Jump to content
The Connection

Cum sa iti creezi propia lightsaber

Recommended Posts

Allways wanted your own lightsaber? now your dream has come true! this website teaches you to build a lightsaber. there are 8 main types to build and edit. the sabers are made of steel and plastic. take a look at this fabulous site!

click the link below.

http://bigyellowbox.tripod.com/

ma apuc de maine . kar.gif . ma ajuta prietennii of corse biggrin.gif

edit : uitati ce a facut 1 prieten

Cel mai simplu faci comanda speciala la un neon subtire si de ce lungime si culoare vrei. Si-l puin intr-un suport la acumulator )

tu macar te-ai uitat cum ies alea ? ies mishto tare

eu am asa ceva  sa te vad in actiune oh master of the uknown form....that is...form 8, the noob form 

omule ala nu sunt eu asa ca nu spera ca m-ai jignit . oricum eu o faceam pe aia dubla yum.gif .

si eu am 3 sabii laser dar alea is cumparate. 1 jedi adevarat si le face singur . did you make them yourself? sincer in fiecare post al tau incerci sa ma jignesti . UN JEDI NU ARE URA IN EL . El ESTE CALM SI NU ATACA DECAT ATUNCI CAND TREBUIE . CEEA CE FACI TU E RAZBUNARE DOAR PT CA TI_AM ZIS CA AI POSTAT GRESIT de 2 ori in acceasi zi .oricum revin la intrebarea mea : Ai facut-o tu sau ai cumparat-o?

Ti-am editat poza si am facut-o mai mica pentru ca deforma pagina.Ai grija pe viitor la dimensiunile pozelor pe care le pui pe forum.

Edited by silversky
Link to comment
Share on other sites

Sa zicem ca i faci cu un neon smecher si acc, dar sunetul acela specific? cum il reproduci? faci vuum, vuuum prin fata blocului?

si apoi vb gatuit spre baba de la parter - "te asteptam cotoroantzo ! sunt cu intretinerea la zi, nu te mai zgai asa; oricum o sa mori" starwars0ve.gif

nanana.gif049.gif

Link to comment
Share on other sites

Bai Uamenilor, voi luati toate chestiile alea din Star Wars in serios...geez, prea sunteti obsedati de tot ce este legat de SW.

Mai aveti un pic si va cumparati un urs si-l tundeti ca "ciubaca"... blink.gifceuameni.gif

Cum sa iti creezi propia lightsaber

Si btw, eu cred ca se zice cum sa-ti creezi propriul lightsaber...sasu poate propria sabie laser

Link to comment
Share on other sites

cool biggrin.gif si eu imi faceam acum vreo 15 ani sabii din betele de mos nicolae. da' alea erau in principiu bete din lemn pe care le inveleam in staniol si cofectionam si-un maner de carton... ce stiam eu de neoane pe vremea aia...

nice reclama, adi.b icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

cool biggrin.gif si eu imi faceam acum vreo 15 ani sabii din betele de mos nicolae. da' alea erau in principiu bete din lemn pe care le inveleam in staniol si cofectionam si-un maner de carton... ce stiam eu de neoane pe vremea aia...

Ok.How old are you ? biggrin.gif

ontopic : Erau la un moment dat de vanzare prin piata din cate tin eu minte(produse parca de chinezi sau turci), facute din plastic si cu ceva sursa luminoasa inauntru de se aprindeau,si noaptea se vedeau ok.

Link to comment
Share on other sites

Ok.How old are you ? biggrin.gif

ontopic : Erau la un moment dat de vanzare prin piata din cate tin eu minte(produse parca de chinezi sau turci), facute din plastic si cu ceva sursa luminoasa inauntru de se aprindeau,si noaptea se vedeau ok.

Aha, sabii mici, aveau parca vreo 30 de cm, si luminau doar la baza tubului laugh.gif . Da se stricau imediat happy.gif

Link to comment
Share on other sites

io am o sabie chiar de la Darth Vader, e reala, nu e neon si + ca cand o sting raman doar cu maneru in mana nu cu neonu in sus...cel mai mult o folosesc pe profi si cand mai cade curentu o folosesc sa vad unde ma bij sa nu adu pe langa.

acum lasand "gluma" la o parte, nu se merita se deve doar cand e intuneric.. se vede si ziua dar slab starwars0ve.gif

Link to comment
Share on other sites

UN JEDI NU ARE URA IN EL . El ESTE CALM SI NU ATACA DECAT ATUNCI CAND TREBUIE . CEEA CE FACI TU E RAZBUNARE DOAR PT CA TI_AM ZIS CA AI POSTAT GRESIT

daca stiam ca asa e ma lasam de fumat si ma faceam jedy 24.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest SpideR.m

Fain blink.gif imi fac si eu una si ne intalnim prin parc ne omoram cu neoanele tiphat.gif

p.s : Te astept occasion14.gifkar.gif

Link to comment
Share on other sites

mda da as cumpara si eu una daca ar fii adevarata blink.gif sa taie pereti in 2 biggrin.gifbiggrin.gif as luao pe afara sa ma jock cu copaci biggrin.gif sa vedem de ce-i in stare pana atuncea .....mai e.

Apropo cand so face una deaia adevarata sa taie un copac in 2? eusa_doh.gif

Link to comment
Share on other sites

si eu am 3 sabii laser dar alea is cumparate. 1 jedi adevarat si le face singur . did you make them yourself? sincer in fiecare post al tau incerci sa ma jignesti . UN JEDI NU ARE URA IN EL . El ESTE CALM SI NU ATACA DECAT ATUNCI CAND TREBUIE . CEEA CE FACI TU E RAZBUNARE DOAR PT CA TI_AM ZIS CA AI POSTAT GRESIT de 2 ori in acceasi zi

BangHead.gif24.gif

Ma rog... banuiesc ca e mai bine decat sa faceti bombe sau ceva.

Link to comment
Share on other sites

doamne...mai ...voi cati ani aveti? chiar va plictisit asa tare? fereasca sfantu` sa va vada politia pe strada cu asa ceva ca zburati direct la nebuni...acum sincer....

daca v-as vedea prin parc cu astfel de sabii....as fugi cat as putea...nu de alta...dar s-ar putea sa mor de ras..si nu vreau....

acum serios mai....atata timp cat nu va curentati sau cat nu furati acele neoane...este ok...glumesc mai baieti...numa` nenea doctoru` ca mai poate ajuta cool2.gif

Link to comment
Share on other sites

doamne...mai ...voi cati ani aveti? chiar va plictisit asa tare? fereasca sfantu` sa va vada politia pe strada cu asa ceva ca zburati direct la nebuni...acum sincer....

daca v-as vedea prin parc cu astfel de sabii....as fugi cat as putea...nu de alta...dar s-ar putea sa mor de ras..si nu vreau....

acum serios mai....atata timp cat nu va curentati sau cat nu furati acele neoane...este ok...glumesc mai baieti...numa` nenea doctoru` ca mai poate ajuta cool2.gif

24.gif te duck astia la balamuc cand or vedea ca te joci cu asa ceva pe strada mai ales sa fii imbracat ca un Jedy 24.gif uhhh

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...