Jump to content
Adi

Caldura

Recommended Posts

Cea mai mare caldura din ultimii 2.000 de ani

de V. M.

Pe Pamânt se înregistreaza cele mai ridicate temperaturi din ultimii 2.000 de ani, se arata într-un raport al Academiei de Stiinta din SUA. De vin? sunt oamenii carora le pasa din ce în ce mai putin de poluarea planetei. Cea mai grava situatie este în emisfera nordica, unde ghetarii au început sa se topeasca, iar gaura din stratul de ozon este din ce în ce mai mare.

E din vina americanilor... si nu numai... a tuturor cetatenilor ai pamantului.... ce parere aveti? toate poluarile astea.... distrug OZON-ul.... in cativa ani ( vro 200 ) nu cred ca va mai fi viata pe pamant... doar dak s-ar actiona rapid... violent1.gif si vine un geniu care sa ne salveze... pana acum NOSTRADAMUS mintit intr-o oarecare masura.... tot mai multe inundatii se formeaza pe pamat... e ceva cu vremea clar.... :|

Link to comment

La faza aceasta sunt si oameni in 50% implicati cu poluarea....decizie mai bine sa va duceti zi de zi la strand sau sa va rugati sa ploua cum a plouat astai acuma este o racoare biggrin.gif numai bun de facut o plimbare pe afara eusa_whistle.gif

Link to comment

La faza aceasta sunt si oameni in 50% implicati cu poluarea....decizie mai bine sa va duceti zi de zi la strand sau sa va rugati sa ploua cum a plouat astai acuma este o racoare biggrin.gif numai bun de facut o plimbare pe afara eusa_whistle.gif

roaga-te sa nu vina inundatia peste tine eusa_doh.gif

Link to comment

Parerea mea e ca pamantul a trecut prin diferite ere glaciare si caniculare(sau cum sa le zic dontknow.gif ). Ca poluarea grabeste o era caniculara;se pare ca da. Oricum alternarea diferitelor ere se pare ca-i un lucru normal pe pamant asa ca nu-mi fac probleme,specia umana nu va disparea de pe Terra doar probabil ca vom avea o era mai calduroasa decat altele.....ca doar abea am iesit dintr-o era glaciara.

Ce vom face noi ca specie,pai cred ca ne vom adapta conditiilor de mediu pe parcursul generatiilor si cum am supravietuit atator ere de pe pamant vom trece si prin asta.

Ce vom face noi cei de azi,pai cred ca vom face copii tot mai negri si vom bea tot mai multa apa!!!! 24.gif Glumesc.

Link to comment

Din pacate Adi are foarte mare dreptate in curand pe pamant va veni asha zisa "a doua viata".Dupa spusele oamenilor de stiinta si presupunerea mea pamantul va fi inundat in totalitate dupa topirea polilor.Din pacate nici macar unui om politic (hai sa zic din romania) nui prea pasa de situatia in care este pamantul la ora actuala.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...