Jump to content
Stargate

Pentru fumatori

Recommended Posts

Acum am 18 ani fara 9 zile . Prima data cand am pus gura pe tigara a fost la 7 ani . A fost defapt o joaca in rest am mai fumat asa pe la chefuri , baluri si alea alea dar de vreo luna si ceva fumez incontinu si incerc sa ma las dar fumez cam mult si nush daca o sa pot .

Fumez Kent 8 si cand vreau sa fumez mai putin imi iau PALL MALL Lights pachet mic .

Obicei prost fumatul , dauneaza sanatatii da' problema cea mai mare pt. mine sunt banii cheltuiti sad.gif (in jur de 200 RON pe luna) .

Daca nu as fuma 2 luni as strange bani de Tiesto daca e sa mai vina in Romania smile.gif .

Link to comment
Share on other sites

La 20 de ani m-am apucat...deci fumez de vreo 13 ani shi am incercat sa ma las de vreo n ori biggrin.gif Caut reteta pt. asta(da nu chestia cu vointa ca nu tine biggrin.gif )vreun trick ceva eusa_whistle.gif

Ah da fumez tigari(nu fac reclama) 24.gif

Link to comment
Share on other sites

De lasat...greu...unchi-miu gasise niste pastile care dupa 2 zile dadeau stari de voma si greata la mirosul de fum de tigara...cam radicala metoda, dar eficienta.

Si asa s-a lasat. sef.gif

Vorbesti serios ? blink.gif Zimi cum se numesc pastilele si de unde le iau . Presupun ca de la farmacie .

Stargate da' tu esti spamer nu gluma .

Link to comment
Share on other sites

am fumat prima oara la ziua de nastere a unui prieten (15-16 ani)

am bagat un kent8 pe gat, am dat 2 beri cu sec (din sticla) si eram tare fericit.. nu mi-a placut..

a 2-a oara cand am fumat, am fumat la 19 ani, bausem 2 litri de vin de tzara si m-am apucat sa fumez trabucuri.. in 20 minute eram in piscina si peste 10 minute dansam pe manele si muzica populara ( my first time )

nu-mi place mirosul, nu-mi place obiceiul, nu-mi place sa ma ametesc foarte repede. punct

Link to comment
Share on other sites

Cred k pe la 12-13 ani mam apucat de fumat, ce tzigari fumam?,pai pe atunci ma invatat un preten sa fumez bagam mai multe feluri de tigari..nu mai tin minte cum se numeau biggrin.gif ...nu stiam sa trag in mine, oricum imi erea najpa, prima tigarea pe care am pus`o in gura erea Kartier..dupa 1 luna asha imi cumparam numai marlboro light..shi vreo 3 ani cred k am bagat in mine numai marlboro light, din 2001 m-am dat pe kent 8, pt k sunt mult mai bune shi mai usoare..Oricum nu pot fuma din orice asha deam**lea, numai la o cafea un suc ceva etc..smile.gif

Link to comment
Share on other sites

cand eram mai mic (12 ani cred) am incercat la tara sa trag dintr-un Carpati 24.gif,evident am tusit vreo 10 min.in liceu eram printre singurii baieti din clasa care nu fumau,si tot nu m-am apucat smile.gif ,a contat foarte mult ca nimeni din familie nu fumeaza.si nici nu o sa ma apuc icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

prima tigara am fumato pe la 8 ani cam asa ... ( curiozitatea asta ... ) si in rest pe la petreceri si in cluburi ocazional mai fumez o tigara , doua. totusi sunt mandru ce desi in jurul meu toti fumeaza .. (familie , prieteni ... ) eu nu mam apucat si sper sa nici nu ma apuc. icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

prima tigara am fumato pe la 8 ani cam asa ... ( curiozitatea asta ... ) si in rest pe la petreceri si in cluburi ocazional mai fumez o tigara , doua. totusi sunt mandru ce desi in jurul meu toti fumeaza .. (familie , prieteni ... ) eu nu mam apucat si sper sa nici nu ma apuc. icon_thumright.gif

te contrazici singur. mai sus zici ca fumezi ocazional, deci te-ai apucat smile.gif.

Link to comment
Share on other sites

Pfiuuu prima oara am pus tzigare in gura pe la 7 ani asa cred si de fumat m`am apucat la 14 ani si acuma am 21 (fumez min 1 pachet juma de tzigari pe zi...cam aiurea stiu)...fumez Kent 8 sau dak nu am bani Marlboro Lights mic biggrin.gif

...si pt cine vrea sa se lase , am un prieten kre si`a cumparat de pe net o cutie cu 30 de plasturi daia cu nicotina , si si`a luat si tutun de mestecat (iei f putin tutun si il pui in guma de mestecat , da f f putin k te ia ameteala doar am incercat si yo si e naspa si in caz k nu ai tutun de mestecat poti sa pui tutun normal)...oricum cel mai greu e sa scapi de gestul in sine de a duce tzigarea la gura...cel putin asa mi s`a zis...si au trecut 3 luni si baiatul asta nu mai fumeaza si era fumator inrait gen 2 pachete de tzigari pe zi...

...ramane sa incercati .

Link to comment
Share on other sites

mda..am fumat...de la 16 ani si inca fumez...dak nu fumez ma plictisec....cafeaua nu e buna fara tigara...la chefuri e tot una k fumezi sau nu..la cat fum inhalezi...M-am lasat d cateva ori si mai pot sa ma las...numai ca..ashtept o ocazie speciala k sa ma als forever

tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...