Jump to content
Guest

trafic free

Recommended Posts

Trafic necontorizat intre abonatii rdslink.. local.. cu aceeasi clasa de IP - !-

cei ce au clasa de IP 82.76.*.* sa-mi dea un mail

la catalin_nc@rdslink.ro sau ma pot gasi pe ymessenger cu ID-ul ca la adresa de mail .. :> .. nu va speriati nu fac matrimoniale... DACA VRETI TRAFIC GRATUIT... contactati-ma :)

-->

doar abonatii RDS cable link cu trafic inclus in abonament :cool:

Link to comment
Share on other sites

deci.. daca ar fi asa.. cum zici tu ca.. daca toti suntem pe RDS sa fie free.. ar fi ceva de vis pt ca jumate din romania (daca nu mai mult) merge pe rds.. :) .. Dar ce am observata eu ca traficul pe aceleai clase de ip .. e free.. !!! :>

Link to comment
Share on other sites

drakke ... ceea ce vrei tu sa spui este NU ca este traficul necontorizat intre clientii de pe aceeasi clasa de IP de la un anumit nivel. Chestia e ca traficul intre abonatii RDS din aceeasi localitate nu se contorizeaza (INDIFERENT de clasa de IP pe care sunt abonatii). Asta e testata de mine si merge. eu am IP care incepe cu 82.77.69 si fac trafic cu o tipa care e pe clasa de IP-uri 81.196.73.* ... 100% nu s-a contorizat nimic din ce am transferat cu ea. Suntem din acelasi oras.

Link to comment
Share on other sites

drakke@linkmania.ro"]

.. ok.. 82.76.0.*  nu stiu cati sunt cu clasele astea de IP... dar o sa vad :> ..

Nu prea cred ca are cine IP de forma asta. 0 si 255 nu se folosesc in mod normal.

Link to comment
Share on other sites

Indiferent de oras, clasa IPului si toate chestiile astea, traficul dintre toti abonatii RDS este gratuit fie ca e 62.231, 81.196, 193.231 etc... mie personal nu mi s-a contorizat nici un octet transferat cu IP de RDS, fie ca a fost sit web, abonat Cable Link, dial-up sau CATV

Link to comment
Share on other sites

zamf@linkmania.ro"]

Nu prea cred ca are cine IP de forma asta. 0 si 255 nu se folosesc in mod normal.

deci.. .ca sa iti raspund IP-ul meu este 82.76.0.28 .... iar legat de trafic nu bag mana in foc ca tot ce e local rdslink e free.. dar pe aceleasi clase de IP asta e sigur pt ca am vazut cu ochii mei...Ce ar fi bine.. e ca toti cu trafic limitat de abonament sa ne intalnim undeva pe un hub de DC++.. .. stiu Veti spune ca sunt servere cu trafic necontorizat.. dar eu nu pot inra pe ele.. pt ca cica nu am rds (asta zice hubul) :> ... daca stiti voi unul in bucuresti...sa imi ziceti si mie.. !!!!

Link to comment
Share on other sites

bun.. sa va mai arat ceva... eu se pare ca pot face trafic necontorizat doar in urmatoarele conditii....

inetnum: 82.76.0.0 - 82.79.255.255

netname: RO-RDS-20030714

descr: Romania Data Systems SA

descr: PROVIDER Local Registry

country: RO

:) .. deci nu si cu alte IP-uri rds de genu 61.. 62.. 81.. 193... whatever .. Sincer mie mi se pare logic sa fie asa :> ..

Link to comment
Share on other sites

arthurweber@linkmania.ro"]

Indiferent de oras, clasa IPului si toate chestiile astea, traficul dintre toti abonatii RDS este gratuit fie ca e 62.231, 81.196, 193.231 etc... mie personal nu mi s-a contorizat nici un octet transferat cu IP de RDS, fie ca a fost sit web, abonat Cable Link, dial-up sau CATV

esti un caz norocos :>

mie mi se contorizeaza si daca fac transfer cu un user din acelashi orash dar cu o alta clasa de ip.

Link to comment
Share on other sites

kuniva@linkmania.ro"]

cei care 81.196. nu se poate

kuniva din ce orash eshti ???? IP-ul tau merge mai departe cu 81.196.96.* ????

Link to comment
Share on other sites

salutare. Intrebare Intrebatoare : depinde de la oras la oras contorizarea ? pt. k am vazut k la unii depinde de ip , la altii nu... cum e pana la urma? poate sa ne lamureask si pe noi cineva AUTORIZAT?

Link to comment
Share on other sites

ma ce tot vorBiti voi ?!?!drakke eu folosesc dc++ care e restrictionat pe clasele de ip din orasul in care sunt de 3 luni si nu am nimik contorizat trust me...asta e clara si testata ...ip-urile din acelasi oras nu se contorizeaza intre ele...pe principiul asa sunt facute huB-urile...nu ninteleg cu ai ajuns tu la concluzia ca nu ti se contorizeaza clasa ta de ip...e normal sa nu fie contorizata...fiindca e din acelasi oras...intelegi...sunt sigur ca exista multe clase de ip in Bucuresti...si alea nu ti le contorizeaza ...suna la tehnic si intreaBa clasele de ip...poate vei avea surpriza sa nu faci parte din acele clase..sau..mai exista si posiBilitatea asta...clasa ta sa fie noua si de aceea cei care tin huBul nu au pus-o inca ...in cazul acesta incearca sa contactezi unul dintre cei care se ocupa cu huBu;l si spunei ca si c;lasa ta a fost introdusa...

Trafic....Bun!

Link to comment
Share on other sites

Guest kosai2305

Mie imi contorizeaza transferul pe rubrica download pe linkmania. need hlp!!!

Si vreau sa stiu si eu ce server de dc++ are transfer gratis

pt rds cable

:?:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...