Jump to content
SeBi

RDS...si ideile lor

Recommended Posts

ma intriga anumite actiuni intreprinse de SC RDS & RCS SA ...au introdus noul fiber link...iar intr-o scrisoare primita de la ei mi se spunea ca voi trece automat pe Finer link...incepand de pe 5 mai....bun

surpriza vine in momenul in care aflu ca sunt incluse si 30 de minute in retelele mobile...ei bine...eu nu beneficiez de ele? de ce? Nu sunt client nou....o chestie tampita...deoarece eram client in momentul introducerii FL-ului (fiber link)...deci...eram un client nou...pentru un serviciu nou....

Care ar fi solutia sa beneficiez de aceste minute? sa inchid abonamentul si sa-mi fac altul....in loc sa-si aprecieze clientii vechi...rds-ul ii desconsidera...voi ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Minutele in retelele mobile sunt o promotie pentru noii abonati de FiberLink.

Asa cum si la Orange si la alte firme sunt promotii asa au si ei. Nici eu nu o sa beneficiez de minutele astea, asta e, cum si la Orange nu am prins abonamentul de 7 USD, am primit numai 10 nationale pentru 2 ani de contract la 8 USD( acum sunt 20 daca te abonezi).

Daca renunti la contract si faci altul tot nu o sa primesti minutele ce doar asteptarea pana te va reinstala din cate stiu eu.

Te rog pune scrisoarea undeva scanata daca ai posibilitatea.

Merci mult.

Later Edit:

@und3rcOv3r Nu beneficiezi de ele. Cine ti-a zis asa?

Edited by Hadrian
Link to comment
Share on other sites

deci :

Fiber link e disponibil doar in anumite zone : Colentina , tineretului , militari si in curand Berceni (ma refer pt BUcuresti)

minutele in retelele mobile sunt pentru cei ce isi fac abonament acum cand e promotia nu si pentru cei vechi

Ce poate sa fie mai ieftin decat RDS.Tel 10 centi pe mobile , 2 centi in RTC , 1 cent in RDS ca sa nu mai spun de miile de minute gratuite

Link to comment
Share on other sites

NU...nu aveti dreptate...si stiti de ce? pentru ca acolo nu este trecut nimic.... ca promotie...ci pur si simplu este o descriere a serviciului http://www.cablelink.ro/fiber/fiber.htm da....poate fi asemanatoare cu promotia orenge...dar la ei scrie clar "ABONEAZA_TE PANA LA....SI BENEFICIEZI DE ....."....la astia NU...si practic am trecut si eu la fiber link....da` ma rog....asta este

bine...si vine si completarea..undeva ascunsa

Poate un client Cable Link conectat prin modem de cablu sa migreze la oferta Fiber Link ?

Un client conectat prin modem de cablu poate sa migreze la pachetul de Internet aferent ofertei Fiber Link, el ramanand cu pachetul de telefonie inclus in acest moment. Minutele gratuite catre retelele mobile sunt oferite cu caracter promotional pentru clientii noi, care subscriu la serviciul Fiber Link in acest moment.

Link to comment
Share on other sites

Facilitate pentru utilizatorii noi, eu am facut ieri abonament la orange pe 2 ani, am luat un telefon k lumea(k750) la 5 milioane si 25 minute nationale lunar.Plus 100 smsuri gratuite in primele 4 luni(si 50 MMSuri lunar).

Sunt persoane care au asteptat 2 ani ca sa primeasca ceele 25 minute nationale...si eu le-am obtinut din prima zi... asa ca, eu ii inteleg pe cei de la RDS...strategie de marketing, deh...

Link to comment
Share on other sites

Facilitate pentru utilizatorii noi, eu am facut ieri abonament la orange pe 2 ani, am luat un telefon k lumea(k750) la 5 milioane si 25 minute nationale lunar.Plus 100 smsuri gratuite in primele 4 luni(si 50 MMSuri lunar).

Sunt persoane care au asteptat 2 ani ca sa primeasca ceele 25 minute nationale...si eu le-am obtinut din prima zi... asa ca, eu ii inteleg pe cei de la RDS...strategie de marketing, deh...

da mai...am inteles ca asa este...dar trebuia sa scrie ca este o promotie...trebuia sa scrie acolo unde este descrierea serv...nu sa induca lumea in eroare

PS...unde e "dracusorul ala albastru" =>>seba18...ca nu prea l-am mai vazut

Link to comment
Share on other sites

bine...eu nu cred ca se va dubla viteza pra curand....vom mai avea de asteptat...uitati-va la astia de la RTC....au niste tarife exagerate....si o viteza...proasta in comparatie cu a rds-ului!ce imi place este ca sambata si duminica ne ofera viteza maxima specificata in contract...ma rog...in promotie.....

ai inca ceva....pai puteau sa ne dea minutele asa cum ne-au marit si viteza.... biggrin.gif ....

ce ne faceam daca veneau si ziceau ca fiber link-l e valabil doar pentru cei care isi fac acum abonamente????????????? eusa_whistle.gif

Link to comment
Share on other sites

baieti da in medie care e rata de transfer adik chiar e 1mb/s ? :|

pai....este ...dar dupa 0 noaptea sau i week-end...cel putin in brasov asa este...ziua....merge downlaod-ul cam cu 45 (de pe extern, evident)...ma refer la ab de 9

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...