Jump to content
{JM}Alex Lifetaker

Arborele Genealogic

Recommended Posts

Stie cineva de unde se poate afla arborele genealogic al unei persoane? Si detalii despre inaintasi?

M-ar interesa sa aflu detalii despre stramosii mei, unde au locuit, ce nume aveau, ce ocupatie...cum pot intra in posesia acestor informatii?Se rezolva cu o cerere la Primarie?Presupunand ca toti stramosii mei sunt originari din Craiova...

10x

Link to comment
Share on other sites

Guest sensei84

la al doilea link de ce imi apare : Nu ai introdus date in formular sau cele introduse nu sunt corecte.

Apasa aici pentru a te intoarce la pagina anterioara.

...?

Arborele genealogic se poate face la http://zimbrotop.com/ag . Bafta all !

Link to comment
Share on other sites

Cred ca la Arhivele Statului, teoretic afli tot despre rudele tale, inclusiv drepturi de proprietate.

Practic, de cand cu restituirile, etc. s-au "pierdut" multe din documente, si ar mai fi o problema... dureaza :D . Pana vei afla tu raspunsurile, exista posibilitatea ca tu sa devii obiect de cercatare pentru urmasii tai :D

Link to comment
Share on other sites

Singurul arbore genealogic din care sa rezulte ca un stramos al tau a fost neamt se poate obtine de la Biserica - si nu ma gandesc la Biserica Ortodoxa. Doar acesta este luat in considerare de statul german. :D Oricum pentru un arbore genealogic probabil ca te poti adresa si Bisericii Ortodoxe - e doar o presupunere, daca nu obtii ce vrei sa nu ma invinovatesti :P

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva de unde se poate afla arborele genealogic al unei persoane? Si detalii despre inaintasi?

M-ar interesa sa aflu detalii despre stramosii mei, unde au locuit, ce nume aveau, ce ocupatie...cum pot intra in posesia acestor informatii?Se rezolva cu o cerere la Primarie?Presupunand ca toti stramosii mei sunt originari din Craiova...

10x

http://www.antena3.ro/images/galerii/ARBORE.jpg1193737812

Link to comment
Share on other sites

Cred ca la Arhivele Statului, teoretic afli tot despre rudele tale, inclusiv drepturi de proprietate.

Practic, de cand cu restituirile, etc. s-au "pierdut" multe din documente, si ar mai fi o problema... dureaza :D . Pana vei afla tu raspunsurile, exista posibilitatea ca tu sa devii obiect de cercatare pentru urmasii tai :D

nu merge:|

The requested URL /Documente/Structuri/Programul Arhive Nationale.pdf was not found on this server.

Apache/2.0.50 (Fedora) Server at www.mai.gov.ro Port 80

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...