Jump to content
Stargate

Va este frica

Va este frica de injectie?  

137 members have voted

  1. 1. Va este frica de injectie?

    • 1. Da
      24
    • 2. Nu
      84
    • 3. Un pic
      29


Recommended Posts

depinde ... penicilina si antitetanosu dor ca *%&(#%

da asa de obicei nu am probleme (desi pana acum 4-5 ani eram ingrozit)

dar totusi ... cand mergi la spital si vezi o baba grasa cei tremura mana si poarta ochelari cu dioptria de 7 indicandu-ti ca ea iti face injectia (sau iti ia sange ... MAI RAU) atunci sa stiti ca e timpu sa prefaci o lesinare

Link to comment
Share on other sites

stupid topic , puteai sa intrebi "de ce iti este frica" nu daca iti e frica de injectie , asa fac si eu maine topic si intreb daca le e frica de urs wink.gif

ot : nu imi e frica de injectie dar imi e foarte frica de freddy kruger , sunt marcat , cred k lesin daca-l vad pe unu imbracat cum era ala+gheara :~(

Link to comment
Share on other sites

stupid topic , puteai sa intrebi "de ce iti este frica" nu daca iti e frica de injectie , asa fac si eu maine topic si intreb daca le e frica de urs ;)

ot : nu imi e frica de injectie dar imi e foarte frica de freddy kruger , sunt marcat , cred k lesin daca-l vad pe unu imbracat cum era ala+gheara :~(

Nu e stupid topicul; n-ai citit tu cum trebuie - e vb de copii speriati intentionat cu un lucru normal de parinti absurzi. Trauma ce marcheaza adultul - asta voiam sa reliefez.

Astept postul cu ursu(s) =))

Link to comment
Share on other sites

pana am avut amigdalele am luat cam 30 / 40 penicilin injectii pe luna si cum miam revenit again la doctor cu amigadalele si iara injectii(cu boabe numi trecea) apoi am luat 1 an jumate moldamine ptr reomatism...

in 2001 sept. 10 mio scos amigadalele de atuncia doar 1 singura data (anu trecut cand am fo la mare mam racit si am ales variant cu injectii )

Mam obisnuit

Voted; nu

;))

Link to comment
Share on other sites

Hehe.Nice topic.Am ras putzin.

Ok ok...Prima oara am facut injectie la gradinitza.Nu aveam nimic,dar au inceput ceilalti baieti din grupa mea sa planga si cand i-am vazut am zis k doare foarte tare si am inceput sa plang.Am plans cam 2 ore =)) .Acum in a8-a am facut o injectie si nu pot sa spun k nu a durut.M-a usturat, adevarat , dar nu m-am uitat cand mi-a facut injectia si nu mi-a fost frica :D .Dak ma uitam sigur imi era frica.Acelasi lucru patesc si la inaltimi mari.Dak ma uit in jos -UPS- ma apuca ametzeala si ma doare capul si automat imi este frica,dar dak nu ma uit in jos nu am prob si frica nu apare :D .

Voted : Nu .

Link to comment
Share on other sites

Nu mi frica de injectii dar ma cam sperie cand fac analize complete si alea alea ... cum trage sange din gatul meu...marog am iluzia ca asistentele is vampirii viitorului.Plus de asta nu am rabdare la analiza din deget baga acu si astepti frate minute sa vezi cat de repede se coaguleaza sangele si ii chiar booooring.Am fost in perfuzie(o gripa mai urata fara pofta de mancare) la spital si pana mia gasit o vena sa imi bage perfuzia ma gaurit de vreo 4 5 ori si a 6-ea a reusit era mai fain ca o strecuratoare,imaginativa si voi :P

Stargate incaodata da dovada de amabilitate si carisma un user inrait de pe LM forum ... :cool2:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@Predator One:"LOL ? nu mi-a fost niciodata frica de un ac amarat o_O".Predatore nu tot timpul e un simplu ac anty gripa de care cred ca ai facut tu.Ai auzit de vacinul de a VIII-a , ei marog nustiu daca da sau nu sincer nu vreau sa ma laud dar miau spus prietenii(Henos,Link,Nickro) cat de rau e cati amorteste mana si e dureros.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@H8 me:"stupid topic , puteai sa intrebi de ce iti este frica nu daca iti e frica de injectie , asa fac si eu maine topic si intreb daca le e frica de urs" stargate nu a intrebat de ce ne este frica deoarece este un topic anterior cu intrebarea asta el vroia doar sa afle dak uni dintre noi au sechele cum aveau rudele lui nu te mai baga daca nu sti...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imi cer scuze de off topic

By the way: Voted NU

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...