Jump to content
Stargate

Cum?

Recommended Posts

Sa presupunem ca omenirea va supravietui inca 500 ani de acum incolo continuand dezvoltarea

tehnologica de acum - in mod normal corpul uman se va modifica pentru a se adapta noilor conditii

Cum credeti voi ca vor arata acei oameni?

Ideea este inspirata dintr-un film - nu imi apartine.

p.s. daca vreti se poate sugera si 1.000 ani.

Link to comment
Share on other sites

hmmm interesanta intrebare dar chiar daca se vor produce schimbari nu vor fi pe o perioada atat de scurta, cel putin nu cred ca o sa ne creasca o mana in + sau un picior mai lung ca celalalt

pe o perioada mai lunga probabil ca vom mai "suferi modificari" dar cel putin in ultima mie de ani omului nu i sau produs modificari extraordinare .... de ce sar produce acum ?

Link to comment
Share on other sites

Dc? simplu:

1. Alimentatia nu mai este de departe cea naturala; iar modificarile genetice si chimicalele (ingrasamintele) folosite ani de zile cu siguranta vor da rezultate vizibile.

2. Folosirea masiva a creierului (cu mult peste efortul depus acum 100 de ani de ex) cred ca va contribui la modificarea fomei capului.

Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca as vrea sa aratam asa. S-ar putea ca infatisarea noastra sa ramana la fel ca azi. Cel putin eu asa as vrea. Singurele lucruri "noi" sa fie telekinezia si puteri extrasenzoriale dezvoltate. Nu as vrea sa comunicam telepatic. (daca vreti voi argumenta da nu acum ca "nature calls")

@Stargate ... daca ceea ce fac oamenii in zilele noastre poate fi numita "gandire" (defrisari masive, distrugerea stratului de ozon etc) ... sincer as fi preferat sa ma nasc cand inca traiam in copaci. Fara poluare ! (daca as putea m-am muta intr-o padure, depaparte de lume, cu animale in juru meu, admir unele animale mai mult decat oamenii care fumeaza, se drogheaza si fac alte tampenii .... GDAMNIT I GOOTA GO )

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca gandesc bine sau rau , ci mai mult / =(( ca isi bat joc de totul in jur pt castigurile lor; ca natura nu apuca sa se refaca in urma oamenilor, asta e alta poveste mai grava. Daca vrei propune-o tu ca subiect de dezbatere.

Link to comment
Share on other sites

e o intrebare la care inca nu pot rapsunde ,dar pot presupune k vor fi mari diferente intre unii oameni ,dar chiar nu imi pot imagina acum asta.... probabil voi reveni cu un raspuns mai concret ...

dar totushi sper k nu vom deveni mai urati si sa ne skimbam culoarea pielii ,asa sper eu :D

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca gandesc bine sau rau , ci mai mult / =(( ca isi bat joc de totul in jur pt castigurile lor; ca natura nu apuca sa se refaca in urma oamenilor, asta e alta poveste mai grava. Daca vrei propune-o tu ca subiect de dezbatere.

Adevarat, but I hate humanity, dar la ritmul in care "evoluam" nu cred ca rezistam 1000 de ani ^_^ , vom fi toti fosile =)) .

Link to comment
Share on other sites

Hmm...Cum vor arata oamenii?Presupun k forma capului va deveni mai mare la crestet(in forma de gutuie pe romaneste :D ).Vom fi mai slabi,si astfel nu la fel de rezistenti cum suntem acum...Desigur vom fi mai dezvoltati din pct de vedere tehnologic si mai inteligenti...

Cam asha arata viitorul pt mine...Si ,in caz,repet in caz k vom ajunge pana acolo(2500-3000) vom fi ca in StarWars!Ori acum,ori mai tarziu tot ne vom distruge... Dak intervine Divinitatea mai vb dar in caz k nu intervine sigur ne distrugem pana atunci :) .

Link to comment
Share on other sites

o sa mergem pe alte planete,si o sa dam de goaulzii,ei vor vrea sa fim sclavii lor dar noi intram in alianta cu Asgard si o sa fim protejati :D

And in the darkness of those times a warrior rises from the ashes of the fallen empire. He stands and says, "Roar!” In his rage he starts powering up and suddenly ... he farts and destroys humanity, as we know it ... damn ... oh well ... it might happen...

Aici suntem intrebati cum o sa aratam, nu ce o sa facem.

Link to comment
Share on other sites

Ti-ar place sa pui mana pe ceva tehnologie Asguard, nu? :gun: cat despre varianta de a fi sclav...nu cred ca e prea apetisanta... :(

Oare va mai fi fol gura si limba pt a comunica cu ajutorul sunetelor?

p.s. vocea lui Thor este a lu' Daniel Jackson, nitel modificata (mai exact Michael Shanks)

Link to comment
Share on other sites

probabil vom evolua foarte mult , dar parerea mea este ca o sa aratam din ce in ce mai urat daca traim atatia ani ,desi vom fi sau mai bine zis oamenii vor fi mai inteligentzi ! oricum ,probabil vor face hotele in spatiu :lol: cool ;)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...