Jump to content
fernandodaniel72004

Google Adsense

Recommended Posts

Am intrat si eu in programul asta (yei smile.gif ) Mi-am facut prima suta de dolari in 3 zile!!! (looool) Dar acum am contul banat pt invalid clicks! Nu stiu sigur de ce pt k nu mi-am apasat singur pe reclame (am citit regulamentul), singura chestie din regulament care am incalcat-o e ca am rugat toti utilizatorii care intra sa-mi apese pe reclame. Acum nici ca mai pot vreodata sa folosesc programul asta. Pacat ca mi-am facut sperante degeaba comp03.gif

A mai patit cineva ca mine? Aveam 112$ cand mi-au inchis contul.

Si m-ar interesa ce alte programe de afiliere cunoasteti. Pls. smile.gif Dar sa fie verificate daca se poate... Nu ca hotii astia de la google... no comment 3 useri si-au instalat firefoxul prin mine, deci trebuia sa primesc 3$ dar am primit doar 25 de centi... Cum vine asta nush... violent1.gifqleft1.gif As mai incerca sa-mi fac un cont pe numele unui prieten dar nush... cred ca toata chestia cu invalid clicks a fost ca sa nu-mi primesc banii.

Link to comment
Share on other sites

Am intrat si eu in programul asta (yei smile.gif ) Mi-am facut prima suta de dolari in 3 zile!!! (looool) Dar acum am contul banat pt invalid clicks! Nu stiu sigur de ce pt k nu mi-am apasat singur pe reclame (am citit regulamentul), singura chestie din regulament care am incalcat-o e ca am rugat toti utilizatorii care intra sa-mi apese pe reclame. Acum nici ca mai pot vreodata sa folosesc programul asta. Pacat ca mi-am facut sperante degeaba comp03.gif

A mai patit cineva ca mine? Aveam 112$ cand mi-au inchis contul.

Si m-ar interesa ce alte programe de afiliere cunoasteti. Pls. smile.gif Dar sa fie verificate daca se poate... Nu ca hotii astia de la google... no comment 3 useri si-au instalat firefoxul prin mine, deci trebuia sa primesc 3$ dar am primit doar 25 de centi... Cum vine asta nush... violent1.gifqleft1.gif As mai incerca sa-mi fac un cont pe numele unui prieten dar nush... cred ca toata chestia cu invalid clicks a fost ca sa nu-mi primesc banii.

poftim cultura, abia ma tin sa nu te injur.

pai cum sa iti rogi ma prieteni sa dea click pe alea? la tine a fost rata CTR de 100% de aia ti l-au banat fara sa te mai bage in seama...

pfff ce copii BangHead.gifBangHead.gifBangHead.gif

aia care afiseaza reclame prin intermediul google dau niste bani acolo, pentru fiecare click aia dau cam 10 centi din care googleul ia 3 si tu mai ramai cu 7(depinde de link), iar tu nu ai facut altceva decat sa le f*ti banii alora. cum naiba te-a acceptat google? si cum ai facut 100$ in 3 zile ? cam aiurea, lol... copii romani violent1.gifviolent1.gif

Link to comment
Share on other sites

cum naiba te-a acceptat google? si cum ai facut 100$ in 3 zile ? cam aiurea, lol... copii romani
Mai usor decat mi-am imaginat. tongue.gif ( A 2-a zi am primit acceptul, pe bune) "Copii romani" au "talent" biggrin.gif (glumeam, chill) (Apropo sunt major... poate sunt un pic prea distrat dar nus copil tongue.gif ) Anyway uite si o poza, a 2-a zi dupa ce am pus reclamele pe site(eram fascinat de rezultate smile.gif ) Aveam CTR de 67.2%. Destul de mare dar oricum nu era 100% Si nu vad care e problema daca toti care intrau la mine imi vedeau reclamele... Nu era interesul lor (utilizatorilor de adwords) sa fie vazute de cat mai multe persoane?! Ma rog... Poza

aia care afiseaza reclame prin intermediul google dau niste bani acolo, pentru fiecare click aia dau cam 10 centi
Man credema ca stiu prea bine cum functioneaza sistemul. Sunt unele linkuri de la care primesti si 25 de centi.

Am auzit si de niste trucuri care iti pot mari mult castigul. Reclamele de pe site sunt afisate in functie de continutul siteului, deci daca siteul e bazat pe ceva care nu prea se cauta slabe sanse sa castigi bine / click.

Link to comment
Share on other sites

Nope, du-te fugutza la biblioteca sa te mai "culturizezi" un pic... ca pierzi timpul de pomana pe-aici.Vorba ta, "copii romani"...

Puteai scrie ceva mai lame? Atat poti? Ma dezamagesti... te credeam un tip putin mai cerebral, care gandeste inainte sa zica ceva.. pff, naspa photo.gif

fernandodaniel72004 oricum e nasol ce ai facut si ideea ta de a frauda in continuare si altundeva..

Link to comment
Share on other sites

Puteai scrie ceva mai lame?

fernandodaniel72004 oricum e nasol ce ai facut si ideea ta de a frauda in continuare si altundeva..

Nu... vreau sa fac alt site... si sa fie pe bune, nu sa ma rog de toti sa primesc clickuri. M-am gandit la un site deja. Nu trebuie "decat" sa-l fac vizitat... ca spatiul publicitar mi-l vand eu pe Adbrite (m-am inscris acolo) Oricum cu Adbrite castigi mai bine numai ca trebuie sa vi u personal cu o oferta si daca ai un site naspa nu castigi nici macar un cent (nu te sponsorizeaza nimeni). sad.gif Pe cand la google nu conta ce site ai doar daca ai sau nu clickuri (cam asa ceva).

Daca mai vrea cineva sa se apuce de adsense va pot ajuta eu cu aprobarea siteului. Oricum daca intrati in programul asta... macar sa fie pe bune, nu merge cu smecherii, te prinde repede. Si mare grija sa nu va apasati singuri pe reclame! (sunt turbati la faza asta 1 data de 2 ori daca ai apasat si te-au scos din program, citeste forumurile de pe net).

Link to comment
Share on other sites

E penibil sa iti faci site pentru ca tu sa strangi bani cu ads idioate, pe care oamenii n-o sa dea click 99% din cazuri.

Stii ce daca vrei bani si tot esti major, am o idee buna pt tine : Get a job ! icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

E penibil sa iti faci site pentru ca tu sa strangi bani cu ads idioate, pe care oamenii n-o sa dea click 99% din cazuri.

Stii ce daca vrei bani si tot esti major, am o idee buna pt tine : Get a job ! icon_thumright.gif

penibil? mai bine zis inteligent. stai degaba si la un simplu click iti vin banii.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...