Jump to content
Guest MYSHULAKE

LAMURITI-MA ! PLS

Recommended Posts

Guest MYSHULAKE

SALUT !

Am si eu o problema care mah depaseste biggrin.gif cred , am net de 19$ si nu stiu de ce trag asa de greu orice de pe huburi.

yo am crezut c-o sa zbarnaie dar se pare ca m-am inselat crybaby2.gif

se poate sa-mi dea cineva un sfat, poate mai trebe sa mai setez ceava, instalez sau o adresa de hub buna, orice eusa_pray.gif

VA SALUT! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

In primul rand ai gresit sectiunea

in al doilea rand.......de la cine ai net ? o.O

in al 3-lea rand ......vezi si tu de la cine tragi , nu toata lumea are isp calumea :/

d0oh...

te salut !

Link to comment
Share on other sites

da si tu mai multe informatii daca vrei un raspuns concret de ex: ce isp ai? cu ce viteze tragi de pe odc de zici k merge prost? daca ai rds fibrelink cu ab de 19$ ai banda de 2048kbps ceea ce inseamna cam 256kB/s tu ar trebui sa prinzi pe odc in jur de 200-230kB/s acuma spune-ne cat prinzi ca sa ne dam seama daca e slab sau e cat trebuie. Daca vrei sa zbarnaie opteaza pentru o retea de cartier dar nu te astepta sa mearga bine pe toate planurile, de obicei retelele de cartier ofera doar o viteza mare metropolitana dar uneori latente scazute, viteza mica pe extern, intreruperi dese....

Link to comment
Share on other sites

Te sfatuiesc sa ramai pe RDS...nu te baga la retele de cartier, daca vrei sa ai un ping rezonabil in jocuri si sa-ti mearga externul bine..

Ce viteza prinzi totusi?

Ma gandesc ca te asteptai sa prinzi 2000 kb/sec si acum prinzi in jur de 200 kb/sec. smile.gif 1 byte=8 biti.. trebuie sa imparti la 8 sa vezi viteza reala smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Cauta la mine in semnatura, e un thread despre cum sa devii Active pe huburi. Cei care sunt pasivi nu pot trage de la alti pasivi, si deci dintr-o data nu poti trage de la vreo 75% din cei de pe huburi. Daca treci Active poti trage de la oricine si deci sunt mult mai multe surse, si legatura merge mai bine. Multe huburi nici macar nu permit pasivilor sa faca download, pt ca se face prin hub.

Link to comment
Share on other sites

radw, daca el foloseste odc-ul, nu va putea sa traga la tel de tare ca unul care foloseste strong dc, zion, sau altele care sunt capabile sa traga de la mai multi useri...deci cred ca mai bine si-ar lua un astfel de program si apoi sa faca ce ai zis tu!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...