Jump to content
Legacy

Decalogul ratatului roman

Recommended Posts

*10 motive pentru care te poti considera un ratat in Romania :

1. Nu-ti plac hohotele de ras ale lui Gigi Becali la televizate in

direct. Cand vorbeste Gigi pe post, restul e tacere. Romanii il asculta pe

Gigi vorbind despre fotbal, fisc, Coelho, securisti-comunisti, ursi,oi, hahalere,

zdrente. Gigi e in tot si in toate. Noi suntem multi si prosti. Avantaj Gigi.

2. Nu esti la curent cu evolutia suvitei lui Basescu. Mai mult, ai

ratat privilegiul de a fi fost frizerul care i-a retezat-o. Degeaba iti

vine sa-ti smulgi parul de ciuda. Nu vei fi in stare niciodata sa pricepi ca,

uneori, soarta unei natiuni depinde de un fir de par.

3. Nu ai plecat niciodata “afara”. Nu ai facut nici un Revelion in

Antalya sau Creta. Nu te-ai dus nici macar pana la Ruse sau Debretin. N-ai nici

macar un var de-al treilea plecat in Italia sau Spania. Hal de european ce esti!

4. Nu ai vazut nici un episod din prima telenovela romaneasca, “Numai iubirea”. De parca asta n-ar fi de ajuns sa fii un nimeni, habar n-ai cine e Papi si ce vrea el. Ai trandavit cu telecomanda in mana, fara sa afli ca, peste noapte, s-au nascut primele vedete de telenovela

autohtona.Jalnic.

5. Nu ai trimis niciodata vreun SMS la nici o emisiune ”interactiva”unde puteai castiga o groaza de bani. Atunci, ce nevoie mai ai de telefon mobil daca nu trimiti SMS-urile unde trebuie?

6. Nu ai cerut iertare nimanui la televizor, nu ai facut nici o declaratie de dragoste, nu ti-ai inselat niciodata nevasta, nu ai facut nici o surpriza nimanui, nu te-ai batut cu nimeni, nu stii ce vor fetele, nu ai dat mana niciodata cu Mircea Radu. Nici macar nu stii ce numar de inmatriculare are caravana dragostei. Pe ce lume traiesti, dom?le?!

7. Nu ai fost de vreo doi ani in Mall. Inca nu ai aflat ca acolo e noua Mecca a teribilismului vestimentar, ca e “trendy” sa te foiesti intolit pe scarile rulante, chiar daca nu cumperi nici macar un nasture? Unde naiba te duci, la biblioteca?

8. Nu te-ai dus niciodata la un hair stilist. Tot la frizeria de cartier te tunzi, ca un neica nimeni. Ba mai si lasi bacsis la plecare. Esti atat de rudimentar!

9. Nu stii nici un refren din repertoriile lui Nicolae Guta, Florin Salam sau Liviu Pustiul. N-ai fost niciodata “Suparat, Doamne, suparat”.Nu ai dusmani, nu ai femei, nu ai bani, nu ai masini, nu ai aur, nu ai necazuri, nu ai oftica, nu ai dansatoare din buric pe masa din bucatarie.Esti nasol, gagiule!

10. Nu ti-ai pus inca termopane, centrala termica, parchet melaminat, aer conditionat, usa blindata, monitor LCD, televizor cu plasma, jaccuzi. De ce nu locuiesti, dom?le, intr-o cutie de carton? Hai ca-ti dau ambalajul de la Hummerul meu.

Recunosti ca esti un ratat?

Link to comment
Share on other sites

3. Nu ai plecat niciodata “afara”. Nu ai facut nici un Revelion in

Antalya sau Creta. Nu te-ai dus nici macar pana la Ruse sau Debretin. N-ai nici

macar un var de-al treilea plecat in Italia sau Spania. Hal de european ce esti!

deja ai facut mai mult de jumatate de tara ratata... :blink:

dar ma rog, talk is cheap :banghead:

Link to comment
Share on other sites

cand ai inventat astea ? aseara cand dormeai?

:dooh:

Cine stie ce mai visezi si ce mai pui pe aici :dooh:

Am o groaza de chestii care vreau a le pun aici...si va promit ca o sa fie Super Fun..insa nu aku..ca rasu prea mult ingrasaha :D

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu stiu daca e macar amuzant <_< . Cel putin eu citeam si aseptam sa vina partea funny . Cat despre parte cu manelele si ce au manelistii sa stii ca ratat e ala care are/face toate alea . Si e si mai ratat ala cu telenovela aia... mai ratat e ala cu hummer . Ca e o masina de kkt . Mai mult fite dar e masina de armata asa ca nu te astepta sa aiba consum mic .

Link to comment
Share on other sites

Daca sunt ca punctele alea de le-ai pus tu mai sus abtinete :). Apropo tu esti ratat ? sau ai vazut primu episod din "Numai Iubirea"

Deci tu esti ca tipul acela de oamenii care nu ar recunoaste nici in ruptul capului ca este el de vina.Ce ai psotat tu incerci sa demonstrezi...ca nu esti un ratat insa esti...toti suntem.Si in 2 rand sunt AntiTelenovele..nu am vazut inviata mea o telenovela...Si cred ca tu te uiti la RBD :)

Nagasaky' date='Sep 16 2006, 12:11 AM' post='1398846']

Sincer nu stiu daca e macar amuzant <_< . Cel putin eu citeam si aseptam sa vina partea funny . Cat despre parte cu manelele si ce au manelistii sa stii ca ratat e ala care are/face toate alea . Si e si mai ratat ala cu telenovela aia... mai ratat e ala cu hummer . Ca e o masina de kkt . Mai mult fite dar e masina de armata asa ca nu te astepta sa aiba consum mic .

Hummerul lam catigat la pufuleti cu surpriza ;) Era promotie speciala cu Hummere...si sa stii ca e misthoo...maine ma duk sa o tunez ;).....ASA ca mai cumparati si voi pufuleti cu surpriza...poate castigati Termopane ;)

Link to comment
Share on other sites

Distractia de aici
este .... :blink: Ermm.. nu este... Legacy iti recomand sa citesti regulamentul sa vezi si tu ca nu e normal sa raspunzi la misto asa cum faci,
Am o groaza de chestii care vreau a le pun aici...si va promit ca o sa fie Super Fun..insa nu aku..ca rasu prea mult ingrasaha
. In plus trebuie sa folosesti un limbaj coerent pe care sa il poata intelege orice om normal... Ar tebui sa incetezi cu jignirile de genul "aku unii descopera ca sunt ratati" (cu un singur " i " apropo). Si userii reactioneaza la "comportamentul" tau pe forum nu la faptul ca tu ii faci sau consideri ratati.

P.S. Legacy ar trebui sa profiti de urmatorii 4 ani de scoala, sa mai recuperezi din cei 7 ani de educatie, iti vor fi de folos pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

auzi tu legacy...

te crezi destept fiindca ai scris/copiat asta? te crezi destept ca ai scris ceva funny?De corectitudine sa nu mai vorbim...

da tu?ai HUMMER?

ai plasma?ai dansatoare din buric? nu esti ratat la nici un punct?

1.Nu ma cred destept..deoarece nua m spus asta.

2.La lucrurile funny ma pricep cel mai bine..iar yo vreau sa distrez cat mai multa lume.

3.Cu gramatica nu prea o am :)

3.Da am Hummer catigat la pufuleti...Hummer Chinezesc :)

4.Cu plasma cam ai dreptate:nu am TV dar am monitor cu plasma.

5.Dansatoare am...numai cand ma duc in cluburi sau discoteci..dar nu tau din buric ci din altceva :)

6.Si da recunosc ca sunt ratat la cateva puncte..macar recunosc nu ca altii care se cred buricul pamantului

7.Scuze dac vam jignit

Link to comment
Share on other sites

Deci tu esti ca tipul acela de oamenii care nu ar recunoaste nici in ruptul capului ca este el de vina.Ce ai psotat tu incerci sa demonstrezi...ca nu esti un ratat insa esti...toti suntem.Si in 2 rand sunt AntiTelenovele..nu am vazut inviata mea o telenovela...Si cred ca tu te uiti la RBD :

Io cred k tu nu ai ce face, vezi cum vorbesti si cu cine vorbesti daca tu te crezi ratat nu inseamna ca si cei din jurul tau sunt la fel. Apropo imi recunosc greselile si nu ma uit nici la RBD nu am vazut nici o secventa din telenovela aia si tot AntiTelenovele sunt si eu asa ca o zi buna iti urez si eu in continuare :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

E veche, dar oricum a fost amuzant sa vadcati s-au agitat degeaba. Textul era ironic, si ala de l-a scris probabil era "ratat" din multe puncte de vedere, dar... unii is prea incordati.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...