Jump to content
Stargate

Va este frica

Va este frica de injectie?  

137 members have voted

  1. 1. Va este frica de injectie?

    • 1. Da
      24
    • 2. Nu
      84
    • 3. Un pic
      29


Recommended Posts

Cand esti copil mic si unii parinti (idioti) te sperie ca daca nu esti cuminte te duce la injectie, poti ramane cu sechele.

Iar la maturitate sa te scapi in nadragi cand auzi de seringa si ac (am cunoscut multe cazuri).

deci, votati wink.gif

Link to comment
Share on other sites

orice provoca durere...atrage teama...nu?

stiu ca atunci cand eram mic eram atat de speiat de injectii incat atunci cand intram pe strada unde avea cabinetul doctoritza mea incepeam sa plang....

Link to comment
Share on other sites

Copil fiind, cand venea vb de analize si de trezit dimineata pentru a mi se lua sange, simteam cum mi se innoada matele de frica si mi se usuca gura - panica in toata regula - holurile mirositoare a spirt si apoi tipa aia grasana cu halat alb ! 13.gif

aoleu !

Apoi mi-a trecut...mi-a trecut atat de mult, incat m-am insurat cu o asistenta medicala cool2.gif24.gif

end of story photo.gif

Link to comment
Share on other sites

PFff, in principiu NU. Cand aud : Hai Radule ca tre` sa mergi la vaccin/injectie, zic OK.

Haida. Dar cand ajung acolo, daca vad ac subtzire, stau flex, daca vad ac gros de pe vremea cand era bunica fata mare, incep sa ma treaca fiorii ! biggrin.gif

Dar voted NU. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Depinde de injectie ...daca-i vaccin simplu ( ptr a prevenii o boala )..nu mie ''teama'' ..in schimb daca ii o injectie tip ( moldamin ..penicilina ..) alea dor..spun din proprie experienta dar..

VOTED:NU biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

nu mi frica de loc.. de 3 ani fac.. 20 de injectzii pe an.. sau 30 smile.gif de Moldamin.. iar cand eram mic am laut Penicilina.. smile.gif shi injectziile de la shcoala binentzeles.. n`are de ce sa`tzi fie frica..

P.S. nici la dentist nu mi frica sa ma duc..

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am trecut prin alte chestii mai "dureroase" ca sa-mi mai fie frica de o injectie.

Am facut destule in the ass, imi amintesc ca ma intorceam acasa "cu picioarele in maini" , la cat de paralizate era fesele laugh.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...