dar eu mai mult ma plimbam prin joc, exploram locurile. Questurile sunt asa de prost facute incat chiar nu te trage inima sa le faci.

Link to comment
Guest xiaopao

pt sp farming nu trebuie neaparat gap de 9 lvl... daca diferanta dintre skill level si nivelul caracterului e mica, atunci level experience creste; daca diferenta dintre skill level si nivelul caracterului e mare, atunci skill experience creste. cel mai indicat e sa faci sp farming pe la archers din fortareata, pe la "castelul bantuit" (nu imi amintesc cum se numeste...) si pe la cjacky sau cum se numesc...

sper ca ai inteles ceva koila

Asta e primu post pe care l-am inteles si eu, inafara de cearta stupida de pe forum... 2 pagini am citit numa tampenii..

Mai am eu o intrebare... tot legata de asta, eu am de omorat hyugn*** ghost.... care le-o fii numele, sunt la al doilea quest, sunt de lvl 26 si am skill lvl 23 .... daca nu mai bag sp in skill lvl, inseamna ca fac farming?

Am spear, lightning si force de lvl 23 si nu mai vreau sa le cresc acum... poate pe la lvl 30-31

sau daca nu gandesc bine, sa imi zica cineva o strategiue mai buna

Link to comment
Guest -=ToAS=-SkyLord

Eu nu prea inteleg de ce se baga unii in seama fara sa stie sa raspunda la intrebari... :dooh: Foamea asta de posturi ... :banghead:

O sa incerc eu sa iti explic. Sper sa intelegi. :P

SP farming inseamna acumularea de cat mai multe Skill Points. Acest lucru se poate face prin doua metode:

1. Diferenta intre level-ul tau si level-ul celei mai avansate masterii (indiferent daca este de la Weapon sau de la Force). Daca nu exista diferenta de level, atunci primesti 100% exp si 100% SP exp. Cand creste diferenta, scade exp., dar creste SP exp:

1 level diferenta 90% exp si 110% SP exp

2 levele diferenta 80% exp si 120% SP exp

3 levele diferenta 70% exp si 130% SP exp

4 levele diferenta 60% exp si 140% SP exp

5 levele diferenta 50% exp si 150% SP exp

6 levele diferenta 40% exp si 160% SP exp

7 levele diferenta 30% exp si 170% SP exp

8 levele diferenta 20% exp si 180% SP exp

9 levele diferenta 10% exp si 190% SP exp

2. Pierdere de experienta. Dupa ce ai facut level up, pui in inventar toate obiectele care le ai pe tine, mergi la monstrii mai tari decat tine si mori pana faci level down (in cazul asta trebuie sa rogi un prieten sa-ti dea ressurect cand mori). De fiecare data cand mori pierzi aproximativ 2% din experienta. Apoi te pui sa omori monstrii sa faci exp, dar in acelasi timp SP exp (cand mori pierzi doar exp, nu si SP exp). Eu unul nu folosesc cea de-a doua metoda.

HF & spor la droape :tiphat:

offtopic@snap: modifica-ti semnatura ca Tech_Army e level 5 :P

Link to comment

Desi nu sunt fan al acestor jocuri ,in mare parte pentru ca ocupa mult timp ,de ieri am inceput sa joc si eu ( HouseMix21 ....troy ) .

Bun,iau ieri jocul ,ma conectez ,joc,toate bune si frumoase ,incepe sa-mi placa si pierd cateva ore bune in fatza calculatorului ,am ajuns la un mic nivel 6.

Problema e ca eu sunt noob in jocurile astea si nu am reusit sa ma prind de cateva chestii :

1. Cum vand din lucrurile pe care le-am gasit (unele armuri sunt de fata si nu se potrivesc,eu ce sa fac cu ele )

2. cum scriu un PM

Aste ar fii intrebarile mele ,hellp me :right:

In rest jocul e destul de frumos ,pacat ca pana la ora 18 nu o sa pot sa joc ,update

Link to comment

Desi nu sunt fan al acestor jocuri ,in mare parte pentru ca ocupa mult timp ,de ieri am inceput sa joc si eu ( HouseMix21 ....troy ) .

Bun,iau ieri jocul ,ma conectez ,joc,toate bune si frumoase ,incepe sa-mi placa si pierd cateva ore bune in fatza calculatorului ,am ajuns la un mic nivel 6.

Problema e ca eu sunt noob in jocurile astea si nu am reusit sa ma prind de cateva chestii :

1. Cum vand din lucrurile pe care le-am gasit (unele armuri sunt de fata si nu se potrivesc,eu ce sa fac cu ele )

2. cum scriu un PM

Aste ar fii intrebarile mele ,hellp me :right:

In rest jocul e destul de frumos ,pacat ca pana la ora 18 nu o sa pot sa joc ,update

1. Daca vrei sa le vinzi la magazin , te duci frumos si iei itemu din inventar si il pui la magazin si iti da bani , daca vrei sa vinzi altor playeri iti deschizi un stall ( apesi A si ai acolo " stall" ) !!

2.Pui $nume si ce vrei sa scrii

P.S Daca mai ai intrebari nu ezita sa le spui ! :yum:

Link to comment

1. Daca vrei sa le vinzi la magazin , te duci frumos si iei itemu din inventar si il pui la magazin si iti da bani , daca vrei sa vinzi altor playeri iti deschizi un stall ( apesi A si ai acolo " stall" ) !!

2.Pui $nume si ce vrei sa scrii

P.S Daca mai ai intrebari nu ezita sa le spui ! :yum:

pai am incercat la totzi aia de la care potzi sa cumperi ,am facut cum zici tu ....le luam de la mine si incercam sa le pun la ei si sa-mi dea banii dar nika ......sunt magazine speciale

Link to comment

ar trebui sa mearga la toti. nu incerca sa faci grad and drop, ca la alte joci, la click, ai selectat itemu, la alt clik i-ai dat drumu.

sper sa nu ma fii bagat ca musca'n lapte..

Link to comment

ok m-am bagat si eu pe serv : Greece...

cine ma ajuta cu un ghid ceva ... un link catre ceva gen... how to start playin` silkroad... primul quest... de unde il iau... in ce parte tre sa o iau etc etc >:)

Hai pe serverul Troy ;) , avem ghild numit _ROMANIA_ si esti bine venit daca vrei !! Ma gandeam ca daca tot te apuci acum de joc sa vi pe troy !

Link to comment

Hai pe serverul Troy ;) , avem ghild numit _ROMANIA_ si esti bine venit daca vrei !! Ma gandeam ca daca tot te apuci acum de joc sa vi pe troy !

Sa va feriti de Romania ....cineva a gasit o arma rara..o imprumuta unuia din guild , dupa care respectivul il da afara pe cel bine intentionat(sau credul)... nici arma, nici bani...deci sa va feriti de romani in joc.... :whistle:

Asa ca nu te mai lauda cu guildul tau....

Link to comment

Sa va feriti de Romania ....cineva a gasit o arma rara..o imprumuta unuia din guild , dupa care respectivul il da afara pe cel bine intentionat(sau credul)... nici arma, nici bani...deci sa va feriti de romani in joc....

Asa ca nu te mai lauda cu guildul tau....

Ahhh tu joci pe troy? Pardon, macar joci sro? De unde ai scos bazaconiile astea?

S-a intamplat odata cand eu aveam autoritate la toate, am imprumutat un shield de 24 SOS, la unu si nesimtitul s-a mutat pe Tibet fara sa imi dea scutul inapoi. Deci membrii ii fraieresc pe cei cu rank, nu vice-versa.

Link to comment

Sa va feriti de Romania ....cineva a gasit o arma rara..o imprumuta unuia din guild , dupa care respectivul il da afara pe cel bine intentionat(sau credul)... nici arma, nici bani...deci sa va feriti de romani in joc.... :whistle:

Asa ca nu te mai lauda cu guildul tau....

De unde scoti toate prostiilea astea ma ?? Ce romani ?? si vezi cum vb de Romania ca nici macar nu ai auzit de asa ceva ca sa nu mai zic de jucat !! Si in primu rand e cam invers , noi care am creat ghildul ii ajutam pe cei care intra cu bani si arme !! Inca o data ai grija cum vb de ROMANIA !

Link to comment

De unde scoti toate prostiilea astea ma ?? Ce romani ?? si vezi cum vb de Romania ca nici macar nu ai auzit de asa ceva ca sa nu mai zic de jucat !! Si in primu rand e cam invers , noi care am creat ghildul ii ajutam pe cei care intra cu bani si arme !! Inca o data ai grija cum vb de ROMANIA !

Dupa ce i-ai cerut aceluia arma...l-ai dat afara din guild...so....end. :sef:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...