Jump to content
Guest Sitaru L. Rares

Din nou in primul an de facultate!

Recommended Posts

Guest Sitaru L. Rares

Sa zicem ca am da putin timpul inapoi si am fi dinou in primul an de facultate? ce ati face in cazul asta, cum ati invata, distra, ati face ceva diferit de data trecuta...

Link to comment
Share on other sites

Guest Sitaru L. Rares

Intrebare un pic offtopic, cand s-a schimbat gramatica limbii romane s-a schimbat "Din nou" in "dinou" ? Just asking, maybe I need an update :)

:banghead: da asa e ... se pare ca mai trebuie sa iau o pauza din cand in cand ! 10x

Link to comment
Share on other sites

...pai eu snt anul II asa ca....daa ar fi sa mai fac o data primul an...as incerca sa nu mai am morcovul in prima sesiune.

Facultatea insa te schimba. Nu mai sun acele sedinte tampite cu parintii. NU mai esti stresat mereu cu lucrari si alte dracii. Este mai bine...inveti sa-ti organizezi materia....este altceva. Cred ca as sta in facultate toata viatza...asa ca mi-ar place sa raman in invatamantul superior! Nu as invata nici mai mult nici mai putin. Nu sunt ipocrit...am invatat la unele materii f bine...la altele...mai putin...

Link to comment
Share on other sites

ps sunt un tocilar integralist acum merg in anul 4

degeaba vorbesti prostii! Nu asociez cuvantul tocilar cu cuvantul integralist! Si eu sunt integralist...acum nu am nici o treaba...alii dau restante si eu imi vad de santierul pe care il am in casa...nu stiu ce as fi facut daca aveam restante...bine...eu sper si la bursa. daca tot pierdem 3-4-5-6 ani in facultate...hiadeti sa ramanem cu ceva....de ce sa pierdem 4 ani pentru o "hartie"?

Link to comment
Share on other sites

Guest Sitaru L. Rares

Sper ca nu te-ai suparat pe mine sau ai crezut ca am facut o gluma ironica, in niciun caz, insa am crezut ca poate s-a schimbat si chestia asta :)

Numai bine!

Pe bune chiar mi-a facut placere si ma bucur ca mi-ai atras atentia :right: !!

nu as schimba profilul asta e sigur dar sa fiu on topic poate as schimba orasul si as incerca alta universitate in rest totul e ok si nu prea regret nimik

ps sunt un tocilar integralist acum merg in anul 4 :P

da in ce oras ai fost? si poate ne spui si de ce l-ai schimbat, ca cel putin eu unul sunt curios ! :P

Link to comment
Share on other sites

pt inceput, as da la faculta in bucuresti, la david ogilvy, acolo unde am vrut sa dau si acum 4 ani si ceva, cand mi-au taiat elanul ai mei: "n-avem bani sa te tinem in bucuresti"... oki... bani aveam, sa zicem ca nu era bunavointa... asa am ajuns sa fac politehnica din timisoara, invatand limbaje de programare si sisteme automate in loc de comunicare si publicitate.

oh well, m-am impacat cu ideea si in primul an am avut urmatoarele realizari: am avut bursa primul semestru, am fost integralista, am invatat sa fumez, am mers la festivalul vinului unde am avut parte de cea mai crunta "ameteala" din viata, am plans putin la noaptea devoratorilor de publicitate fiindca am ajuns la poli, am iesit prin oras cam in fiecare zi, m-am inscris intr-un ong si am organizat un festival international, m-am indragostit (partea proasta - de 2 persoane), am mers prin intermediul facultatii in germania unde am avut rolul principal intr-o piesa de teatru, dupa ce s-a terminat anul 1 m-am hotarat ca renunt la poli si dau la alta faculta... si iata-ma trecand in anul 5 (tot la poli, daca e sa vorbim despre curaj)...

hmmm... chiar am facut destule lucruri. sincer, anul 1 si 2 din fac au fost cei mai faini ani din viata mea. bucurati-va de ei si nu va grabiti sa va gasiti un job :D a, da, sfat personal: invatati doar in sesiune ;)

Link to comment
Share on other sites

cred ca m-as face frate cu sala de lectura

de ce spui asta seba?

@Edelweiss...te rog....taoat lumea se duce ca...nu vreau sa jignesc pe nimeni...la Drept, ASE si sociologie...de parca numai de asta este nevoie in lume. Eu cred ca vei fi mai castigata....timpul va confirma/infirma ceea ce am spus.

Iar treaba cu lucratul...nu ma inghesui nici eu la munca....fac tot posibilul sa iau si eu o bursa...si incerc sa profit de ultimii ani ai copilariei...adica...fara servici..fara sa ma doara capul de ce voi manca seara....cat o sa mai plangem dupa anii astia...iar cine spune ca facultatea nu te schimba (in bine) este un ipocrit...simt ca incep sa vad altfel lucrurile. Din pacate voi face doar 4 ani facultatea....ideile geniale ale astora din minister...vom fi obligati sa facem si un master...ca sa fim la nivelul celor din generatiile trecute!

Eu va zic un singur lucru....este pacat sa trecem prin facultate ca gastele prin apa....acum nu zic ca trebuie sa ramanem cu ceva din materii ca ALGAED, analiza sau alte tampenii...dar din materiile de specialitate....parerea mea

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...