Jump to content
Cr1stY

Calitate sau Cantitate ?

Calitate sau Cantitate  

188 members have voted

  1. 1. Calitate sau Cantitate ?

    • Calitate
      174
    • Cantitate
      14


Recommended Posts

Ce e mult si ieftin nu e intotdeauna prost, iar exemple de produse si servicii scumpe si proaste gasesti cu duiumul.

Din cauza situatiei in care ma aflu, voi da votul pe urmatorul exemplu:

Banda metropolitana MULTA pentru 90% din retea care vrea muzica (luata de pe download.com si pusa in share, bineinteles), filme (trailere de pe CHIP, bineinteles) si jocuri (luate de pe linkmania, bineinteles)

si banda externa _mai_ putina pentru Julio Fernando Jose de Santa Maria Madre de Dios care trage tuturile lui sNaKey din extern.

Toata lumea e fericita, best-deal! :D

Link to comment
Share on other sites

Ideea era si raportul dintre calitate-pret / cantitate-pret.

tocmai. de-aia chiar nu pot alege. nu este vorba de calitate vs cantitate... e vorba cred pe raportul calitate-cantitate in corelatie cu pretul. orice produs poate fi cumparat cu o anumita calitate si intr-o anumita cantitate, avand la dispozitie o anumita suma de bani. sincer, nu pot sa afirm ca prefer sa mananc o ciocolatica elvetiana de 10g in locul a doua ciocolati "poiana", fiecare a 100g... dar nici sa-mi iau 20 de haine de la second hand in locul unei bluze de la "esprit". depinde de nevoi, depinde de gust, depinde de pretentii, probabil ca depinde si de snobism, din ce in ce mai ridicat in zilele noastre si in patria noastra.

Link to comment
Share on other sites

tocmai. de-aia chiar nu pot alege. nu este vorba de calitate vs cantitate... e vorba cred pe raportul calitate-cantitate in corelatie cu pretul. orice produs poate fi cumparat cu o anumita calitate si intr-o anumita cantitate, avand la dispozitie o anumita suma de bani. sincer, nu pot sa afirm ca prefer sa mananc o ciocolatica elvetiana de 10g in locul a doua ciocolati "poiana", fiecare a 100g... dar nici sa-mi iau 20 de haine de la second hand in locul unei bluze de la "esprit". depinde de nevoi, depinde de gust, depinde de pretentii, probabil ca depinde si de snobism, din ce in ce mai ridicat in zilele noastre si in patria noastra.

Dintre toate opiniile tocmai tu Brutus :).. clar calitatea. Intre nevoia de a avea cat mai multe lucruri si nevoia da e avea ce mai bun dar in cantitati mai mici .. clar merg spre a doua opinie si fara sa ma gandesc prea mult. Dai un ban dar face :right:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...